Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zastřelení psa

Dobrý den.Vím,že to sem asi nepatří,ale včera se před naší bytovkou stal takový incident.Pes doslova vyjel po svém pánovi,protože ten ho každý den mlátil.Jednou jsem viděl jak psa mlátí smetákem po hlavě a pes bezbraně kňučí.Nikdo nezasáhne.Já si to netroufnu protože i když vím,že mu je 25 let tak by mě dokázal surově zbít....Včera šel venčit svého psa a opět ho začal bít,tentokrát si to pes nenechal líbit a začal ho trhat.Poté se k incidentu připletl náhodně policista,který bydlí opodál a byl nucen psa zastřelit.Chtěl bych se zeptat co si o tom myslíte....promiňte,že to sem vkládám a doufám,že můj příspěvek nesmažete.Opravdu mě zajímá váš názor!

336959-zastreleny-pes

loading...

V cechach ma dabluzel jakekoliv zvire status "veci", takze si s nim muze nakladat kazdy temer jak chce - viz dnesni zprava o "chovatelce" psu kteri byli vyhubli uplne na kost (doga 15kg!). Divam se obcas na animalplanet kde byvaji i dokumenty o "zvireci policii" v USA, UK, Australii... A lide jako tahle "chovatelka" ci majitel psa o kterem pises by meli polizanici u soudu jen by to hvizdlo, odebrani zvirat a mozna mimo pokutu i nejaky ten cas v chladku pod zamkem. Jak mi je jinak pravni system tech zemi vseobecne proti srsti, tak co se tyce zvirat jsou na tom u nas daleko hur...

Světlonoši,
ruku na srdce, jak bys chtěl ošetřit status zvířete? Kdo bude určovat, a podle jakých kritérií, které zvíře je věc a které už je zvíře? Nakonec, v této paranoidní společnosti, budeš popotahován orgány za to, že nechtíc srazíš vrabce a v horším případě, za přejetou žábu.
V žádném případě nesouhlasím s tím, co to video zobrazuje, ale nářky všelijakých "ochránců" mě děsí. Náš právní systém, byť je nedokonalý, někdy k smíchu a někdy k pláči, má dostatek legislativních norem k tomu, jak postihnout týrání a podobné případy. Z valné většiny ale selhává exekutiva.

No, jak pisu - nejvic mi vadi skutecne ten status "veci" - o tom ti muze rict kdokoliv od policie, jake jsou s tim kolikrat starosti. Az potom ze jde o vec je to zivy tvor, a tyrani zvirete se resi az u soudu, vetsinou uz "post mortem" - kde odejde souzeny maximalne s nejakou smesnou podminkou - obvykle, teda... Nelibi se mi strasne moc veci na pravnim systemu v tech zemich co jsem psal, spousta veci by mi hrozne vadila, smrdi to cele totalitou jak Lenin formalinem, ale beru jako jedno z toho co ma smysl - moznost odebrat zvire pokud je evidentne tyrano a ma neodpovidajici peci - a az pote neco resit soudne. Klasika nasbirat dukazy, zajit za soudcem - vidite tohle = povoleni k odebrani zvirete + zaloba a soud. To u nas neni a citelne chybi. Zas ale - nedelam si iluze ze i kdyby tak ze by nasi "pomahat a chranit" soudruzi vubec neco resili... (nebo je mozne ze to je mozne, ale soudruzi neresi - nevim, nejsem pravnik)

jedno z toho co ma smysl - moznost odebrat zvire pokud je evidentne tyrano a ma neodpovidajici peci

uprimne, trochu mne desi co by kdo zase vymyslel ve veci co je a co neni tyrani nebo dokonce odpovidajici pece. Najednou by bylo tyrani treba i "rizikove" pripousteni pavoucich samcu u sklipkanu, nedej boze, aby nekdo videl ze chovam hortulany na papirovych uterkach s plastovou budkou. A chov hadu v rack systemech? Co kdyz nekdo nazna, ze i tohle je tyrani a zanese to do zakonu?
Mne je samozrejme jasne jak to cele myslite, ale trochu se bojim, abychom nedosahli zase jen extremnich paskvilu ktere se cas od casu i v oblasti zemedelstvi nebo chovu zvirat uz vyskytly...ale mozna jsem jen hroznej pesimista a jednou treba bude situace pro opravdu tyrana zvirata lepsi...

GG: Naprostý souhlas;-) I když některé případy si o to přímo říkají, viz. třeba včerejší zpráva o "velkochovatelce" a jejich psech vyloženě týraných hady, taky se zavedením téhle zvířecí policie nesouhlasím. Tím spíš ne v našem Kocourkově. Bylo by fajn, kdyby takové případy končily citelnějším trestem, jenže vsadím boty by nezůstalo jen u nich a v rámci vykazování výsledků by se to určitě svezlo i po nemálo jiných chudácích, včetně některých teraristů stejně jako pejskařů.
Bohužel přesně jak píše GG, kdyby byla vůle tam nahoře, tyhle případy můžou skončit adekvátním trestem, jenže ta vůle není prakticky u žádných případů...

Jak jsem psal, hnus to je, o tom žádná, ale ve srovnání např. s házením tutsijských dětí proti zdi nebo jejich nucení, aby mačetami zabili vlastní rodiče a naopak...a mlácení psa, následné napadení majitele psem (což se nedivím) a jeho zastřelení policistou, mezi to rovnítko dávat nemůžu.

nechtěl jsem se k tomu vyjádřit,ale musím.
vyjádřím se jen k videu.
1.chyba psovoda(majitele)
2.napadení psovoda nepřichází v úvahu,protože by to vypadalo úplně jinak.Tohle bylo jen "kočkování"
3.Už tam byli dva.Psovod + kamárad s vodítkem(pes měl obojek)tahle situace se dalo vyřešit úplně jinak.Kamarád asi zase tak velký kamarád nebyl:bud by ho zapřáhl do obojku,nebo by psa spacifikoval a k tomu mu stačilo vodítko co nezapřáh.
4.Příchozí polista byl taky "akční" místo pomoci,vytáhl služební 9mm,protože byl vyplašen.
5.Závěr si udělejte každý sám
6.Věřím,že se k tomu někdo vyjádří?bez emoci.

Pavle, neslo by vyjadrovat svoje nazory na prispevky se kterymi nesouhlasis trochu mene arogantne? Ta Tvoje predchozi reakce vyzniva dost "nepekne", ackoli to slo rict o dost "prijemnejsim" zpusobem. Dik. Je pravda, ze cely ten utok neutok vypada jak kdyby se chlipici domluvili na zbaveni se psa velice prapodivnym zpusobem, to tu ale nevyresime. Pokud si pes ovsem dovolil se do majitele zakousnout (pokud se tedy opravdu zakousl, a to at uz utocne nebo ve hre), bylo neco evidentne spatne at uz se psem zmrsenym vychovou, nebo s majitelem magorem.

