Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Útěk švábů

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Chovám agamy vousaté a pro ně šváby ke krmení (druh: Šváb turkistánský (Shelfordella tartara)-šváb schoko a Šváb šedý (Nauphoeta cinerea)). Bohužel se mi stalo, že mi uteklo několik tatarů a teď je nacházím po bytě, z čehož šťastná nejsem. Nerada bych se zpovídala sousedům. Někde jsem četla, že se nerozmnoží a časem pojdou, ale v krabici se nám množí krásně při pokojové teplotě, takže tomu úplně nevěřím. Proto bych se chtěla zeptat, zda někdo máte zkušenosti s jejich hubením v bytě? Slyšela jsem, že existují nějaké gely. Máte s tím někdo zkušenosti? Fungují? Máte tip na nějaký konkrétní přípravek? A případně tipy na jejich umístění?

Moc děkuji za Vaše reakce, rady, tipy a triky

Schwabex gel je hodně účinný, my s ním pokrotili i rusy a to je sakra jiný level, než tartary :-D Ale tartarány bych moc neřešila, když nějakého potkáte, tak zlikvidovat, ale schopnost množit se v běžných bytových podmínkách není nijak zářná.

No zatím mám zkušenost s útěkem dubií. To jsem našel občas samce kteří mi "vyletěli" když jsem blbě zavřel box (nezavřel). :-D Od té doby to už mám s nimi jinak. Dost ste mě poplašili s těmi šeďáky. Ty jsem dotáhl domů před pár měsíci a to je jízda jak se množí, u dubií si o tom můžu nechat jen zdát. Rychlost je doslova raketová. Normálně jste mě nahlodali, že to asi do bytu taky nebude úplně optimální...

Tartary jsem měl, ale nešli mi. Chtěl jsem něco co se nezahrabává jak dubie, která pokud cítí že může tak se hned zahrabe a sklípkani z toho moc odvaření nejsou. Ono kdybych nebydlel ještě pořád s rodiči tak to, že sem tam něco potkám mi až tak vadit nebude :-D

Šedáci jsou peklo, po nich už snad jen periplanety a rusové :-D
Šedé si do bytu zásadně netahám, samice i po smrti dokáže vytlačit ootéku s životaschopnýma mladýma, leze to po všem a zamořovací schopnost je dost velká. Když nám před lety zdrhli ve škole, samovolně vychcípali asi až za 4 roky. Mezitím si je i kolegyně stihla vyvařit v konvici a zalít si tím kafe a podobně :-D
Ve škole pro zvířata je chovám, ale krmím jen z pinzety. Případné úniky ale zas tak moc neřeším. Beztak nám tam už pobíhají rusáci a periplanety :-D A kdyby tu školu náhodou chtěla zavřít hygiena, žádný zle...ale to už je jiný příběh :-D Na přijatelném stavu je udržujeme tím Schwabexem. Domů bych si je teda ale rozhodně netahala. Zlatě tartary...

No tím pádem je to jasné, ale moc se jich zbavovat nechci, protže fakt jedou parádně :-D . Tím pádem bych potom přešel na tartary . Jen bych na ně potřeboval asi nějaou fintu nebo co já vím... Vůbec ale vůbec mi nešli, ooték bylo poskromnu a líhnivost byla ještě menší a k tomu je třeba gekoni a jiní prý nechcou žrát

Zdravím vás prosím o radu
Máme agamu od února krmili jsme je šváby tartara celou dobu vše Ok sem tam utekl ale jelikož jsme měli pasticky hned se chytl do ni.červenec jsme jeli na dovcu krmili od kamarádky holky a od te doby mě kamoska ona bydlí ve 4 my v přízemí píše ze je má doma ze jeden za týden ale má je tam .koupila jsem sprej na ne aj prášek a ted gel budeme zkoušet.Mate ještě nějakou radu jak se jich zbavit podle všeho stupackou lezli.Dekuji za rady