Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vůbec nevím - Agamy

Ahojky, před týdnem jsme si domů přivezli agami, teď jim je šest týdnů, jsou dvě. Mám je v terárku 80x30x30 slyšela jsem, že zatím to stačí, až povyrostou chci pořídit větší. Mají tam dvě výtopné žárovky 25w a 60w ta 25w je bodová. A pak UV-B spirolávou žárovku 26W. Je to dobře? Nebo moc? Pak se ještě chci zeptat, krmím cvrčky, každá sežere tak jednoho středního za den + každý den ovoce, nebo zelenina, včera jsem dala moučné červy a ty by sežrali snad všechny, ale pořád mi přijdou tak nějak hubení a taky pořád spí... tak nevím. Co dělám špatně? Vitamíny jim taky dávám, balím cvrčky v prášku od Sery...
Změna předmětu, původně: Vůbec nevím - Agami (knoxville)

No, tak 20% tam nebude ani náhodou, větrá to evidentně málo, nicméně problém bude zřejmě i jinde, naměř si teploty v různých místech terária, pod žárovkou, na kraji, u misky s vodou, na zemi, u stropu atd., popiš čím a jak krmíš, jaké přidáváš vitamíny a minerály, osobně si myslím, že bude problém s vápníkem, uv b, vit. D3 a možná i s teplotami, navíc to zřejmě mizerně větrá, což se může projevit později.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak jde o 6ti týdenní mládě? Jak dlouho je u vás? Jak je velké? V tomhle věku ještě tvoří většinu potravy hmyz a měla by je dravě aktivně chytat, minimálně nějakých 5-10 (dle velikosti) cvrků denně, k tomu se nabízí trochu nakrájené zeleniny (v létě směs listů lučních bylin, v zimě čínské zelí, endivie, strouh. mrkev, jemně drcené seno...), vše poprášené (cvrčci obaleni) nějakým minerálním přípravkem s dostatkem vápníku.
Především bych pořešil normální terárium z normálním větráním.

Ptáš se co je špatně? Úplně všechno, tím akvárkem počínaje. A není to terárko, ale akvárko, o tomhle bych se být tebou nehádala, zdejší teraristé jsou na to dost háklivý. Nejdříve bych tedy pořídila pořádné terárium, klidně už i pro dospělé jedince. A hlavně kvalitní větrání, to co tam máš je naprosto nedostačující, vzduch necirkuluje, tvoří se plísně. Větrání by mělo být na stropě a pořádně velký široký pás a potom na bočních či přední straně a také pořádně široký pruh.

Ty kraviny co tam máš vyházej a dej tam agamám nějaké větve, kůru a pod výhřev nějaké kameny. Na tak malé terárium se mi zdá, že tam máš výhřevů až moc. Ale záleží jaká je tam teplota. To uvb dát k agamám co nejblíž, ale aby na něj nedosáhly. Přidala bych nad terárium zářivku pro dosvětlení.

A doporučila bych si vygooglovat "chov agam", najde ti to hromadu výsledků a následně co si je přečteš, tak zjistíš, že máš naprosto všechno špatně.

Být tebou bych podmínky změnila co nejdřív, nebo ti ty agamy za chvíli pojdou.

Já ale nechápu co je složité na tom si zařídit terárium, třeba jen z OSB desek, já jsem stavěl teď terárium pro kamaráda kterému jsem daroval dvě vousatky z OSBček, terárium velké 130x50x60 a OSB mě vyšli na 1500kč i s nařezaním... A ze zbytků jsem si postavil terárium 60x60x60 pro kuhliky... Takže když to tak spočítám tak jsme dali do těch obouch terárek cca 2000-2500kč, jelikož jsme se řídili tím ,,co dům dá'' tam jsme našli nějaký objímky, tam nějaký kabely, v lese kůru a větve (pro ty kuhli) doma jsem měl přebytky písku na stěnu pro agamy... To je tak moc dát za tak velkou krávu pár stovek? Nevypadá to asi nejvíc nejprofesionálněji ale svůj učel to plní na 100% a vypadá to i pěkně...

Pokud to tak někdo bere, tak by neměl vlastnit žádné zvíře. Pak nedej bože když onemocní a je nutný zásah lékaře. To s ním nepůjde k veterináři jen proto, že zvíře stálo 200 Kč a nechce do něj vynakládat žádné další finance? Takovému člověku nafackovat a zakázat chov zvířat.

