Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční-samičky zadržují vajíčka

zdravím měla bych na vás dotaz.Krom jedenácti gekončíků mám dvě samičky které mají kolem roka a půl váhu mají dostatečnou na zabřeznutí.Přibližně před měsícem byli přestěhovány od samce do jiného tera z důvodu stěhování.Samičky jsou už tři týdny zjevně plné vajíček,ale bohužel pořád nic.Jsou to prvničky.V terárku mají vše co mít mají kladiště používám plněné tera jemným pískem s lignocelem.Samozřejmě vlhčené.Mističku s roboran H pro plazy,plastin pro plazy,vaječné skořápky a převařená,strouhaná sepiová kost.Teplota v terku v pořádku.Samičky mají naprostý klid a jsou podle mě spokojené.Od malička vyžadují kontakt s člověkem a tudíž nejsou nějak stresované.Celý den se jen spokojeně vyhřívají,ale vůbec nehrabou,nechodí do kladiště,z velkou chutí žerou a vůbec nejsou nějak neklidné. Připadá mi že už je to celkem doba a mohli by se nějak projevovat ??? Mám ještě jeden dotaz i když nevím jestli je přímo do této debaty,ale jedná se taky o gravidní samičku.Před měsícem jsem si poštou od pána obědnala chovný pár.Sameček je v naprostém pořádku i když pořád nežere tak si myslím,že mu to vůbec neuškodí,protože je to opravdu kus.Bohužel samička byla v zoufalém stavu Je kost a kůže ocásek má jen potažený kůží,hlavu na stranu a sotva se plazí.Děs!!! psala jsem pánovy zda neni samička po snůžce,že nemůže ani pořádně chodit.Prý ano ,ale mě to připadá jako kdyby byla nejmín po ,,padesáti,, snůžkách.Nejspíš je choval jen jako pár.Vůbec nechce jíst a sotva se plazí a v jejím případě bohužel je opět plná vajíček.Mám pocit jestli se jí vůbec podaří naklást,že už to bude její poslední snůžka Chtěla jsem se zeptat jelikož je v terárku se samcem a pěti holkama kdyby to přežila jestli jí mám odělit do samotného tera.Samičky ani samec si jí sice vůbec nevšímají a cvrčky jí neberou,ale aby měla klid.Co myslíte??? moc dík za případné rady budu ráda za každou reakci ...tady je foto zoufalé samičky

souhlas, pokud pořídíte nová zvířata, tak je potřeba je karanténovat, a tim spíš když 1,0 nežere (což je u eublíka na pováženou) a 0,1 je před chcípnutím, ta zvířata vůbec neměla přijít do styku s ostatníma...ono už to, že jse je vůbec koupil(a). okamžitě je oddělte (i od sebe) a modlete se, aby ten mizerný stav zvířat byl jenom dlouhodobým zanedbáním a ne nějakým nakažlivým zdravotním problémem. Co se týče té holky, tak je tu hned vedle vlákno o odvápněné ciliátce, JaBula tam dostatečně popsala co jak udělat, tak totéž aplikujte na tu samičku a doufejte, že to rozchodí...a že vám nevychcípe ta zbylá skupina na nějakej zavlečenej kykyrys.

je my jasné,že jsem skonila co jsem mohla.Bohužel páreček byl obědnaný poštou až z Olomouce kam jsem naměla jak se dostat.Pán řikal,že je má z chovu a chov ruší,tak jsem myslela,že je vše o.k.Zvířátka už jsem obědnávala třikrát přes poštu a vždy v pořádku.Už vím ,že to nikdy neudělám!!!Sameček je v dobré kondici.Dočetla jsem se,že sameček v době páření nemusí i tři měsíce jíst???Je zvědaví a dobře živený pošlu taky foto.Vím,že jsem udělala fatální chybu přidáním je po týdnu ke skupině.Samička už je v karanténě a jdu si pročíst vlákno o odvápění.Hlavně že si neustále pročítám veškeré příspěvky a rady a pak udělám takovou blbost.Ach jo držte palce budu informovat snad to vše dopadne dobře...

