Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozadí na focení

Zdravím, mohl by mi někdo doporučit jednobarevné ?plátno? jako pozadí při focení. Chtěla bych vyfotit pár fotek chameleonů s bílým pozadím. Zkrátka potřebuji něco jako je v ateliérech, ale menší. Může to být i něco jiného, ale aby to mělo obdobný výsledek jako na přiložené fotce. Osvětlení atd. mám, takže jen nějaké to pozadí. Nevíte o něčem?

Teoreticky by nemuselo být bílé plátno :-) znám osobně několik možností jak udělat podobný efekt.
a) může se použít jakékoliv plátno/papír stejné barvy, ale plátno nesmí být barevně stejné jako chameleon. Pak by se dalo použit "klíčování" například ve Photoshopu. To udělá transparentní snímek, pod který se pak jednoduše dá to bílé pozadí.

b) složitější prace, ale prostě a jednoduše vyfotit Chameleona a přes photoshop manuálně vyříznout pozadí a dát tam bílou barvu.

Podle mě je to tak i udělané na vámi předložené fotce :-)

už jsem zkoušela vyžehlený prostěradlo, nasvícený jak blazen, ale pořát to nebylo ono. Teď jsem našla fotografické plátno za 400, je teda pěkně velký ale snad to udělá dobrý efekt. To manuálně ve photoshopu jsem dělala dříve, ale je to strašná piplačka:-D To za a) bych mohla ale vyzkoušet, děkuju moc za radu.

od koho je odchov ? :) jinak mě napadlo jestli nemáš nikde u sebe truhláře tak si zaběhni do Hornbach,obi,... nechat si uříznout bílý lamino ale perličku hladký by házelo odlesk bych řekl taky záleží na výrobci dělám s tim v práci hodně a perlička by se hodila víc :) jestli teda nenasvicuješ i zezadu jako přes látku .. :) klidně 12 tlušťku ;) když si necháš udělat třeba 1000x1000 tak tě to vyjde 200 bych řekl ..

Chtěla bych se ještě zeptat, jaký objektiv je dobrý na makro fotografie, nejlépe podle vašich osobních zkušeností. Foťák mám nikon digital camera D7100, je teda docela složitej, ale rychle se s nim učím. Jen bohužel nemá nastavení na makro fotografie a z větší blízkosti nezaostřuje.

Já bych se také na něco zeptal :-) když už je tu to vlákno s focením. Podobným stylem bych si chtěl vyfotit Pagekona. Akorát si nedokážu představit odchycení a udržení na místě :-D. Nemá někdo nějakou vychytávku? Třeba něco aby neutekl a aby to pro něj nebyl nějak extra stres. Pagekona rozvodně nechystám fotit hned, ale jednou bych nějaké to foto na profi úrovni udělat chtěl.

Jen bohužel nemá nastavení na makro fotografie a z větší blízkosti nezaostřuje.

- to je vec objektivu, ne tela = museli by jste investovat do vhodneho "skla". (coz je u neceho na skutecne makro tak 10 a vic tisic, otazka cemu rikate "makro"). Fotak mate slusny, investice do objektivu by smysl urcite mela. Z lidi co sem chodi by mohl poradit mozna Knoxville...?

Bezna terarijni zver proste neni objekt na foceni "makra", no :) Makro ciste technicky znamena ze objekt pred objektivem = minimalne 1:1 objekt promitnuty na snimac, takze tak foceni hmyzu. Bezne terazvirata = foceni "detailu" a na to fakt staci nejaky rozumny trosku "delsi" objektiv. Treba tohle je obycejnym 18-105 setovym objektivem:

http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/red-05-a.jpg~original
http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/DSC_8785.jpg~original

Hodně záleží na detailu, který chce člověk fotit, kdyby byl cíl vyfotit extrémní detail oka, nebo kůže apod. tak už to prostě ten setový objektiv tak dobře nedá, na běžné focení ale pravda stačí. Výhodou makroobjektivů taky bývá schopnost zaostřit na hodně malou vzdálenost, což se hodí při focení přímo v teráriu.

Pro inspiraci jak fotit na bílé pozadí:

http://www.milujemefotografii.cz/fotografovani-pro duktu-na-bilem-pozadi

Já používám k Nikonu objektiv 105mm macro, ale jeho cena je dost vysoká. Inspirací by mohlo být focení přes reverzní kroužek, kdy se objektiv nasazuje na tělo obráceně - viz:

http://www.ucimesefotit.cz/jak-fotit-super-makro-l evne-bez-makroobjektivu-reverzni-technikou-1-cast/

Nikdy jsem to ale nezkoušel ... :-)

Dobrý den,
Mám dotaz, asi také trochu souvisí s focením. Mám doma Pagekona, rád bych udělal pár hezkých snímků. Akorát mám jeden problém a nechápu jak to vyřešit. Pagekon je strašně plachý, vyndat ho z terária je nadlidský úkol a udržet ho někde venku na místě si nedokážu představit :-D. Nevíte jak ho navyknout k občasnmu vyndání? A nebo alespoň jak ho udržet venku v klidu na pár fotek? Mám ho doma teprve 2 měsíce. Myslíte že ještě zkrotne nebo se prostě mám smířit s tím jaký je? :-) osobně nejsem pro vytahování z terária, ale jednou si ho vyndat a vyfotit bych prostě chtěl, nebo alespoň aby se tolik nebál. Jelikož když jen vejdu do pokoje, uteče a schová se :-)...

Zdravím
Ohledně bílého pozadí, výše zmíněné návody fungují ale jednu věc tu nikdo nezmínil, (není problém ani se setovým objektivem) a co se týče toho bílého pozadí.. v nastavení měření vyvážení bílé, přepnout z metody Matrix na bodové. pak je tam i možnost se zdůrazneným středem. Samozřejmě lepší sklo není nikdy na škodu a u aparátu za 20 táců tuplem ne :) Ale jen pro ukázku přikládám berusku focenou na louce jen na plátně s papírovýma ubrouskama a foceno ultrazoomem (žádný zrcadlo) .
[https://lh6.googleusercontent.com/-o9Y2fkr0V2I/VCq D3nPaxUI/AAAAAAAAAQo/WX11XMWmmL8/w793-h595-no/DSCN 1259.JPG]