Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius, nežravost

Zdravím,
vím že o nežravosti regiusek už tady toho je napsáno dost, ale nikde jsem se nedočetl v jakém věku může k nežravosti samců tohoto druhu dojít. Jde mi o to, že můj samec regiusky (10 měsíců starý, váha 339g) naposlet žral před 3 týdny. Od té doby na myš vždy jen kouká a po chvilce si jí přestane všímat. V chovu se nic nezměnilo. Velikost terárka 90x60x60 (přikládám foto), dva úkryty jeden v teplejší části jeden v chladnější, teploty denní 30C-24C, noční 25C-22C, rosím jednou za tři dny. Jinak krajta je v noci aktivní, vidím jí pít a normálně prolézá terárium. Obšas je přes den v teplejším úkrytu, někdy zas v chladnějším. Žádné změny v chování jsem nezaznamenal. Krajta vipadá vytálně a zdravě. Před tím žřal pravidelně 1 myš týdně. Jde mi o to jestli může v tomhle věku být způsobena nežravost obdobím páření nebo to může značit jiný problém. Díky moc za pomoc.

[http://img848.imageshack.us/img848/4833/pc250021.j pg]

Nepovedal by som, že by to bolo obdobím párenia. Práve naopak teraz začínajú regiusky žrať. V mojom prípade prvý rok žral celý, potom dva roky pauzoval a posledné štyri žerie bez prestávky. Nedávno mal podobný problém niekto s kobercovkou. Kedy sa zvliekal? Je možné, že je pred zvlekom a vtedy väčšinou neprijímajú potravu. Iba ju prenasledujú a stiahnu sa. Nemusí to byť na nej dobre vidieť. Skontroluj brucho či už nie je jemne zakalené.

Zatiaľ by som to neriešil. Sleduj či sa nejako nemení správanie, prípadne či sa neprejavujú náznaky choroby. ( extrémne zapáchajúce výkaly, pootvorená tlama, piskľavý zvuk pri dýchaní, nekoordinované pohyby ) Kedže je v chladnejšom úkryte, tak asi pred zvliekaním nebude, to by bol pravdepodobne v teplejšom. Počkaj týždeň, dva....neublíži mu to a skús ako píše kolega hore mastomyš, alebo džungaráka. Ešte by som možno zvýšil lokálny ohrev na 35-40°C. Moje regiusky majú teplo radi. Skoro permanentne sú časťou tela položené na výhrevných doskách a pred zvlekom sú na nich stále.

Tak mě též regiuska samec teďkom trochu stávkoval, tak mu dávám klid od krmení cca měsíc... Ale zajímalo by mne, co děláte s odmítnutými hlodavci? Nevím totiž, co s potkanama, na mé zbylé hady je potkan moc velký a nevím, jestli by bylo dobré dát odmítnutého potkana jinému hadovi...

Zkus nahřát rozmraženého potkana na topení. Ne upéct, ale nahřát, ať vnímá ta regiuska jeho tělesné teplo. Vezmi do peánu a zatřepej. A třeba vezme. Podle mých zkušeností pokud jim podáváš mrtvou, tak rozhoduje teplota (regiusky mají na horním rtu termoreceptory). Vyzkoušej.;-)

Jj, to určitě vyzkouším a i u hroznýše... ale též je problém, že když jsem poblíž terária či tak, krajta si spíše všímá mě než potkana, takže když tam budu s ním mávat, asi tím moc nepomůžu, ale uvidím.... zatím mu ještě dávám přestávku a pak mu zkusim nabídnout dalšího potkana a buďto si ho vezme a nebo nevezme :)

Tak jsem dneska zkoušel mastomyš a nevzal si ji. No tak až zas za týden. Jinak pořád je v noci aktivní. Leze po terárku prostě se nic v jeho chování nezměnilo. No budu to zkoušet dál. Ve stejnou dobu mi přestala žrát i spilota tak snad začnou spolu. Už mě začínaj štvát. U spiloty mi to nevadí ta vysadila i v loni touhle dobou a je 6 let stará, ale reguiska je přece jen 339g prcek. Ještě by mě zajímala vlhkost jakou u reguisky držite. Já to mám že v ikrytu má mysku s vlhkým rašeliníkem a rosím jednou za cca 3 dny., tak jestli to stačí, Co jsem četl tak vlhkost nebmusí být vysoká, spíš jen při svlékání. Díky

