Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

U mé užovky červené již asi tři týdny pozoruji drobné (asi) zranění na několika šupinách, které se mi, ale bohužel zatím nepodařilo vyfotografovat- pokusím se vyfotografovat zítra. Z fotografií, které jsem vložil by se ovšem možná dalo určit, jestli moje užovka nemá vystouplou páteř- na tu jsem též podezření měl, ale nejsem si jist- je to můj první had, takže bych Vás chtěl poprosit o Váš úsudek- krmil jsem jednou za 2 týdny dvěma myšaty, nebo jednou skákavkou a právě kvůli obavám z vystouplé páteře jsem však začal krmit stejnou dávkou jednou za 10 dnů a žere normálně. Dále bych Vás chtěl požádat, abyste moji užovku z fotografií prohlédli a napsali jste mi, zdali se Vám užovka zdá celkově zdravá. Jinak užovka je dvouletý samec dlouhý asi třičtvrtě metru a vážící asi 9 dekagramů. V teráriu má 22 stupňů až 27 stupňů Celsia. Teď v létě mu nesvítím- teplotu má dostatečnou. Co v teráriu má je vidět na fotografii, ale přesto píši, že jako podklad terária má směs rašeliny a bukových štěpků a rosíme mu obden, nebo jednou za 3 dny.
K fotografiím:
1. fotografie v řadě- má užovka
2. fotografie v řadě- terárium
3. fotografie v řadě- má užovka
4. fotografie v řadě- část těla mé užovky
5. fotografie v řadě- část těla mé užovky
6. fotografie v řadě- má užovka
Omlouvám se za kvalitu fotografií- fotografováno mobilem.
Předem děkuji za všechny odpovědi.

Zdravím,mám dvouletého samce P. Guttatus a už po druhé tenhle týden se mi stalo že se mu objevili dvě malé kapky krve po stranách kloaky. Začalo to tak jakoby se chtěl vykálet ale nic ze sebe nedostal,vylezli z něj jen ty dvě kapky. Je v dobré kondici žere jak nezavřenej a nikdy sem se s tim nikde nesetkal.
A to jestli je to samec bohuže neni stoprocentní.
Předem děkuji.

Člověče Staraptore, já nevím, co od téhle poradny očekáváš. Rozhodně nechci nijak prudit, vidím že máš o svého hada starost - ale upřímně. Z těch Tvých rozmazaných fotek jde sotva rozeznat, že se vůbec jedná o guttku, natož jestli je zdravá. A už vůbec nemůžeš čekat, že někdo rozpozná nějaké zranění na jednotlivých šupinách... Jestli máš pochybnosti, zajdi s ní k veterináři ať ti jí prohlédne. Jen podle rozmazaných fotek ti nikdo žádnou diagnózu neurčí.