Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přemluvit rodiče ke koupi hada ?

Zdravím:-), mám na vás takovou prosbu - spíš prosím o radu:-). Strašně se mi zalíbili hadi, byl jsem na několikerých burzách a mám mnohé o hadech nastudované...už asi rok si hada moc moc přeju...jenže je v tom háček a to ten, že se mamka nebojí ani zas tak hada, ale spíš těch myší co mu budou podávány ( i když hada trochu taky ano :-( )
- nevíte někdo náhodou nebo nemáte nápad:i:, jak jí to mám rozmluvit a co jí mám na to říct, že toho hada prostě a jednoduše chci ? A jak byste to na mém místě vyřešili s těma myšma ?...vyzkoušel jsem skoro všechno, výhody chovu hada zná, tak se v zoufalství obracím na vás...:-| Opravdu se mi nechce čekat až do dospělosti až budu mít vlastní barák apod.;-) Mockrát díky za jakékoliv nápady...

loading...

Je několik možností.
1. Pořídit si hada co nežere myši nebo hlodavce obecně.
2. Přesvědčit mámu aby se myší nebála.
3. Mamce nakecat, že je to had podle bodu 1. Tj, že nežere myši, ale třeba mrkev :-), a krmit myšima v její nepřítomnosti. Což už je ovšem lež, takže to ti vlastně nedoporučuju :-).
Určitě jsou i nějaký další triky, ale nechce se mi moc přemejšlet. Osobně bych se zařídil podle bodu 1 nebo 2...

Ahoj,

presvedcit rodicov je niekedy umenie.. Ale verim, ze sa ti to podari :-)
U mna zabralo, ked som rodicov presvedcila, ze mam o hadovi vsetko nastudovane, stale im to dokola omielam, sama som si nasetrila na terarko..
Odporucam mame ukazat nejake mlada uzovky, zobrat ju napr. na burzu.. Mladatka sa rodicom vacsinou tak nehnusia :D A ak budes kupovat prcka, tak ho najprv budes krmit holatkami, ktore tiez strach nevzbudzuju.. Pripadne sa mozes s mamou dohodnut, ze budes krmit iba v jej nepritomnosti, alebo budes krmit mrazenymi - nehrozi, ze ti to utecie (toho sa bali nasi)...

Tu su nejake tipy, ako presvedcit manzelku, ale nieco sa mozno bude dat pouzit aj na mamu:
http://tera.poradna.net/q/view/928-jak-presvedcit- sve-okoli-manzelku-o-tom-ze-hadi-jsou-krasni

jj jasně :-) moc díky všem. Yukina - na burze jsem byl i s rodičema teď o víkendu a měl jsem i dospělého hada v ruce - jenže jak to mamka viděla, tak se úplně zhrozila, jak se můžu o něco takového zajímat]:(:.( A to že mám už opravdu hodně nastudované, to právě taky ví - stále u mě na stole totiž vidí nějaké ty knížky o hadech. Nicméně burza vůbec nepomohla...dá se říct, že taťka by mě v tom jakž takž podpořil, dokonce se to snažil i mamce rozmluvit...tolikrát jsem se modlil, aby to vyšlo:-/ Nicméně ten hlavní a zásadní problém spočívá v tom, že si mamka myslí a čeká, kdy mě to prostě přejde - a to samozřejmě nenastane a ani jí takovou radost nehodlám udělat...;-):-p Nacházím se naprosto v mrtvém bodě...3-[

...a cejna - 1. mi neuvěří:-D, to ona zase ví, že žerou jenom myši, dříve mě hold takováto výmluva nenapadla, ale je celkem dobrá.
Ještě jednou všem děkuju;-)