Tak samička dostala dětskou výživu s vitamíny,vápníkem tak jak jsem se dočetla a ani jsem jí to nemusela mazat na pusu,protože to k mému překvapení olizovala sama.Večer jí dám ještě jednou.Je v malém terákru jen na ubrouskách,vodu,misku s vitamínama,vápníkem,červíkama a dokonce hned vyhrabala kladiště.Možná i naklade.Info určo podám.... ještě jsem se chtěla zeptat jestli nemáte zkušenost s kapkama vita terra reptile elixir od Vitakraftu.Podávala jsem je chamíkovi a nevím jestli by byli dobrý i pro gekončíky???

když je to dobrý pro chamíka, tak je to dobrý i pro gekončíka ;-). Pokud si nalízala sama a hrabe v kladišti, tak ji nech v klidu a bude to OK...mně ty fotky nejedou, takže nemůžu posoudit stav toho zvířete, ale pokud vypadá jako normálně vykladená holka (což v půlce července by teda zdevastovaná ještě moc být neměla, ale budiž), tak netřeba ji nějak ještě znásinovat, prostě klid a dostatek minerálií + vhodné kladiště. a pak ji nechat zvlášť, aby se vzpamatovala.

tá samička na fotke nevyzerá nijak extra "kost a kůže" ... podobne u mňa vyzerali samice ku koncu znáškovej sezóny, neskôr zase nabrali na váhe a objeme.... samozrejme nemali ten problém, že by nežrali.

pokiaľ pretrváva odmietanie potravy, skúste nakŕmiť nasilu. chytiť gekončíka pevne jednou rukou (brušnou stranou k sebe), tupou pinzetou alebo plastovou paličkou otvoriť ústa (dobré skúsiť miernym tlakom v kútikoch úst), potom zadržať otvorené ústa vsunutím prsta alebo iného hrubšieho predmetu) a zároveň vsunúť menšieho cvrčka. položiť gekončíka a nechať ho v kľude, nech prehltne (ak je cvrček celý v papuľke, zvyčajne gekončík reflexívne začne prehltávať). ak gekončík predsa vypľuje potravu, skúsiť znova, ak sa zopakuje vypľutie, skúsiť ďalší deň... :-/

viem, že sa to ľahko povie, a horšie vykoná (gekončíky majú silný skus a keď nechcú otvoriť papuľku, môže to byť o nervy), ale treba vyskúšať. ideálne ak to robia dvaja

díky moc za radu jen jsem myslela,že když má v sobě vajíčka tak abych jí ještě víc neublížila a nestresovala aby ještě nezadržela snůžku měla by naklást každým dnem ??? Jinam moc děkuji docela mě utěšilo,že vaše samičky na konci sezony vypadali stejně.Je to moje první samička která se ke mě dostala v takovém satavu a celkem mě to vyděsilo.Určitě budu informovat jak to vypadá...

skúsil by som násilné kŕmenie. v takom prípade by ale asi ani to nezachránilo vec

Pokud má těsně před snůžkou a je odvápněná, tak je potřeba jí hlavně dodat chybějící minerálie, ty holt do tlamky ale rozhodně do ní necpat potravu :!: Když má plnou břišní dutinu vajec, tak sama nežere proto, že prostě fyziologicky nemůže- nemá kam to krmení dát :!: Neš poradíš nějakou takovouhle hovadinu, tak použij hlavu, nacpat násilím holku před snůžkou je akorát jí udělat ještě větší problémy :!::x:

Tomu zvířeti je potřeba dodat vitamíny/minerálie a nechat ho v klidu o samotě odděleně od ostatních. Ale rozhodně do něj nic dalšího necpat, a už vůbec né násilím.

nemyslíš, že si vytrhla slová z kontextu (...citácia) ? však som napísal, že samozrejme treba najprv počkať, kým sa vykladie. ale gekončíky zvyknú odmietať potravu pred kladením zopár dní, nie mesiac... čiže problém možno nie je v tom, že by sa chystala klásť.
okrem toho zadavatelka písala, že aj samec odmieta potravu...

