Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama v novém prostředí, nežere

Včera jsem si pořídila cca. 45 denní agamu. Pobíhá po terárku, nechává se hladit, občas vleze i do vody.

Mám, ale o ni strach, protože včera sežrala 2 cvrčky a dnes ani jednoho. Dávám ho před ní na pinzetě a občas sebou cukne a mám pocit, že začne rychleji dýchat.

Jelikož mám ještěra poprvé, tak jsem obezřetná a nevím zda je to normální v novém prostředí, nebo může být něco špatně.

Děkuji

Terárko má rozměry: 75x40x40 bylo mi doporučeno koupit pro malou Agamu menší terárko a až vyroste pořídit nové.
cca. 5cm písku, mám celospektrální světlo s UVA a UVB spektrem. Teplota pod žárovkou okolo 45 stupňů C v teráriu okolo 33 stupňů C v noci 25 stupňů C.

No pak možná jestli nejsou moc velký a jestli opravdu nemá strach. Má v terárku nějaké pozadí? Pokud ne, zkus jí dát ze zadu a ze stran na terárko nějakou zástěnu (stačí izolepou přilepit noviny, nebo cokoliv přes co nebude vidět), aby se cítila bezpečněji. Určitě nebrat do ruky, ani jinak nestresovat, na to budeš mít času dost, až si trochu zvykne.

Myslím, že ta reakce by mohla být daná tím, že má strach. Zkusil bych jí hodit nějaké cvrčky v době kdy bude přes den nejaktivnější, aby je viděla a nechal jí v klidu. S množstvím cvrčků to nepřehánět, aby jich neblo moc a nebála se jich, stačí tak dva - tři. Určitě by bylo dobré, aby měla úkryt kam může uplně zalézt, nějakou jeskyni, nebo aspon rouru, do které se může schovat.

zkusit jiny hmyz, treba mensi nymfy svabu. Kdyby to bylo hodne kriticke, tak treba moucne cervy - nejsou moc vhodne, ale nez by to melo umrit hlady...(agamy na ne obvykle dobre reaguji, ale nutricne je to pro ne nic moc) Ale pokud basti pampelisku tak si myslim ze to bude nakonec v poradku

Ja mám doma asi dvojtýždňové pogony a v pohode žerú 1cm dubie a aj 1,5cm veľké cvrčky. Tá tvoja 45 dňová by mala v pohode zvládnuť určite aspoň takú veľkosť potravy. Skús ju krmiť keď je zohriata, hoď pár čísel pred ňu nejakého švába, je pomalší ako cvrček a tak skoro neujde. Prípadne ho daj do nejakej krabičky s hladkými stenami zahrabanej po okraj do piesku tak, aby videla, že tam ide. Pri behaní po terárku ho nájde a niekedy ho vyloví.
Okrem toho iba kľud a malo by to byť dobré. Ostatné bolo už povedané.

Teplota pod žárovkou okolo 45 stupňů C v teráriu okolo 33 stupňů C v noci 25 stupňů C.

fajn že už je vše OK :)

jen ta teplota může být kliďánko nižší.
Už kvůli úspoře.
Někde v_rohu by to chtělo chladnější místo (27-8°C) lokálně 30 a pod žárovkou 40°C
Poznáš to na chování agami .. moc často se nevyhřívá co?? :)