Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anketa pro malé i velké teraristy.

Všichni víme,že teraristika je nákladný a zodpovědný koníček.

Avšak poslední dobou jsem potkal pár lidí,kteří své dovednosti a zkušenosti dokáží obrátit ve svůj prospěch a zahojit tak své peněženky.

No a mě by opravdu zajímalo.Kolik takových lidí v průměru je.
Tím nedocílím touto anketou,ale pro přibližnou představu mi to plně postačí.

Ač je anketa čistě dobrovolná,bude i tak fér na sebe prozradit vlastní situaci.

Teraristiku dělám přibližně 8 let a nikdy mě ani nenapadlo,brát jí jako pří-výdělek.
I proto jsou mé čísla poměrně slušně záporná (zhruba někde okolo 35 000 Kč ) a rozhodně se neblýská na lepší časy :) Naopak by mohlo být mnohem hůř,nebýt přítelkyně která mě občas donutí něco prodat na místo rozdávání.
Pokládám se za průměrného teraristu a takových nás bude jistě naprostá většina.

Rád si pročtu i vaše "situace" .. záporné i ty výdělečné.
Třeba mě to konečně donutí se zamyslet a začít trochu hospodařit :)

Děkuji za každý hlas.

V dnešní době jsem každý rok v mínusu.Zvířata spíše rozdávám jak prodávám.Jelikož jsem jsem měl však úspěšné,velmi úspěšné odchovy v 90.tých letech (podle mne celkový rozmach teraristiky,kdo neměl doma nějakého plaza nebyl IN) můžu v těchto sračkách pokračovat až do roku 2020 a budu na svém.:-)Bylo a snad i bude líp.

Tak já jsem v mínusu, jelikož jsem začal před rokem a něco. Nicméně po dopárování zkusím odchovy a uvdíme jak se bude dařit. Myslím si, že člověk to ani nemůže brát jako přivýdělek (pokud je to jeho koníček), já mám v plánu z peněz z odchovů, případně prodeje odchovaných zvířat, eventuelně, pokud by mi hráblo a začal chovat i krmný hmiz a hlodavce, financovat další chov a rozšiřování. Takže je to spíš jako takové "stavební spoření", nicméně si myslím, že pokud to člověk všechno spočítá (energie, krmení, čas atd.) tak je stejně lehce v mínusu i když se s odchovama daří... Ale to je už o tom potěšení.
Někdy si říkám, že od té doby co jsem začal s jedařinou začnu doma vybírat vstupné na krmení a bude vystaráno... :-D

Zajímavé téma :-)
Já jsem v mínusu, ale ne nějak výrazně. Odchovů je spousta a daří se většinou prodat, ale krmení, elektrika, terárka, další blbiny, a nová zvířata taky něco stojí. Dělám to pro radost, i když je to spousta práce navíc, tak mě to nabíjí energií. Vždycky říkám, že to není zas tak drahý koníček jako sbírat DVDčka, stará auta nebo dělat nějaký sport...

Mínus, ale jak už tu někdo psal. Kdyby měl člověk "jeden druh", tak se to asi nějak z odchovů zaplatí, jenže jak všichni víme, je to taková trošku nemoc, takže se zadaří odchovy, člověk vydělá a místo aby penízky založil na lepší důchod, už řeší kam by se vešlo další terko a nějaká ta nová zvířena :-D

Já jak píše Aurifer.
Jednou nahoře, jednou dole.
Mám rodinu a nemůžu na úkor rodiny financovat svého ,,koně".
Takže mám některé druhy který se mi daří tu a tam odchovat a druhy které se nedaří, a nebo je nemnožím záměrně protože o ně není zájem.
Z povedených odchovů si pak hradím finanční náklady na druhy, který mě sice naplňují nejvíc (některé druhy jedáků), ale nikdy nebudou komerčně zajímaví. Takže v konečným součtu můžu říct; jsem +- na nule.

Taktez minus .. hlavne kvuli tomu,ze zatim neni moc druhu na odchov a ty co ano nejsou lukrativni. Ale take proto,ze teraristiku beru jako konicek ve smyslu,ze neresim nejaky zisk a ani se ho nesnazim docilit. Kdyz se mi nejaka drobot podari odchovat/prodat okamzite penize tocim zpet do chovu a jelikoz jsem ted ve stadiu rozsirovani druhu tak jsem hooodne v minusu :-)

...už dva roky mínus...stárnou mi chovy a něco naopak není ještě dospělý...štěstí,že se mi vloni nepodařil nákup,to by byl mínus mnohem větší...letos se chci věnovat hlavně rekonstrukci a výrobě,tak snad jedině,že by se vyskytla nějaká ,,výhodná":-D koupě...

Poslední čtyři roky jenom lehce v plusu.Musel jsem omezit chov mýší a cvrčky kupuju.Před deseti lety mi chovanci pomohli jakž takž přežít dobu,kdy byla manželka na mateřské a já přecházel na jinou práci.To jest,mohl jsem si občas zajít na pivko plus jsem "kuřák závislák".

Letošek bude krutej a to jsem chovatel energeticky nenáročných "netopýrů" :-/

Paradoxně jsem byla v plusu (teda spíš na nule )jen někdy na začátku s prvníma odchovama jemenů... Od tý doby hlubší a hlubší mínus. Ale nevím o kolik, nemám potřebu si to sečíst :-D A ani nepředpokládám, že se to změní.

Mike: Nemáš napojených na svoj elektromer "Lakatošovcov" alebo susedovu pílu? :-D
Ak sa môžem rátať za obdobie 5,5 roka medzi teraristov,tak ja so svojími 4. maznáčikmi iba hlboký -----.Nepredpokladám ani,že sa to zmení.;-)
Len tak pre zaujímavosť,spotreba nakúpených zelených pochutín od 30.10.2012 - 10.2.2013 - je 38,375 kg.;-)