Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Chovatelé jedovatých hadů

Dobrý den,
mám dotaz na chovatele jedovatých hadů. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno zde otravoval se sháněním atroxe a narazil jsem tady na spoustu odborníků a profesionálů, bych se velmi rád zeptal, kolik z Vás je skutečných odborníků např. z okruhu veteriny, přírodovědy atd. Co nebo který okamžik z Vás udělá zkušeného chovatele, který si už " může" pořídit domu taipana atd. .. . Je to jen ten fakt, že chováte hada už dlouho? to je vcelku slabý argument, nebo je to ten fakt, že Vás po sto letech Váš jedák zatím neuštkl? Proto jste odborníci? Kolik z Vás někdy navštívilo pravý biotop těchto krásných živočichů a pozorovalo je tam? Jsem si jistý, že většina chovatelů jedovatých hadů je jen a pouze člověk, který si po dvou třech Boa a určité nudě koupil prvního jedáka prostě v tom pokračuje. To je muj názor. Děkuji za odpovědi k tématu a všem hezký den .

zamknuto na přání zadavatele vlákna (Aurifer)

Pokud učíš na gymnáziu v Brně, zeptej se na své problémy nějakého svého studenta-teraristy. On ti milerád poradí a všechny tvoje trable vyřeší. TP tak bude ušetřena další zbytečné diskuze. Návštěva školního psychologa by možná také nebyla od věci.

České školství?:-D:-D:-D

luma - ale ne, jen mě nějak nebaví odpovídat, nebo reagovat na reakce na úrovni dvacetiletého roma ze základní školy, to je vše. navíc,trochu odbíháme od tématu, ale čemu se zde divím, že? .. to podstatné, co jsem chtěl, jsem si zde povrdil, nic víc, nic miň. je třeba mít určité nedefinovatelné zkušenosti s chovem hadů :D a pak si jedáka člověk teoreticky už teda pořídit může, hmm, velmi inteligentní a zajímavé pánové :))většina z Vás si prostě ze zvědavost koupila jedáka bez nějakých extrémních znalostí, zajímalo by mne, kolik z lidí, kteří mají doma jedovatého hada , jsou schopni mu svléci z hlavy zbytek staré svlečky, nebo jakkoliv s ním manipulovat. Jen podotýkám, že se nijak nechci dotknout lidí, kteří jsou opravdoví odborníci a s hady mají lééta zkušenosti! ..jenže tito lidé do této diskuze nemají žádný důvod přispívat, že? takže se ozývají jen potrefené husy, jako vždy a všude. Někdo tady začal spojovat mojí osobu s úrovní českého školství :DD super :D jenže výsledek této diskuze je pro mne trochu odjinud, a to že je to tady klasické to naše již tradiční čecháčkovství a buranství, nic víc. Až tedy na pár vyjímek, kteří do diskuze zareagovali s použitím mozku, těm děkuji :) .
Podívejte, je mi jasné, že se ve svém věku nemusím ptát na svolení chovu j.hada, o to mi ale přece nešlo, že?.. Mě celkem jak to říct slušně, zvedlo ze židle to, jak v minulé diskuzi reagovali někteří odborníci z největších odborníků, plus ty hloupé řeči o tom, že když tedy chovám toxicky významného pavouka, mám praxi na to si pořídit do chovu c.atroxe..nic takového jsem však nikdy neřekl, myšleno to bylo pouze tak, že musím být opatrný např. více, než když někdo má doma v terku b.vagans, smithi, pareahybana, a milion dalších hodných pavoučků, to je vše. Jenže i to někdo začal obracet, vytahovat jen slova z vět, spojovat a tvořit nové souvětí které jsem neřekl. Takže, vy co mne zde urážíte, kdo je zde hloupý? Zeptat se na ideální podklad pro atroxe je takový problém vy machírci? Někdo ho má na novinách, cožý je totální hnus - i když je to praktické, to vím také, každý má de facto jiný podklad a vy z toho hned uděláte story o tom, jak po takové otázce nejsem připravený na chov atroxe, začnete urážet, já to začnu vracet, diskuze pro dementy. Jsem rád, že mám v chovu b.asper ;-):-), atroxe seženu a budu mít radost, to je celý příběh. tímto děkuji všem, i těm s narušenou psychikou za reakce, omlouvám se těm pravým odborníkům za tuhle plevel diskuzi :) a všem krásný den :beer:
Admini pokud se Vám chce, můžete to zabouchnout, já do této diskuze už nezareaguji :)