cez noc vždy behal po tera. ale zrazu prestal aj v noci to že nežerie viem že tieto druhy maju take obdobie ale to že je cele dni aj noc schovatý ma trapi predtým vyliezol v poslednom čase bol viac na slnku pod svetlom ako teraz teraz iba schovatý stale je ani v noci nevyjde stale schulený v skriši teplota 30 cez den v noci 25 vlhkost cez den 70% v noci t7ch 60-65% tak neviem co sa mu stalo prečo zrazu. v kuse je schovatý :-( či sa boji alebo len proste čaka na potravu naposledy som mu dal myš na noc ako keby po nej vyštartoval som počul sičanie buchot ale myš prežila a odvtedy je schovatý

Keď je zalezený, tak ho neruš. Pokiaľ sa predtým často vyhrieval môže značiť ( ale nemusí ) dve veci. Buď je pred zvlekom, alebo máš nízku teplotu v teráriu. Nemusí preto, lebo teraz v ich domovine končí obdobie sucha a ešte estivuje. V oboch prípadoch regiusky neprijímajú potravu, aj keď ja mám samca ( import ), ktorý žerie stále.

Pokud je řeč o vlhkosti v teráriu, myslí se tím vždy jen vzdušná! vlhkost. Pokoušet se udržovat vyšší vlhkost přílišným máčením substrátu, to je vždy cesta do pekel... Jestli má had v teráriu jen jeden vlhký kout, pak je to samozřejmě OK. Rozhodně by ale neměl mít příliš vlhké, nebo dokonce promáčené celé dno, jak to často vídám. Had by vždycky měl mít možnost přesunout se někam do sucha. Chov na trvale vlhkém substrátu, vede dřív či později k nějakému zaplísnění, nebo mykotickému onemocnění.
Takže: Žádný univerzální recept na periodu rosení neexistuje. Rosit je nutné podle potřeby, což je závislé jak na teplotě, tak i na intenzitě větrání každého konkrétního terária. A rosit spíš jen stěny terária (třeba i vícekrát denně), než jednou za tři dny kompleteně prolít substrát.

Substrát ma suchy hovorím had nemal problem behal po celom terar. ale jedneho dna už nevyliezol dva dni je v kuse schovatý substrat je suchy rosím iba na jedno miesto pravidelne cez den v noci zapinam podložku kto vyhrieva na 25 stupnov cez den a vlhkost tiež drži rovnaku cez den je lampa zapnuta ta vyhrieva na 30 stupnov a tiež rosím častejsie aby vlhkost bola rovnaka

Samozřejmě substrat mam v suchu. Vím že tento had žije na savanach. Psal jsem že v ukrytu ma misku s vlhkym raselinikem a ten je jen v casti toho velkyho ukrytu. Rosim jednou za tři dny polovinu terária. V žádném případě není substrát promáčený:)Když se regiuska svleká tak vždy vcelku v tu dobu zvyšim vlhkost. Šlo mi o to jak je to s vlhkostí celkově. Jesli to nemůže mát vliv na odmítání potravy. I když jsem nic nezměnil, teď má výpadek.

Pokiaľ má v úkryte dostatok suchého miesta, tak by som tam rašeliník nechal aj v období sucha. V ich domovine začína obdobie sucha zhruba koncom októbra a končí v marci, takže naše klimatické podmienky nám k simulácii pomáhajú. V októbri sa začína v domoch kúriť, čo značí zníženie vzdušnej vlhkosti zhruba o 10%. Teda aspoň z môjho postrehu na bytovke. Ale nie je to ani tak o vlhkosti, ako o režime deň/noc, ktorý zvieratá vnímajú určite viac ako vzdušnú vlhkosť. V každom prípade by som si z nežravosti u regiusiek nerobil veľkú hlavu. Spalujú veľmi pomaly a vodu využívajú skoro na 100%, čo ste už určite postrehli z exkrementov. Vylučujú aj mesiac po nakrmení a úplne suché lej..

No u mna ma striedanie noc den zabezpečene je hned pri svetla z okna a ked je noc tak ma tmu celu noc cez den svetlo u mna je problem ten a s týmto sa k vám obraciam o radu že je stale schovaný predtým na noc chodieval von časom aj cez den už byval von ale už treti den je stale schovaty na jednom mieste či noc den stale je tam iba pozriem či žije ale žije pretože sa tam prehodí trošku na inu polohu ale nevynde tak kde može byt problem ???????????

