Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naučit chamíka jíst ovoce a zeleninu

Zdravím právě si stavím tera pro chameleon jemenského dřív už jsme jednoho měl dožil se cca 3,5 let ale nikdy nechtel jíst ani ovoce ani zeleninu sice jsem hodně četl že je to individuální jako u lidí (každému chutná něco jiného) nemáte nějakou radu či typ jak jste to dělaly vy. Díky za rady

Krmit chamíky ovocem a zeleninou je zcela běžná věc a prosím držte se tématu ja chtěl poradit od těch kteří to běžně dělají a mají z tím zkušenosti nepřišel jsemsi o radu zda to dělat či ne

Ja teda s chamíkmi nemám skúsenosti, ale z hľadiska normálneho uvažovania, ak chamík primárne žerie živočíšnu potravu a zeleninu/ovocie len ako doplnok, a to individuálne, čo ktorému chutí, tak mu predlož rôznu zeleninu/ovocie, čo sa uvádza ako príležitostná (možná) potrava chamíka a uvidíš, či bude brať alebo nie. Do ničoho by som ho nenútil, ani nevymýšľal finty ako ho presvedčiť, len pre nejaký "dobrý pocit", že chamík žerie aj čosi viac než len mäso.

Pro zadavatele dotazu... Souhlasím, že komentáře v diskuzi by se měly týkat tématu, nicméně "na blbou otázku blbá odpověď", to jste určitě už někdy slyšel.

Pokud zde vznesete dotaz typu "Už rok doma chovám chamíka, ale už mě to nějak omrzelo, tak mě napadlo, že si z něj vyrobím pěknou peněženku, nevíte někdo, jak na to?", tak pochopitelně nemůžete čekat, že Vám někdo sepíše detailní návod na stažení chamíka z kůže a na ušití peněženky, protože toto je chovatelská diskuze a zkušení chovatelé zde radí zejména proto, aby pomohli zvířatům, o které se jejich majitelé nevhodně starají, nikoliv oněm majitelům, kteří mají často dementní přání, popř. jsou přehnaně suverénní, arogantní apod.

K Vašemu dotazu - bohužel nemám zkušenost s technikami, jak přimět zvířata chovat se jinak, než je pro jejich druh přirozené, popř. jak je přimět konzumovat potravu, která je pro ně nepřirozená atd. Ale jelikož je krmení chamíků ovocem a zeleninou zcela běžné, tak Vám dříve či později uuuuurčitě někdo zkušený poradí ;-)

V Maroku jsme chameleóny nacházeli v pomerančových a citrónových keřích. Tak třeba se tam přikrmují citrusy. Zkuste do terária rozvěsit mandarinky, pomeranče, pomelo....
PS: Se slupkou, ale bez té nálepky!

A teď vážně (je to poradna): zkuste si najít základy zoologie a nastudovat něco o fungování herbivorního, karnivorního (včetně insectivorního) a omnivorního epitelu a o zařazení živočichů do těchto skupin a ušetříte tím zvířata opravdovému trápení.