To nevnímám jako uspokojivé vysvětlení. Kdybys do tý věty vložil např. dle mého názoru, tak budiž. Takhle se Ti opět povedlo vypustit ze sebe parádní kravinu.
Jak už jsem psal výš - nechápu podstatu tohoto vlákna, nechápu o co Ti vlastně jde. Ale podle mě musíš vnímat, že se každým svým příspěvkem víc a víc zesměšňuješ, ztrapňuješ..
Píšeš, že Tě

nebaví odpovídat, nebo reagovat na reakce na úrovni dvacetiletého roma ze základní školy, to je vše

..přitom je to naprosto opačně - všichni zúčastnění odpovídají na Tvé

reakce na úrovni dvacetiletého roma ze základní školy

Už jsem Ti to myslím psal v minulém vlákně nebo v odpovědi na Tvou SZ (už se přesně nepamatuju) - zkus si nejdřív to co napíšeš po sobě přečíst, pořádně se nad tím zamyslet a pak to sem teprve vložit..

EDIT: ještě k tomu pozérství ohledně vlastnictví jedovatého hada - ač to odmítáš, je to podle mě přesně Tvůj případ. Proč bys měl jinak potřebu zde Tvůj neviditelný problém omílat stále dokola..

Jan Lauermann - očividně my dva se o tom bavit nemužeme, protože máš na mne názor, se kterým já nesouhlasím. takže se my dva budeme jen a pouze hádat, což je hloupé, navíc v jednom z mých posledních výlevů tady jsem uvedl, že už sem psát nebudu, mám co jsem chtěl a díky. ps: a neurážej mě prosím Tě, tím se ztrapňuješ jen a pouze ty sám. teď fakt promiň, ale jsi už poslední rejpálek tady a mě už to tak nějak nebaví, víš? pro Tebe speciálně : jak už jsem napsal před tím, z mé strany je to zde uzavřené v této diskuzi. přeju Ti krásný den, Tobě speciálně chytráku :)

Hloupe to je... Prijdes, "nenapadne" se prihlasis pod dvema nicky, kdyz te nekdo chce pripravit na to, co te ceka, tak stejne neposlouchas a meles dokola, jak jsou na tebe tady vsichni zli. O chovu jedaku vis evidentne houby a ver mi i zkusenejsi borci uz byli kousnuti a nekteri zaplatili zivotem. A pokud ses sem prisel pochlubit, ze si chces poridit hada, tak jsi ve spatne poradne, zde z toho nikdo na zadek nepadne.
Toto vlakno je o nicem. Tedy ukazalo to, ze ucit muze kazdy blb. Gramatika za 5, stylistika take, nerespektovani autorit veskere zadne. Kdyz jsem nekde novy, tak se podle toho chovam.
Psal jsi, ze uz prispivat nebudes, ale stejne se musis obhajovat, byt si vetsina o tobe mysli sve.

většina z Vás si prostě ze zvědavost koupila jedáka bez nějakých extrémních znalostí, zajímalo by mne, kolik z lidí, kteří mají doma jedovatého hada , jsou schopni mu svléci z hlavy zbytek staré svlečky, nebo jakkoliv s ním manipulovat.

Škoda, že se už nedozvíme, jak k tomuhle zadavatel přišel? Co se toho nákupu týče, tak jsem přesvědčen o pravém opaku a to samé, dle mého názoru, se týká i té manipulace...

