Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium

Ahoj všem, budu stavět terárium pro dvě Agamy vousaté a rád bych se zeptal:

1. Plánované rozměry terária jsou 120 x 60 x 60 - doufám že dostatečné ?
2. Je vhodné udělat větrání vespod přední části pod sklem ? Plánuju 4x vepředu a 2x z boku (průměr 7,5cm)
3. Plánuju oblepit stěny polystyrenem, vytvarovat tavnou pistolí a poté natáhnout lepidlem na oklady, je to správně ?
4. Je lepší mít vyhřívací místo úplně dole na písku nebo raději výše ?
5. Je nutné mít pro ně jakousi jeskyni kam by se schovali ?
6. Co takhle k odvětrávání připojit malý PC větráček aby odcházel vzduch ? Není to blbost ?

Díky předem za rady, za tím jsem terarista amatér ;-)

loading...

Tak teda"
1) Pro dvě agamy? Párek nebo dvě samičky. Jinak by stačlo i pro 1,2.
2) A co větrání ve stropě? Tam nebude? Pak je to větrání jen dole naprd.
3) Lepidla cca 3 vrstvy.
4) Lépe nahoře, na nějaké skalce nebo kmenu. Na jedno místo dát jak UVB tak vyhřívání.
5) Je dobře mít úkryt, můžete tam zřídit kladiště.
6) Viz bod 2.

Stačilo? Tak se prosím neurážejte, ale konkrétně tyhle otázky se tu melou stále dokola. Co trošku pročíst forum a potom se ptát cíleně?

Díky moc za rady.

1) Mám dva kousky cca 3 měsíce staré a nepoznám ještě pohlaví
2) Větrání ve stropě mohu také udělat, udělám tedy čtyři průduchy zepředu a 2 ve stropě nebo naopak ? Co je lepší ?
3) OK
4) OK, udělám jesykni a nad ní výhřevné místo osvícené UVB
5) OK
6) OK

Je fakt že mě to trochu namíchlo, jelikož jsem toho tu pročetl hodně, ale v každé diskuzi je jen něco a také je dobré mít svoje vlákno, kde se budu ptát dál. Když radím ohledně Excelu, tak mi zabere třeba i hodinu než někomu něco naprogramuji "na míru", ale dělám to rád, jelikož ty druhé to určitě potěší. I mě potěší že mi někdo odpoví na pár otázek a doufám že to nezabere druhým moc času a mě to dost pomůže...

Tak to brečíš na správným hrobě. Zabrousím sem jen občas, když si fakt nevím rady, a přiznám se, že ačkoli mi některé rady moc pomohly, tahle poradna dříve bývala daleko příjemnější. Často zde čtu od "rádců" vyloženě výsměch nováčkům, kteří neví základní věci (také jsem se v začátcích rozhodně nespoléhala na google), případně dobře míněné rady "prvně si nastuduj, pak si pořiď hada". Studuji možné prameny dohromady už 13 let a stejně mě miláčci občas překvapí něčím, s čím si opravdu lámu hlavu, nebo zkouším nové vybavení, substráty...
Funguji na jiné poradně, a takto se chovat k tazatelům, byť je jejich dotaz obligátní, buď bych dávno byla odejita, nebo by mi bylo prostřednictvím ostatních rádců doporučeno, že se chovám jako debil.
Škoda, věřím, že je tu mnoho opravdových fajn rádců, pro které je posláním poradit. Těm to bohužel kazí vševědi, rýpálkové a normální blbci.

