Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem křeček vs myš

Dobrý den, už asi půl roku mám v kleci křečka džungarského ale zdá se mi stále takový smutný.Přemyšlela jsem že bych k němu koupila myš aby nebyl sám.Má otazka je jestli se snesou.Díky

Jo to oni se snesou, chvíli, pak budeš mít z myši jatka, protože ji džungarák zabije. Džungaráci se většinou nesnesou ani mezi sebou a zabíjejí se, dokonce matka je schopná zabít vlastní odrostlé mládě, které je už schopné se o sebe samo postarat, mydlej se mezi sebou i mláďata ze stejnýho vrhu. Než si pořídíš nějaké zvíře, tak trochu přemýšlej a něco si o něm přečti. Neměla by si vlastnit žádný zvíře, protože je jasně vidět, že i třeba v dobrý vůli jej budeš akorát týrat!!!

No to je myslim trochu přehnaný, že by neměla vlastnit žádný zvíře...ty taky každou chvíli docela hlásíš a nikdo ti neříká, že bys neměla vlastnit žádný zvíře, každej někdy začínal, zkoušel a mýlil se...
Kdysi jsem měla v jedný bedně dva králíky, dvě morčata a džungara a v životě si nic neudělali. S myší bych to ale nezkoušela, to by nebyla poklidná domácnost...

Neříkám, že se občas nemýlím. Ale myslím, že na to, aby se člověk mohl řádně postarat o zvíře, musí mít jistou psychickou vyspělost. Když se slečna ptá, jestli je může dát dohromady, je jí řečeno že to není vhodný, protože by z myši byl pěknej guláš a ona to stejně udělá i navzdory tomu, že si zvířata můžou navzájem vážně ublížit...Podle mě je to jasný důvod, proč by neměla zatím vlastnit zvíře. Podle mě to je jako dát kočku k psovi, kterej je nesnáší a rád si z nich dělá svačinku, co kdyby se mu náhodou tahle kočka zalíbila a byli spolu kamarádi.

Ta vaše kombinace je taky hezká :-) každopádně křeček neútočil zjevně z toho důvodu, že ostatní zvířata byla mnohem větší než on.

Já sama doma mám džungaráků dost a odchovala jsem už hodně generací, občas se nesnesou ani dva spolu, proto jsem ani nikdy nepřemýšlela k nim dávat nějaký jiný zvíře. Je jasný jak by to dopadlo...

Typovala bych to spíš na to dítě. Já když jsem byla malá, tak zvířátko vlastnili nejdřív rodiče, postupně mě zaučovali a když jsem byla schopná se o něj postarat, tak mi ho pak teprve svěřili do péče. Asi moje první zvířátko byla vodní želva nádherná a rodičové zjevně uspěli, stále mi, i po těch letech co jí vlastním, vesele plave v želváriu. A to jí bude už kolem třiceti let. Rodiče ji měli ještě před mým narozením :-) je to nejstarší zvíře v rodině. Každopádně by mi nedovolili si jen tak pořídit nějaký zvíře a ještě s ním experimentovat.

LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!LOCK! LOCK!LOCK!LOCK!LOCK!

tak džungaráci se za určitých okolností dají držet v 1 ubikaci s myšmi, aniž by se napadali...džungarák na rozdíl od zlatého křečka myš pravděpodobně nenapadne a neroztrhá, protože jeho potřeba bránit si teritorium není zdaleka tak silná jako třeba u zlatého křečka. Naopak často nesnášenlivější jedinec vypráská druhého džungaráka- ale myš jakožto jiný živočišný druh nechá být. Oba druhy můžou klidně žít v 1 ubikaci bez jakéhokoliv fyzického napadání a spát na hromadě. Tenhle poznatek mám z doby, kdy se přinesly 2 bedýnky krmných myší a džungaráků a z nedostatku místa se před zkrmením sesypaly do jedné velké, takže ve finále některé myši a džungaráci spolu sdílely 1 prostor několik týdnů. A žádná agresivita mezi oběma druhy neprobíhala, zvířata spala na 1 hromadě.

Jen je otázka, proč oba druhy záměrně kombinovat. Je hloupost je dávat spolu proto, aby "nebyli sami". Protože tyhle 2 druhy se spolu "nedomluví"- mají uplně odlišnou řeč těla a vydávané zvuky. Takže myši bude vedle křečka smutno, protože jakožto sociálně žijící zvíře by chtěla bydlet s jinou myší stejného druhu a převážně samotářskému křečíkovi to pravděpodobně bude jedno, že s ním bydlí myš.

Mám podobnou zkušenost z doby, kdy si obvykle nejžravější had usmyslel, že bude fajn dát si dva měsíce hladovku. S tím jsem nějak nepočítala a dotáhla hromadu syrských křečků a potkanů. Také se k sobě hezky tulili, spinkali na hromádce...no standardní obrázek přírody, jak ji v pokřivených zrcadlech své mysli vnímají snad jen někteří potrhlí veganští, ve městě vyrostlí, skutečné podstaty přírody neznalí samozvaní rádobyochránci, kteří se ve volném čase starají o týraná myšata...
Běhali spolu v kleci, dělili se o jídlo...dokonalá idilka, krásně spolu vycházeli...celých pět dnů. Šestý den ráno už se jich třetina válela na podlaze s vyhřeznutými břichy.
Věřím, že některé druhy je možné spolu dlouhodobě chovat, ale shodneme se v tom, že to postrádá smysl.

no standardní obrázek přírody, jak ji v pokřivených zrcadlech své mysli vnímají snad jen někteří potrhlí veganští, ve městě vyrostlí, skutečné podstaty přírody neznalí samozvaní rádobyochránci, kteří se ve volném čase starají o týraná myšata...

:-D:-D To je přesné :)

tak ono potkani jsou prostě predátoři a je otázka času, kdy si to bydlíce vedle kořisti uvědoměj. A jakýkoliv drobnější hlodavec je pro ně ta kořist (pokud teda spolu nevyrostli v 1 hnízdě, když se třeba podložila holata jiného druhu pod potkanici s potkaňatama, tam to potom problémy nedělá). No a křečci jsou docela houževnatí, takže při rvačce to může schytat i ten potkan. Džungaráci tak draví nejsou, takže ti myš nevidí jako kořist (ale třeba křeček polní jo).

Jinak ptal se mne jeden dobrák, co ode mne bral mládě křečkomyši, jestli ho může mít v kleci s morčátkem, že se krásně snášej, papkaj spolu z mističky atd...tak jsem mu odepsala jestli chce jednoho dne najít morčátko rozebrané na součástky, tak klidně. On tomu nechtěl věřit, tak je nechali spolu. Až krysák začal dospívat a rozhodl se hájit si teritorium. Morče ráno našla klukova přítelkyně a měla z toho nervový otřes, protože bylo doslova otočené na ruby a částečně prorvané mřížema klece.

bravó, právěs exhumoval(a) 2 roky staré vlákno komentem, na jehož obdobu tu bylo již před těmi 2 lety dostatek jiných reakcí. A vzhledem k tomu, že se jednalo o džungaráka a myš, tak ikdyby slečnin experiment ve zdraví přežili, tak by do dneška pravděpodobně nepřežili neúprosný zub času.

Caute :D viem že odpovedam neskoro ale myš a škrečok sa spolu v klietke znesu :D ale najlepsie jé ked jé to : 2 myšky a 1 skrecok
Lebo skreckovi jé jedno či s ním myš bývá lebo maju iny jazyk :D
Ale keby ste mali 2 skrecky a 2 mysi tak to jé uplne super :D lebo by sa mali ako hrat aj ked si nerozumeju :D