Já do toho moc nechci kecat (nejsem chovatel jeďáku). Teorie je sice hezká (i užitečná) ale praxi sní nenahradíš, je celkem jedno jestli je někdo veterinář nebo zoolog…….. to z něj neděla zkušeného chovatele, většina chovatelů jsou normální lidi typu kuchař, strojař….. a rozhodně je to nijak nesnižuje jako chovatele. Pokud někdo chova boa třeba 5 let tak si myslím že nabral dost zkušeností navíc co chovanec to originál a proto spousta zkušeností co si můžeme vyměňovat….. Kdy si můžeš pořídit jeďáka? Klidně od začátku, nikde není psány že musíš chovat 10 let škrtiče. Můžeš si koupit 10 taipanu, 50 kober, 100 mamb….. Ale jedno si uvědom že to jsou zvířata jako každá jiná. Takže až pak přijde na problém typu manipulace, násilné krmení, pomoc při svleku…… tak pak asi nastane problém kdy nebudeš prakticky vědět co dělat a budeš vysranej. A chovanec pak muže u takového chovatele strádat. Podle mě si chovatele kupují hady, sklípkany, škorpiony…… kvůli tomu že tyto zvířata milují. A ne že se nudí u škrtičů nebo si chtě zvednout level chovatelství, takový chovatel je magor a ne chovatel. Další takovou věcí je to že spousta z nás by se určitě rada vysr*** na práci/školu aby mohli jet tyto zvířata pozorovat do jejích biotopu ale u většiny (i u mě) nejsou peníze na to aby mohl dělat expedice typu national geographic a proto se většina chovatelů uchýlila právě k chovu těchto jedinců (a dost perfektně kdy se snaží aby chovanci byli co nejvíce podobných podmínkách jako v přírodě). Pak je tu ještě par chovatelů co si neuvědomují naprosto nic a kupují si hady… jen na machrovinu a aby si okořenily život a na zvětšení ega. Ano je spousta chovatelů co začaly rovnou s chovem jeďáku a jsou dobří. Ale neznamená to že to platí u každého. Podle mě se škrtiči dost podceňují a každý si mysli že to jsou hadí pro 13 lety holky aby se mohli s hadem natřásat pro svůj blog ale je to chyba. Třeba já bych nevyměnil za nic na světě mojí krajtu královskou. A pokud tě štve že když napíšeš sem nějakou otázku a nemáš hromadu komentu typu jdi do toho, je to super, máš na to.. ale máš tam názory ostatních chovatelů kteří se ti snaží pomoct a je ti to stejně jedno a ještě jsi za to nasraný tak zřejmě nepotřebuješ radu ale jen povzbudit ego a to se zde neděla.(prosím neberte tento text jako urážku, pokud jsem někoho urazil tak sorry)
Tímto bych chtěl také poděkovat lidem co tu radí DOBRÁ PRÁCE.

Koukni na video kde chovatel očividně neslyší jak had sípe (a takový chovatel je k ničemu)
watch

díky :) jsem rád za rady, nemám rád rýpání a urážení od např. rádoby mistra v oboru, klasika. nemám hada pro natřásání, nebo exhibici před kamarády, moji kamarádi jsou docela dost inteligentní lidé a zábava tohoto typu by je nejspíš ani nebavila. pokud bych chtěl hada na machrování, seženu devenoma :( jako je tzady pár inzerátů a kroutím se s ním na youtube, že..
díky za reakci.

Pokud jsem tě urazil tak sorry. Neměl jsem to v planu, neříkám že zrovna ty se natřásáš s hady na youtube…… to je jen můj názor všeobecně. A rádoby mistr(já neříkal že jsem mistr a že o jeďá. vím vše, já sám vím že to tak není a že se mám co učit (je to na cely život)? Ha já si na nic nehraju taky se zajímá o jeďáky ale nepořídím si je dokud nebudu vědět že na 100% „ohrožuju“ sám sebe a ne nikoho v okolí, zatím to tak není tak je prostě nemám.
Pokud jsem tě urazil tak se ti ještě jednou omlouvám.

to je normální "syčení" nasraný berusky...takovýhle zvuky vydávaj normálně, když je vydráždíš.

Stejně je mi záhadou jak se tomu typkovi povedlo od nás odvez chráněny druh až do afriky (zřejmě je s afriky )

Proč by ji měl vyvážet do Afriky? Má v profilu země uvedenou ČR a to, že má u některých videí uvedé "My family in ..." nic neznamená, asi dost cestuje a možná má nějaké pozemky v Africe. Na tom by nebylo nic divného, taky jsme je tam měli. Anebo to je Afričan žijící tady, na tom by taky nebylo nic divného.

