Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paroedura pictus

Prosím chovateľov týchto gekonov o rady. Vo štvrtok som kúpila dospelý párik Paredura pictus. Chovám ich v teráriu 30x30x30, podstieľka piesok a v jednom kúte rašelina. Okrem toho úkryt, miska s vodou, zadná stena. Teplota 28 - 30 stupňov, vyhrievané podložkou.
1.Vo štvrtok večer som im dala živé cvrčky asi tak 1,5 cm veľké, ale zatiaľ nemajú záujem. Okrem toho, keď dám cvrčky do terária, rozlezú sa rýchlo smerom hore, kde sa väčšinou zdržiavajú a gekony sú stále na zemi, takže ani nemajú veľkú šancu uloviť ich. :-( Koľko vydržia paroedury bez jedla?
2.Samček má problém s prednými nohami, ktorý sa počas dňa viditeľne zhoršil a vyzerá byť slabý. Myslím, že pôjde o nedostatok vápnika. Piesok v teráriu som pospala najemno rozdrvenými škrupinami a obidvom gekonom som potierala papuľky kalciovým sirupom. Zatiaľ žiadne zlepšenie. Ako mám postupovať?
3.A ďalšia vec, včera samica zniesla jedno vajíčko. Dala som ho do misky s pieskom a tú som vložila do plastovej krabičky s vlhkou rašelinou. Vajíčko inkubujem v teráriu pod žiarovkou, kde je cca 28,5 stupňov, v noci pokles na 23. Je to ok?

možno by pomohlo dať do terária na spodok nejakú "návnadu" na cvrčky - kúsok jablka alebo inej šťavnatej potravy, aby ich to zlákalo

je zvláštne že zrovna dospelý samec má problémy:-/ z akého zdroja tie zvieratá pochádzajú ? (priamo od chovateľa, alebo zo zveráku ? )
nemohli zažiť nejaký šok, napr. teplotný pri preprave ?

spomenutá teplota na inkubáciu vajca je podľa mňa ok, aj keď možno nočný pokles by nemusel byť tak veľký.... ak je aj vajce oplodnené, treba pri daných podmienkach rátať s dlhším vývinom mláďaťa (odhadom cca 2,5 mesiaca)

ešte k tomu hladovaniu: pár dní určite vydržia bez problémov, ale najmä samica by mala žrať čo najviac, keď teraz robí vajcia... čo ja si pamätám, tak moje bývali všetky nenásytné mrchy :-)

Tak popros ocina alebo maminu nech ti to pomôžu odfotiť ... terárium je strašne veliké a to môže byť problém že teplotu nevieš zodvihnúť ... 25 stupňov je pre P.pictu málo - potrebuje sa prehriať ... v takom veľkom mu zaves lampu nízko nad substrát (20 cm a nech je pod lampou 35 kludne ono to zvieratko si nájde svoje miesto ...

Tažko ináč povedať bez bližšej špecifikáce

Zistila som ze obcas zozere bukove drevo ktore ma ako podstielku a potom jej strasne dlho trva kym ho vyluci.mamina jej kupila novu podstielku piesok. Ma tam lampicku a drevo pod ktorym spi a tam je asi 28 -30 stupnov. Ale furt nezere a pinzetou to nejde nakolko tou zrala normalne.