Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Preco musite byt zase odlisni a nazyvate Pytony Krajtami

To, ze mate ine nazvy mesiacov ako maju ostatne staty by som este zobral, dobre chcete si zachovat historicke nazvy a odmietate sa prisposobovat dobe. To, ze "petka" neni 5 mi sice do hlavy nejde, ale vysvetlili mi to uz a tiez je v tom historia vraj. Ale preco volate Pytony Krajtami mi do hlavy nejde, kedze nazvoslovie predsa vacsinou vychadza z latinskeho a Pytony su aj v latincine.
Vie mi niekto vysvetlit preco mate Krajty, ked ostatne staty maju Pytony?
Pletiete tym totizto ludi, ja som sa pomerne dlho cudoval, ze co furt spominate nejake Krajty, ked som o takom hadovi nikdy nepocul az mi to zacalo byt divne a pozrel sa na to blizsie...a sak ona to neni Krajta, ved on je to Pyton. No jo, Cesi, zase sa musia odlisovat od ostatnych deti:-).

Když se neumíte ani u banality chovat slušně (více lidí), tak zamykám. I na, s porminutím, blbost. Se dá odpovědět slušně. (Uroboros) (fleg)

Pre vsetkych, ktorym nedochaza zmysel otazky...po latisnky nazov tohoto druhu je Python, vo vacsine krajin sa prebral automaticky tento nazov, takze ma zaujimalo preco a ako sa dostali cesky narod k nazvu Krajta. Asi 3 ludia zodpovedali moju otazku uplne vycerpavajuco, bohuzial cely dojem pokazilo opat par blblcov. (fleg)

Co se ti na tom zdá divný? To je jedinej rozdíl mezi slovenštinou a češtinou, kterýho sis všiml??? Je snad normální, že různá zvířata se jmenují v různých jazycích jinak. A nejen zvířata.
Už to nehul.

Pytony su aj v latincine.

Ale krajty jsou třeba taky rodu Morelia, Botrochilus, Liasis atd...

Zachranil si dojem z toho blbecka nad tebou aspon.

Blbečka? Jako promiň, ale jediné, co tu bylo hloupé, je samotný dotaz..

Kdyžtak se asi půjdem zeptat rusáků, proč říkají hadům zmija, když zmijím říkaj gadjuka apod. Proč my říkáme zmije a Vy vretenica?? A proč jim neříkáte třeba Vipera, když už jsme u toho?

:-D , morčacie maso s vejci (konzerva co jsme fasovali na vojně, není to z morčat, ale z krůty :-))
Jinak mě se slovenština líbí. Ale nikdy mě nenapadlo řešit proč se něco v jednom jazyku jmenuje jinak než v druhým. To už se někdo musí hodně nudit, že řeší takový blbosti...

Ach jo, tohle je téma zase. My s přítelkyní (mám přítelkyni ze Slovenska) se občas, taky zasmějeme co říkám já, a co ona, ale, že bych od toho chtěl vysvětlení nebo, že by jsme dokonce řešili, proč MY češi, sme jiní než VY slováci, mi přijde trošku ujetý. Kdybych chtěl trošku rýpnout, tak proč říkátě krutímu masu morčacie? Proč říkáte morčeti morské prase? A je to x dalších (z prominutím) pičovin co máte :-) A nikdy by mě nenapadlo chtít od Vás vysvětlení, proč se odlišeujete od nás. Ono hold už je asi trošku logické, že každé stát, má jinou řeč, nářeší, mluvu,...