Já vím že beruska vydává tento "zvuk(sikot)" ale jde tam slyšet to sípaní, nějak jsem to v profilu nenašel že je s čr tak se schodném že je to problém majitele hada a tím to padlo nechci se dat kvůli nějakému deb*** hádat, necháme toho nebudeme si přece kazit pěkný jarní den

Přejí krasný jarní den všem :-D

Mily pane profesore telocviku a zemeplochy.
Mate ve vsem co ste psal naprostou pravdu (a kdyz ne, stejne ste o tom presvedcen) - sme tady spolek diletantu bez zkusenosti, co jinym neodpreji jejich kousek slavy.
Chovate nejbrutalnejsiho pavouka na svete, a budete chovat i velkyho jedaka. Predpokladam, ze vas respekt mezi studenty timto pocinem vyznamne posili. Uz ted vas zajite obdivuji pro vase pedagogicke schopnosti, jez zde na TP tak slozite uplatnujete.
Chovat prece tu osminozku a srovnat ji s atroxem vam jde bez problemu (chlubite s tim uz po Xte). Sice si myslim, ze je to jako jezdit zavody superbiku (taky se muzete zabit) a pak prejit na leteckou akrobacii (co na tom, ze aero ma jine ovladani a chce to jine zkusenosti).
Ja vam po tomto vlakne uz naproste verim. Vy na to mate, pac sebereflexe ani smysl pro humor vam nechybi.
Je mi take jasne, proc mate 2 nicky - to ze skromnosti, abychom vas nepoznali - vy ste ve skutecnosti Vaclav Klaus. Nebo brouk pytlik (i kdyz mezi nima nevidim rozdil).

Pro Lumu - http://www.youtube.com/watch?v=ifFKkYO9TaI&feature =related

boa.constrictor - tak pozor, tohle je gól. jestli tohle myslíte ,milý pane vážně, vyhráváte cenu nejdementnější odpovědi, jakou jsem zde obdržel, to bez pochyby. tak dobrá, to je fakt už síla, takto hloupoiu reakcí jste mne zaskočil a to jsem zvyklý na cokoliv..
1. neřekl jsem že : chovám nejbrutálnějšího pavouka na světě
2. jste spolek diletantů bez zkušeností
3. nikdy jsem nesrovnával pavouka a atroxe - naopak jsem to pořád vyvracel, když mi to nějaký dement psal
4. netrefil jste to asi s dvěma nicky :))

tohle vše znamená, že buď už by jste si další pivo dávat neměl, nebo jste i za střízliva ve stejném stavu, jako by jste jich už měl moc a to je taky zle. hezký večer. ale vyhrál jste, osočil jste mne ze 4 lží, které jsem tady nikdy nenapsal, a těším se, jak začnete jesště hloupějí hledat moje staré věty a slovíčkařit.

navíc v jednom z mých posledních výlevů tady jsem uvedl, že už sem psát nebudu, mám co jsem chtěl a díky

z mé strany je to zde uzavřené v této diskuzi

Mám pocit, že postupně překonáváš Rockera - a to byl (je:?:) MEGAEXOT...na druhou stranu ještě dítě. Už to tu někdo řekl - ale jestli Tobě podobní mají za úkol někoho dalšího něco naučit, tak to potěš pr*el..

Vážený pane zadavateli tohoto dotazu:
Neměl jsem v úmyslu tu reagovat, ale po pročtení tu celého vlákna mi to nedá.
...dost dobře totiž vůbec nechápů Váš záměr vložením tohoto úmyslně konfliktního tématu.
Pod rouškou anonymity se tu navážíte do lidí, kteří opravdu něco o jedácích vědí a kteří jsou ještě pořád ochotny nezjištně radit. Rady od lidí jako aurifer, luma, Radar 14, pomc, boa constrictor a další. mají (ač tomu Vážený pane zadavateli pravděpodobně nebudete věřit) opravdu svou kvalitu. Za těch x let co na teraporadnu chodím, tak se vždy v popředí těch ,,rádců" usadí skupina lidí kteří něco znají a jsou ochotny radit, ale po čase se upostraní protože přijdou nato, že nemají v podstatě důvod se nechat zbytečně atakovat někým jako jste Vy. Což je ke škodě všech chovatelů.
Účel Vašeho chování tu si neumím vysvětlit i proto, že může být pro Vás kontraproduktivní.
Pokud opravdu máte v úmyslu mládě atroxe koupit, může se klidně stát, že vám po přečtení Vašich příspěvků tu kdosi i odmítne mládě tohoto vyjímečně nebezpečného druhu prodat.
Ono co si budem povídat; odchovů tohoto druhu tu zase není přehršel, protože chov jedáků (a obvzlášt tohoto druhu) není komerční záležitost. A budete se asi divit, ale mezi chovateli jedáků se nachází dost těch zodpovědných, kteří neprodají jedáka jen tak každému.
...a potom co jste tu na sebe prásknul všechny ty indicie? co Vaši anonymitu poodkrývají:?: bych se ani nedivil, kdyby Vám někdo zvíře odmítl prodat.

