Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus

Čau,mám pár otázek k tomuto druhu pagekona.
1.Stačí terárium:výška 80cm délka 50cm šířka 50cm ?
2.Jaké rostliny mohu použít ?
3:Podestýlka-může být rašelina a písek 1:1 ?
4.Chtěl bych dva kusy pagekona,a mám koupit spíš samičku a samečka z jednoho chovu nebo co mi poradíte ?

Díky

1. bohatě, i 1,2;
2. cokoli, po čem se jim bude dobře lézt, rádi odpočívají jak na velkých listech, tak hlavou dolů v bambusech. Samozřejmě nic ostrého, trny atd.;
3. ano, rašeliny klidně víc, líp to drží vlhkost (ale zase žádnou bažinu);
4. od jednoho páru raději ne (i když oni asi ti ciliáti u nás jsou stejně všichni příbuzní), pokud je ale hodnověrný chovatel hodnověrně schopen doložit, že to nejsou sourozenci, tak klidně.

Většina už byla řečena, tak jenom doplním, že kytky jakýkoliv, který je unesou. Osobně mám u ciliátů sansevierie File:Snake_plant.jpg, Scindapsus https://www.google.cz/search?q=Scindapsus&client=f irefox-a&hs=Bsj&rls=org.mozilla:en-US:official&cha nnel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ExHIUZjTBYS gtAaf9IDoBg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1515&bih=937 a zamioculcas https://www.google.cz/search?q=zamioculcas&client= firefox-a&hs=btj&rls=org.mozilla:en-US:official&ch annel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=axHIUaeFNc mQswbi1oDQDQ&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1515&bih=93 7. Je to taková kombinace, která snáší přiližně stejný průměrný vlhko, má to tlustý stonky a listy, takže to ustojí to jejich hopsání a docela efektně to rychle zaplní terárko. Jinak určitě víc rašeliny, ostatně i kvůli těm kytkám. Já mám v terárku na dně drenáž a na tom cca 10 - 15 čísel substrátu a písku jenom tak 20%, vůči 80% rašeliny.

Teploty nijak extra neudržuji. Hlídám pouze aby teplota nepřelezla v létě cca 28 a v zimě neklesla pod 20.

Vitaminy - obecně krmím ciliáty mláďaty švábů blaptica dubia nebo dospělci panchlora nivea (ti jsou nejlepší, ale dost zdrhaj :-D) a cvrčky.

Jakýkoliv krmný hmyz obaluji v Roboranu H http://www.robimaus.cz/cs/vitaminy-a-mineraly/672- roboran-h-8595113000211.html.

Cca jednou týdně jim dávám buď kaši z ovoce, pokud doma zrovna nějaké je, nejlépe přezrálé, namíchané taktéž s Roboranem tak 1:5, aby tam toho nebylo moc, případně ještě s tímto přípravkem http://www.lekarna.cz/calcium-chloratum-ivax-sol-1 x100ml/#hodnoceni, což je původně tuším pro děti při nedostatku vápníku. Je to ale díky tomu sladké a ciliáti jsou schopni to olizovat klidně samotné ;). Navíc ani Roboran, ani ty kapky nestojí moc a vydrží to půl roku až rok, takže není co řešit.

Používám ještě Repashy Superfood http://foodrep.webnode.cz/repashy-superfoods/crest ed-geckos-meal-replacement-powder/, to je takový ideál pro člověka, který nechce řešit hmyz, je to už namíchané jídlo včetně vitaminů a minerálů. Já to používám jenom občas, třeba jednou za 14 dní, v zimě když se hůř shání hmyz tak častěji, jako doplněk, aby tu stravu měli pestřejší.

Edit: Dávkování moc neřeším - co zůstane na hmyzu, to zůstane, množství vitaminů do kašiček, jak jsem psal cca 1:5, ale to je spíš, aby to ještě chutnalo jako ovoce a né jako léky :-)

Tak mi napadlo, dostala se mi do rukou tadle LEDka . Mylsím, že to je ideální volba pro někoho, kdo neotřebuje tolik světla a stačí mu jen světlo jako indikace denního režimu. 4500K není zas tak špatná barva světla. A spotřeba 3W ? Neber to ... Životnost dobrý a vypínacích cyklů je tam taky dost. Navíc nehrozí, že by se zvíře popálilo. Klasický E27 taky výhodou. Viz. příloha.

