Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leatherback nebo silkback??

Zdravím,
máme 12 agam vousatých, staré 14 dní, ze spojení klasik x leatherback. Vylíhly se i tři agamky, které jsou úplně hladké, bez drápků, mají větší oči a hlavu než ostatní, jedná se zde o silkbacky?? Vůbec nevíme jak je to možné..

Přikládám foto mláďat, tmavého samce a světlé samice.

Silk nebyl vůbec v plánu, už kvůli tomu, že se mi nelíbí. Agamy jsme kupovali jen kvůli barvě a ne nějaké mutaci, chtěli jsme každou jinou. Kupovali jsme je ve spěchu na živé exotice v Praze, byli všichni za jednu cenu nezávisle na věku. Pán ani beztak nevěděl, že je to leatherback.. Na první pohled jsou dle mě obyčejní.

Ty silkback agamy, to neni opravdu zadna vyhra...
sou strasne nachylni na zraneni... casto se spali uz jen pod vyhrevnou zarovkou a obcas maji ruzne kozni potize a to nemluvim o klasickych zranenich po drapech a kousnuti od jinych agam... je to spise nestesti mit je ve vrhnu...
Kdysi sem si o tom psal s jednim vetsim chovatelem z Irska a ten me psal, ze vetsinu techto agam usmrcuji hned po vylihnuti, ze jim to za ty problemy nestoji, pt je musi chovat oddelene a moc lidi to ani kupovat nechce...

Jojo je to děs co ty lidi vyšlechtí :o) tahle agama už by měla mít navíc dle mě jiný název, není vousatá :/ každopádně jsem nevěděla co mám doma za samce, což nevěděl beztak ani prodejce :D teď je prodám jedině někomu kdo agamky už měl a bude je mazat a mazat :D :D jsou hezký no, ale když je pozoruji, normální agamky jsou "zdravější", vitálnější :P

Jj, prodávají se fakticky za dost peněz, což je podle mě i jeden z důvodů pro to, že je u nás moc nikdo nemá. Být tebou bych je taky moc pod cenou neprodávala, protože tou vysokou cenou můžeš do jistý míry zabránit tomu, že si je někdo pořídí jen tak z rozmaru.

Méně jak za 100 euro bych je pryč nedala, už kvůli tomu, aby si je náhodou nepořídili rodiče dětem jako mazlíčka, to nesnáším, obzvlášť toto zvíře potřebuje určitou péči :/ buď zůstanou, nebo si je někdo za skoro 3tis vezme :/ ale do Německa nebo někam do pryč s nimi fakt nepojedu :D