Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

U mé užovky červené již asi tři týdny pozoruji drobné (asi) zranění na několika šupinách, které se mi, ale bohužel zatím nepodařilo vyfotografovat- pokusím se vyfotografovat zítra. Z fotografií, které jsem vložil by se ovšem možná dalo určit, jestli moje užovka nemá vystouplou páteř- na tu jsem též podezření měl, ale nejsem si jist- je to můj první had, takže bych Vás chtěl poprosit o Váš úsudek- krmil jsem jednou za 2 týdny dvěma myšaty, nebo jednou skákavkou a právě kvůli obavám z vystouplé páteře jsem však začal krmit stejnou dávkou jednou za 10 dnů a žere normálně. Dále bych Vás chtěl požádat, abyste moji užovku z fotografií prohlédli a napsali jste mi, zdali se Vám užovka zdá celkově zdravá. Jinak užovka je dvouletý samec dlouhý asi třičtvrtě metru a vážící asi 9 dekagramů. V teráriu má 22 stupňů až 27 stupňů Celsia. Teď v létě mu nesvítím- teplotu má dostatečnou. Co v teráriu má je vidět na fotografii, ale přesto píši, že jako podklad terária má směs rašeliny a bukových štěpků a rosíme mu obden, nebo jednou za 3 dny.
K fotografiím:
1. fotografie v řadě- má užovka
2. fotografie v řadě- terárium
3. fotografie v řadě- má užovka
4. fotografie v řadě- část těla mé užovky
5. fotografie v řadě- část těla mé užovky
6. fotografie v řadě- má užovka
Omlouvám se za kvalitu fotografií- fotografováno mobilem.
Předem děkuji za všechny odpovědi.

Ahoj hele nemám o moc víc zkušeností než ty ale moji dvouletí samci gutát měřej přes metr a maj 130 až 150 gramů. Dostávaj jednou za čtrnáct dní dvě větší myšy takže bych řek Že toho dostáva trochu málo. Řekl bych že ostatní ti řeknou to samí. teplota je dobrá a terárium stačí.A jestli má vystouplou páteř to moc poznat neni

No, z tych fotiek rozoznam akurat to, ze mas doma digi TV :-D

Ci nema vystuplu chrbitcu z takychto fotiek naozaj mozem len strielat. Na tej prvej fotke mi niejak vystuplo nepripada, ale fakt, ta kvalita je strasna, takze sa mozem mylit. Na 2 rocneho hada by ale mohla mat viac ako 90cm. Krmenie po tych 10 dnoch by malo byt ok, ale taky had by mal z prehladom dat 2 dospele mysi, nie skakavky. A dva mysata znamena co? HOlicata? Ako dlho toho hada vlastne mas?

A najteplejsie miesto v terarku by mohol mat o nieco viac (30-32). Rosit mu naopak tak casto nemusis. U guttiek je to zbytocne, v pohode si vystacia z izbovou vlhkostou, ros akurat pred/pocas zvleku.

Dobrý deň chcel by som sa opýtať mám dvojročnú užovku červenú samec má okolo 120cm plus mínus dávam jej 2myši za dva týždne,ale trápi ma to že keť si pozerám na webe ostatne užovky su hrupšie kedy aj tá moja začne hrubnuť?Stravu má pestru raz myš škrečok hraboš zvlieka sa v pohode teplota na vyhrevnom mieste 27 a vcelom terarku 24 terárium je dlhe 80cm široke 50cm a vysoke asi 60cm v terárku takí vetší kameň,velky rozvetvený konar s umelímy rastlinami vodu potklad piesok.Nikdy som s ním nemal problémi krotký je zvyknutý.

Děkuji za odpovědi- na příštím krmení se mu pokusím dát nějakou větší porci, ale ještě bych chtěl dodat, že jsou u něj s krmením někdy, tak trochu problémy. Krmíme v boxu, kam nejdříve vložíme myš a pak dovnitř dáváme hada, jenže dřív než je uvnitř celý už po myši skáče a když jí začíná žrát, má ještě půl těla venku a já mu tam to tělo musím opatrně vkládat, abych ho nevyděsil- pak začne myš žrát, jenže někdy ji začne žrát odzadu a někdy odpředu...
Co se týče velikosti užovky- mám ho třičtvrtě roku a za tu dobu vyrostl přes 20 cm- když jsme jej kupovali měřil jen něco přes půl metru. K otázce Dania, jestli myšaty myslím holata- ne, myšata jsem myslel, jako takově ty již chlupaté, co ještě nevyskakují, ale teď už dostával stejně obvykle skákavku.
Jinak bych chtěl ještě dodat, že poslední asi dva týdny pozoruji, že se stal více klidnějším, než byl dříve- myslíte si, že by to mohlo souviset se změnou ročního období? Anebo za tím vězí něco jiného?
Děkuji.

Když had žere jak má, tak s krmením problémy nejsou ;-) Buď rád ;-)
Jinak pokud myš škrtí tak se nemusíš bát, že ho vyděsíš když ho strkáš dovnitř, protože had je v tu chvíli v takovém ,,transu" a okolí moc nevnímá.
Krmil bych určitě víc než doteď, přeci jen je to ještě mladé zvíře a tedy trochu víc potravy neuškodí.
Co se týče toho, že se uklidnil, to může mít tisíce důvodů a pokud je jinak v pořádku, tak bych to neřešil ;-)

Krmíme v boxu, kam nejdříve vložíme myš

tak otoc poradi.Nejdriv hada a pak mys.
A z toho,ze Ti nekdy zacne zrat od zadu si nic nedelej. Oni totiz nekteri hadi si neprecetli,ze vzdycky zacinaji od hlavy :-) u me se taky obcas stava,ze zacne jinde,ale kdyz to vazne nezmuze tak si tu hlavu najde.

Zdravím,mám dvouletého samce P. Guttatus a už po druhé tenhle týden se mi stalo že se mu objevili dvě malé kapky krve po stranách kloaky. Začalo to tak jakoby se chtěl vykálet ale nic ze sebe nedostal,vylezli z něj jen ty dvě kapky. Je v dobré kondici žere jak nezavřenej a nikdy sem se s tim nikde nesetkal.
A to jestli je to samec bohuže neni stoprocentní.
Předem děkuji.

Člověče Staraptore, já nevím, co od téhle poradny očekáváš. Rozhodně nechci nijak prudit, vidím že máš o svého hada starost - ale upřímně. Z těch Tvých rozmazaných fotek jde sotva rozeznat, že se vůbec jedná o guttku, natož jestli je zdravá. A už vůbec nemůžeš čekat, že někdo rozpozná nějaké zranění na jednotlivých šupinách... Jestli máš pochybnosti, zajdi s ní k veterináři ať ti jí prohlédne. Jen podle rozmazaných fotek ti nikdo žádnou diagnózu neurčí.