Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium,nové,větší ... plány

Ahoj chtěl bych se vás zeptat jestli je k chovu chameleona vhodné toto terárium...

jedná se o model v google sketchup : terarko-skp

terárium z osb desek 1.5mm, místo toho pletiva na modelu by byla hliníková mřížka, a skla by byla posuvná na lištách. Desky by byli ošetřeny lakem a na tom pozadí z polystyrenu pískované

Jo je to dobry, velikoste dost velkorysy:)
akorat nevim co budou delat pri posouvani 123 cm vysoky dvirka, jestli by nebylo lepsi tam jebnout panty. Sklenar ti za 100kc vyvrta diry do skla, panty vyjdou taky tak a to stelovani dvirek a hlavne otvirani je uplne jinej level:)

Tak dneska jsem to smontoval a zjistil jsem ze v obi klatovy nerezou uplne nejlip:D na jedne strane mi chybely 2mm a na 2. desce zase přebyvaly :D

ted jsem u pozadi, cím se to lepi k ty osb desce? normalne penou?
a jak huste by melo byt lepidlo na dlazbu pri 1. 2 a 3vrstve? a do ty 3. uz se ten pisek hazi ne?

mno ono to je burt. udelej prvni vrstvu.. pak na to prdni fáč..jako armaturu .. zamezis tim praskani pozadi.. pak druhou.. nech to poradne zaschnout.. den dva.a pak treti.. na to zasypej pisek nebo neco cim to chces ozdobit..znova nechat zaschnout a pak prelakovat 2 vrstvama sportakrylu..

ja to lepil mamutem.. ale nizkoexpanzkou by to melo jit taky.
prvni pozadi co sem delal sem ˇˇnezpevnilˇˇ fáčem nebo treba pytlem od brambor a popraskalo mi to. ted tam cpu fač nebo ten sitenej pytel a nepraska to.davat to tam nemusis.. ale pak budes (_!_) az to prdne :-D .. pomer.. mno aby mazalo.. ja to delal tak abych to mohl natirat stetcem.. kdyz udelas husty tak to pujde naprd a kdyz ridky tak ti to bude stejkat.. melo by to bejt jako teplej jablecnej kolač :-D

tak jsem sehnal par dracen, fikus, potos sem mel doma ... mel bych dotaz k tem dracenam a fikusu, hnojis je v terarkach? a mas pod kvetinacema podmisku a nebo je mas primo polozene na substratu aby voda odtekala do substratu ? :D

ale docela me stve, ze sem musel koupit mensi rostliny, jako nechavat v kramu 300-500 kc za jednu rostlinu jen proto ze je o par mesicu starsi se mi fakt nechtelo, takze hold musim pockat az to trochu vyroste :D

Nevim kdes ty kytky kupoval, ja je beru vetsinou z hobbymarketu a vic jak 100kc jsem za jednu kytku do terarka snad nikdy nedal... vyjma pothosu, kterej kupuju vetsi namotanej na tech klackach a pak si to rozpletu na jednotlivy slahouny..

Jinak mam vsechno zasazeny primo v substratu v terarkach a sem tam to hnojim tekutym hnojivem, ale jestli si vzpomenu jednou za 2-3 mesice tak je to dost:D

no byl sem ve Strakonicich tak chteli az 500, hlavne za ten potos. Tak sem zasel do kvetinky u nas a dracenu za 59 a 89 kc + ficus za 149. Ale potos meli za 249kc tak ten jsem nebral kdyz ho mam doma a docela velkej. Tak jsem to dal do teraria a zitra bych mel mit hotovy skla, teda doufam, ze mi z toho sklenarstvi zavolaj ...

Ale myslel jsem ze to bude vypadat lip, hold ty kytky nejsou jeste tak velke...
zitra mozna postnu ty fotky, kdyz budou skla

já si si stavím terárko pro korálovku už tam mám skalu jezírko všechno ale nemůžu se rozhodnout na osvětlení jednu bodovku jsem zabudoval do vršku a druhé jsem uvažoval že bymohla byt taky nebo obyč květináč v tomhle mám dilema :D

Sice je už docela pozdě, a v mém pokoji to vypadá jako na bitevním poli, ale slib je slib tak jsem udělal pár fotek, před 5 min jsem dodělal skla, a terárium přemístil na svoje místo (musel jsem vyhodit 2 skříňky :D )

ještě asi doplním nějaké větve, kytky nevím - asi počkám až se rozrostou, přeci už tam jsou 2 ficusy 2 draceny a 1 pothos. a ještě mi tam schází držadla na skla...
pozadí : no mě se to takhle líbí tak ... co bych řešil :D Frosty stejně po pozadí nikdy moc nelez, spíš vůbec.

PS: omlouvám se za kvalitu fotek, je to focený mobilem, foťák bude v sobotu ale to už asi nebude mít smysl dávat sem znova ... A berte ohled na nedostatky, přece jenom je to moje 1. terárko a vše jsem dělal sám.
Jo a v prázdném květináči bude UVB které tam dám zítra až tam budu dávat chameleona.
celé terárium mě vyšlo na necelých 3900kč.