Živej tvor není to samý co tabulka v excellu. To by si měl každej uvědomit. Dnes je každej línej si zjistit alespoň základní informace a čeká, že mu je někdo naservíruje na zlatým podnose. Když si někdo není sám ochotnej zjistit takový triviální věci, jak potom bude řešit případný problémy nebo i jen běžný "odchylky od normálu" během několika let chovu. Jak si někdo, kdo nemá čas na to aby si přečetl nějakou základní brožurku o vybraným zvířeti najde ten čas na to zvíře samotný?
Když na tu knížku někdo nemá těch pár korun, jak dokáže zabezpečit svého chovance po dobu několika let?
Navíc, dnes je proboha 21. století, doba internetu, kde se dá najít opravdu kvanta kvalitních, relevantních informací. Předpokládám, že když někdo ovládá excell, tak by mohl zvládnout i google. V opačným případě by si stejně nic živýho pořizovat neměl. Lidi buďte trochu samostatný. Vyhledávejte a vstřebávejte informace a nečekejte jen na to až vám pečený holubi přilítnou do úst...
Nechápu nářky tazatelů, že někdo nechce odpovědět na dotaz, na kterej už odpovídal x-krát.
Pak taky nechápu příspěvky některých uživatelů, kteří napíší dlouhej příspěvek o tom, jak se tady neradí, lidi jsou tady šíleně neochotný a arogantní, ale sami zakladateli vlákna mijak neporadí. Jakým přínosem pro poradnu a pro teraristiku takový příspěvky jsou? Jak konkrétně zadavateli pomůžou? Tvrdím, že příspěvek, kterej odkáže tazatele na políčko hledat je mnohem přínosnější.

Jistě máš pravdu, hledání na netu a čtení odborných knížek by nikdo neměl obcházet. Než jsem si pořídila první hádě, měla jsem načteno tolik, až se sypalo z knihovny. Stejně je ale vždycky více (aspoň pro mě) slovo zkušeného chovatele, který hady chová a odchovává desítky let. A z toho vycházím. Mám doma několik knih, a můžu svědomitě říci, že se v nich informace různí. A o netu snad ani nemluvě - tam si každý napíše, co se mu zachce a co on považuje za správné, hodněkrát jsem našla takové blbosti, že mi hrůzou vstávaly vlasy na hlavě.
Nebylo by lepší, než vrtat do tazatele, který si opravdu neví rady, mu hodit odkaz na vlákno? Protože znám lidi, co se ztratí na vlastní doméně. Ono shazovat lidi, že nic neví a jsou blbí a líní, promiň, ale to dovede každý. Posuzuji dle "své" poradny, kde v odpovědích na opakující se otázky najdeš vesměs právě odkazy na vlákna minulá.
A proč jsem vlastně tazateli nic neporadila? Protože tomu nerozumím, tak raději mlčím, než abych kecala hlouposti. Neříkám, že zde rádci neradí, ale opravdu je zde několik takových, co raději začátečníka shodí, jaký je vlastně debil, když neví "takovou základní věc". Můžu tě ubezpečit, že hady mám přes 10 let a z některého jejich chování jsem byla nesvá i já - tak jsem se zeptala. Odborníci z nebe nepadají.
Možná by nebylo na škodu se zamyslet, co udělá takový začátečník, který se v dobré víře přijde na něco zeptat a snese se na něho lavina rýpání, poznámek apod. Jistě příště půjde někam, kde jsou lidi příjemnější.

Ahoj všem,

tak dnešním dnem jsem dokončil stavbu terária. Děkuji všem za rady a názory. Terárium je tedy z dřevotřískových desek, obložené polystyrenem s třemi vrstvami lepidla, natřeno Duvilaxem BD20 a posypáno pískem, nakonec přelakováno bezbarvým lakem na parkety (zdravotně nezávadný). Osvětlení je SunLux UV PAR30 s předřadníkem a zářivka.

Cena za výstavbu:
Dřevotřísková deska 950,- Kč
Olištování desek 100,- Kč
Větrací mřížky 300,- Kč
Vodící lišty pro sklo 150,- Kč
Sklo 250,- Kč
Mamut na lepení polystyrenu, lišt atd.. 150,- Kč
Světla 3.000,- Kč

CELKEM cca 4.900,- Kč

Myslím, že se to celkem povedlo a ikdyž dnes bych se vyvaroval již nějakých chyb které jsem udělal tak si myslím, že na první pokus to celkem ujde. ;-)

PS: Agamky chtějí stále ven, ale snad si za chvíli zvyknou ... ;-)

já kupuju v Obitakovej bílej.... myslím, že křemičitý ... je super v tom, že nepráší(bez proprání a jakýchkoliv úprav) , netvoří hrudky... tendle me zaujal barevně na to polepování pozadí ... Práší ? Ten křemičitej hodím a hned si to lehne a žádnej obláček se nevznáší