Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyjádření k paní Kněžourkové

Tímto bych chtěl reagovat na příspěvek paní Kněžourkové a situaci kolem.

Paní Kněžourková objednala teraria u mého kolegy pana Ondráčka (teraria vyrábíme spolu).
Teraria jí byla zaslána a vyrobena tak ja chtěla viz foto.

Dle zaslaných fotografii paní Kněžourková s podobou souhlasila (viz meil)

Paní Kněžourková si mohla vybrat, jestli poškozená teraria poslat zpět, nebo si je převzít poškozená s tím, že se následně bude řešit reklamace s přepravcem. Vybrala si to, že ji budou doručena i bez skel.

Dle vyjádření člověka z police z Prahy se o žádný trestný čin nejedná a jediné možné řešení je v občansko právním sporu.

Paní Kněžourková teraria nikdy řádně nereklamovala ani u mě ani přepravce.

Poslat nová skla v hodnotě maximálně stokorun je to nejmenší, stačilo se chovat jak normální člověk.

Samozřejmě vím, že s terariama ode mě byly problémy, kterou jsou již zaplaceny.

Nerad bych se zde nechal linčovat a napadat z důvodů pro mě naprosto nepochopitelného.

Tomáš D.

Je to takovej můj pocit, no. třeba malý větrání. jasně, asi řekneš, že to tak zákoš chtěl. kdybych ale třeba já dělal terárka na kšeft, tak tomu zákošovi taky trochu poradím co a jak. Taky se mi moc nelíbí ty vystouplý vruty. Šlo by to třeba schovat pod nějaký lišty, nebo tam dát třeba plastovou mřížku atd... Kdybych si to dělal pro sebe tak takový prkotiny neřeším. Jsou to sice jen detaily, ale když je to na kšeft tak by to taky mělo nějak profesionálně vypadat.

Když ty vruty zapustíš tak ta mřížka upadne, jelikož ju nebude nic držet, nebo snad ne?
Vždycky ten vrut musí vyčnívat, aby to drželo, tyhle zaoblený alespoň vypadají líp než rovný.
Dávám na výběr jestli nalepit, nebo vruty..
Větračky dělám tak jak kdo chce, poradit můžu, ale lámat přes koleno něčí názor prostě nemá cenu...
Zrovna paní Kněžourková měla jasnou představu o velikosti a umístění větrání...
Su rád za kritiku, ale objektivní.
:)

od tý doby co sem to začal dělat jako člověk

:-D to je dobrej hlod Tome :-)

btw, ke kvalitě se vyjadřovati nemohu, sem truhlář, takže mi z každý amatéřiny naskakuje vyrážka :-(

od tý doby co sem to začal dělat jako člověk
to je dobrej hlod Tome

:-D Suhlas:-D

Inak suhlasim s tym co napisal Cejna. Ono v detailoch je krasa. Stane sa ze sa sem tam nieco nepodari ako clovek planuje, ale pri vyrobe niecoho (nielen terariek) pre druhych sa snazim nech to vyzera najlepsie ako viem. Uz len koli tomu ze kvalita moze prilakat niekoho dalsieho.

A dalo sa ocakavat, ze podla tych prvych vlakien (a samozrejme terariek) sa to bude takto tahat dalej. Za tu svinarnu co tu bola predtym pravdu povediac ruky polamat.
Davat ludom nieco ako bedne na slamu za take peniaze je fakt svinstvo.
Chapem, ze uz je pristup k ludom zrejme iny, ale fakt si mylsim, ze toto len tak hned nepominie. Takze sa to nejaku chvilu bude este riesit. Na to trebalo mysliet hned od zaciatku.

Každej udělá chybu, já se z těch svejch poučil:)
Jen nechápu proč je takovej nesmysl připíchnutej nahoře (může mi to nějakej admin vysvětlit?)
Kněžourková má terárka měsíc doma, kromě skel který se ani neobtěžovala reklamovat, ale já su hned ta největší svině...

Ide o to, ze chyba sa stane raz. Kazdy vieme, ze tych chyb az tak malo nebolo. To vy viete asi najlepsie.
Co sa tyka zadavatelky tamteho vlakna - podla mna je to fakt blbost riesit po takom case. Ked uz, tak sa to malo riesit hned.
Ale ako som pisal, toto sa bude este nejaku chvilu tahat....