No, psala že by měla každým dnem vyklást...tzn vejce už má v sobě prakticky hotová. A pokud ona do ní v tomhle stádiu nacpe násilím potravu, tak jak by to mohla pochopit z toho Tvýho textu, tak ji oddělá. Stejně tak pokud holka zadrží snůžku. Když samec odmítá potravu, tak tam je asi taky nějakej důvod... než se začne zvíře cpát násilím, tak je potřeba zjistit proč vlastně nežere, páč tim cpaním většinou naděláš víc škody jak užitku, obzvlášť u takovejch zvířat, jako eublefáři, kteří mají dostatek tělesnejch zásob. takže ty rady s násilným krmením je lepší si nechat od cesty a řešit to jako poslední možnost u dlouhodobě nežeroucího zvířete, kde byly odtsraněný všechny možný příčiny a zvíře je potřeba rozkrmit...což ale tebnhle případ nebude. Ty samičky potřebujou hlavně klid. A podle toho, co ty tu plácás tu snůžku fakt spíš zadržej, protože ještě budou ve stresu.

jasný díky moc stejně bych počkala až by nakladla.Dala jsem jí do karantény a za deset minut vyhrabala půlku krabičky a celou dobu se tam vrtá tak jí budu držet palce ať jí to vyjde.Pak přistoupím k dalšímu řešení.Sameček je opravdu vykrmený a v dobré kondici s tím si zatím hlavu nelámu a ty dvě talší samičky jsou v terárku sami a mají naprostý klid tak jim dám čas a uvidíme zatím s chutí pořád žerou a vůbec nehrabou.Určo dám vědět jak pokračujem :)

Tak huráá samička v noci nakladla.Cvrčka zatím nechce,ale dám jí ještě tu výživu a uvidíme.Mám pocit,že i když vypadala v terku spokojeně byla asi vystrašená,držela snůžku a proto nejspíš nejedla.Ty dvě samičky zatím nic a tak přemýšlím jestli by taky nebylo lepší je dát do samotného terka a možná by to urychlilo.Pořád spokojeně žerou a vůbec nehrabou.Budu informovat o dalším vývoji.Ještě jsem se chtěla zeptat jestli by bylo dobré dát té zchudlé samičce myší holátko jestli si ho vezme ????

No vidiš ;-) jsem říkala, že potřebuje hlavně klid... Pokud ty 2 holky žerou, tak ta snůžka ještě asi není urgentní, přestávají žrát až krátce před snůžkou. Tak je nech, ony si poraděj- když žerou a jsou i jinak ok, tak je zbytečné to řešit, zřejmě ještě mají dost času. Nech je v klidu ;-)

holátko jí můžeš zkusit dát, pokud je na ně zvyklá. S tím že si nevzala cvrčka- jak jí ho dáváš, z pinzety nebo volně puštěného? Pokud z pinzety, tak je na to vůbec třeba naučená?

Holky nechám zatím v klidu jsou spokojené a nic jim nechybí.Já právě nevím jestli je na ně zvyklá musela bych napsat tomu prodejci.Cvrčka jsem jí dávala nejdřív s pinzety pak trošku namáčknutého aby se hejbal,ale vůbec si ho nevšímá a jen tak přivírá oči.Je na ní vidět,že neni zvyklá na jaký koli kontakt i když se na nijen podívám tak zmatkuje.Bude to chtít hodně hodně času jestli si vůbec zvykne.

No tak jéje, ono pokud předchozí majitel krmil tim stylem, že jim tam chrstl hrst cvrčků a vyřešeno, tak je jasné, že se holka bojí a nebere si ;-) ona si ho zřejmě nebere proto, protože neví, že si může brát kořist bez obav z pinzety, když na to není naučená...ten samec možná nežere ze stejného důvodu. prostě jí tam na večer vypusť pár dobře nakrmených živých cvrčků, nech jim tam pro případ kousek jablka a nech holku v naprostém klidu. Myslím, že cvrčci do rána zmizej ;-)

huráááááá právě snědla tři cvrčky a pinzety.Jelikož si cvrčky chovám sama tak jsem vzala toho nejmenšího neměl ani půl centáku a dala jsem jí ho k tlamičce a po třech netrefení se trefila :-):-):-)hned jsem toho využila a dala jí postupně tři a toho posledního dospělce obaleného ve vitamínech a vápníku.Všechny snědla je tak vysílená,že než přešla(přeplazila)terárko tak třikrát upadla,ale jí sama a pro mě je to neskutečná radost.Všichni mí gekončíci mají v terku misku s vitamínama a v tom červíky.Sice je skoro nejedí protože jsou zvyklí na cvrčky a šváby,ale kdyby měli hlad tak je snad snědí.Jinak večer do terárka cvrčky pouštím,pár jich namáčknu aby nebyli tak rychlí a jiné nechám jen tak.Je možné,že by byla holka na jedno oko slepá?Tím by to bylo jasné jelikož už když jsem si jí přivezla tak se ani po třech pokusech netrefila do cvrčka na místě,pak se na něj vykašlala a od té doby nejedla.Ted mi taky šla spíš po prstech a pořád se točila.Koukala sice na cvrčka,ale vyskakovala po prstu než se trefila.No možná je to tím,že je tak vysílená tad po té snůžce se uplně ztratila:.( přikládám foto

