Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vinotéky

Vzhledem k tomu, že ve většině vinotékách se dají nastavit dle výrobce teploty v širokém rozpětí (od 8 do 18°C), přemýšlím už dlouho zda by se dala využít k zimování zvířat. V některých předchozích tématech tu už byla možnost využití vinoték zmíněna, ale v recenzích milovníků vína si někteří uživatelé stěžují na hlučnost.
Máte s využitím vinotéky k tomuto účelu někdo nějakou zkušenost? Aby to nebylo zbytečné vyhazení peněz:-/.
Předem díky za každou odpověď, popř.názor.

Zdar, s tím jsem taky laboroval, ale odradila mě cena a prosklené dveře. Lednička je daleko levnější než vinotéke, a podle mě jsou zimující plazy někde zalezlý, tuďíž ve tmě. Proto prosklené dveře vitríny nejsou moc dobré řešení.

Asi namítneš, že termostat ledničky nemá takový rozsah, což je pravda, proto se lednička musí upravit a vyměnit termostat. Já mám termostat s rozsahem +30 až -30 st. s hysterezí 1-2stupně

Foto zde http://tera.poradna.net/q/view/18506-zimovani-v-le dnicce?page=r158094#r158094

Jeden takovej "krám" (tj. vinotéku) máme doma. Sice ji používáme na víno, ale neustále jsou s ní problémy. Je nastavená na 7 stupňů, ale skoro každý den se přepne na 13. Ze začátku to dělala jen když vypadl proud, ale teď téměř pravidelně. Jednou se dokonce stalo, že zase chladila pořád a už tam byla nula. Koupili jsme ji v nějaké akci, takže nebyla moc drahá.
Možná jsme měli prostě jenom smůlu, ale i tak pokud se pro ni rozhodněš, tak se raději vyhni těm nejlevnějším.

Rýsovala se mi možnost získat několik vinoték prakticky grátis, ale zatím to nějak nedopadlo a vzhledem k okolnostem to už asi ani nedopadne. Byly to nový vinotéky vesměs nefunkční, ale s odstranitelnýma vadama, některý jen s vadou kosmetickou.Chtěl jsem je použít jak na inkubaci tak na zimování. Byl jsem rozhodnutej použít stejně jiný termostaty než jsou v těch vinotékách, protože těm jejich řídícím jednotkám nevěřím.
Dveře jsou sice průhledný, ale to je spíš výhoda než nevýhoda. Tma se dá zajistit vhodným substrátem nebo boxem, v tom bych problém neviděl.
Zatím inkubuju v lednici a zimuju ve sklepě, ale když by to nakonec klaplo, určitě ty vinotéky vyzkouším.

Moje zkušenost s vinotékama...
1) vysoká spotřeba - zlatá lednice (aspoň teda u peltierů)
2) velmi velmi velmi dlouho se po otevření dostane zase na správnou teplotu (klidně i 24 hodin)
3) termostat o ničem, plus mínus 5 stupňů žádná míra...
m.