Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co děláte s uhynulými kusy?

Dobrého dne přeji, po konzultaci s některými zdejšími, zkušenějšími uživateli zakládám tohle vlákno, protože by mne zajímalo, jakým způsobem kdo nakládá s uhynulými kusy.

Přec jen každej tvor má vymezenu pouze určitou délku života, po kterou nám může svou krásou dělat radost, ale dle mého názoru je škoda všechny kusy likvidovat, pokud by mohly posloužit ještě po své smrti.

Proto pokud by se našli chovatelé, kterým by nevadilo uhynulé kusy předat k dalšímu zpracování, myslím že by se našlo víc lidí, kteří by měli zájem.

Já například zpracovávám kůže, které si sám činím, někdo zase preparuje lebky a tak podobně.

Co vy na to?

[puzzle.jpg]
[kuze.jpg]

Říkala jsem si, jestli to sem můžu vůbec dát, když je majitelka (B. gabonica) stále naživu, fit a svěží:-D Kamínek je hematit. Daly by se tak určitě použít i různý kostičky a kůže, viděla jsem na netu i všemožný sušený pařátky (což nebyl zrovna vrchol elegance), jako naušnice apod...
[http://img28.imageshack.us/img28/7646/dscn4137ls.j pg]

Pak se nediv... Na druhou stranu i ze susenky s neznamou lifehistory se da udelat slusny dilko (zalezi v jakem je stavu), ale chce to spravnou metodu = jemny a citlivy pristup (kozojedi, opatrne skrabani atd) a ne vareni v hrnci - to se rozpadne na tuty...
Zkus juknout na toho Shiina - pripadne v seznamu lit budou dalsi dila starych morfologu. Schemy delali bezne.

tak tak, na sušenku pouze kožojedi a je z ní stejná lebka jako z čerstvěnky :-)

TR: ono to vaření atd nemůžeš používat za všech okolností u všecho. pominu-li ptáčky, ryby, malé plazíky, žáby, tak to nemůžeš dělat ani třeba u zvířete rozstřeleného autem. Tam se pak kostra a lebka dají slepit, ale musí člověk vědět co je co a to u fragmenů kostí bývá pěkný problém.

no je jen trochu povařená aby šly tkáně od kosti

jestli Ty se nesnazis prevzit po nekom prezdivku "kucharka" :-).
O tom vareni uz jsem tu nekde psala (+ aurifer + ted i boa c.). Porad neveris? Po tomhle krokovi uz bys mozna mohl :-).
U malych veci je to to nejhorsi co s tim muzes udelat, a kdyz budes varit velke hlavy bez odkrveni a odmasteni, tak je to z dlouhodobeho hlediska taky velka skoda. Navic - jakmile mas nejakou cast jen trochu vic chrupavcitou (plati hl. u mladat savcu nebo zab), chrupavka nabobtna, zkrouti se a odpadne, pokud neodpadne, tak ji stejne musis odstranit, protoze je deformovana a jednotlive casti k sobe uz neslozis.
tAkze - Na vetsi lebky (nemyslim kone, ale tak do velikosti kocky)si porid moucnaky, na mensi a tenke (typu gekoni)alfitobie nebo lepe kozojedy. Kozojedi maji vyhodu v tom, ze odzerou prave i ty suche casti, ktere moucnaci neradi. Usetris si pak kopu casu se skladanim dilku. Ver mi uz konecne ;-)

hm tak dnešní skládačka nebude :( nevím jestli sem víc nas*anej nebo zklamanej ale nějak se tu během tý doby co sem kůstky uchovával některý dílky ztratily takže sem v pr.... :(

kdyby měl snad někdy někdo k mání hlavu z hadice tak kolem 4m a víc a chtěl by ji vyhazovat tak kdyby ji moh prosimpěkně házet mým směrem :(

Dobrý den,
:.( tak mě umřel dikobraz, není to sice terarijné zvíře, ale pokud by někdo měl zájem na preparaci, nebo byste o někom věděli, ozvěte se mi na tel č. 724129599, ale museli byste si ho odvézt, pár kilometrů jižně od Prahy. Pochopitelně to spěchá, mám ho ve sklepě od včerejška.:.(:.(