Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus

Čau,mám pár otázek k tomuto druhu pagekona.
1.Stačí terárium:výška 80cm délka 50cm šířka 50cm ?
2.Jaké rostliny mohu použít ?
3:Podestýlka-může být rašelina a písek 1:1 ?
4.Chtěl bych dva kusy pagekona,a mám koupit spíš samičku a samečka z jednoho chovu nebo co mi poradíte ?

Díky

Ahoj chcem si kupit casom tento druh gekona ale stale mi vrta hlavou jedna vec ked by som si kupil samca a jednu samicku, to uz som si vsetko precital ze az po roku sa moze dat samicka oplodnit ale chcem sa opytat ze ked by mali male ci by som ich po niakych 2 mesiacoch mohol dat ku nim naspet a ak by nahodou vyskitlo ze jeden z mladat je samec ci by to robilo problem staremu samcovi a ci by sa bili. Lebo mam len jedno terarko a druhe by som uz nemal kde dat tak rozmyslam ze si racej kupim dve samicky, za prve budu mat pokoj od samca a ja nebudem mat problem s mladatami. I ked by som chcel mat aj male. A ci sa to neda vyriesit tak ze je niake obdobie napr. 2mesiace do roka kedy samec chce oplodnit samicku tak by som proste iba oddelil samca od samicky. Dakujem za odpoved :)

Zdravím, plánujem si zaobstarať týchto gekonov a chcela by som im tam dať živé rastliny, ale dočítala som sa tu, citujem "Akorát aby to nebylo vyloženě jedovatý, protože z toho olizujou vodu", ale pár príspevkov vyššie je uvádzaná ako vhodná rastlina Svokrine jazyky, ale tie sú jedovaté. Ako sa to teda chápe? Pozerala som na zahraničných stránkach kde radia: Pothos, Filodendron, Vianočný kaktus,.. ale tiež sú to jedovaté rastliny. Takže je tam tá jedovatosť len v prípade zožratia a olizovať listy nevadí?

A ešte mi niekto radil papraď. Je to vhodné pre ciliatov, či nebezpečné?

No pôvodne som chcela dať rastlinu do terária. Pozerala som na zahraničných stránkach a tam dávajú na dno tera Hydro balls, sieťku a na to substrát, do ktorého sa sadia priamo kvety. Tak som to chcela urobiť, ale už ste druhý, čo mi radí nechať kvety v kvetináči. Tak teraz sa neviem rozhodnúť :D Prečo radšej kvetináč?