Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno chov v papírové krabici?

Dobrý den,
Mohu chovat koralovku hondurensis v krabici od bot? Chci koupit plast. Box, ale jako prozatímní? Má tam vše i dobrou teplotu. A žere každý třetí den tak je pěkně baculata:-)
A ještě da se nekde sehnat malá zmije obecná?
Dík

vzhledem k tomu, že zde již bylo vše řečeno, tak vlákno zamykám. (Aurifer)

Lidi jako jsi ty nemám rád. Musím to napsat. Předem se zamysli, co za blbosti tu meleš...

Papír = plísně, možnost úniku, nevhodné podmínky, špatně udržitelná hygiena,... Chudák zvíře. Nemůžeš. Tečka. Ideální je terárium, případně ten box.

Zmije obecná je na našem území chráněna zákonem a na její chov je potřeba zvláštní povolení. Navíc je v tera podmínkách hůře chovatelným druhem, který nepatří do rukou lidem s tvým přístupem. Navíc je to jedovatý had.

Za pár šlupek si kup tuhle knihu. To udělej. Rozhodně neprohloupíš a budeš mít na tištěném papíře shrnuté základní informace:

http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 165-koralovky-9788087293065.html

Kombinovaný chov druhů s odlišnými podmínkami chovu a z jiného konce světa je nesmysl. Korálovka a zmije pohromadě ani omylem. Navíc korálovky často nějakého toho hada slupnou... Jestli tebe vzali do zverimexu, tak potěš koště.

Jinak pokud to není žert, tak ideální by bylo pořídit vhodné terárium. Přechodně ten box. Bez vymýšlení hovadin s cihlou a vodou.

Na tu zmiji zapomeň.

Jinak:

1.) Pokud je to provokace, tak si VOLE najdi jinou zábavu.
2.) Pokud to myslíš vážně, tak si kup tu knihu, něco nastuduj, zapni mozek a hlavně začni přemýšlet o korálovce jako o živém tvoru, který má určité nároky a potřeby, které ty jsi jako majitel zvířete povinna zajistit. Zodpovědnost, ta je zde na místě. Jinak tvé dosavadní dotazy (pokud jsou myšleny vážně) napovídají zvěsti o příchodu "šampióna".

To můj malý bratr dokáže sám vybavit nachystané terárium pro margaritku :-D i zapojit flexovku do objímky :-D
Proč si jí vubec brala, když nejsi schopná ji zajistit optimální podmínky? A chtěla bys jestě Viperku? Už vidím ty Noviny "Dívku z tama a tama pokousala Jedovatá zmije".
A víš alespon co to je za korálovku např. sedlaná, mexická atd..?

zvejkalka....17let? A co na to tvůj psychouš,dobrý jo?Na netu je hafo informací o chovu a ty tu píšeš takovýhle p....iny.Podkládat box cihlou,chovat chráněný druh s druhem,který ho může sežrat,a co zkusit krabici na dorty,ta je větší a korálovka bude mít i lepší možnost výběhu..............................Tyhle myšlenkový pochody fakt nechápu-tohle mi fakt hlava nebere.

Je to hondurensis

Děkuji za rady, pokusím se to tak udělat. Tu knihu si koupím.
Dobře nechám ji samotnou bez zmije...
Ale přijde furt taková moc ciperna asi ji musím udělat víc prolizacek aby se víc vyblbla. Koupila jsem ji hezký kámen za 10 kč snad se ji bude líbit ale ten box nikde neměli, tak ji zatím dám do staryho umyvadla a zítra jdu zase do města hledat box.
Děkuji všem co slušně radi.
A když je tak tlustá nemůže být těhotná???

Když ji krmíš každé 3 dny, tak bude samozřejmě tlustá, protože to je moc i na malé mládě. Co to je za hada- to je mládě, nebo už odrostlý had? Jak je velká (dlouhá)? Z umývadla ti akorát uteče. Jdi do domácích potřeb (do Hornbachu, Ikei atd nebo co máš blíž) a kup tam úložný plastbox s uzaviratelným víkem. Vyvrtej nebo vypal do něj díry- třeba tady se dozvíš co a jak. Na dno dej vrstvičku ubrousků nebo písek ze hřiště, jako úkryt ruličku od toaleťáku a misku s vodou. Můžeš jí tam přidat malý květináček nebo kelímek s mechem, z nouze s trochou vlhkých hoblin, aby měla vlhčený úkryt. Než hadovi pořídíš adekvátní terárko, bude to naprosto dostačující a levná ubikace. Žádné další hovadiny nevymýšlej a na zmiji raději zapomeň ;-)

Děkuji si moc hodná, ale ja tu krabici právě nemůžu nikde objevit, dneska jsem byla v obi tam byla ale stála asi 250:-o to je dost že jo? Tak ja ii zatím dám do krabice od kozacek, když ne do umyvadla, hned zítra pobezim boxík koupit snad pořídím. A čím mám topit, mám tam topitko z aqua ve sklence.

