Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov gekonů v boxech

Ahoj. Co si myslite o chovu gekonciku v plast. boxech?? Na internetu vidim čim dal časteji jak je tam mají. Zkousely.jste chovat v boxech jeste jine zviře krome hadů??
Změna předmětu, původně: chov gkonů v boxech (Aurifer)

Piesok je ok.Pri manipulacii s boxom,sa moze voda z misky( alebo pri pohybe zvierat) dostat na substrat a pri bentonite je z neho pekny sajrajt...:-)(ilovite blato a pozor,naboptnava,to ze sa zatial nic nestalo vasim zvieratam neznamena,ze zdlhodobeho hladiska ide o vhodny substrat...)

Mám i chovné skupiny v boxech a používám pouze papírové utěrky, pěkně sají a hlavně jde tak parádně udržovat 100% hygiena. Písek není špatný, používal jsem ho dřív jak u Eublepharisů tak hlavně u Nephrurusů, jedinou nevýhodu jsem viděl v tom, že ten box byl potom značně těžký, kór u boxů, které byli nahoře v racku.

Box mám vybavený stroze, box, papírové utěrky jako podklad, misku s vodou, misku s moučňáky a 2 krabičky - jednu suchou bez podkladu jako klasický ukryt, kde mám vlez z boku, a druhou krabičku s vlezem z vrchu kde je 50/50 písek a rašelina, co udržuji neustále vlhké jako kladiště. Pod boxem mám výhřevný kabely a nahoře mám led pásku (není potřeba mám ji tam jen z důvodu, že jsem si nakoupil mraky led pásek z aliexpresu za pár korun a nemám to už kam dávat tak to dávám do racků jen kvůli navození den/noc a kvůli mému přehldu, že tam líp vidím)

Zdravím, mohl bych poprosit o nějaké fotky vašich zařízených boxu pro inspiraci? A chtěl jsem se zeptat jestli pagekon řasnatý chovány v boxu potřebuje nějaké osvětlení, nebo stačí jen zajistit teplo. Předem děkuji za odpověď.