Vôbec ti z tvojej odpovede nerozumiem.....píšeš ako Maďar! Myslím, že som ti na tvoje otázky dostatočne odpovedal, stačí si to prečítať, keď nepomáha jeden krát, prečítaj si to desať krát. Ja som si tvoju odpoveď musel tiež prečítať tri krát, aby som pochopil, že je zalezený iba tri dni. Pokiaľ si si vedomý toho, že podmienky v teráriu spĺňajú nároky regiusky, tak to že je zalezený nič neznamená!!! Keď máš chuť na pivo ideš do šenku, keď si unavený ležíš pri bedni.

Jenom pro zajímavost - naše regiuska v pátek 30.3.2012 vzala potkana po půstu, který trval od 1.9.2011, tedy 7 měsíců. Za tu dobu "zhubnula" pouze 70g. Jsou to hold neuvěřitelně úsporní tvorové, takže nežravost pár týdnů bych určitě neřešil. Jinak stará je 3,5 roku, sklony k půstům začala mít asi ve dvou letech, do té doby byla popelnice. Takže asi tak...

Dobrý den, nechci zakládat nové vlákno. Mám doma krajtu královskou. Koupila jsem ji v březnu na burze. Od začátku nechtěla žrát. Myši si ani nevšimla. Po nějaké době jsem zkusila myš naporcovat a nasoukat jí to do krku. Myš celou až na pár kousků vyvrhla. Myslela jsem , že nejí jelikož je vystresovaná z nového prostředí nebo (jak jsem se dočetla) v zimním období nežere až do dubna, tak jsem ji nechala být. Jenže mi ubývá na váze a přijde mi dost vyhublá. Je jí prý kolem jednoho roku. Má 70 cm. Zkoušela jsem myši i udělat skalpel, aby cítila krev a probudila v ní instikt a ani to nepomohlo. Podmínky má velmi dobré. Budu vděčna za každou radu. Moc se tím trápím.

Regiusku je zbytočné kŕmiť násilne! Koľko vážila pri kúpe a koľko teraz? Po akej dobe vyvrhla potravu? V akých podmienkach ju držíš? Osobne ti doporučujem, dať ju do menšieho terária na servítky ( 60x30x30 ). Úkryt v chladnejšej časti terária, ale aby to nemala ďaleko ku zdroju tepla. Mne sa osvedčilo dať výhrevný kameň blízko úkrytu. Krajta bola z časti schovaná a z časti sa opierala o kameň. Pokiaľ má 70cm, nie je to žiadne miminko a nejaký čas bez potravy vydrží. 70cm regiuska dá v pohode dospelú myš, ale vzhľadom na to, že poslednú potravu vyvrhla, počkaj dva, tri týždne a skús jej ponúknuť skákavku. Regiusky, hlavne mladé, neprijímajú mŕtvu potravu! A asi najdôležitejšia rada....prosím nestresuj! Máš ju mesiac, je to had, ktorý vo svojej domovine skoro pol roka nežerie. Tým, že si ju nacpala, si jej nepomohla, ale ublížila! Už som to tu raz písal, ale u regiusiek je veeeľmi dôležitá trpezlivosť!!!

Tříletá samice regiusky dnes po 241 dnech dala menšího potkana, ale ten styl. Tahle krajta žere jen v tera, v boxu si jedinkrát nevzala. Takže každé krmení je trochu o nervy, ale dnes. Hadice ležela pod převisem, z toho místa loví často. Potkan šmejdí, najednou skočí pod ten převis za ní a skončí na ní. Hadice bez jakéhokoli pokusu potkana chytnou nadzvedne tělo a přimáčkne ho ke stropu. Ozvalo se zapísknutí a třepotání nožek. No ve mě by se krve nedořezal, myslela jsem, že hadice bude mít záda na kousky. A holka s ledovým klidem jen ještě víc nadzvedne tělo a je klid. Takhle vydržela asi 3 minuty a pak povolila. Na zádech jí ležel mrtvej potkan, nikde ani škrábaneček. Koukla na něj, našla hlavu a byl v ní :-) a pak že chov nejedáků není adrenalin :-D