Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Rozšíření počtu Rádců

Jako poděkování těm, kteří zde poskytují rady na úrovni i pro usnadnění orientace nováčkům, bylo na poradně před lety zavedeno označení Rádce - každého, komu toto označení náleží, poznáte podle toho, že má v dolní části své ikonky (avataru) hvězdičku a nápis "Rádce".
Protože je zde na Tera větvi poradny těch, kteří radí na úrovni naštěstí mnoho, rozhodli jsme se toto ocenění nově udělit těmto uživatelům:

boa.constrictor, Nery, Melda, bandor, petrš, Naden, luma, lillek, ctvercova1, jaffata, VilemC, lupus, Michal..., Lachesis

Zároveň jim chci poblahopřát a hlavně poděkovat za to, že věnují svůj čas a mnohdy těžce nabyté zkušenosti ostatním.
Díky!

Vlákno úkol splnilo, déle už tu na hlavní stránce viset nemusí. Takže odlepuji. (Uroboros)

Neskutečný. ::) Nespletl se někdo? Nějaký překlik?
Já zde fungoval jako rýpal, provokatér a rebel.
Rád bych věděl, kdo je strůjcem tohoto mého "jmenování"
Žiju po staru, novoty nemám rád a UV bych Vám nacpal do gatí ať máte opálený nohy a (_,_).
Pokud hvězdu, tak tam chci i srp a kladivo. :-D
Všem ostatním gratuluji ke spolku hvězdářů a pokud mohu, tak se přimlouvám za Reptíka.
U mne, to je jistě omyl.

S přátelským pozdravem Luma

Boguschak a luma: Kluci díky za nominaci, ale já si ji nezasloužím, neboť jsem moc úzce zaměřen, což se promítá i v mých odpovědích, kdy 99% vláken ignoruju. A že bych byl v tom svém zaměření nějaký odborník se taky říct nedá.
A ty lumíku bys měl mít hvězdu platinovou, tak nepindej...:-D

Neskromně bych si dovolil tvrdit, že těch dobrých nápadů tu za poslední cca 3 měsíce proběhlo (a podařilo se zrealizovat) více - jedním z nejvýznamnějších bylo jmenování nových moderátorů. Právě ti totiž mají zásadní vliv na to, že se Tera nezvrhla v pískoviště, kde si všichni navzájem rozkopávají bábovičky a sypou písek do očí.

Neskromně bych si dovolil tvrdit, že těch dobrých nápadů tu za poslední cca 3 měsíce proběhlo (a podařilo se zrealizovat) více

Souhlas:) Poslední dobou podle mě fakt citelný zlepšení. Ze začátku, když se tu objevilo vlákno o úrovni TP, jsem si říkala, že to bude jen takový hospodský povídání, ale zdá se, že ta diskuze fakt přinesla ovoce:)
Jen tak dál:)

Na terasrazu ted na Kristýně mi bylo od rádců řečeno,že stránka,kde jsou termíny a adresy všech burz nejsou přišpendleny proto,že je to zbytečné!!No hlavně že ted všichni víme,že každý,kdo sem denně napíše,může být rádce,ač má třeba doma dvě terárka a nikdy nic neodchoval?!Takže toto je důležitější,než termíny burz,které de fakto dělají nové a nové teraristy???No závěrem,nechci se nikoho dotknout,ale tím,že tady půl milionu lidí bude mít pod nickem cedulku rádce,tím se dle mě tyto stránky nezlepší.Jediná dobrá věc za poslední dobu je ta,že sem přestal chodit Neček.......Jinak samozřejmě gratuluju všech,kdo mají nový titul před jménem....

Takže co ti vadí? To, že zde má označení Rádce moc uživatelů, nebo to, že ho mají i ti, kteří mají dvě terárka? Pokud to druhé, prosím o konkrétní jména. Vybírali jsme tyhle uživatele dost dlouho a já jsem přesvědčen, že jsme vybrali dobře.
Pokud ti jde o to jedno přišpendlené téma, tak jsou tvé obavy zbytečné, bude odšpendleno, jakmile splní svou informační funkci.

Mno, zrovna stranky burz by prispendlene byt mohly, zamcene

Tak z těch burz udělejte někdo článek. Ovšem s diskusí resp. poradnou to má společného pramálo, natož, aby to tu bylo přilíplé trvale.