Pro mě by to byla normální reklamačka, skla se rozbily, pojišťovna to zaplatí => nová skla zadarmo.
Ale když není schopná ani počkat 30 dní než se vyřeší reklamace, a hned udává kde může tak co na to říct, nehledě na to že jsem ji volal, s tím že mi volal přepravce, že jsou rozbitá skla. Dal sem ji na výběr buď terarka zpět ke mě a poslat znovu se sklama, nebo si je veme bez skel a počká na nová skla, tak si je vzala hned...

tak na dotaz modovi proč je příspěvek Kněžourkové přišpendlen, kterého mimochodem neznám a nikdy ho neviděl mi došlo tohle, tak se tu mějte, ať žije udávání a komunismus:)

"Zároven ti sděluji že tě mám plný zuby jako člověka i jako "podnikatele" a
nemám už nervy a žaludek abych dokola řešil vlákna o těch hrůzách který
vyrábíš a říkáš jim terária,dostáváš na TP BAN"

na drápalovo přání a taky uvedení záležitosti na pravou míru neupravená mailová komunikace:
Dobrý den, prosím o připíchnutí http://teraporadna.cz/q/view/181504-vyjadreni-k-pa ni-knezourkove také nahoru.
Pokud připíchnete bezdůvodné urážení a napadání mé osoby, rád bych aby se také připíchlo vysvětlení.
Děkuji Tomáš D.
Drahý Drápale,

Opravdu velmi nerad vstupuji do osobních sporů typu- on mi prodal zmetek nebo nemocné zvíře adt. na poradně,a popravdě je v drtivé většině mažu,protože je to jen tvrzení většinou ničím nepodložené nebo minimálně sporné a vyvolává jen hádky urážky atd.

Ty máš ale bohužel tu smůlu,že jsem několik tvých výrobků viděl a pomáhal předělávat do stavu který aspon vzdáleně bude připomínat profesionálně udělané terárium. S klidným svědomím můžu říct,že větší prasárnu jsem ještě neviděl.Ty tvoje paskvily které vydáváš za profesionálně zhotovená terária mi nedávají jinou možnost než věřit i ostatním poškozeným.
Vzhledem k tomu že zdaleka v tvém případě nejde o první nebo náhodný prohřešek,a tvoje schovávání se za několik nicků,fiktivní osoby atd. jsem zcela vyjímečně a to z důvodu varování ostatních tvých potencionálních klientů přišpendlil vlákno od vrtule.
I kdybych nevěděl co vím,nevidím na vláknu nic urážlivého.

Zároven ti sděluji že tě mám plný zuby jako člověka i jako "podnikatele" a nemám už nervy a žaludek abych dokola řešil vlákna o těch hrůzách který vyrábíš a říkáš jim terária,dostáváš na TP BAN

Dan alias Viper

Drápal velmi vtipně a věcně odpověděl takto:
Doufám že budeš takovej hrdina a tu sračku cos mi sem vyblil napíšeš i do toho mýho posledního vlákna
takže tak činím-no neudělejte to když umí tak hezky poprosit :-)...
názor na tohoto "podnikatele" který tady vystupuje jen co jsem zatím zjistil pod 5 nicky,má několikery stránky a ani na jedněch není žádný konkrétní kontaktní ůdaj krom fiktivního jména si udělejte sami...dodám jen že doufám že tohle "drápalí"vlákno je OPRAVDU POSLEDNÍ

Nechtěla jsem tu zaplácávat poradnu detaily sporu, které nemají s teraristikou nic společného, nicméně nenašla jsem jinou možnost jak kontaktovat ostatní poškozené.
Když už tohle vlákno vzniklo a někdo si dá práci si jej přečíst, připojím pro něj pár kometářů.

1. Terária jsem objednala u Petra Ondráčka, nikoliv pana Drápala. Na něj tu bylo příliš špatných referencí. (O jejich podloženosti nebudu diskutovat, ale vyhrazuji si právo na osobní rozhodnutí komu zadám zakázku a komu ne.)

2. Neřeším kvalitu dodaných terárií, ale to, že bez skel prostě nejsou kompletní. Skla slíbil pan Ondráček poslat 17.8., od té doby nemám jedinou reakci na telefon, sms ani mail - viz příloha. Podotýkám, že podle smlouvy měla být kompletní terária dodána 5.8.

