Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady ptáka L. -to snad ne!

Viděli jste dneska Rady ptáka loskutáka?? "Odborník" radil, jak zařídit terárko pro chamíka! Jedna větev, jeden tchynin jazyk, nerez miska na červy a JEDNO světlo! A měli hotovo. ::) Takže potom se neni co divit.... Já byla normálně v šoku.

Zaznam maj jen v tom svem Voyo kam se bez registrace neda dostat. Za posledni dobu je to uz nekolikata teraperla. Pred par dni tam v TN vypravel kdosi jak je super jednoduchy chov gekoncika nebo vousatky, ktera je nenarocna a necha se ochocit tak ze muze klidne s vami stolovat. (non-prdel, vazne!)

Taky jsem na to čučel s otevřenou pusou. To co tam vydával za terárko pro chameleona bylo pěkně odporný. Pan odborník "Resl" (pokud si to jméno správně pamatuji), co tam terárium vytvářel měl dost a my se nemůžeme divit, že se tu potom opakují ty samé otázky na chamíky. :-(

Tak na druhou stranu - když chci chovat zvíře, tak snad nebudu hledat info jen v TV? Televize je plná ptákovin od televizních novin nebo jak se tomu říká až po dokumenty. Takže ten, kdo se spoléhá na to, co vidí v TV by stejně asi na zjišťování info kašlal.

Jasný, je pro začátečníka těžký vyfiltrovat informace z blogísků, tv, překupníků a dostat se k jádru pudla. Ale stejně to přece nelze házet jen na televizi.

No, ale někdo, kdo není schopen použít rozum, tak může mít sebelepší knihu/pořad/návod - ale stejně něco pohnojí. Třeba dá terárko na přímé slunce na okno a podobně. Jsou prostě lidi, kterým živá zvířata do rukou nepatří.
Jasně, že tomu podobné pořady nepomůžou, ale stejně mám nepříjemnej pocit, že za to loskuták nemůže :-/

ono spíš záleží na tom jak to odborníci v televizi sestříhají, můžou totiž natočit 2 hodiny záznamu kde je řečeno vše důležité a tak jak to má správně být, ale ve střihárně udělají šmik šmik a nakonec z toho vyjde 5 minut dobrých blábolů :-/

Taky si říkám, takový prázdný. Chudák, má se cítit jako doma tam kde žije, i když to vlastně ani nejde, ale musíme mu dávat nejlepší podmínky a snažit se aby v tom terárku cítil dobře. To co tam radili, to je pro něho akorát vězení. Si myslim, že i v tom zverimexu se cítil líp. No i když o tom skoro sama nic nevim, tak bych mu to udělala líp než ten ,,profesionál''. :-D:-p

Já už jsem asi fakt deformovaná :-D Ale nepřijde mi to tak strašný - čekala bych něco horšího (asi otupělá místníma nádherama) - minimálně to má aspoň dva pruhy větrání a ne jeden, nenacpali tam lignocel, není tam vodopád a žebříček, ale normal větev, po který může i chvíli lézt.

Jasný, je průšvih, že je to předkládaný jako vzorový terárko pro cháma + tam chybí výhřev (i když pod videem je to psaný). Ale na to, že je to pořad na nově, se mi to nezdá až tak strašný. Asi si s postupujícím věkem uvědomuju, že hůř může být vždycky :-D

Taky bych to čekala daleko horší, navíc tam ani žádné bludy řečené nebyly...on pan Revay je dost zkušený terarista a blbosti neříká. Spíš bych řekla, že to bylo tak nějak na rychlo natočené a ještě blbě sestříhané (což není chyba pana Revaje), takže z toho prostě vznikla zase reportáž ala pták blábolák.

JInak doplnit to lokálním bodovým světlem a lineárkou na dosvícení, tak v tom ten cham může fungovat. Na rozdíl od často načančaných ubikací lahodících oku začínajícího chovatele, ale naprosto nesplňujících základní požadavky zvířete.