Ty stránky burz bych uvítal taky. Co třeba je prsknout nějak do FAQ? Mezi články si je nedovedu představit. Stejně tak absolutně nerozumím tomu, co dělá mezi články informace o odeslání Teramagazínu..

Ty stránky burz bych uvítal taky.

Njn, jenže to tu zachvíli zase bude viset 10 vláken :-(

Co třeba je prsknout nějak do FAQ?

V podstatě je to fuk, protože FAQ očividně stejně nikdo nečte :-(

Mezi články si je nedovedu představit.

Sepsat článek o pořádaných burzách, ale je fakt, že tam to bude stejně "schovaný", jako je to teď bez špendlíku. Asi to fakt mrsknem do FAQ.

co dělá mezi články informace o odeslání Teramagazínu..

Původně to mělo vypadat trochu jinak. Ne tam oznámit odeslání, ale nalinkovat teramagazín, s tím, že tam jsou ty a ty články. Neb tu do článků prakticky nikdo nepřispívá, tak to je vyřešený takhle a navíc to tam visí "trvale", předpoklad byl, že to TP a TM trochu líp prováže, než jen vlákno v diskusi.

No, bud klidne nekam pod FAQ, nebo treba jeste prispendlene vlakno "burzy, akce, veterinari, ..... odkazy...???" (neco dalsiho?) - jen moje predstava, netvrdim ze spravna. Muzeme se o tom bavit treba v nejakem separatnim threadu...

No, to taky dobrý nápad k diskusi - jedno vlákno s více informacemi - nejen o burzách. Ale to jen tak aby řeč nestála. ;-)

Neb tu do článků prakticky nikdo nepřispívá, tak to je vyřešený takhle a navíc to tam visí "trvale", předpoklad byl, že to TP a TM trochu líp prováže, než jen vlákno v diskusi.

Ok.. Tak co třeba vždy použít již založený článek a ten přepsat pro další číslo TM? Ono je TM 12 do roka, sekce články totálně zabitá, po pěti letech by se nikdo už neproklikal k něčemu, co se dá číst.. To že do článku "nikdo" nepřispívá, resp. někdo za uherák, to nevidím negativně.. Ono radši 20 pořádných věcí, které mají nějakou hodnotu, než 100 oznámení o TM, či jiných věcí s nulovou hodnotou..

Hodil jsem to do faq, ale moc dobré to není. Asi tam budou muset být prostě na tvrdo dvě vlákna. FAQ a "Odkazy".

Muzeme se o tom bavit treba v nejakem separatnim threadu...

jj, to by bylo asi lepší, nejspíš to tu zamknu, promažu a tradá,tohle téma mělo být oznámení, ne námět k diskusi a navíc o něčem jinym :-)

Ok.. Tak co třeba vždy použít již založený článek a ten přepsat pro další číslo TM? Ono je TM 12 do roka,

No, ono je září a jsou vydané 4, za r. 2012 jich bylo 8. Sesmolit jich 12 je silně nereálný, zvláště, když chceš mít aspoň nějakou úroveň.

Ono radši 20 pořádných věcí, které mají nějakou hodnotu, než 100 oznámení o TM, či jiných věcí s nulovou hodnotou..

TM bych nezatracoval, dá jim to dost práce, dělají to zdarma a blbosti tam nejsou. Takhle je v článkách odkaz na x dalších článků, apíš by to chtělo nějak zpřehlednit, což ale nynější verze poradny neumožňuje.

No, ono je září a jsou vydané 4, za r. 2012 jich bylo 8. Sesmolit jich 12 je silně nereálný, zvláště, když chceš mít aspoň nějakou úroveň.

Dobrá, tak jich není 12 do roka, ale např. 8, to na situaci vůbec nic nemění.

TM bych nezatracoval, dá jim to dost práce, dělají to zdarma a blbosti tam nejsou. Takhle je v článkách odkaz na x dalších článků, apíš by to chtělo nějak zpřehlednit, což ale nynější verze poradny neumožňuje.

To si asi nerozumíme. Nikde jsem nepsal nic o kvalitě TM, o jejich práci atd. To bych si vůbec nedovolil. Vážím si jejich práce. Psal jsem pouze o článcích o TM zde na TP. Když rozkliknu článek TERAmagazín 4/2013, tak jakou hodnotu uvnitř najdu? Nulovou. Je to jen oznámení o tom, že vyšlo číslo magazínu a jaké se uvnitř objeví články. Význam "Článek" to podle mě vůbec nenaplňuje a naopak to bude stínit věcem, které "článek" nazývat můžeme. To umístění ve článcích se mi jeví nešťastné, ne práce TM. To už by mi mnohem méně vadilo připíchnuté vlákno.