Pokud vysokoškolsky vzdělaný člověk a navíc pedagog napíše "by jste", je něco špatně.

Milý mladý příteli, já vám něco povím. Valná většina vašich oponentů má pravdu. Vy jste tu pod nickem David79 začal vyptávat na chov atroxe. Velmi záhy jste byl upozorněn na rizika, která ssebou chov takto nebezpečného a velkého hada přináší. To se ale zcela jistě neshodovalo s tím, co jste chtěl slyšet. Chabými protiargumenty jste na sebe popudil většinu komunity, která se do vašeho vlákna zapojila.
Následně na to, jste si založil nový nick a s až naivní prostoduchostí, jste se snažil navázat tam, kde jste v předchozí identitě skončil. Nemějte zdejším přispěvovatelům za zlé, že vás prokoukli.
Tvrdošíjně se v obou vláknech snažíte prosadit svou pravdu, kterou navíc podporujete různými prohlášeními a tučně psaným textem.
Pokud to myslíte s chovem jedovatých hadů vážně, zamyslete se v první řadě nad sebou samým, nad svým přístupem k okolí (protože zrovna jedovatý had velmi nerad přistupuje na "rozhovor", který ho zrovna nebaví), zkuste v sobě najít trochu pokory a zeptejte se znovu. A jinak.
Mimochodem, v předchozím vlákně jste dostal několik užitečných rad. Ať už od kolegů Apophise (ta byla asi nejlepší) či Daboi a Vlaďka, tak od slečny Aurifer či ode mne (těm, co jsem nevyjmenoval, se omlouvám;-))
Ještě jedna rada, neurážejte lidi, které neznáte a kteří vám nic neudělali.
A opravdu poslední rada na závěr: nepište boldem.

J. Janda

Sjedákama jsem začínal někdy v roce 88 jako ucho u starších pánů, kterých si dodnes vážím, ikdyž tady už někteří nejsou.
Přijít knim tehdá, jako přišel sem tento rozmazlený učitel, tak jsem si na místo hadů, rad a ponaučení, odnesl jen jednu zkušenost. Oplácanou papulu :-D

Dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat dá se chovem jedovatých hadů uživit, nebo alespon vydělat. Vím že ta otázka zní asi tak jako bych to plánoval, ale to opravdu ne. Mám sice 6 Užovku tenkoocasou,ale v ničem náročnějším pokračovat nehodlám.
Spíš mně zajímalo jestli by se tím dalo vydělat. Např odběr a prodej jedu na sérum. Prodej hadů do ZOO a miniZOO. Popř prodej hadů klientům( důsledný výběr kupce). Prodej hadů na maso(lux. restaurace.)
V práci jsme se o tom bavily a tak nějak jsme nedošly ke kloudnému závěru.
Také mně zajímá jestli mají hadi Rodokmen a případně i výstavy. Myslím něco jako u psů.
Děkuji za odpovědi. Znovu podotýkám, že to neplánuji, protože v současné situaci ani v dohledné době na to nejsem ani nebudu připraven. Mám k nim veliký respekt.

Odber jedu a vyroba sera nieje taka jednoducha zalezitost. A bezny clovek sa k niecomu takemu v 99% nikdy nedostane. Takze predaj jedu a podobne veci neprichadzaju do uvahy ani nahodouu.
Predajom zvierat do Zoo a chovatelom. No, zalezi na druhoch ktore by si mnozil. Ale povedzme, ze vo vecsine pripadov si tie zvierata zarobia tak na seba. Predsa len chovu jedakov sa venuje znacne mensie mnozstvo ludi ako skrticom. Takze aj zaujem a predaj bude logicky mensi.
Co sa tyka rodokmena a vystav :-D kedze aj dnes sa vozi vela hadov z prirody, neviem si predstavit ako budes robit rodokmen na odchytove zvierata;-)

danio007 - já to nikomu neberu, papejte co Vám chutná. Slyšel jsem o pár buranech, kteří ještě dnes na vesnici zabijí psa pro jídlo, což já absolutně odsuzuji. Chovat hady na maso do lux.restaurací, ...co na tohle chceš argumentovat? chceš srovnávat hovězí maso a to že se to nejí v Indii s chovem hadů na maso zde v čr?? chceš vytahovat tu dětskou hlášku o posvátnosti krávy v Indii? To nemyslíš vážně, že ne? Kolik Ti je prosím let? tady i kdyby teď někdo napsal, že z hadů šije boty, ty napíšeš no a co, přece nebude chodit bosý,že? a já se v první diskuzi jen zeptal na podklad pro atroxe a hned z toho byl státní smutek. prober se, díky.

