Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dřevo z přírody

Jaký máte názor na "živé" dřevěné doplňky v teráriu?

Do ruky se mi dostal krásnej špalíček. Vnitřek byl trochu ztrouchnivělý, ale to se zpravilo. Všechno sem vydlabal a hezky upravil aby se můj Boa (Hroznýš královský) nezranil. V tý ztrouchnivělý části špalku bylo dosti broučků... Tak mě napadlo jestli to třeba nemůže ohrozit hada (stará přes 3 roky a dlouhá je už přes 2 m). Máte někdo nějaké zkušenosti s tímhle? Děkuji

Já sem se vždycky bála píct hořlavé části v troubě. Takže doporučuji naložit cca na 10 min (dle úvahy) do roztoku hypermanganu (světle růžový).
Nasbírala jsem si v lese krásné choroše (snad to píšu dobře), ale byby trochu vyžrané od nějakých brouků, tak sem to ponožila do hypermanganu a po cca 5 min se začali vyplavovat mrtví/umírající brouci ... bylo jich cca 50. Doporučuju spíš ten roztok, než troubu, páč v tom roztoku se z toho pokusí vyplavat ven, kdežto v tý troubě je zapečeš vevnitř.

Jasně, to mi nějak nedošlo :-) ... myslela jsem suché věri jako, suché dřevo, listí atd.
Mojí největší odvahu v tomto směru bylo převáření hodně vlhkého substrátu (hrabanka) v mikrovlnce ... a i tak mi jednou jedno (sušší) místo začalo doutnat :-).
(rodiče mi vždycky strašně tloukli - slovně do hlavy, jak někde něco zapálím, jak hoří támhle dům ze svíčky, támhle z cigarety, támhle ze sporáku ... prostě to trochu přeháněli a mě to nějak zůstalo )

zdar použival jsem to taky dřív... do dnes davam ruzne tvarovane kury jako skryš a měl bys to pořádne vyvařit ve vode a pak nechat vysusit aby ti to casem nechytalo plisen ... kdyz byl vetsi kus dreva nebo kmenu dal jsem ho do nany a zalil vroucí vodou pořadne kazdou škvýrku a pokud se ti to vejde do trouby je dobry to dat na pet min vypect ... ale určitě s broučkama bych to tam nedaval :)