Dobře určitě a určitě jsme i na někoho zapoměli.
Nejde o to aby ten rádce nutně musel bejt nejlepší chovatel na světě a odchovával co nejvíc druhů (v takovém případě by to mohl dělat pouze a jen Cataphractus).
Potřeba je, aby už na TP chodil nějakou dobu, byl přihlášený a prokázal nějakou úroveň znalostí.
Proto jsem navrhoval i chovatele, kteří mají třeba jen pár chameleonů, ale něco o nich ví a hlavně sem k chameleoním tématům píší. Je třeba oddělit zkušenější před těmi namachrovanými začátečníky s vodopády.
Strastav: Kdybys byl přihlášen, třeba bys tu hvězdičku měl taky :-). A jedna z mála věcí, co si z kristýny pamatuju, je i to, že jsem ti slíbil, že se k těm burzám ještě nějak vrátíme. Tak se nerozčiluj. Krátkodobý přišpendlení oznámení týkající se chodu TP mají určitě smysl. Toto vlákno už brzy bude odšpendleno.
Luma: Právě kvůli tomu všemu co píšeš jsem tě navrhoval :-).

Já fakt hvězdičku nechci...Naopak si právě myslím,že tím,že každý druhý bude mít pod obrázkem rádce,tak to moc na solidnosti nepřidá....To budeš za čtvrt roku navrhovat další,kterým to přijde líto?Až tady nakonec budu sám bez hvězdičky?A tím,že tady všichni budou mít hvězdu,tak se bude daleko snadněji odpovídat na otázky typu,,proč mi nekaká chameleon?,,proč mi užovka nehamá zeleninu,když myši je mi líto jí tam hodit?,,proč mi nechce varanek jíst okurku,když se cvrčků štítím a do ruky je nevezmu???A ještě jedna připomínka,které nerozumím.Proč se zamkne vlákno,když se stejně nevymaže a zasírá celej řádek?Radši kdyby denně bylo pět řádků,kde se člověk něco dozví,než 20 nesmyslů,povětšinou se zámkem.A stránky s burzama na straně 28.....Já si fakt nepamatuju,jestli se burza třeba v Hradci jmenuje Akva tera flora,prodejní výstava nebo třeba exotika,tak to trvá,než to najdu...No to už jsme ale zase na začátku....

To budeš za čtvrt roku navrhovat další,kterým to přijde líto?

Pokud máš za to, že moderátorský tým řešil udělení hvezdiček na základě toho, že by to bylo někomu líto, pak si to, co psal cejna, přečti znovu.
Vadí mi, že tu ty, kteří toto označení mají, shazuješ.

No vzhledem k tomu,že víc jak polovinu rádců znám osobně a mám je za super lidi,tak je fakt neshazuju...Přeju jim to,i když věřím,že se kvůli tomu nezmění:-):-)Jinak je mi celkem jedno,jestli má pod obrázkem někdo hvězdu nebo né,pokud budou jeho odpovědi ok,bude u mě borec a hotovo....Stejně už to tak většina lidí má rozdělené...A jiný názor jsem napsal jen pro to,že mi přišlo nesmyslné blahopřát jako ostatní,když mi k tomu nepřijde důvod...Pokud bylo rádců pět,tak jsem si říkal,, ááá,to bude machr,,ted už se z toho stal naprosto všední titul....I ve fotbalové jedenáctce je jen jeden špílmachr,a tour de France taky nejede devět lídrů v každém týmu....

I ve fotbalové jedenáctce je jen jeden špílmachr,a tour de France taky nejede devět lídrů v každém týmu....

Přesně tak. Ale jeden špílmachr bez mančaftu je ztracenej. Právě proto má taky fotbalovej tým na soupisce kolem 20 hráčů. Stejně tak v cyklistice je jeden lídr, ale bez pomoci týmu neudělá nic.
No a ta TP je (nebo spíš měl by být) taky tým. Tým sestávající se z lídrů (Admini), členů "základní jedenáctky"- Modi (obrazně řečeno, nemusí jich být 11). Pak členů širšího kádru - rádci a v neposlední řadě návštěvníků - návštěvníci :-) (bez kterých by to všechno bylo zbytečný).
Edit: Pokulhává to snad jedině u těch modů, páč ti ani z podstaty věci nemusí mít takové znalosti, jako by měli mít ti rádci (proto to taky můžu dělat :-)).