Možná budu vypadat ..no jak to říct..krutá? pro někoho možná hloupá. Ale Kdybych si měla vybrat mezi masakrem ve Rwandě a zbitím jednoho psa, pořád volím masakry. Vím, že tam umřelo 800 tisíc až 1milion lidí, ale ne všem rozbíjeli hlavy o zeď. Zbraní moc nebyla a mačetou se posekalo dost, ale pořád vidím menší utrpení v kulce ze samopalu než v soustavném bití zvířete, které se bránit nemůže. Už vidím ty reakce "co jsi to za sv**i" možná jsem, ale Afrika je zoufalá. Tam člověk v patnácti nepřemejšlí, co bude dělat ve dvaceti, spíš kdy a jak umře.

Na Animal Cops se dívám taky. Ty případy jsou otřesný a mám vždycky velkou radost, když vidím, že viníka potrestají. Ne jako v ČR, kde je zvíře jenom věc, takže když se nějakym zázrakem povede dostat takový hajzly před soud, tak se proces táhne několik let a nakonec se zjistí, že "není dostatek důkazů" a "obžalovaný je zproštěn všech obvinění"
Ale kdybych se měla vztekat nad každou mezerou, nesmyslností a tupostí v zákoně, asi bych musela emigrovat.

Ale Kdybych si měla vybrat mezi masakrem ve Rwandě a zbitím jednoho psa, pořád volím masakry.

mluvila bys dost jinak byt ve Rwande v dobe masakru...

Ale kdybych se měla vztekat nad každou mezerou, nesmyslností a tupostí v zákoně, asi bych musela emigrovat

obavam se, ze by sis moc nepomohla. Kazda zeme ma neco do sebe i co se tyka uzakonenych hovadin.

Kdybych si měla vybrat mezi masakrem ve Rwandě a zbitím jednoho psa, pořád volím masakry.

Sorry, ale takovou blbost můžeš vymyslet jen ve středu tzv. civilizovaného světa...

ale ne všem rozbíjeli hlavy o zeď

Ne, všem ne, jenom malým dětem, aby šetřili kulky a taky to byl bezva sport...

Zbraní moc nebyla a mačetou se posekalo dost

A to je pro nebo proti?

pořád vidím menší utrpení v kulce ze samopalu než v soustavném bití zvířete, které se bránit nemůže

Tak věř, že kulka ze samopalu byla ve Rwandě štěstím.

Fakt vůbec nechápu, jak může někdo tohle srovnávat. Máš děti???

Samozřejmě, že je mi každýho toho psa nebo jiného zvířete líto, ale to jsou vyšinutý individuality a není vlastně problém, kdyby byla vůle, je potrestat. To je fakt úplně jiná liga.

Promiň ale na masakr ve Rwandě sis takhle naběhl sám. S klidem uznám to, že tam umřelo dost lidí. chápu taky že pro někoho je to tragédie. Nechápu ale proč jsi to vytáhnul do debaty o bití psa / týrání zvířat.
Děti nemám a nikdy mít nebudu. Vím, že kulek bylo málo, ale co by sis vybral bejt na jejich místě: nechat se zmasakrovat mačetou, nebo utýct do Zairu a umírat v uprchliký kolonii hlady?

JaBula: Kdybych já byla ve Rwandě u masakru, tak na ně koukám z vrtulníku. Nepatřím ani k hutům ani k tutsiům, nejsem černá, takže to bych nesrovnávala. Nevím jak moc znáš legislativu a poměry např. v zemích Sev. Evropy, ale chtělo by se ti žít ve státě, kde policie ani armáda skoro nemá moc, když se snažíš před soudem domoct práva, tak se všechno akorát obrátí proti tobě, každej hrabe do svýho korýtka, nic nefunguje a když kdekoliv v zahraničí vyslovíš odkud jsi tak na tebe koukaj jak na vraha, zloděje, nebo chudáčka z rozvojový země.

Stejný jako když řeknete, že holocaust byla tragédie. no jasně umřelo několik miliónů lidí, ale to už je takovej darwinovskej výběr. Člověk už nemá moc přirozenejch nepřátel, protože zabije na co přijde, takže se přemnožil. Proto se teď lidi musej vybíjet mezi sebou, aby se počty trochu redukovaly. V antice házely neduživé ze skály, ve středověku to trochu probírali nemoci ale v moderní době, kdy se nemoci léčí a zabíjet je (většinou) trestné, tak prostě občas musí přijít takováhle čistka.

Nechápu ale proč jsi to vytáhnul do debaty o bití psa / týrání zvířat.

já chápu proč to tady napsal a je to logické

Děti nemám a nikdy mít nebudu.

málem jsem se zeptal jestli to je přesvědčení nebo zdravotní důvody, ale vlastně mě to je jedno

armáda skoro nemá moc

to bych řekl, že je dobře

holocaust byla tragédie. no jasně umřelo několik miliónů lidí, ale to už je takovej darwinovskej výběr

jo přesně tak, když někoho majznu zezadu krumpáčem, tak je to jasný darwinovský výběr, měl mít oči i vzadu, protože já je mám :-)

S klidem uznám to, že tam umřelo dost lidí. chápu taky že pro někoho je to tragédie.

Není potřeba, aby jsi to uznávala a genocida, při které zemřelo minimálně 800 000 lidí je tragédie pro všechny.

Stejný jako když řeknete, že holocaust byla tragédie. no jasně umřelo několik miliónů lidí, ale to už je takovej darwinovskej výběr.

Podle tebe není holocaust tragédie? Skoro se nabízí, že patříš k neonacistům. Holocaust je podle tebe přírodní výběr, genocida je problém černochů a věříš ve správnost čistek.

V antice házely neduživé ze skály, ve středověku to trochu probírali nemoci ale v moderní době, kdy se nemoci léčí a zabíjet je (většinou) trestné, tak prostě občas musí přijít takováhle čistka.

Zvláštní jak lidem ve střední Evropě připadají masakry v Asii, Africe nebo Jižní Americe vlastně v pořádku.

Zajímalo by mě, jak jsi na tom zdravotně. Sama k doktorovi asi nechodíš a narodila jsi se doma. Odrodila tě porodní bába a očkovaná nejsi na žádnou dětskou nemoc. Nenosíš brýle a nemáš na nic alergii.

Na závěr mi nezbývá než ti popřát zkušenost s nějakým násilníkem, který ti názorně předvede přírodní výběr. Možná přijde i chřipková pandemie a budeš moci sledovat jak se s tím popereš bez léků a lékařů.

Jsi hloupá husička.

Kdybych já byla ve Rwandě u masakru, tak na ně koukám z vrtulníku. Nepatřím ani k hutům ani k tutsiům, nejsem černá

no prave. A ted si zkus predstavit, ze se toho masakru ucastnis ze strany tech, co podle Tvych slov prirodni vyber prohrali.