Počítej s tím, že terárko nebo klasický vivaristický box vyjde na víc jak těch 250,- ,takže v porovnání s tím to není zas taková cena, ne? Takže kup tu, z krabice ti akorát uteče, najdou ji sousedi a zas bude ve všech novinách titulek na 3 palce, jak "krvežíznivá korálovka ohrožovala obyvatele města XY" ;-) Na topítko se vykašli a zatím jí to ničím nevyhřívej, ona bez tepla chvíli vydrží. Ale co nejdřív jí pořiď adekvátně zařízené terárko, co a jak si k tomu vygůgli. Ve zkratce ten had potřebuje v podstatě jenom pár věcí- ubikaci, z které nezdrhne vybavenou základníma věcma, jako je miska na vodu, úkryt pokud možno vlhčený a zdroj tepla. + teploměr, abys věděla, jak se v té ubikaci kde pohybují teploty. Co se týče vybavení, tak když trochu zapojíš hlavu, můžeš na řadě věcí ušetřit- kamínky nekupovat ve zverexu, ale sebrat je někde u cesty a dobře omýt. Totéž větve, mech atd, dají se nasbírat v přírodě. Misku na vodu kup obyčejnou, stačí taková ta co se dává pod květináč, nemusíš speciální drahou pro zvířata. Ale i tak počítej s tím, že adekvátní ubikace pro toho hada ti nějakou tisícovku zblajzne, takže pokud předem víš, že na ni nemáš, tak toho hada urychleně buď vrať do zverexu, nebo ho někomu daruj..ale v krabici ho akorát umoříš, nehledě na to, že tam je velké riziko, že odtamtud uteče ;-)

tak pokud má metr, metr dvacet a byla se samcem, tak by mohla být březí, ikdyž už je na to dost vysoké datum. Každopádně ji urychleně ubytuj, dej jí tam krabičku (tak velkou, aby se do ní pohodlně vešla) s vlhkým mechem, nebo z nouze těma hoblinama a holku nech v klidu, neber ji vůbec do ruky. Pokud je březí, tak přestane žrát a pak vyklade vejce, na to potřebuje klid a kladiště. A teplo.

ochocovat dál ji nemůžeš, stejně bys ji neochočila...hadi se ochočit nedají a vlastně na to ani nejsou zvědaví. Had není zvíře na mazlení, nemá rád braní do ruky, protože to není kontaktní zvíře, jako třeba potkan nebo morče. Nejspokojenější bude, když ho necháš v jeho terárku a jenom se na něj budeš dívat. Co se týče vajec, tak pokud nějaká budou, tak to už pak záleží na tobě, co s nima uděláš. Buď je můžeš zkusit odinkubovat- teď je ještě teplo, vylíhly by se v krabičce na terárku. Ale mláďata už jsou dneska skoro neprodejná. Nebo můžeš vejce vyhodit, nebo dát někomu na zkrm, to už pak záleží na tobě.

No, pokud by se to mělo nějak kulantně uzavřít, aby některým kolegům nerupla cévka :-) (ani se nedivím), tak udělej PŘESNĚ to, co radí Auri a je to hotové...

Osobně si ale myslím, že je to celé bullshit, bo to není opravdu možné, aby toto napsal 17ti letý člověk... Nicméně, jak již bylo řečeno, jeden nikdy neví. Takže pomoženo Ti bylo, zazvonil zvonec a tragikomedie je konec :-|

Mazec! Vyhráváš zlatého bludišťáka!
Každopádně, ať už je to doopravdy nebo blbý vtip, zadavatel/ka má IQ hodně, ale opravdu hodně v mínusu. Raději navštiv nějakého doktora přes hlavu, možná tě dá ještě dokupy, ikdyž.... no nevim...