Právě, že z bezpečí stáda byli vyvrženi s kůží na trh ti rádcové....A je dobře, že to přijali.
Kritizovat něco je jednoduchý. Ale poradna byla v prdeli a tak se aspoň z posledních zbytků sil snažíme postavit ji trochu na nohy. Ne všechno se třeba povede, ale určitě jsou už některé změny k lepšímu pomalu vidět. A dokonce už i ty burzy máš přišpendlený :-).

Nemůžu to nechat bez komentáře. Já totiž se Strastavem v zásadě souhlasím, zejména s tou stránkou burz, kterou tady už kdekdo připomínal - podle mě by měla být přišpendlená. Aspoň mi to tak už delší dobu vyhovuje, že ji nemusím hledat jak svatební pes pokaždé, kdy se potřebuju podívat na stránky nějaké burzy (pamatuju si z hlavy jen Prahu a Hamm).
K rádcům - tady je to ošemetná věc. Kde je nějaký počet, aby si jich lidi vážili, a kde je počet, kde se to zvrhne, že si řeknou, že je rádcem vlastně každý, kdo už byl s módy někdy na pivě. Na druhou stranu těch věcí, ve kterých je třeba radit, je taky spoustu, a každý umí něco. A z vlastních postřehů musím módy pochválit, protože si myslím, že vybrali ty, jejichž rad si osobně vážím a myslím si, že vědí co píšou. Asi bych ty řady už výrazně nerozšiřoval, aby jich nebylo moc. A hlavně - rádci samozřejmě sami svým vystupováním potvrdí či vyvrátí svou kvalitu atd. A je to občas těžké, taky s jedním zvláště hovadským exemplářem jednám slušně, i když jako obyčejný návštěvník bych ho už dávno poslal do pr.ele ;-)

ale já to samozřejmě chápu taky.
Ty burzy jsem ti na srazu vysvětloval. Prostě jsme se jako modi dohodli, že ideální bude mít co nejmíň přišpendlených vláken. No a s odšpendlením se svezly i termíny burz. Možná to byla chyba. Ale aspoň vidíš, že se tady nejedná stylem "my jsme modi a kdo je víc" a konstruktivní kritika byla přijata a vlákno je přišpendlené zpět, i když v trochu jiné podobě.
Ty počty rádců jsou jiná věc. Na jednu stranu nějací noví přibyli, ale z jiných se zase stali modi...
Čas ukáže jestli to byla chyba nebo ne. Stejně tak čas ukáže i to, či se v budoucnu tohle označení bude dál používat. Tipuju, že ne. Zatím tady ten "institut" je. Nikdo nepopírá, že v teraristice jsou i mnohem větší odborníci než rádci na TP. Jenže rozdíl je v tom, že oni na na poradnu nechodí.
Navíc za tu hvězdičku si nic nekoupíš. Má to pomoct začátečníkovi jak v chovu, tak na TP orientovat se v tom, kterým lidem může důvěřovat, že zhruba vědí o čem píšou. Pak je to taky ocenění pro ty, co pořád někomu radí.
Zbytečně bych se v tom nehrabal. Přibudlo tady pár hvězdiček. No a?

No ona je taky otázka,jestli má někdy vůbec cenu radit...Pokud si někdo pořídí třeba vousatku,a po týdnu se na poradně začně pídit po tom,co papká,tak si kolikrát říkám,jestli není lepší,aby zdochla.Vzhledem k tomu,že v přírodě je mortabilita mládat přes 90 procent,tak i v zajetí by to občas u někoho bylo lepší....Prostě mě zaráží,na co vše jsou lidi schopný se zeptat...Vůbec dnes,v době internetu...Osobně bych se styděl za některé stupidní otázky...A nejhorší je,že se na to vůbec neptají děti školou povinné,ale studenti,i ti vysokoškolští....No abych to shrnul,jsou situace,kdy rádcům závidím jejich trpělivost,protože mě osobně napadají pouze sprostá slova...Já bych to tímto uzavřel,jdu si obalit ty růžovky,co jsem ráno našel,a kdyby to náhodou nebyly,tak za mě podržte v sobotu minutu ticha....:-):-)Navždy váš.....obdivovatel:-)

Že třeba jaffata je přes chamy, lucifer přes agamy a tak?