dle mne by byly lepsi ty lepici LED pasky, nezabere to misto, vlepis do uzke hlinikove listy a das na strop... Navic napajeni 12V =, tak neni problem si to regulovat, treba spinackami ne vylozene vypinat, ale jen prepnout na minimalni jas pro "nocni" osvetleni. (ne ze by bylo nutne, ale je to pres noc dobra televize ;-) )

Samozřejmě, ono to žádné omezení nemá, že by některé rostliny vadily. Akorát aby to nebylo vyloženě jedovatý, protože z toho olizujou vodu a zas aby to vydrželo to jejich hopsání a tu větší vlhkost. U tý první mám trošku pocit, že to je spíš suchomilná, ty další dvě spíš vlhkomilné, ale nevím to přesně. Jinak tu třetí jsem zkoušel, tam byl větší problém s tím, že z ní za chvíli tím lezením olámali všechny lístky.

V podstatě to asi možné je, Repashy Crested Gecko Diet je defakto za tímto účelem vyvinuté, a jsou chovatelé, kteří to i praktikují.
Nicméně poněkud pestřejší strava a občasné střídání asi úplně od věci nebudou :)

Ono pokud má dostávat pořád jenom cvrčky nebo pořád jenom Repashy, tak to vyjde z hlediska pestrosti nastejno. Ale u toho lovení hmyzu se přeci jenom ty ciliáti trošku hejbou, takže je to změna oproti neustálému olizování mističky. Takže určitě to jde, ale ideální varianta je to občas proložit smýkaným hmyzem v létě a v zimě třeba cvrčky, šváby apod.

Využiju vlákna ať nemusím zakládat nové....možná hloupý dotaz, ale zajímá mě jestli tito gekoni dělají v noci nějaký hluk? plánuju je mít v místnosti, kde spím, nejprve si chci pořídit pouze jednoho samce
a ještě mě zajímají ty LED pásky o kterých tady psal lucifer - http://www.zbozi.cz/?q=lepic%C3%AD%20led%20p%C3%A1 sky&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi jestli to jako zdroj světla stačí? a jaké koupit - buď studenou bílou nebo teplou bílou? spíš bych se přikláněla k té teplé bílé, bude to asi přirozenější, snad někdo poradí:-)

Hluk - samice delaji relativne tiche e-e-e-e-e-e kdyz na ne dorazi samec. A pak je teda slyset kdyz lovi, kolikrat jsou to celkem rany jak skacou po cvrccich :) Pasek bych taky spis dal teple bily (s 5050 ledkami), ciliatum to bude myslim uplne fuk, ale bude to na pohled prijemnejsi nez ta studena modrobila.

Ahoj chcem si kupit casom tento druh gekona ale stale mi vrta hlavou jedna vec ked by som si kupil samca a jednu samicku, to uz som si vsetko precital ze az po roku sa moze dat samicka oplodnit ale chcem sa opytat ze ked by mali male ci by som ich po niakych 2 mesiacoch mohol dat ku nim naspet a ak by nahodou vyskitlo ze jeden z mladat je samec ci by to robilo problem staremu samcovi a ci by sa bili. Lebo mam len jedno terarko a druhe by som uz nemal kde dat tak rozmyslam ze si racej kupim dve samicky, za prve budu mat pokoj od samca a ja nebudem mat problem s mladatami. I ked by som chcel mat aj male. A ci sa to neda vyriesit tak ze je niake obdobie napr. 2mesiace do roka kedy samec chce oplodnit samicku tak by som proste iba oddelil samca od samicky. Dakujem za odpoved :)

Zdravím, plánujem si zaobstarať týchto gekonov a chcela by som im tam dať živé rastliny, ale dočítala som sa tu, citujem "Akorát aby to nebylo vyloženě jedovatý, protože z toho olizujou vodu", ale pár príspevkov vyššie je uvádzaná ako vhodná rastlina Svokrine jazyky, ale tie sú jedovaté. Ako sa to teda chápe? Pozerala som na zahraničných stránkach kde radia: Pothos, Filodendron, Vianočný kaktus,.. ale tiež sú to jedovaté rastliny. Takže je tam tá jedovatosť len v prípade zožratia a olizovať listy nevadí?

A ešte mi niekto radil papraď. Je to vhodné pre ciliatov, či nebezpečné?

No pôvodne som chcela dať rastlinu do terária. Pozerala som na zahraničných stránkach a tam dávajú na dno tera Hydro balls, sieťku a na to substrát, do ktorého sa sadia priamo kvety. Tak som to chcela urobiť, ale už ste druhý, čo mi radí nechať kvety v kvetináči. Tak teraz sa neviem rozhodnúť :D Prečo radšej kvetináč?