Tak bych řekla,že z nejhoršího jsme venku.Samička žere sama cvrčky,červy,šváby jen holata zatím nechce,ale myslím že už vypadá líp,tady posílám foto.Samečka jsem poprvé vyděla žrát po neuspěšných cvrčkách,červech,švábech se vrhnul na holata.Bohužel ho jen holatama krmit nemůžu a tak nevim????Ničeho jiného se nedotkne a naprosto nejeví zájem o nic živého než myše.Ještě k té samičce měla problém z chůzí a trefením se do cvrčků.Myslela jsem,že je to tím jak je slabá,ale bohužel mám pocit ,že se jedná o nějakou nervovou poruchu.Vápník a vitamíny dostává.Četla jsem toho dost o enigmě a až na to točení dokola má snad všechny příznaky.Bohužel od ní mám vajíčka v inkubátoru,tak se uvidí jak budou prckové vypadat.

jo už vypadá dobře. Co se týče toho motání se, tak zkuste jí dát béčko...ale pokud má vrozenou vadu, tak s tim stejně nic nenaděláte. každopádně taková zvířata původnému majiteli omlátit o hlavu málo :-(

Pokud samec chce jen holata, tak možná je na ně uvyklý odpředtim a jenom zmlsaný. Žádná mu nedejte, nechte ho pár dnů o hladu a pak mu tam na noc pusťte krmný hmyz.

jj dám béčko a uvidím.Dávám jí veškerou potravu obalenou v roboranu-H pro plazy,plastinu pro plazy,vyvařenou sépijovou,drcenou kost.Jednou už dostala kombinal a repti vittal.Budu doufat,ale jak se ukážu u terárka je vyděšená k smrti a začne hned utíkat.Ten sameček už byl dlouho o hladu a nepřimělo ho k lovu naprosto nic.V noci nelovil přes den vůbec nevylézal.Nejedl asi dva měsíce až ted jak se mi narodili ty myšata.Jak ho vyděl vrhnul se po něm.Je ale divné,že ta samička byla udajně chována v páru s ním a na myšata se trvářila jako když je vydí poprvé a pak odešla.

ono kdoví, jak ten chov předtím vypadal...já bych předně taková zvířata vůbec nekupovala. On pokud se s nima majitel moc nemazal, což asi nemazal a večer jim tam naházel krmení, tak proč by vylézali přez den. No a pokud tam hodil holata a hmyz, tak samec holata samici zřejmě sežral. to mu pořád podáváte potravu z pinzety, nebo jak?

ne ne potravu vypouštím večer na volno.Cvrčky,kobilky a k tomu mají nonstop v terárku červíky,ale ty moc nejedí.Zophopasy a šváby mi jedí s pinzety aby neutekli.Holata jim dávám před tlamičku.Páreček byl poslaný poštou.Pán psal,že ruší chov a tak jsem myslela,že jde o zdravá zvířata.Samec vypadá dobře živený i po dvouměsíční hladovce.Předtím jsem obědnávala třikrát a pokaždé bez problému.No ted už jsem poučená.

Tak po dlouhé době posílám fotku zmíněné samičky.Sice se z toho dostala,ale bohužel se potvrdilo,že má nějakou nervovou poruchu či rachitidu.Tak je bohužel vyřazena s chovu.S těch jejích inkubovaných vajíček se chytli oba prckové.Jsou to krásné samičky,ale tady potřebuji radu.Nevím jestli jejich máma má rachitidu,nebo je to nervového původu.Jak je to s připuštěním jejich mládat???Jsou fakt pěkné a je škoda je taky vyřadit,ale pokud je to mohlo nějak poškodit?Ted jsou jim čtyři měsíce ,krásně prospívají a žádné známky nejeví.Zasílám foto samičky a jejich prcků....díky budu vděčná za každou užitečnou radu