Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dasypeltis

Tak mám doma nový přírustek. Chtěla bych poprosit, zda by mi někdo nepomohl s přesným určením, zda se jedná o Dasypeltis scabra. Zřejmě se jedná o import, tak moc informací nebylo. Pokud by si někdo troufnul přibližný věk, byla bych ráda. Mohu přidat fotku v poměru s něčím. Moc děkuji.

jsou to semiadulti- odrostlá mláďata, ale přesný věk se určit nedá a u importů už vůbec ne. Rostou v závislosti na ročním období a s tím související nabídce potravy. Když mají ptáci období rozmnožování, hadi žerou a rostou a zbytek roku se postěj a nerostou.

Ale co se týče determinace druhu bych ještě počkala, protože atry, některé formy facsiát, gansi atd mají mláďata velice podobná a dají se spolehlivě rozlišit až po přebarvení. Ale scabry to nejsou 100%, ty jsou dost specifické a mláďata se skoro nepřebarvují. Bohužel když někdo přiveze vejcožrouty, tak je většinou automaticky označí jako D.scabra. Podobně, jako všechny dovážené agamy rodu Leiolepis se vozí jako L.belliana, přestože se pod tímto názvem vozí min. 4 druhy a pravé belliány to nejsou skoro nikdy.

Nedávno jsem si o tom dost četl, protože se drahá polovička rozhodla že chce hada pod podmínkou, že nebude žrát myši. Projel jsem dost aj článků a podle všeho se doporučuje, jak již bylo napsáno, nafutrovat co se do něj vejde a potom mu udělat pauzu. Jestli je to ale správně to netuším :puff:

Zdravím,dasypeltisky som niekolko krát importoval,prakticky nezničitelný druh,všetky kusy od mládat sa rozožrali.Skúšal som z nedostatku potravy dávat vajíčka rhampholeonov,nežrali ich.Raz som tu spomínal zaujímavú vec,a to ophiophagiu,ked sa jedno mládatko snažilo skonzumovat poraneného/prakticky preseknutého dasypeltisa/!Inak,bol by som rád,ak by mal niekto možnost preskenovat a poslat mi z nejakej dobrej literatúry detaily,či sa týka štítkov na hlave,lebo ako tu bolo spomínané,je problém hlavne v mladosti rozoznat druhy.Očakávam /dúfam,že dorazia tak do 10 dní/dasypeltisy z Ghany,budúci rok z D.r.Congo.

Oživuji téma.
Známý importér dovezl Dasypeltis gansi, i když podle udaného místa odchytu by mohlo jít i o D.fasciata.
Je někde možnost určit konkrétní druh? Zoo, univerzita atd? Jako každý chovatel považuji úspěšné rozmnožení svých chovanců za vrchol snažení, a základ je samozřejmě správné určení kdo je kdo....
Další dotaz směřuje ke zde zmíněné hadožravosti, společný chov se tedy nedoporučuje?