Mas to dobry, jedina vec co se mi nezda je to umisteni vyhrevu a UVB... misto and terarkem mas, lepsi by bylo zahodit ty kvetinace, nad terarko povesit ten vyhrev at se ti o nej chameleon nepali a UVB povesit bez kvetinace nekam doprostred terarka, proste vic do prostoru..

nejak jsme tu modu kvetinacu kolem svetel nepochopil.. UVBcku to akroat tak stini, je to zbytecne tezky a vyhrevny zarovky se v tom uzavrenym prostoru prehrejvaj a praskaj...

a ejste by bylo dobry si pod ty kvetinace dat podmisky nebo neco protoze kdyz z toho bude vytejkat voda primo na to dno, potese to do spar a to neni uplne idealni.

ale jinak dobry, prostorove velkolepy:)

no nevím, nechtěl jsem to dávat nad mřížku protože bych neměl kam přidělat držák na tu žárovku (výhřev) zdi máme asi beton a byli jsme doma hotový když jsme dávali na zeď pár obrázků, skoro nemožný do toho udělat díru...

jinak podlaha je zalitá něčím proti vlhkosti takže se voda nemůže dostat ke dřevu a ještě na tom je dvouvrství igelit, a aby se tam nedrželo moc vody, vrstva rašeliny s pískem není příliš silná aby se mohla odpařovat a netvořila se plíseň. a pro jistotu jsem dal pod větve misky z pastu

jo a k tomu stínění UVB, objímka v tom květníku je tak aby celý kompakt byl venku ( ta část co svítí :D )

jinak do malého terárka 50x50x100 bych asi dal samičku, ale to si ještě musím pořádně promyslet.

proc nemas to pozadi az nahoru? :-D to uvb bych dal ven z kvetinace.. protoze jestli kouka cely ven..tak mas v kveinaci jen objimku?takze kvetinac pnetreba.. jeste ktem svetlum.. zarivku bych dal na opacnou stranu..
jestli zbylo osb..tak bych si udelal takovej U profil.a umistil doprostred,,nebo nekam kde mas vyhrevnou vetev. a nebo se na tohle vsechno (_!_) a koupit vybojku :-D

hod sem jeste foto jak to vypada kdyz to svítí

ted jsem prijel domu a snedl 2 ze 6 (z kelimku), on jako z kelimku je zvyklej zrat kdyz mu nedam z ruky ci pinzety. Ale ted proste nechce ani z ruky z pinzety a dokonce ani nechce pit. Proste se boji...

Edit: ted snedl 2 z ruky ale stejne se porad zdraha, asi 4 min sem tam drzel ruku nez se odvazil vystrelit. No snad se to nejak poda...

V pohodě se mi zdá, oči nemá zapadlý, pravidelně "močí" (i když se tomu tak u nich asi neříká:))... Ještě si dovolim ocitovat Jaffatu, od kterýho toho prcka mám (snad mu to nebude vadit:) :

"obecne ty jemenaci moc nepijou, oliznou treba 2-3 kapky a staci jim to.."
"takze neresit, kdyz bude mit zizen tak se napije, kdyz bude mit zizen a nebude mit poroseno tak si ukousne nakej list.. "

Takže dokud je chám ok, tak se snad nemusíš znepokojovat...

Ja treba svyho samce jemenaka nevidel pit uz dva a pul roku... Ale verim tomu, ze to nejak potaji dela:D

jinak ej to vsechno zavisly na vlhkosti (pokud je moc vysoka tak pit nebude)a na tom jak nacucany jsou cvrcci, pokud maj hodne zelenyho tak kdyz cvrcka zmaknes tak z nej uplne strika voda, to chameleon vstreba..

kazdopadne to chce klid, zadny nasilny napajeni strikackou...

vím že se to tady už jednou řešilo ale nemohu to za boha najít a tak bych se chtěl zeptat jestli jelepší skleněné nebo laminátové terárko v kterém by byla vlhkost 80% a jeslikož mám jen pouštní živočichy kde je vlhkost prakticky nulová tak používám převážně laminátová terárka ale nevím jestli bych ho mohl použít i v tomto případě

Zdravím všechny chovatele, doufám že nevadí že využiju cizí vlákno, ale nechci zbytečně zakládat nové a nemůžu najít přesně co hledám. Takže, stavím terárium pro samce F. pardalis 50x70x80 a nevím jak vyřešit větrání. Problém je totiž v tom že větrání může být jen zepředu, protože terárium je zakomponované v "terarijní stěně". Nevím jestli by stačil 10cm vysoký pruh dole a 20cm pruh nahoře? To by ale poté vznikly moc malé dvířka a těžko bych se tam dostával. Nebo naopak udělat sítěná dvířka cca 50cm vysoká a z terária by v podstatě vznikla klec?
Děkuji za rady.
JT