Nevím jak moc znáš legislativu a poměry např. v zemích Sev. Evropy

pokud vim, tak tam se teraristi moc neupichnou, protoze z exotu se tam podle zakona nesmi chovat snad vubec nic. Takze tam bych treba zit nechtela (navic je tam zima). Skoro mi to pripada, jako by sis ostatni staty a jejich legislativu idealizovala. Vsude jsou problemy, nejen u nas. Jen tady o nich vime vic nez o tech jinych v zahranici. Nedelam si iluze...

tak prostě občas musí přijít takováhle čistka

a jsme opet na pocatku u Tveho vyroku:"Ale Kdybych si měla vybrat mezi masakrem ve Rwandě a zbitím jednoho psa, pořád volím masakry." Mluvila bys stejne, kdyby se nejaka nova cistka tykala zrovna Tebe? Co by sis vybrala kdyby sis mohla zachranit zivot tim, ze zabijes psa v takove situaci?

Vůbec jsem se k tomu nechtěla vyjadřovat, jelikož mi nejde pustit to video. Ale proč proboha srovnáváte nesrovnatelné? Jak můžete přirovnávat zabití psa v Čechách k utrpení v Africe?! Vždyť to spolu vůbec nesouvisí.
Ještě k tématu - zůstanu jen v Čechách - obecně pokud k takové situaci dojde, většinou selhal lidský faktor - chyba ve výcviku, vyprovokování, týrání apod. Toť můj názor.

Souhlas s Nerym, tohle ještě nebyl podle mě 100% útok. Kdyby do toho ten pes šel naplno, tak by to vypadalo pro toho kluka určitě bolestivěji. Z tohohle se určitě dalo dostat jinak než zastřelením chudáka psa, kterýho si zku*vil vlastní majitel:-( Jenže těžko se z toho dostává někdo, kdo očividně o psech ví velký kulový a s tím psem nic nedělá.
Tipl bych to na pita, možná staforda, ale z toho videa těžko soudit. Bohužel tohle je obrázek tak nějak většiny ČR, tyhle psy v dnešní době má kdekdo, kolikrát bez toho aby o těch psech něco věděl a tak různé. Podobné individua se snaží naučit svoje pity hlídat, být agresivní na lidi, naopak vadí jim vrozená nesnášenlivost vůči jiným psům... Tihle dnešní psi ve většině případů už s povahou pita, jaký by měl být, nemají nic společného.
Sice mě zaráží, že někdo může z takové dálky střílet na psa, který se pohybuje, ale upřímně mě mrzí, že se ten fízl nezmýlil a neodpravil radši toho majitele. Takový pes se totiž dá bez větších problémů napravit a třeba by se dostal k lepšímu majiteli, tím spíš, že tohle opravdu podle mě nebyl útok z agresivity.

Tedy musím říct, že tohle není žádný útok. Dost let jsem chodila na cvičák a působila jsem jednu dobu i jako figurant a pomáhala jsem při výcviku NO, RTW, a podobných větších psů. Tohle opravdu není útok.A ten pes celou dobu vrtěl ocasem a tělo měl zkroucené spíš jak při podřízenosti, než při agresivitě. Agresivní pes jde po krku, ocas pokud ho má, tak je natažený a chová se celkově jinak.Při jeho velikosti, kdyby opravdu chtěl, tak ho sundá za chvilku bez problémů na zem. je mi ho fakt líto, a pán s pistolí by si měl příště rozmyslet ,kdy vystřelí. Psa je škoda.

Nevím, ale já jsem nechodil na cvičák a psa nemám, ale pokud se do mě cizí pes zakousne, tak nejsem povinen to snášet.. Lidské zdraví a život je u mě asi tak stotisíckrát přednější.. Každý má svého psa vychovat tak, aby se ho nemuseli ostatní bát a každý, kdo ho nechová není povinen znát dopodrobna jeho chování..

Tak jsem se na video taky konečně podíval a musím souhlasit s těmi, co tvrdí, že to nebyl žádný útok. Páníček byl evidentně jeden z těch, který si pořídil psa z frajeřiny, ale to je jeho věc, jemu se to vymstilo. Nevím co to bylo za psa, ale takový Amstaf, Pitbull, Bandog a jim podobní kroutí ocasem i při útoku, teda kdyby to útok byl. Zažil jsem docela nedávno útok svého Amstafa na jednoho debila, který s ním chtěl měřit síly a věřte nebo ne, vypadalo to úplně jinak. Pár let jsem dělal figuranta a toto nebyl nasraný pes. Postup Billyho KIDA, který zakročoval radši nebudu komentovat, protože tohle je "ukázkový" zákrok přesně tak, jak se to nemá dělat. Jen tak na závěr, na psa stačí jeden kopanec na dobře trefitelné a dosažitelné místo a pes pak s útokem okamžitě přestane. Za další nechápu, k čemu měly ty dva inteligenti vodítko a k tomu měl pes obojek, takže jednoduše zvládnutelná situace.

Nechtěla jsem se do toho míchat, ale já osobně mám čsv a mohu říct že se ho lidi bojí i když je vycvičený a člověku by nikdy neublížil, pokud neberu jako ublížení oslintanou tvář :-)
Lidé před námi přecházejí na druhou stranu a musela jsem se přestěhovat neboť lidé prostě nedokázali pochopit že jim neublíží.

Jako ten pes na nikoho doopravdy nezaútočil... útočící pes vypadá jinak a zažila jsme je na vlastní kůži a žádný med, tady to mladý "pako" nevím zda bylo pod nějakým vlivem, ale že mu pes trhá nohu se mu doopravdy jen zdálo.

Znám psa, co útočí na jiný psy a to bez ohledu na to zda se jedná o mlaou či velkou rasu bez ohledu na pohlaví (minulý týden nám zakousl psa), útočí na lidi na kolech a skáče po autech - jedná se jen o foxíka, ale o foxíka, kterej není nikterak vedenej a dělá si co chce na zahradě bez plotů a bez uvázání, až po smrti našeho pejska, se pes uvazuje a nasazuje se náhubek.

Tak jsem konečně taky shlédnul video a radši to komentovat nebudu. Zbytečně zabité zvíře. Ostrostřelec i ten magor s vodítkem si zaslouží metál. Pitomec, co na něm pes "visel",taktéž. Útok psa vypadá opravdu poněkud jinak. No jo, jak zpívá má oblíbená kapela "Na světě je tolik hovad, že už nevím, kam se schovat mám". Jinak diskuse o srovnání Rwandy s tímto je zajímavá. :-D

Spacifikovat ho ručně? nohou ... ?? Kdyby se střílel každej pes, kterej "jen" kousne, tak tady polovina psů nebude. Když se na to video podíváž znovu, tak zjistíž že ho pes tahal pouze za hohavici. > Tohle není napadení psem! Ale chápu, že každej blbeček co má zbraň jí má potřebu používat, jakmile se naskytne šance!
How - domluvil jsem

Hm, k tomu ho ale nikdo nemůže nutit. Dostat se na kontaktní vzdálenost není právě ideální začátek řešení.
Zajímavé je, že nám je tu z videa točeného mobilem z okna jasné, co měl dělat. Ale on byl na místě, viděl to lépe, než my a vyhodnotil situaci takto. To, že pes kousnul jen majitele je vlastně obrovská klika - stejně jako to, že se střela neodrazila a neodnesl to někdo jiný - slyšel jsem tam hlasy dětí a ruch ulice, předpokládám tedy sídliště.

edit: ještě k tomu dopsanému textu - s těmi blbečky opatrně, ano? Nemusíme se tu snad do nikoho navážet.