O akého hada by si mal záujem? Môj prvý had bola užovka červená a nikomu som nič nehovorila, pretože som vedela, že nebudú súhlasiť. Dôvod: Videli filmy o Anakonde a mysleli si, že všetky hady sú hnusné, slizké a sú to zabijaci :D Proste som priniesla domov užovečku a bolo. Otec sa do hadov zamiluje vždy keď kŕmim, fascinuje ho to, no a mama síce pred nimi uteká ale zvykla si :D

právě o hroznýše královského - imperátora:-p. Jinak ty nápady jsou fakt dobré:-D, jde o to, že tata říká - hada jo, ale jen se souhlasem maminky, no a to vypadá dost marně...jen aby mi to potom nevyčítal ( kdybych si ho teda fakt koupila ), že např. kvůli mě nevejde mama ani do domu a tak, no už to vidím...Doopravdy mě tento přístup dost se*e...pořád jen slepá ulička. Omlouvám se, že vám pořád tady něco předhazuju a pořád do toho melu, ale já si to nevymýšlím...je to s nima strašné]:(...asi mám jednoduše rodiče, kteří se drží svého a za žádnou cenu od svého názoru neupustí...no uvidíme...třeba to může být všechno ještě jinak :-)

Když si koupíš rozkrmeného prcka, tak to mamina třeba zkousne líp a až bude postupně růst, tak to přijme tak nějak přirozeně.

Nevýhoda je, že budeš muset nejdřív řešit menší terárko pro prcka a pak postupně větší, jak bude růst. Výhoda je, že to menší pak zase můžeš obsadit něčím dalším ;o)

je mi 16...;-)jen mi trošku dělá starost, co pak s tím hadem, až dodělám např. výšku a pak hurá z domova do jiného ( dvougenerační určitě nebude, pač se neví, jestli se teď někdy budeme stěhovat... )...to si potom asi budu brát toho hada sebou že ? ( nebo v nejhorším případě ho někde na inzerátu prodat:.( a až budu někde nevím kde, tak koupit dalšího:-/ )- mama stále říká něco na ten způsob - jako co tu bude těch 20 let ( ...a víc samozřejmě:-D ) dělat s takovou potvorou:-| a že to nedovolí a samé takové kecy...pro mě je to všecko zatím dost komplikované...

Hele a to je zrovna něco, co by řešit měl. Já to sice řešila s tím, že si nechám terárka až půjdu na vejšku u rodičů, ale změnily se rodinný poměry, doma jsem je nechat nemohla a nakonec jsem nemohla jít kvůli tomu na kolej... Neříkám, že jsem někdy litovala, že ty terárka mám, to nikdy. Ani bych jejich obyvatele kvůli tomu neprodala, ale jistý komplikace to jsou a je třeba si to promyslet i v tomhle ohledu. Zrovna hroznýš není drobeček, kterýho snadno nacpeš do garsonky. Taky pak odpadaj věci typu erasmus atd.
Ne, že by mě to nějak brzdilo v rozvoji8-),(už nemám žádný hezký malý terárka, který vezmu do podpaží a pojedu), ale už teď šedivím, když si představím stěhování do jinýho bytu. Nehledě na to, že u rodičů si člověk neuvědomí, kolik stojí provoz.
Takže přemlouvat mamku je fajn, ale má v podstatě v některých věcech pravdu.

(Btw. sehnat spolubydlícího do pokoje se zvířatama je prakticky nereálný a sehnat někoho, koho nerozhází uprchlej cvrček je taky celkem výkon, takže se bydlení může i v tomhle krapet prodražit)

Tak to ja mam zase stastie ohladom vysokoskolskeho zivota :-)
Guttku som si kupila na privat, kde somnou byvali 4 veterniarky a jeden zoolog, takze nikomu nic nevadilo a na erasmus do nemecka sla somnou :-) Teraz byva somnou u priatela, ktory si na nu tiez zvykol. Takze pri troche stastia sa vsetko da :-)

