Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Závisloti vašich chovanců

Ahoj všem, založil jsem toto téma, protože by mě zajímalo, jestli i vaši miláčci mají nějaké závislosti a jestli ano, tak jak jste se s tím vypořádaly.

Můj 3měsíční varan před 6 dny poprvé ochutnal zavíječe voskového a druhý den přestal žrát svoji obvyklou potravu. Od té doby nic nepřijmul. Zprvu jsem myslel, že mu vadí vitamíny, tak jsem mu potravu předkládal bez nich. Až dnes jsem mu dal opět larvu zavíječe a těch spořádal naráz 5. Tak abych ho přijmul sežrat i něco jiného musím mu předkládat uříznute zadečky sarančat které vypadaj podobně:-D

Někteří moji hadi trpí závislostí mě po soumraku napadat...:-D Někteří chovanci jsou ostřejší povahy. Jinak většina těch "závislostí" se stejně odvíjí od nějakého přirozeného vzorce chování daného druhu. "Epikráti" mají závislost na zahrabávání se ve vlhkém rašeliníku... Nevím. Zavíječ tvému varanovi prostě zachutnal. Nevím, jestli by se u plazů dalo mluvit o závislostech. S typickými zvyky svých chovanců by se asi podělili chovatelé kontaktnějších savců. Jako plazař si přijdu jako suchar.:-D

Na to pozor - někde na to zvlášť upozorňovali, že při častém krmení zavíječi pak některá zvířata nechtějí už nic jiného. Takže ho na to nezvykat. (Bylo to sice zmíněné u agam, ale to asi nehraje roli)

No jestli v tom zavíječi opravdu není pro plazy něco návykovýho... feťáci taky moc nejí když s tím začnou. :-)

Já problém s Agamou nemám, ba naopak. Jednou jsem jí dokonce vytahoval hov*o z terárka a vystartoval i po něm, dobytek. Naštěstí mu nešmakovalo:-)

Zato jemeňák, o rok starší a teda už dospělý pán, to je tlama rozeržraná. Švába přehlíží i tejden, ale jakmile se v pinzetě objeví saranče nebo zophobas, tak se může roztrhnout. Nejdřív dělá machra, když se koukám do terárka, ukazuje se a pozorně mě sleduje a jak zvednu ruku s pinzetou, tak mi přijde jak malý děcko - splaskne a upaluje lovit. Takový to ::)"Úúúúú, sarančátko..."
:-)

můj freťák je ujetej na gumové věci a pečivo...Když něco objeví,zakousne se a s hlasitým syčením odběhne...takhle se vždycky prozradí:D Občas je to fakt sranda,třeba když snaží odtáhout bochník chleba...:)
Už to odneslo pár flashek,boty,ovladač,propisky...vždycky si něco nande...:)

Moji gekončíci jsou závislí na zophopasech, jak se blížím k terárku s krabičkou už se ženou..zachrastím a doslova se perou, vyjíždějí po sobě a občas se i kousnou, u krabičky se pošťuchujou a snaží se každý ukořistit co nejvíc, ale to maj smůlu, já jim to rozděluji spravedlivě, každý dva a dost. Jak je v krabičce něco jiného...očuchají a prdí na to. Ale dostávají i cvrčky aby si zalovili...to je taky baví.