Souhlas.
Navíc, naší páni policisté by měli být školeni na spousty situací ne?
Každopádně, pes měl obojek. Takže pan policista (nebo kdokoli jiný) mohl chytit psa za obojek. Pokud se chytne pes obouma rukama za obojek (lépe teda za kůži, ale to jde při akci hůř), tak pes kousnout nemůže.
Dle mě pan "policista" jednal nepřiměřemě.

Dle mne jednal policista take neprimerene, ale necham Te drzet za obojek svou pitbullku, jen kdyz si bude hrat, ani nasrana nebude a uvidime, jak se da pes udrzet za obojek aniz by dostal sanci kousnout:)Pomerne usmevne tvrzeni

. Pokud se chytne pes obouma rukama za obojek (lépe teda za kůži, ale to jde při akci hůř), tak pes kousnout nemůže.

"odchytla" jsem si takhle staforda, kterej si chtěl "hrát" s mým psem.
Zkusím to trochu popsat. Stoupnout si obkročmo na psa. Levou rukou ho chytit za obokej (i kůži) na levé straně a pravou rukou na pravé straně. Ruce mít zapřené o psa (jako vodorovně se zemí). A když by bylo potřeba, tak psa "osedlat". Prostě ho ještě i trošku pčimáčknout k zemi.
Ono jde o to, že pes bude takvy vyvalenej, co se to děje. A i ten skoro 40kg pes, když se na něm "sedí" je celkem malej.
Ale o to tu ani tak nejde.
Hlavně jde o to, že se ten pes dal spacifikovat a nemusel ho hned zastřelit.
Jak už jsem psala někde výš, jestli šlo opravdu o policistu, tak ti musí být školeni a připraveni na různé (a hlavně horší) situace.

Ahoj. Párkrát se nám stalo to že náš anglický bulteriér se chytil s naším Thajským rydgebacekem. Ze začátku fungovalo to že jeden držel oba psi jak popisuješ druhý je polil ledovou vodou a z šoku se pustily. Postupně jak nám naše Boffeta rostla anglický bulteriér už nezabíralo nic. Do psa si mohl mlátit jak chceš tahat je od sebe prostě nepustila držela a držela. Bývala by naší Báře klidně utrhla nohu, protože jak známo anglický bulteriér jde do nohou a čelisti.. Dostali jsme ji od sebe tak že otec ležel na Boffetě a ručně ji otevřel tlamu. Kdyby to neudělal, tak by se prostě nepustila a nohu ji klidně utrhla. Nakonec to dopadlo dobře jen chci říct. že dostat psi od sebe není tak lehké jak se zdá. Kord když je to člověk...

Ale myslím že v tomto případě se dal pes bez výrazných problému dostat od toho chlapa co nejspíš nemá mozek. Tomuto se snad nedá ani říkat napadení člověka. Ten pes prostě z nouze po něm vyjel zastřelit ho nemuseli, ale už to nevrátíme, tak s tím ani už nic nenaděláme..

Na závěr pesani si to naštěstí už mezi sebou urovnali a máme klid...

to je reakce na koho?Bylo by dobre zacit pouzivat citace, sleduji i u sebe, ze kolikrat neni poznat nac reaguji:)

strom odpovedi mě přijde zřetelný, ale budiž, reagoval jsem na :

Stoupnout si obkročmo na psa. Levou rukou ho chytit za obokej (i kůži) na levé straně a pravou rukou na pravé straně. Ruce mít zapřené o psa (jako vodorovně se zemí). A když by bylo potřeba, tak psa "osedlat". Prostě ho ještě i trošku pčimáčknout k zemi.

Kurt - obvykle maj policajti nejen pistoli, ale taky obuch. A věř tomu, že když už by chtěl zasahovat silou, tak mohl všechno vyřešit obuškem s poněkud jinými následky. Vím o čem mluvím. Ještě na Břevnově se u nás baráku stalo to, že sousedka šla s pitem ven (hodnej, hubu jak aligátor) a on jak se těšil tak yvskočil přímo na ratlíka co ho vedly tři holky, lekl se a zakousl se. Soused co akorát vystupoval z auta mu to vysvětlil obuškem, byť teda ne policejním...když utichly hádky se sousedkou, bylo to v klidu a Argo zas normálně fungoval, víme?

V civilu u sebe asi obušek nosí málokdo. Pistoli? Tu jen akční hrdinové. Já jí považuji za necelé 2kg závaží navíc, kord v tomto počasí. Ale to už mluvíme o úplně jiných věcech. Podle mne šlo o nesmyslný zákrok, kterej smrdí flastrem. Ale papír snese vše že ano. Pes měl obojek a když video sledujete pozorně, tak si všímal jen páníčka. Takže no problemo ho spacifikovat úplně jiným způsobem. Vyvěsit, přivřít kyslík atd. To je normální reakce, ne zastřelit psa kvůli trhání nohavice.

Ne každej policajt je trvďák z ulice, koždopádně pokud by ho raf mimo službu, tak pochybuji, že by mu policie ČR doplatila ušlou mzdu

To samozřejmě není a takových je málo:-D. Jinak když už se policajt nebo fízl, jak jsou tu nazýváni rozhodne zakročit, tak je jedno, jestli je na neschopence nebo na dovolené. Počátkem zákroku je ve službě a dokonce je povinný zakročit, když je ohrožen život, zdraví, majetek ....... Nevím jak je to u strážníků, ale u policistů je to přesně takhle;-).

Tady se to skvěle rozjíždí. Jinak se ve všech bodech přidávám k Pošukoj! Dokonce i v tom, že když Aspidelaps napíše, že by hned střílel, měl by mít jen trpaslíka. Takže až tě kousne had, tak ho hnedle rozšlapeš po podlaze?

Majitel toho psa nahrál divadlo a ten stupidní fízl (pokud to fízl opravdu je) by měl jít před komisi za nepřiměřené použití zbraně! To že se útočící pes musí zastřelit chápu. Ale tohohle stačilo chytnout.

