Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B. dendrophila

Tak jsem se konečně odhodlal osondovat svoji bojgu a zjistil jsem, že je to samice. Vše jsem si ještě ověřil přepočítáním subcaudal. štítků určeného samce, které mé zjištění potvrdilo. Když jsem domlouval samici "frajera", chovatele dosti zaskočila moje zmínka o tom, že by samce mohla sežrát. Nemáte někdo zkušenosti s pářením B. dendrophila ev. B. spec.?
[dsc8118jw0.jpg]

loading...

nechal jsem se "unést" a objednal jsem 10ks z Indonesie.2ks byly bíločerné a 8ks žlutočerné. Asi měsíc sem je měl v boxech a některé společně a nakonec je dal všechny společně. 2ks padly na dýchací potíže asi během 1měsíce,a jeden zrovna dnes. Samy nežraly do ted a tak jsem je musel natláčet násilím!:-( což byla řádná fuška, protože mají pevné ploché břicho a tudíš asi po cca 15cm už není kontrola nad potláčením potravy..Navíc mi začly některé blít. Ty právě padly. Protože mi jedna chovatelka drží B. nasicornisky a já neměl peníze, nabídl jsem jí pár jako "doplatek". Z toho důvodu jsem si nechal osondovat všechny zbylé boigy až asi před týdnem. Jaké bylo zklamání, když jsme zjistili 6,2! Hold hoši v Indonésii asi vědí co dělají..Poslal jsem jí tedy 2 nejhezčí samce z těch menších..
Měl jsem však štěstí v neštěstí a právě od obou samic mám v líhni 11ks vajec! 3ks od bíločerné a 8ks od žlutočerné. Dle snůžky jsem odhadoval, že patří nejsilnějšímu kusu, ale to je zrovna samec a tudíš se ani nechce věřit že patří drobné samici. Nutno dodat, že jsou také oproti oněm třem ks od bíločerné(také statný kus) daleko drobnější. Nyní vím že, žere jistě sám jen nejsilnější samec a ostatní jsem nepřiztihl. Nicméně už nehodlám trápit je ani sebe a nechávám je svému osudu-tedy potravu předkládám na noc dolů na dno terária a která bude chtít přežít, ta si veme, jako onen samec..Vyzkoušel jsem už všechno ale potravou to není ale zřejmě tedy stresem. Nyní mám tedy 3,2 a to ještě očekávám, že jeden "dýchavičný" samec také zřejmě padne. Nadějí jsou mi tedy vajíčka v líhni, která mají před sebou ještě asi 2 měsíce cesty, takže uvidíme. Zatím se drží a jsem zvědav, co z nich bude. to platí i o zbylé skupině, zda se ještě někdy dočkám od nich odchovu. Miinimálně 1,2 jsou zatím krásné silné kusy.
S tím sondováním by to mělo být docela v poho. Pohl. dimorfismus je patrný už od pohledu. Pokud má přechod z kloaky na ocas plynulý a je tenký a dlouhý, tak je to samec. Pokud je kratší a

a přechod do ocasu je viditelný, tak by to měla být samice. Jinak počítání štítků nevim, ale u samců nám sonda zajela jak do studny:) a u samic jsme se nepoměrně daleko nedostali.. Navíc nám od samců na sondě zůstávalo i sperma!
No snad ti to pomůže alespoň v něčem. Závěr je takový, že když import, tak více kusů. Mít pár, tak asi moc nepořídím, když mám z 10ks v podstatě 3 použitelné a 2 samce navíc.. Snad to vše stálo za to alespon nadějí na odchov. Jinak s tím kanibalismem-já o tom četl a zvláště u bíločerné formy varují před velkou chutí na jiné hady. zatím ovšem nevyjela žádná po jiné ikdyž byl mezi nima nepoměr velikostí a kondice. Naopak se jedna před druhou uhýbaly, nebo ve dne leží v jednom kýblu(umělá budka) i 4ks pohromadě zamotané do sebe, že je těžko rozmotat, když jsem je chytal.
Zatím s pozdravem Frank
www.area51.estranky.cz

Zdarec, díky za info. Za kolik jsi je přídil, pokud to není tajné? Viděl jsem je v nabídce jedné firmy za 2200kč/ks, což mi přijde, vzhledem ke skutečnostem, které jsi popisoval celkem dost. Ty hadice mají bojgy místo větví? Neuvolnil by jsi tu žlutou samici;-);-)?

díky za gratulaci, ale zatím trochu předčasná ;-) zatím je stále nemám, tak ještě "neslavím"(nasicornisky):-)
Jinak pan Jahoda je skutečně měl za 1800, což pokud přijímají potravu a jsou OK-bych za ně dal, vzhledem k tomu co mne už stály starostí ty moje i se strátama...
Ty umělé větve jsou opravdu hadice. Měl jsem je jen v těch plast. boxech. Jinak v teráriu mám stupačkové plast. trubky, místy pokryté montážní pěnou(imitace kůry) a hnědý nástřik. Preferuji pouze hygienický chov po zkušenostech s přírodně zařízenýmy terárii. Pouze u Waglerů mám rašelinu a Fíkusy, ale i tam bych raději umělé rostliny, kdybych měl tak jemné.
Dendrophily jsou fakt nádherní hadi,zrovna jsem se byl podívat s baterkou a přiztihl jsem největšího samce jak pije s vaničky. Je to fakt nádherný a silný kus. Až budu mít příležitost-nechám se s ním vyfotit :-D
Chtěl jsem si pořídit i další druhy Boig(cyanea,ireguláris,cynodon,Chrysopelea atd) ale po těchto zkušenostech nevim nevim..

JJ je to dobrá cena, jestli žerou nevim ,ale vypadali dobře a nebyli ani ňák vychtrtlí.
Furt jsem po nich pokukoval ,ale nemám teď mýsto tak jsem se udržel:-/

PS:Z čeho jsou ty tvoje terka?To je lamino nebo ňákej plast?Vipadá to zajímavě.

to je svařené z PP (polypropylen). Dělají se z toho bazény a čističky. Dělal mi to kámoš, ale naučil jsem se to už i sám nebo bych ho ztrhal :-D Ovšem je to žel dost drahá záležitost. Víc než sklo, ale vydrží všecko a hygiena, omývatelnost, možnosti dalších úprav a hmotnost-se to nedá srovnat..:puff:

Díky! bíložluté jsou 3ks a žlutočerných je 8ks. Na prodej jistě nějaké budou, ale to je budoucnost. Páč teprve teď mě čeká maturita-rozkrmit je :-? Navíc uvidíme jaký je poměr pohlaví atd. Ovšem pokud dojde na prodej-budou asi dost drahé, vzhledem k tomu, co mě už stály a s přihlédnutím na fakt, že už další odchov být nikdy nemusí.. Ale to vše je ještě relativně daleko. :-x

jak kdo asi. Já vím o německém chovateli co nabízí B.d. melanota za 100EU/ks nerozkrmené a 120EU/ks rozkrmené. V ČR nevím zatím o žádném aktuálním odchovu. V každém případě rád uvítám kontakt na takového chovatele, který se Boigama vážněji zabývá, pokud o nějakém víte. Díky