Děláte tady ze mě něco... achjo... mám doma spoustu zvířat, kteří jsou ve vyhovujících podmínkách! Kdyžby to bylo akvo, nemá to sklo 4mm a není to speciálně udělané jako tera, teplota je tam 30 - 45°C. Pán od kterého agamy mám mi řekl, že prý budou žrát tak 2 cvrky za dva dny... A že jim tohle tera ZATÍM stačí a to podotýkám, že ho viděl on i jedna paní, která agamky chová... Po vánocích jsme chtěli pořídit větší agamy jsou u mě týden... a vlhkost je tam 20% (měřeno vlhkoměrem). Agami mě stáli 1600kč, a myslím, že kdyžby mi na nich nezáleželo asi bych se tady neptala. Mám zkušenost z gekončík žil taky v tomhle terárku a dožil se mi 9 let...

Jak jsem psal Agamy jsem daroval kamarádovi kvůli stěhování, teď mám pár gekonů a nějaký chameleony a teď řeším viridisky jelikož je můj nový byt totálně prázdný ( ;D ), nějak moc fotek terárek tu nemám ale třeba tady je fotka toho terária co jsem si dělal s těch zbytků pro ty kuhli ... Říkám není to nic světobornýho, ale svůj učel to plní...

[http://imageshack.us/scaled/landing/716/img8495jj. jpg]

(mimochodem tahle fotka je ještě předtím než sem tam všechno měl, teď to mám více vybavené více větví + kůry)

Je to tak, Známý dával agamy zadarmo a stejně je nemohl udat. K těm cvrčkům, to teda nevím, kdo může říct, že mají žrát dva cvrčky za dva dny! Kdyby 20 cvrčků za dva dny, tak to beru, ale takhle to nebyl chovatel, ale blázen! A pozor, ostatní se snaží poradit, aby vše byl ok, když vidí, že je to všechno k.o., a ty to nebereš! Proč??

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/7/7385/7385040_1e 7ec9b04e62b128dbd63ae3c6c8a28f/images/IMG_3008.jpg ?ver=0
Důkaz vlhkosti

tenhle vlhkomer je uplne k nicemu .. taky jsem ho mel a potom co me spadl do vody a ukazoval stale a porad 60% vlhkost jsem v nej jaksi ztratil duveru :-) jinak jak uz tu psali ostatni cpat je co zmuzou. Zkusil bych pokud by nechteli cvrcky tak treba male svaby a nebo mala sarancata. Ty mi agamy brali velice ochotne. A kolik tedy maji velikost i s ocasky? Bezna velikost pri vylihnuti je 10+ cm ..

Důkaz vlhkosti, je jen důkaz, že je nefunkční, ukazuje 0% a to není ani přes poledne na poušti, v běžném panelovém bytě je nějakých 40-50%.
Jinak na cvrčky bych dával např. roboran nebo nutrimix pro nosnice (k sehnání za pár desetikorun ve větších lékárnách, kde mají i veterinární přípravky).
Teplota pod zdrojem cca 38-42°C, v nejchladnějším koutě cca 24-25, v noci stačí pokojová 22-24.

Dej jim, kolik sežerou, pokud sežerou 6 dej 6, když 10 tak 10. Můžeš párkrát do týdne dát každému 2,3 moučné červíky, jsou to takové laskominky a mají je rádi tak se na tom třebas rozežerou. Pokud máš možnost, zkus třeba pár žížal, po tich obyčejně jdou jako blázni. Když budeš postupně navyšovat, tak se snad časem rozežerou. Mě jedna holka jako mladá nechtěla moc žrát cvrky a začla žrát krásně až když jsem jim začla dávat švábi. Jako vitamíny bych doporučila reptivite tak 2x týdně a po zbytek týdne drcenou sepiovku. Jo a tyhle vlhkoměry jsou fakt k jedný věci...měla jsem to ze začátku taky, ale jsou fakt k ničemu, navíc se dají ted už od 200,- sehnat digitální teplo-vlhkoměry který se přilípnou na sklo, nebo za 300,- na burzách s čidlama, já mam teď oba dva typy a jsem s nima spokojená.
http://petdiscont.cz/index.php?p=eshop_productinfo &id=130060