Další korunu tomu nasadila Blanche. Asi by si měla pustit nějakej dokument o Africe. A tím nemyslím jen o slonech... Pokud tě to nijak nedojme a stále ti bude připadat týranej pes jako větší utrpení, navšiv odborného lékaře. Nejspíš máš nějakou morální poruchu, jenž by se mohla časem pěkně vyhrotit. A to myslím zcela vážně a bez urážky. Tvoje řeči o holokaustu jako o přirozeném výběru jsou tak stupidní, že je těžké na to cokoliv napsat. Opravdu tě probere snad jen nějakej magor, co tě na pár měsíců zavře do sklepa, kde tě bude mlátit, znásilňovat a nakonec dost bolestivou smrtí oddělá - to je představa tvého přirozeného výběru ???
Ono to že nechceš/nemůžeš mít dítě je i možná dobře. Když tě nedojme ani to, co se s malejma dětma děje v "kolébce života". Já z toho mám husí kůži jen na to pomyslím....

Mno, já myslím, že Blanche z toho vyroste, že nemá trošku odhad na situaci patří k určitému věku. Nicméně, myslím, že už bychom mohli ubrat na emocích...zatím se to drží ještě v klidu, ale...;-) Já se k Rwandě vyjadřovat nebudu, vše už bylo řečeno. Ad pes - darmo mluvit. Akorát kdyby šlo o útok natvrdo, tak ten jouda leží na zemi...

Skôr mali zastrelit toho debila,podla mna sa ho chcel takto zakerne a zbabelo zbavit a tá manipulacia zo psom,no škoda reči celé to je divné,ešte som nevidel útočit psa a vrtiet pri tom chvostom ako ked sa hra,ta gulka mala ist niekam inam,bolo by o jedneho nafetovaneho debila menej a silne pochybujem,že to bol policajt.

Ahoj kynologie je můj hodně věliký KŮŇ vlastně jsem takhle začínal se zvířaty. Za posledních cca 20 let jsem měl alespoň dva psy, se kterými jsem skládal výkonostní zkoušky.
Má zkušenost je taková, že každé štěně, je něco jako nepopsaný list papíru ( vím i o dědičných vlastnostech po rodičích ).
Obecně se dá říci, že " jaký si to uděláš, takový to máš ".
Vlastně bych řekl, že pes a dítě je skoro to samé a proto pokaždé když čtu cokoli o tom, že pes pokousal svého pána, nebo majitele, je mi těch lidí upřímně líto.
Nejdřív je propere jejich pes a až jim dorostou děti, povraždí je.... ?
Takový člověk, by neměl vlastnit psa, ani kočku nebo troufám si tvrdit že ani myš.
Ale nehažme vinu jen na majitele toho psa, ikdyž je evidentní, že je to TEN, kdo ho špatně vychoval, teda v tomto případě, jestli se dá o nějaké výchově vůbec mluvit, ale na vině je i ten chovatel, kdo mu štěně prodal.
Ono je pravdou a to je třeba si přiznat, spousty chovatelů, kteří by se měli řadit spíše do kategorie MNOŽITELŮ a tito prodají za 8,- kč i svoji matku.
Bohužel jsem byl nejednou svědkem toho, že opravdu toto platí, když přišel člověk na cvičák jednou nebo dvakrát s Německým ovčákem, pak 3x nepřišel a následně nám ukázal nového člena " rodiny " nového Rotweilera.
Já osobně so domnívám, že zákon by mohl pomoci ale musela by být nějaká dobrá vůle. Uplatňovat zákon ve smyslu týrání - netýrání, asi bude cesta do slepé uličky a jak rád říkám, ryba smrdí od hlavy.
Řešením takovýchto problémů by bylo, pevně stanovit pravidla, kdo chovatelem bude a kdo nikoli.
Např.: pokud si někdo bude chtít založit chov. stanici, měl by mít povolení třeba od magistrátu města a zkoušky způsobilosti.
Mohlo by to v praxi vypadat tak, že každý žadatel by měl mít alespoň 3 psi, klidně i po sobě jdoucí, nemusel by je mít najednou, se kterými by měl mít složené výkonostní zkoušky dle plemene psa a alespoň nějakou výstavu.
Samosebou tohle je jen modelová situace a těžko by bylo reálné chodit s čivavou na cvičák.... :-D
Následně by mohl dostat povolení k chovu toho jistého plemene, nebo plemen a sám by se mohl rozhodnout, zda chce chovat sportovní nebo výstavní psy.
PB

I já jako laik vidím, že je to chyba majitele. Jen si nejsem jist tím navrhovaným řešením. Povolování chovu psa? A co povolování chovu koček? Co rybičky?
Vždycky se najde nějaký důvod, proč by takové povolení mělo být, aby náhodou někdo neohrožoval okolí, že? Kočka smrdí, občas mňouká, rybičky žijí v domečku plném vody, když to v bytovce praskne a vyplaví sousedy....
Jsem proti stále většímu zasahování establishmentu do běžného života občanů, je to jen nástroj pro buzeraci a korupci. Na druhou stranu určitě by chovatel (někdy tedy spíše majitel) psa by měl být v plném rozsahu za zvíře zodpovědný - stejně, jako rodič za dítě.

Jo to s tebou souhlasím, ale nevím, jak bys poděkoval těmto lidem: první u kterého jsi na návštěvě a tvoje 5letá dcerka se vykoupala s rybičkama a ty ji ožužlaly a po opuštění tohoto majitele tvoji dcerku na chodníku pokousal cizí pes....?
Jinak s těma rybičkama, 100 litrové akva, to si klidně měj v paneláku, za to ti nikdo nic neřekne, 1000 litrové už musíš mít souhlas majitele bytu a vyjádření statika, pokud jsi víc než v nadzemí ;-)
Taky nechci, aby se zaváděla nějaká buzerace pro občany, chovatele a majitele, ale chci tím říci, že Dendroaspisku ( Mambu ) bys taky snad neprodal každýmu, nebo jo?
PB

A co takové 300 litrové? Nebo třeba 360 litrů? To je cca 15cm vody v místnosti, když to praskne. Pokud bydlíš ve třetím patře, máš se sousedy v průměru 5cm pro domácnost. :-) A přitom na to neexistuje žádné povolení - mělo by? Když to budu mít doma a vytopím sousedy, přijdou mi vynadat, nebo dát přes ústa. Je na mě, jak se s tím srovnám, třeba jim přes ni dám taky, nebo jsem natolik předvídavý, že jsem pro tyto účely pojištěn a domluvím se s nimi na náhradě škody.
Mambu bych opravdu každému neprodal, ale nevolám po jejich povolování či regulaci (vidíš, když to vezmu do důsledku, je mamba nebezpečnější, než pes - co zavést zkoušky pro teraristy?). Navíc, každý se v průběhu života mění a vyvíjí - to, že jednou někdo dostal papír, že je "oprávněn chovat" přece ještě neznamená, že je způsobilý navždy. To bude chodit na ten cvičák průběžně? Je to pěkná představa, asi jako průběžná autoškola - taky by to mnohým neuškodilo, ale ve skutečnosti by to byl super kšeft pro pár firem a úředníčků.