tak ono skoro vždycky se nakonec najde řešení, ale dá to často dost snahy, přemýšlení a kompromisů, vč. toho, že člověk musí počítat s tím, že bude muset obětovat i nějaké své budoucí plány.. Ale je fakt, že pokud už člověk takhle dopředu ví, že by to v budoucnosti nebyl schopen vyřešit, tak by si neměl daný druh vůbec pořizovat. S hroznýšem nebo třeba zeleným leguánem se stěhuje hůř než s tou Thamnophiskou nebo třeba Eublíkem. To je potřeba vzít v potaz a nekupovat si zrovna tohle zvíře, protože ho sice děsně chci, ale zárověň vim, že za pár let nebudu vědět, co s ním. Ono se občas i tak stane, že se okolnosti v průběhu času nějak špatně zkumulujou a člověk je nucen se na rychlo přestěhovat jinam bez možnosti vzít některá zvířata ssebou a pak se nedá nic dělat, musí je přenechat někomu jinému, kdo jim pořád bude moct poskytnout vše co potřebujou. To se nedá nic jiného dělat- ale proč to udělat rovnou záměrně, že.

Nehledě na to, že u rodičů si člověk neuvědomí, kolik stojí provoz.

Tam hodně záleží na konkrétních rodičích, páč já třeba rodičům krom nájmu cálovala taky většinu platby elektřiny...

Nikomu to nevymlouvám a člověk nikdy neovlivní vše, může se stát cokoliv a pak se nedá nic jinýho dělat. Ale zase některý věci by se do toho zahrnout měly a podle toho vybrat. Koupit si na dva roky hroznýše a pak ho prodávat, protože by mě s ním nevzali na kolej...

Já rodičům necálovala nic - terárka a zvířata a krmení jsem si kupovala sama, ale elektriku mi na gymplu platili - a ani nikdy nic nenamítali, tak nebyl důvod nad tím dumat. Chovala jsem v tý době chámíky, z toho byli naši odvařený víc než já, takže jakejkoliv návrh, že jim přisvítíme, aby měli lepší barvy byl přijat. Takže teď když mi přijde pěkná faktura, tak se mi podlamujou kolena - ale zase jem měla doma sotva polovinu, co mám teď. Taky když jsem bydlela doma, tak sem tam se stalo, že mi zaplatili krmení, když jeli kolem zverimexu atd. Jsou to drobnosti, ale nastřádá se to:-D A mám dojem, že většina u rodičů žijících to má podobný:-D

Mladý hroznýši sú kluďasi, takže aj to by sa jej mohlo zapáčiť, aj keď moja mama odkedy som mala doma BC iné nevravela len, že tá užovka je aká zlatá :D Ale to je vec vkusu. Každý mamka si zvykne, len jej to treba ukázať a vysvetliť, že jej strach nie je oprávnený. Inak možno ju desí to, že hady sa živia hlodavcami, možno keby si si s ňou pokecal o jej vzťahu k hlodavcom (škrečkovia atď) by ste prišli na to, čo jej vlastne vadí :)

Raději si kup opravdu si kup raději nějakou thamponisku,korálovku nebo úžovku červenou pač pkud to tvé mámě vadí tak ty požadavky trochu snížit já mám hold na rodiče štěstí má máma se když sem si domů přinesl agamu vousatou nazvala ji odpornou příšerou a dnes se s ní na gauči dívá na televizi :-D:-D

a měl bych tu ohledně tohoto taky jeden dotaz: Hodlám si příští rok pořídit hada a rozhduju se mezi thamponiskami a gutkou no byl bych pro gutku ale mám strach s toho že myš bude hrozně pištět až ji had bude zabíjet je to pravda nebo ne? :o

Tak jak už jste to tak nedávno rozvijelo :-D tak jsem i já sebral koule a splnil jsem si můj sen! :-D a to jsou byli a budou štíři! Min. 5let jsem se je snažil domů dostat ale bez šance. Naší vyhrožovali, že jak je domů donesu poletí všechna zvěř z domu!
Jak jsme psal sebral jsem koule hodil inzerát a dnes mám doma skupinu Heterometrus spinifer. Žádny problém chlapík mi je dovezl a mamča mi ještě peníze půjčila došel jsem domu první reakce " Co to ku*va je?" a pak už pohoda řekla, že je to hnusné a konec! :-D
A myslím si, že tak nějak by to mohlo fungovat PROSTĚ SE NEPTAT A KOUPIT SI CO CHCEM! :-D]:)

přesně neptat se :D Já říkám Jedu na čundr matka říká ne nikam nejedeš! Já říkám dík čau :D

ne hele podle mě já sem špatnej příklad
a na tvém místě si vyberu třeba krásný užovky co žerou ryby nebo i třeba žížaly a kuřecí maso
Nerodia,Thamnophis a pd
Ninia sebae super prcek chytající žížaly a nebo Tantila prostě nádhera

