Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium

Ahoj všem, budu stavět terárium pro dvě Agamy vousaté a rád bych se zeptal:

1. Plánované rozměry terária jsou 120 x 60 x 60 - doufám že dostatečné ?
2. Je vhodné udělat větrání vespod přední části pod sklem ? Plánuju 4x vepředu a 2x z boku (průměr 7,5cm)
3. Plánuju oblepit stěny polystyrenem, vytvarovat tavnou pistolí a poté natáhnout lepidlem na oklady, je to správně ?
4. Je lepší mít vyhřívací místo úplně dole na písku nebo raději výše ?
5. Je nutné mít pro ně jakousi jeskyni kam by se schovali ?
6. Co takhle k odvětrávání připojit malý PC větráček aby odcházel vzduch ? Není to blbost ?

Díky předem za rady, za tím jsem terarista amatér ;-)

Ahoj všem,

tak dnešním dnem jsem dokončil stavbu terária. Děkuji všem za rady a názory. Terárium je tedy z dřevotřískových desek, obložené polystyrenem s třemi vrstvami lepidla, natřeno Duvilaxem BD20 a posypáno pískem, nakonec přelakováno bezbarvým lakem na parkety (zdravotně nezávadný). Osvětlení je SunLux UV PAR30 s předřadníkem a zářivka.

Cena za výstavbu:
Dřevotřísková deska 950,- Kč
Olištování desek 100,- Kč
Větrací mřížky 300,- Kč
Vodící lišty pro sklo 150,- Kč
Sklo 250,- Kč
Mamut na lepení polystyrenu, lišt atd.. 150,- Kč
Světla 3.000,- Kč

CELKEM cca 4.900,- Kč

Myslím, že se to celkem povedlo a ikdyž dnes bych se vyvaroval již nějakých chyb které jsem udělal tak si myslím, že na první pokus to celkem ujde. ;-)

PS: Agamky chtějí stále ven, ale snad si za chvíli zvyknou ... ;-)

já kupuju v Obitakovej bílej.... myslím, že křemičitý ... je super v tom, že nepráší(bez proprání a jakýchkoliv úprav) , netvoří hrudky... tendle me zaujal barevně na to polepování pozadí ... Práší ? Ten křemičitej hodím a hned si to lehne a žádnej obláček se nevznáší