Tak tohle už mi tak trochu připadá na téma CO KDYBY.... co kdyby nějaké letadlo spadlo na sídliště? a co kdyby z kamionu spadl kmen na auto jedoucí za ním? Co kdyby motorkář dostal infarkt v zatáčce u autobusové zastávky plné lidí, ano taky se umím ptát nebo psát co kdyby, ale téma znělo, jaký máte názor? Já jsem svůj názor napsal , tak jej buď respektuj, nebo nečti.
HOWK
PB

Pro: Mates RR To, že bych toho psa také zastřelil píši proto, že nejsem kynolog a ani psa nemám, tudíž nejsem odborník a tak u mě takový útok velkého psa co se do mě zakousne vyvolá strach.. Pak je logické, že to jako neznalý psího chování vyhodnotím jako vážné ohrožení svého zdraví či života (který je pro mě přednější a vždy bude) a podle toho se zachovám.. Ten pes napadl člověka a to je prostě útok (nemusí to tak být myšleno z pohledu psa).. To, že to takhle rozpitváváme, může znamenat, že ti ten dotyčný policajt nebo civil(to je už jedno)příště až půjde opravdu do tuhého nepomůže ze strachu z následků.. Pokud chráníš každého takového psa(který za své chování opravdu nemůže a je mi líto, že takhle dopadl)dáváš tím do rukou politikům argument, že takový psi by měli být jen na povolení nebo úplně zakázaní(což je samozřejmě nesmysl a sám s tím nesouhlasím)-zde se hodí jedno nechvalně známé pořekadlo: oddělit zrno od plev.. Co se týče toho příkladu s hadem, tak pochopím, když ho laik při uštknutí ze strachu rozšlápne(je jasné, že já bych to neudělal)a sice ho budu litovat, ale nedovolím si ani pípnout, jelikož je dokáži vžít do jeho situace..

teď s tebou souhlasím v plném rozsahu, ale ještě bych jen podotkl, bydlím na samotě, 2km od větší silněce, kde lišky dávaj doslova dobrou noc, ne jednu stranu idilka, ne druhou stranu je v tom i potíž. Krade se tady úplně děsne, některé sousedy chalupáře, vykradou v zimě i 2x do měsíce a je zde i případ, kdy vzali chatu 75x za sezonu.
Policie tudy sice projede, ale tím to končí.
Mě osobně napadá řešení : buď ostřejší ale ZVLADATELNÝ pes, nebo střelná zbraň.
Obojí je při použití mimo zákon, ale myslím si, že pes nadělá menší pseku než zbraň.
Popravdě řečeno, náš pes taky několikrát pokousal, ale nikdy ne člena rodiny, ani nenapadl bezdůvodně.
Ono napadl, pes bránil než aby napadal a na vině byla manželka, jelikož ho nezabezpečila tak, aby nekousl.
Ovšem zabránit tomu, když mi lezl chlap přes zeď 2,7 metru vysokou,aby ho náš pes na našem pozemku nepokousal, to neumím.
Ale to je jiné téma.
Jen jsem chtěl říct, že souhlasím s tím, že snad každý má strach o svůj život a život a zdraví svých blízkých a v takovém případě, kdy na někoho útočí větší pes, by střílel asi každý.
PB

broz.pavel: V něčem si dovolím nesouhlasit. Proč by člověk měl mít povinnost navštěvovat cvičák? Nic proti, ale mě by na cvičák nedostal nikdo ani heverem. Nemyslím si totiž, že je tohle jediná schůdná cesta pro zvládnutí jakéhokoliv psa. Někoho to bavit může, někoho ne a osobně za sebe můžu říct, že nesouhlasím třeba v případě pitbulů se cvičákem, tím spíš s nácvikem obran, už z důvodu, že to prostě není a nikdy nebyl pracovní pes ať se to někomu líbí nebo ne, navíc většinu pitů co znám by zajímali jiní psi rozhodně víc než cokoliv jiného a lámat to v nich přes koleno mi přijde víc než divné. Je sice strašně hezké argumentovat tím, že takoví psi potřebují výcvik, zaměstnání atd atd, ale stačí si prostudovat různou literaturu a podobné zdroje, kde si člověk udělá obrázek o tom, jaká by třeba konkrétně u pitů měla být povaha. Osobně se mi vyloženě hnusí dnešní styl držení psů, kdy jsou doslova ničeny jejich typické povahové vlastnosti. A konkrétně třeba u pitů je opravdu na zabití styl držení, kdy se celé plemeno stalo natolik módní, že kdejaký s prominutím debil má takového psa s tím, že po plemeni, u kterého se psi agresivní k lidem po staletí utráceli naopak požaduje, aby člověka bránil, hlídal a agresivitu vůči lidem v něm i podporuje. Stejně tak to platí v případě pitů o tom, že si někdo takového psa pořídí a pak se diví, že pes není nadšený z cizích zvířat a rád se porve, kdykoliv má příležitost. A tak by se dalo pokračovat donekonečna i o jiných plemenech, třeba i o pastevcích, u kterých je mnoha lidem najednou na obtíž jejich vrozená nedůvěra až agresivita k cizím. Bohužel pomalu vše směřuje k bodu, kdy pomalu všichni psi budou mít stejnou, pochybnou povahu a rozdíly, které dělaly plemena specifickými, se budou smazávat.
Každopádně souhlasím s názorem na chov psů dnešní doby obecně. Konec konců stačí si pročíst některé psí diskuze, aby člověk zjistil, že každý člověk mající jednoho psa, sám sebe automaticky během krátké doby pasuje do role chovatele s přesvědčením, že právě jeho odchovaná štěňata, byť bez jakéhokoliv výběru a cíle chovu (stejně jako ve velké většině případů množení psů bez PP) jsou světu určitě zapotřebí. A tak tady běhá po světě neskutečné množství zaručeně čistokrevných psů bez PP, s povahovými vlastnostmi na míle vzdálenými jak exteriéru tak i povahovému standardu. A argumenty pro takový rádobychov, to už kolikrát patří do říše pohádek tisíce a jedné noci.