Tak to si myslim, že se pozná tak, že Jaffa radí hlavně u chameleonů (popř. některejch hadů) a Lucifer zase u agam, stačí otevřít 3 vlákna a je to celkem jasný. Nemám pocit, že by někdo z rádců měl za každou cenu potřebu radit v obĺastech, o kterejch nemá páru.

Přesně takovou rakci jsem čekal,ale ne tedy od Vás. Když se ale následně diskutuje ohledně UVB, nebo osvětlení všeobecně, tak tam už to tak jasné není.
Pak se přikláním k názoru Strastava, že je těch označených rádců moc a nováček by se toho mohl leknout. Nechtělo by to tedy spíš vojenské hodnosti například podle let strávených na TP a počtu příspěvků? Třeba vojín, kapitán, major, generál :-)
PS: Ptal jsem se již na FB, lillek a Alž Bětka, to jste obojí vy?

Takhle je to na Venomlandu. Každý tam má nějaký titul dle zásluh, počtu příspěvků, ztrávených let... Titul tam má tedy každý, včetně nováčků. Na druhou stranu je to hodně organizovaně a přísně fungující fórum, které má svoje pravidla. Ta vlákna je tam většinou radost číst.

V případě TP by bylo takové hodnocení svým způsobem zavádějící. Dle počtu příspěvků bych rozhodně hodnosti neuděloval (alespoň tady ne). Mohlo by se stát, že by tu byli (h)různé existence s hodností generála, atd. Jsou takoví, ze kterých až mrazí, takže tomuhle bych se spíš vyhnul. TP není na takové hodnocení stavěná. Na rozdíl od úzce zaměřených fór (jako třeba Venomland) se tu spousta lidí jenom mihne, atd. Zbytečně komplikované.

Nechal bych stávající systém. Docela se to tu ozdravilo, vypadá to hodně příjemně. Některým lidem, kteří na tom mají zásluhu uctivá poklona. Skvělá práce. Vzhledem k širokému zaměření TP si nemyslím, že by těch hvězd bylo zase tak moc. Nějak se to vymezilo, je to podle mě v pořádku a zdá se to být funkční. Dějí se kroky ke zlepšení a to je hlavní. Takové snahy je lepší podpořit, než na nich hledat za každou cenu mouchy. Osobně jsem překvapený a v maximální míře spokojený.

Ono to tu ale odstupňované je - jsou bronzoví, stříbrní a zlatí rádci. A co je tak divného na tom, že odpovídám já?

Každopádně pokud někoho uráží třeba zrovna moje "rádcovství", tak se ho klidně vzdám. Udělalo mi sice radost, ale je pravda, že v teraristice působim celkem krátce. Pár zkušeností už se mi taky podařilo nasbírat, zejména díky tomu, že se mi před časem podařilo se díky zvířatům tak trochu přistěhovat do terarijní domácnosti jiné "místní" kapacity, kde nasávám zkušenosti jak můžu. A nemám dojem, že bych strkala nos do věcí, o kterých nic nevim, a věřím, že kdybych začala, tak se někdo z modů/adminů jistě postará o to, aby mi hvězdička zase zmizela. Ale každopádně tu nechci nikomu hýbat žlučí.

Dotazu na fb jsem si nevšimla, ale jsem to obojí já.

A podle mě je zase jedno, kdo má jakej obor, protože tak jak tak, třeba v tom osvětlení - bude asi těžko někdo radit nějakej nesmysl ne? Může se to lišit v názoru na to, co je lepší, ale nejspíš to tak jak tak bude fugovat (maximálně do toho vpadne luma s nějakým videem :-D).
Navíc - když se na to střízlivě podíváme - tak na 90% dotazů o chameleonech už tu dokáže odpovědět i někdo, kdo chámíka v životě neviděl - protože se to donekonečna opakuje. Napsat, že chameleon nepotřebuje vodopád zvládne stejně tak dobře Jaffata, jako někdo "od agam".
A přesně - když přijde zásadní dotaz na něco náročnějšího, tak tam nebude mít potřebu dávat rady někdo mimo mísu ne?