Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - koupel

Ahoj, mám dotaz je možné že kdybych dal do lavoru vany nebo obič. misky vodu pokojové teploty tak že by se v ní krajta vykouplaly a plavala by tam ??
Třeba jenom minutku nebo půl ale chtěl bych to zkusit.
Už jste to někdo někdy zkoušel?

je to letošní mládě zhruba 35cm

Děkuji za odpovědi případně foto jak se váš mazlíček koupe.:-)
Změna předmětu, původně: Krajta Královská - Koupel (Aurifer)

Ahoj já mám tmavku a tu normálně koupu ve vaně dávám jí tak kolem 28 stupnu vodu a nechávám ju tam třeba 10minut a je spokojená občas přidám do vody nějakej heřmánek atd aby se i trochu očistila a krajtulka je zdravá jak řípa.

no tak jelikož ona má skoro metr a půl tak jí dávám trochu víc, ale taky je to dobrej plavec tak myslím že se nemusíte bát že když dáte trochu víc že se utopí, ale hlídat teda, ta moja potvůrka moc ráda vylézá z vany a potom chce někde šmejdit :)

koupání má svůj význam pokud má had nějaké potíže s vyprazdňováním, případně se svlekem nebo s dehydratací ale jinak je to celkem zbytečná, hada dost stresující procedura, regiusky zrovna vodu moc nemilují, nikdy jsem neviděl regiusku se koupat dobrovolně :) had se bez koupání klidně obejde.

Cakas, ze sa tu budu k tebe ludia spravat ako k kralovnej, ked chces hada na mazlenie? A po tych tvojich .... prispevkoch, kde sa navazas do ludi , ktory maju v hlave na rozdiel od teba aj nieco ine ako na.rano sa nic ine ani ocakavat neda. Musi ti byt jasne, ze k tebe budu pristupovat tak, ako pristupuju....
Sorry za OT.

:-D Modraci by se obcas asi vykoupat mohli (videl jsem nekde video na netu), ale kdyz vidm jak milujou nekdy i prime roseni na ne, tak radsi ne.. Maj i moznost v terarku se namocit a nemaj se k tomu.. Nebo si myslel vsechny dohromady, jako takovej "kameradenschaft" ? :-D Squamy,chlorechisky s baronkou a modrakama do jedny vany.. :-D

Každé zvíře reaguje na vodu jinak. Navíc je nesmysl srovnávat různé druhy, ještě k tomu z jiné části světa, odlišného prostředí, atd. Terárium má být zařízeno tak, aby tam zvířeti nic nechybělo - zařiď své "regiusce" terárium tak, aby bylo vyhovující. A ve vaně se vydováděj jinak:-D. Chodit do vany s "regiuskou" je nesmysl (akorát to hada stresuje). Na druhou stranu, pokud má někdo "domestikovanou tmavku" a rád jí dává do vany a had na to reaguje kladně, je to jeho věc (nejsem ale člověk, který by se ubíral tímhle směrem...). Ty máš ale doma úplně jiný druh zvířete, takže tato informace má pro tebe hodnotu nula.

Zvířata je lepší nechat v teráriích a vzít si do vany nějakou kočku (rozhodně tu tím nemyslím ocelota nebo levharta:-D).

Jojo, na venčení hadů na zahradě už je holt zima, tak je potřeba hady venčit ve vaně. Krom heřmánku jim to chce do lázně přidat ještě koupací sůl a pěnu do koupele. A přidat aspoň plastikovou kačenku, aby se nenudili a nechtěli hned vylézat ven. Ale bacha, nesmí vypadat moc realisticky, protože by ji mohli omylem sežrat a přivodit si zažívací potíže.

videl jsem nekde video na netu

Njn, na netu jsou koupací videa kde čeho, třeba koupání vysloveně pouštních ježků. A na ten jejich vyloženě "happy" výraz- čumáček lapající po dechu a zděšené oči vykulené div že nevypadnou z důlků tam jsou komentáře "a jak on lostomile kouká!"

Pamrdi jsou věční.

Njn, na netu jsou koupací videa kde čeho, třeba koupání vysloveně pouštních ježků. A na ten jejich vyloženě "happy" výraz- čumáček lapající po dechu a zděšené oči vykulené div že nevypadnou z důlků tam jsou komentáře "a jak on lostomile kouká!"

Pamrdi jsou věční.

Jo je to tak a plastikova kacenka u me dobry.. :-D Lidi jsou opravdu hovada. Ke koupani varanu sem to zminil, ze to bylli zrovna naci profici, kteri je odchovavaj.. Kdyby to byli naky jelita co zminujes, o ty bych se rozhodne neopiral.. ;-) Vubec by mi nenapadlo stresovat zvirata takovejma aplikacema.. Holka varanice mi trebas chrape hodinu pod trickem, ale jde o to ze si tam vleze sama, kdyz ji nastavim ruku v terarku.. Ale do velke bile veci, kde sploucha voda a nemuze vylezt bych ji hodit nemohl.. Stromaci na koupani moc zvedavi nejsou. Jeste tak mozna kdyby mela problem se svleky, bych o necem uvazoval, to ale nema.. :-)

Vubec sposuta lidi by mela vidat zvirata jen v Zoo, ci v lese a nemit doma nic nez tu plastikovou kacenku.. A to plati i pro nektere "mudly" tady na TP...

Aspoň, že se zdvihla vlna odporu...

Setkal jsem se i s tím, že si jistá slečna pořídila hroznu a samé ťu ťu ňu ňu. Vzala si ho k sobě do vany. I se šampónem a pěnou do koupele. Had kousl, následoval pláč a rychlé darování hada zdarma. Naštěstí jsem to slyšel jen v hospodě. Naneštěstí pravda.

Tihle lidi by si měli koupit něco, co je aspoň zabije.:-) Udělení Darwinovy ceny by bylo na místě:-D

Nevím.... Muj názor že je to postavené na hlavu koupat hada... V tera by jsme měl/a mít nádobu tak velkou aby se do ní had v pohodě vešel a když se bude chtít vykoupat tak se vykoupe.Samo sebou,že koupání hada v případě problémů jako je ,,zácpa" kožní problémy.... je věc jiná.Popř budete-li chtít aby se koupal v heřmánku tak mu ho nalijte do té nádoby co má v tera tak den-dva a pak to vyměnte a je to.

Ano, krajta se koupat bude a plavat taky. Protože jí nic jiného nezbyde. Bude to pro vás roztomilán podívaná, to jistě. ALE pro hada samotného to bude neuvěřitelně stresová situace. Měl jste si pořídit anakondu, která by se ale taky cítila lépe ve "své" nádrži s vodou, než vytažená z terária a hozená do vany.

ke mne se dostala informace ze se regiusky samotne nakadaji do nadrzky s vodou prevazne trpi-li nejakymi koznimi parazity.
dle zkusenosti s moji reginou ktera se k vode priblizuje jen pokud se chce napit, popripade spadne z vetvicky rovnou di misticky :)