Nechci ti kazit iluze, ale u některých rodičů to neklapne. U tebe to klaplo jen proto, že už jsi prokázal zájem o věc. Ale když si někdo přitáhne domů něco, čeho se rodiče štítí, tak riskuje, že to v jeho nepřítomnosti někam vyhodí.
Teda mně to většinou prošlo - ale taky jsem tahala domů koťata a jiný rádoby roztomilý věci (typu jůů, malej chameleonek, táto koukej jak je to malý...), kdy máma pookřála...ale přitáhnout hadici...tak by to neprošlo...
(Taky je rozdíl, když rodiče řeknou - počkej až budeš starší, tak je velká šance, že to projde...ale když jsou hodně odmítavý, tak bych to neriskovala)

Zásada č.1 je otužovat rodiče postupně, tzn. přitáhnout domů prcka a pak takticky zamlčet, jaký rozměry to má v dospělosti a do tý doby si zvyknou:-D Já mám rodičovské sdružení ve složení: matka učitelka, fofr voják, takže dále netřeba komentovat. Máma když viděla pavouka, tak lezla po stropě a táta vedl celoživotní boj s repelentem v ruce, ze strachu z hmyzí apokalypsy. Když jsem si nesla domů ty pavoučí mimina, připadala jsem si jako dítě ze základky, co nese domů minimálně ředitelskou:-D Kupodivu jsem jako zázrakem neletěla, ikdyž byla chvílema tichá domácnost, nebo výhružky a pak jsem skoro nevěřila, když máti přitáhla z venku filmovku s havětí "pro babouky", načež jsem jí přistila, jak zvědavě čumí do těch krabiček, jak lověj...no a pak je asi čas na postup na další level]:)

to je hnusně ale krásně zákeřný
mamko taťko neboj te se to je ještěrka ze skalky( zapoměl říci z metra skalka kam mu toho varana chovatel přivezl )
a za pár let tati kdy už doděláme tomu varanovi to terárium
má už dva metry a potřebuje pořádnej bejvák
celou dobu ti nevadil a teť se mračíš:-D

mamko pohlaď si jí , tak vidíš že nic nedělá:-D

načež jsem jí přistila, jak zvědavě čumí do těch krabiček, jak lověj...

tohle neni jen tvuj pripad. Ze zacatku taky zadny extra nadseny,ale preci jen v mych 25 uz se moc na zakazy nehralo,ale po case si rodice zvykly,cim dal casteji chodili okukovat a pozorovat a ted si ke me vodi navstevy na exkurze :-) a to,ze ze 3 agam a 2 uzovek je ted 6 jesteru a 9 hadu uz nikdo neresi ;-)

Přesně tak! :-D:-D a jak je budu krmit to zas bude akční,.. a nejlepší jak příjde navštěva a otec začne rozhazovat rukama nohama, jak tomu všemu rozumi jak to zná atd.... :-D a přitom ví o tom ho*no :))
Jednou dělal frajera tak jsem mu řekl ať vytáhne Gekko gecko z terárka :-D od té doby se k nim ani nepřiblížil. :-D

Já měl kliku,prvního hada mi koupila babča a byla taeniura i s terárkem druhýho táta na burze přibyla regiuska ještě za Brumlovky a pak to jelo gutky Spalerosophisky,californky,sinaloiky,alterny....
A když jsem se stěhoval tak mi babča sporostě zabavila čtyři terárka i s osazenstvem.
První byl k 16tinám8-)