Redsnake: Já bych si na tvýho psa troufnul;-) Jednak jestli to je pit, tak nebezpečí nehrozí nikomu absolutně žádné a navíc tihle psi fakt nejsou tak velcí ani silní, aby se nedali udržet:-D

Super, jsem rád, žes nadhodil téma pitbull.
Tam jsem docela doma, měl jsem čistou game Honeybunch od F. Rocca, po Roca´s Stonewal, něco málo po Elli JR. a Hamond´s. Užasní byli i oba Tomové, které naposledy držel Zoran Samsa, naprosto úžasní psi, kteří jsou zastoupeni ve spoustě PP dnes držených APBT u nás a poslední dobou jsou o5 poptáváni.
Přesto jsem nikdy nenapsal, že na cvičáku by měl nějaký pes nacvičovat obrany, ale na druhou stranu si myslím, že alespoň základní poslušnost by každý zvládnout měl.
PB

Super, rád poznám "kolegu":-) Určitě se chápeme docela dobře, co tím kdo chce říct. Po Samsových psech je u nás většina psů z dřívější doby, spolu s RK toho dovezl dost a určitě i kvalitní psy, jenže aby ta kvalita vydržela, je třeba selekce a bohužel, nejde si nepřiznat, že to je kámen úrazu u většiny pitů dnešní doby. Ale to je asi zbytečné rozebírat tady, navíc se to ani nedá. Já osobně mám jednoho psa rovněž po Samsových dovozech, ale je to Norrod a osobně nejsem fanouškem právě téhle krve, ale stejně tak jí rozhodně její určité kvality neupírám, konec konců jak píšete, je i nemálo úspěšných kvalitních psů v dnešní době, kteří na jeho psech mají postavený rodokmen. Hammondovy psy co vím u nás držela hlavní pí.Hodová, taky určitě své kvality mají, ale jak už jsem říkal, je to jen a jen o selekci, která podle mě citelně pokulhává:-/ Ale co může člověk chtít třeba po lidech, kteří se o to co mají doma nijak dál nezajímají a nedá se u nich žádný přínos pro plemeno čekat...
S tím cvičákem jsem to myslel spíš obecně, určitě je i nemálo pitů, kteří na cvičáku fungují a mají svoje i jiné nesporné kvality, ale myslím, že by se nemělo tohle brát jako zaručený návod. S tou poslušností s tím je třeba souhlasit co se týká jedné z možností, jak takového psa zajistit, je pak rozhodně lehčí soužití se psem, který je ovladatelný, nicméně když tomu tak není, dá se to zvládnout i variantou vodítka a náhubku, bohužel zase je to jen o lidech a ne každý si umí přiznat, že poslušnost jeho psa má mezery...a to se týká psů obecně.

Vyborne, kdyz pomineme to, ze pit by nemel zautocit na cloveka, tak si predstavme psa, ktery je fyzicky a psychicky naladeny na stejne vlne co se bojovnosti tyce. Pak si predstavme situaci, kdy tento pes, na nas zautoci. Nasledme si predstavme ze se tohoto utociciho psa snazime zachytit za obojek, drzet ruce tak, aby nas nepokousal a nasledne obsednout:)
Myslim, ze tohle je dooost utopie:)

Ahoj Karle, hezký video a vždycky si říkám, jak to myslí lidi, co říkaj, že kdyby je kousnul pes, že mu třeba pohybem druhý ruky zlomý vaz a podobný storry.
Taky jsem byl několikrát středně pokousán, ale vždycky jsem byl moc rád, když mě ta mrcha pustila :-D
Vysvětlivky : mírně - prokousnuté lítko , středně, tekla krev + stehy , silně - utržené kusy masa , těžce - zohavení nebo smrt

Zdravím Pavle. Takový hrdiny znám taky. Pár kousanců jsem taky zažil a jizev už mám taky pár, ale zatím se mi podařilo vždy ubránit:-D. Na druhou stranu znám člověka, který dokáže velice agresivní psy přesvědčit bez jakéhokoliv fyzického kontaktu o tom, že on není to pravý, do čeho se má kousat. Je to vše jen o psychice jak člověka, tak psa. Jinak doma mám amstafa a i tak tvrdím, že maliňákovi bych se nikdy nechtěl dostat do zorného pole:-D.

zdar,hele snbáku ty jsi mi předběhl,já už to včera posílal aruthovi,aby to sem prdnul:-D,ale tak nějak to je:-D:-D.Celé to video je podivný já už psal hned v úvodu.A kovboj s bouchačkou:-D:-D ten to měl o chlup,protože ten blb se mu otočit tak to dostal taky,anechci být špatným prorokem,ale bud to bude na žlutou nebo červenou bez dalších výhod??dnes se po tom jde dost fest:-D

Pavle tohoto pána asi neznáš. Je to človíček, který vede jeden z místních útulků. Nejde o žádnou mediálně profláklou osobu, ale když jsem viděl co dokáže udělat se psem jen na oční kontakt, bez jediného dotyku, tak mi spadla čelist:-?.
Na metody pana Desenského mám svůj názor a s tím chlapíkem kterého mám na mysli já se nedá srovnávat. Jinak metody pana Desenského jsou opravdu jedinečné:-/.

zdar:-D Snbáku-vidíš,že měl arutha problémy??on je má skoro pořád,protože je zmatkař:-D:-D,ale jiank jak jsem ti psal-už mám dobrovolníka:-D:-D
matess RR-zdráví tě tvůj věčný oponent:-D,ale konec srandy.už i vlaštovky na střeše ví,že přijedeš v pátek.Výborně tuto se hodí,velmi záhy zjistí jak je to s těmi psy,ja k tvrdíš??:-D:-Dnení nic jednodušího to vyzkoušet,nemyslíš??ale upornuji "nadhazovače":-Dbudu dělat já a "chytače"no kdo??přece Mates??a pokud by to bylo málo mohou jít oba naráz,akorát problém v tom,že druhý,pátý,pes ve smečce nejde na rukáv:-D:-D

Jednou jsme měli před barákem něco podobnýho, jen nešlo o útok na člověka, ale na psa. Potuloval se tady pes bez majitele, nevím co to bylo za rasu, něco podobného, jako na tomto videu a napadl jezevčíka od staré paní, která ho měla na vodítku, které se mu sundalo, jak se chudák bránil. Pes se do něj zakousl a trhal ho jako rukavici :-( Jezevčík se snažil bránit, ale byl bez šance. Zavolali jsme odchytovku, která bohužel přijela až za půl hodiny, to už bylo bohužel pro jezevčíka pozdě. Přijela taková drobná policistka, poházela kolem psa pár granulí a ze psa se stal beránek, který si nechal nasadit vodítko se smyčkou kolem krku a šel jí u nohy do auta, jako by se nic nedělo. Mohli to vyřešit takto a pak vyšetřovat, kde se stala chyba, myslím, že by to toho psa osvobodilo od majitele tyrana. Musím říct, že to vypadalo mnohonásobně hůře než toto, vžude byla samá krev a kusy masa z bezbraného jezevčíka :.(

nedá mi to a připojím se....zcela jednoznačně se nejednalo o ůtok,ale o hru bohužel "přikrmovanou" napadeným smýkáním psa- pes tohoto typu navíc zcela jistě zvyklý se o něco přetahovat nemohl reagovat jinak,řekl bych že šlo o odrostlé štěně okolo roku...jsem si skoro jist že kdyby zůstal stát ev. na psa zařval pustil ho.
Každopádně šlo o nezvládnutí situace ode všech zůčastněných,na druhou stranu těžko to soudit nikdo z nás tam nebyl..ono se hezky řekne nepanikařit,zůstat stát atd. hry těchto plemen jsou opravdu dost drsné o stisku nemluvě...
Rozhodně šla tato situace bez problému zvládnout ůplně jinak...nicméně můžu všechny ujistit že když to takovejdle pes myslí opravdu vážně vypadá to ůplně jinak,a tam už jiná možnost než zastřelení opravdu není...řeči o tom že ho někdo udrží,osedlá,vypáčí čelisti atd. jsou opravdu jen k smíchu...případným dobrovolníkům dávám k dispozici svého bulteriéra ...je mu sice už 10 let ale pořád ještě dokáže překousnout stehení kost z krávy pod 1 vteřinu...