Zrejme si sa sekol. Mal si napisat preberiem sa;-)
22 A?
Budes sa cudovat, ale aj u nas kupis zabie stehienka, stake z bizona, pstrosie maso, hadie maso, krokodilie maso atd...Co je na tom?To, ze to nejes ty je jedna vec. TO, ci si to da niekto iny je zase nieco ine. Ak na to mam, preco by som si to nedal ze?Ak tu pleties topanky. Ak je to zviera z farmy, produkovane na maso, kozu atd, preco nie... Rozdiel je ak je to zviera odchytene na toto z prirody.
Jedina vec je ta, ze u nas sa hady nejedia bezne, takze tych par kc ktore by si zarobil takymto predajom by ti nepokryli mozno ani rocne naklady na par hadov.
Co sa tyka psov. Je to to iste ako som pisal o hadoch. Pre niekoho je to ok (teraz nemylsim iba Aziu).U nas sa bezne nejedia, preto na to ludia tak pozeraju.
Ak si ty ucitel, tak to moze byt ucitelom kazdy zlty snehulak...
Pises trochu (dost) odveci nemylsis?

a já se v první diskuzi jen zeptal na podklad pro atroxe a hned z toho byl státní smutek.

A pointa?Places na nespravnom hrobe. Najprv sa zamysli nad sebou.

No v praze min jedna je. Bylo to v jednom z posledních 3 čísel bud MAXIM,FHM,ESQUAIRE. Nabízeli tam myslím chřestýše. Byla to nějaká lux. restaurace. Možná hotel? Ted s nejsem jistý, ale myslím, že i v SASAZU to někdy měli.
Já osobně jsem jedl akorát hroznýše. Nebo to byla krajta? No nevím, každopádně to bylo dobrý. Ted mám asi 2,3m užovku tenkoocasou. Takže přemýšlím, že ji říznu. Našel jsem si 6 receptů sice z chřestýše, ale ono to pude.
No plus jsem narazil na prodej netradičních mas a tam chtěli za chřestýše 3000,- za 0,5 kg.

No jak jsem psal bylo to jen teoreticky. Já myslel, že se tim přividělat dá. Zarazil mmě ten jed. Myslel jsem, že ho normálně odebírají, že se zajede na příslušné místo a tak se odebere. No a pak podle kvality či množství dostanu keš.

Ohledně těch papírů. Myslel jsem něco jako papíry z chovatelské stanice, ale je pravda, že by toho ten chovatel mohl zneužívat.

No každopádně jste mně odpověděli.
Odběr jedu - ne
Restaruace- stále netradiční, takže kusově a max tak určitý chovatel. Takže ne.
No a pak už zbývá jen ten odchov a to už je klasika jako každá jíná, akorát v menším měřítku.

Ještě mně napadl prodej kůže, ale to můžu i ze škrtičů.

co se týče toho odběru jedu, tak ti hadi to vydrží jen pár x. Je to pro ně obrovský stres a navíc je to hodně vyčerpává. Krom toho, že jim pak chybí enzymy na dokonalé strávení kořisti. Takže žádnej normální chovatel, co má svá zvířata rád to nedělá. Co se týče toho ostatního- hadi zas tak plodní a produktivní na to, aby se v našich klimatických podmínkách (musíš jim topit a ani krmení pro ně neni levná záležitost) vyplatilo je chovat na maso nejsou. Navíc by tu o hadí maso asi ani nebyl takový zájem- takže určitě ne.

Co se týče těch rodokmenů- nevedou se.
Co se týče výstav- tak sice se na některých akcích hadi vystavují, ale to má spíše funkci osvěty. Kdybys pár x objel se svým hadem pár výstav, brzy by nebyl v kondici pro vystavování. Není to pes nebo kočka a jakékoliv zbytečné přemisťování a manipulace je pro něho velký stres.