Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GEKONČÍK NEŽERE

[149.255.82.xxx], 10.05.2013 15:22

Dobrý den,v unoru jsem koupil 2 gekončíky noční párek po dvou týdnech přestal samec žrát a od té doby nic nežere,dávám jim cvrčky, šváby a červy nechtěj...terarko mám dlouhé 80cm široké 40 a vysoké 50 cm na dno jsem dal stelivo pro kočky smícháno s kokosovou podestílkou,topnej kámen 24 hodin běží 1 x výhřevná žárovka 40w a 1 x výhřevná 25w...teplota pod 40wat 35 stupňů..jedena strana 26stupňů a druhá 30stupňů...dvakrát jsem ho zahlednul že se pářil,tak nevím co mu je děkuji za odpověd

Ha, dokonce se mi podařilo ten článek i najít - aspoň doufám, že je to tenhle:

http://www.herpconbio.org/Volume_5/Issue_3/Gauthie r_Lesbarreres_2010.pdf

"Our results confirm that juvenile Leopard Geckos grew on all three diets and there were no short-term
negative growth effects of any of the feeding treatments. Our hypothesis that Leopard Geckos fed a mixed diet
would have greater body mass increase was not supported. However, our study showed that Leopard Geckos fed a strictly meal worm diet consistently weighed more and experienced significantly greater
growth than geckos from the two other groups. When correcting for snout-vent length, mealworm diet
individuals also had larger morphological characteristics such as head length, head width, and tail width at the conclusion of the experiment."

Teda pokud nemáte doma Sibiř, tak se mi zdá na takhle velký terárko tolik tepelných zdrojů docela dost - podle mě by měla stačit v jednom rohu 40W na ohřev - na těch 35°C se vyhřeje a bude tam mít i chladnější roh, kde bude míň jak 26- hlavně podle kabelu máte kámen v jednom rohu, žárovku 40w uprostřed a v druhým rohu 25W - gekončíci zas tolik tepla nepotřebujou.

Samec vypadá dobře, nemusí žrát zas tak často - ale samice se mi zdá hubená, tak spíš hlídat, aby jí samec neužíral.