V tom případě pánové vám ani jednomu nezávidím situaci, kdy se vaši psi byť třeba náhodou někde chytnou třeba s jiným psem.
Člověk, který má takového psa by měl docela dobře vědět jak psa zpacifikovat, zafixovat popřípadě mu tu čelist otevřít. Když už vím, že pes nepustí na povel, tak existuje věc zvaná breakstick...například... Těžko budete někdy vykládat třeba majiteli cizího psa, který vám naběhne do vašeho psa na vodítku, že musí počkat, až váš pes sám od sebe pustí. Samozřejmě dá se tomu předcházet i náhubkem, ale ten náhubek pes nemá určitě vždycky a tvrdit, že taková situace nikdy nenastane je taky naivní. Nepotřebuju na to zkoušení cizího psa, bohatě mi stačí mí tři. Jednou člověk takovýho psa má a měl by trošku vědět co a jak a pokud na to nemám, tak si takovýho psa nepořizuju. Neberte to osobně, neznám vás, spíš tak obecně můj názor...

to jsme si nerozumněli...já mám svého psa zvládnutého kdykoli cokoli pustí na povel....mněl jsem na mysli situaci když to takovýhle pes myslí opravdu VÁŽNĚ a majitel ho nezvládá...pak si stojím za svým,není v podstatě moci která by ho donutila přestat...kdo tyhle psy má nebo opravdu zná ví o čem mluvím...

V tom případě beru zpět, bral jsem to obecně v reakci na Redsnakea:-) Každopádně i v takové situaci se ten pes, když jde konkrétně třeba o pita, dá odchytit, tlama vypáčit breakstickem atd, ale to se asi netýká moc lidí, kteří svého psa nezvládají... Konec konců, právě proto ti psi nesměli být agresivní na lidi, protože v ringu je třeba toho psa odchytávat v určitých momentech, přece jen nešlo o to nechat psy rvát se, dokud jeden pes nezemře, ale "sport" s určitými pravidly a sáhnout mezi dva zápasící psy s rizikem, že se stejným nasazením se v afektu může ohnat po člověku, to by asi moc z těch lidí opravdu nezbylo. Bohužel to co běžně běhá po českých ulicích s pitem moc společného nemá, takže i taková situace, kdy pit napadne člověka se stát může, nicméně jediné plus toho je, že takový pes už není o nic víc nebezpečný než jiný velikostně srovnatelný pes jiného plemene. A ta síla stisku je taky docela relativní pojem, může se značně lišit pes od psa.
Osobně bych si do chumlu takových psů sáhnout klidně dovolil, to riziko pokousání je tam totiž pořád mnohem menší než muset odtrhávat jiného psa, což bych si třeba u NO, rotvajlera a mnohých jiných představit nedokázal a na to svoje ruce mám docela rád:-D

Ještě mě napadlo postnout sem obrázky, jak asi by vypadalo, kdyby to ten pes myslel opravdu vážně. Určitě to nejeden z vás viděl, kolovalo to před nějakou dobou po mailech. Mělo by jít o střet psa a zloděje...
Jen upozorňuju předem slabší povahy, obrázky jsou docela drastické

jj. souhlas...ty by sis to třeba lajsnul já taky,protože známe rizika a dokážem odhadnout situaci a případnou naději na ůspěch...ale kolik je takovejch lidí? už při založení vlákna mi bylo jasný co bude následovat,a bohužel jsem se nemýlil...je naprosto jasné že většina přispěvatelů v tomto vláknu "rozumí psům" ale vůbec neví o čem je tady řeč...

to je přesně to o čem jsem psal...z obrázků bych řek,že ten člověk na toho psa byl připravenej,a naivně si myslel že ho nožem nebo mačetou sejme....
viděl jsem pár honů s bulíkama na kance-kdo nezažil neuvěří...pak teprve pochopí že takovej pes se násilím od ůtoku odradit FAKT nedá...

Přesně tak, já jsem ten kdo psům "rozumí" a tak mi nikdo nemůže vyčítat, že nevím jak vypadá útok psa, proto budu reagovat tak, jak to podle sebe vyhodnotím.. Každý svého štěstí strůjce-je jasné, že za svého psa ručí jeho majitel a né já.. Ps: Vím, že tvůj pes je vychovanej drbací gaučák a že ho v pohodě zvládáš..

Nerousi,ja mam svou fenu taky zvladnutou:)to se neboj,dokonce vetsina lidi tvrdi,ze je to nejhodnejsi pes ze vsech nasich tri psu (jezevcik,parson russel terier a pit:).take jsem ale zazil situaci,kdy jsem dostaval dva pity od sebe a dali se odtahnout za obojek,resp toho utociciho zvednou za obojek do vzduchu.Ale...utocil na psa a tudiz nemel tendenci kousat na mne,verim,ze kdyby ten utok byl vedeny primarne na mne,i kdyby se mi ho za ten obojek podarilo chytit,tak se stejne kousnuti timhle zpusobem neubranim.takhle jsem to myslel,byla to reakce na slecnu,ktera cizi utocici psy pacifikuje uchopenim za obojek a naslednym obsednutim..Snad uz si rozumime

Na internetu jsem našel tenhle článek :
"Nálepky" zabiják se už pitbul nikdy nezbaví. Pětiletého voříška Bena, který mu padl za oběť, se rozhodla jeho majitelka Milada Machalová pochovat v humně pod stromem. Starosta Vlčnova Jan Pijáček se v souvislosti s otřesnou událostí nechal slyšet, že kdyby krvelačné zvíře napadlo člověka, neváhal by a zuřící bestii by okamžitě zastřelil: "Sice bych tím zřejmě porušil zákon, ale pro mě jako pro starostu je důležitější zdraví a život člověka než život psa.

je důležitější zdraví a život člověka než život psa

Je to jen můj názor a s tímhle souhlasím.

Dobrý den ... dovolte abych oprášil tohle téma,to co jsem našel na netu...tak z toho se mi opravdu chtělo zvracet...nevím jestli to sem můžu dát.Je to opravdu strašně brutální. Podívejte se sami.Ve mě to vzbuzuje strašnou agresi vůči těm "kreténům" co to dělají.

PŘEDEM UPOZORŇUJI NIC PRO LEHKÉ POVAHY ! A LEHKÁ POVAHA,KTERÉ SI MYSLÍ,ŽE TO VYDRŽÍ SE NAPROSTO PLETE...ZVEDAL SE ŽALUDEK I MĚ.

www.navratdoreality.cz