3. Protože pana Ondráčka nelze kontaktovat a adresa uvedená ve smlouvě neexistuje, obrátila jsem se na policii se žádostí o prošetření podvodu. Doručovatel, firma Toptrans, jako jméno odesílatele uvedla pana Drápala, proto jsem vyšetřovateli uvedla jeho jméno. Pana Ondráčka policie dodnes nenašla.

Není mi tedy jasné, na co reaguje pan Drápal. Pokud pan Ondráček je existující osoba a navíc jeho kolega, stačí ho požádat, aby ohlásil na policii politováníhodné nedorozumnění a vyřešil své pochybení ohledně dodání nekompletního zboží, absence komunikace s poškozeným zákazníkem, nesprávné adresy ve smlouvě a chybějícího IČO. Jistý pan Ondráček se tu sice vyjadřoval a stejně jako pan Drápal freneticky očišťoval své dobré jméno, ovšem na komunikaci se zákazníkem mu ani poté čas nezbyl. Že by vrtošivý email ztratil signál a pes polknul telefon? Nepříjemná situace!

Doporučuji zaslat kopii smlouvya a doklad o zaplacení i na živnostenský úřad a finanční úřad, kam dle adresy uvedený pán spadá. Tímto podáním podnětu ke kontrole dáte daleko větší a dynamičštější podnět, než jakým je trestní oznámení. Věřte, že když se jedná o vás, policie toho moc neprošetří, ale "podnikání na černo" a "daňové úniky" to bude zajímat úřední šimly podstatně více a bude to fofr ...

zdar:-D tuto je fakt pecka:-D:-D no nic jedem dál.Takže popořadě.
Vrtule:tohle je z neověřeného zdroje:-D,Ale pan Ondráček by se dal opravdu najít,trval.pobyt,nebo i Obecní úřad.Taky by se dalo dohledat z které I.P. adresy mail od pana"Ondráčka" došel,jenže na to musí dát souhlas i s tresných stíháním st.zástupce a protože at je to vedeno v jakékoliv rovině stran poškozeného..(poškozených),v Tvém případě cena zakázky nepřesahuje 5000Kč(pozor včetně)máš prostě smůlu.Je to jen přestupek a bude se řešit před komisí.
Hromadná žaloba je možná,ale chce to všechny poškozené kontaktovat a najít si právníka(dneska je to někde za každou započatou hodinu min.1000kč+výdaje s tím spojené).Potáhne se to roky a nakonec zjistíš,že ta bedna(terárium) tě vyšlo na 10tis.Kč.
Možná by se to dalo někde uhrát na krácení daně apod.ale tomu moc nevěřím.
Sorry moc jsem tě nepotěšil,ale tak nějak to bude:-(
1.nejsem s panem Ondráčkem,Drápalem a podobnými pacienty nijak vázan!!jsou to moji antikamarádi.:x:
2.Určitě seženeš někoho kdo ti bednu dá dohromady a pro příště..tady na poradně dělá za pár šupů bedny kde kdo...a o mooooooc lepší:-)

Co to vsichni mate s tima 5000? Pokud je mi znamo, tak tato castka se tyka napr. kradeze - a to jeste ne kazdy, napr. vloupanim, nebo kapsarstvi je stihatelny, i kdyz jde o drobny. U podvodu v pripade jednani trvajiciho delsi dobu, se ta castka bude scitat, vice poskozenych nevadi, je to jeden podvod... a jeste je nejakej bonus za jednani v organizovany skupine... a bonus za prekroceni skody 50kKc.
Na druhou stranu samotna neschopnost dostat zavazkum neni duvodem pro trestni stihani(akorat na zavazky vuci statu se to vobcas nevztahuje:x:) - coz by v tomhle pripade byla asi hlavni prekazka - podvodem by bylo, pokud by nekdo od zacatku hral na to ze zinkasuje a nedoda. Pokud "jenom" doda smejd, a pak ma problemy vratit penize/uvedst do lepsiho stavu/(...) tak se o podvod nejedna a clovek se maximalne muze domahat u soudu napravy skody.

No nevím, jestli bych chtěl čekat 30 dní, kdyby jste byli tak dobří tak jste jí skla poslali a zpětně si to vykomunikovali s pojišťovnou př. s dopravcem, takovými to detajli si děláte jméno a myslím, že zde jste si jméno udělali přesně obrácené. To je můj názor.