Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů ohledně krajty královské

Zdravim vsechny, mel bych par dotazu a kde jinde se vse dozvim nez tady ;-)
Takze nejdrive bych chtel vedet od kolika ji mam svitit a od kolika ji zhasinat.... Potom jestli staci 25-32 stupnu, jak kde, udelal jsem to schvalne aby si vybrala..... Dale jak casto rosit terarium??? Dekuji predem za rady a odpovedi.... Diky moc Jardzik

no az diky vasi diskuzi me napadlo podivat se co to ten lignocel je a zjistil jsem ze na nem chovam taky :-D dodnes jsem byl presvedcen ze chovam na kokosovem substratu. a jinak problem s tim nemam a taky ho uz pan had v sobe nekolikrat mel, ale vubec me nenapadlo to resit, protoze si myslim kdyz je neco prirodniho tak si s tim vetsinou had poradi.

Ahoj Paro, myslím tím, že když se tak člověk bimcá po přírodě, tak tu narazí na písek, tu na hrabanku či listovku, tu na jíl,tu na rašelinu, mech, rašeliník, oblázky, travní drn, opadanpu kůru, trouch atd. Prostě to, co lze nabrat někde do kýble a aniž to prochází nějakou technologickou proměnou, to vrazím do terária. Přírodní můžou být třeba palubky, kobereček z kokosového vlákna, drcené kokosové vlákno alias lignocel, škvára, papír atd. Netvrdím, že ta druhá kategorie je nevhodná:x: nebo nevhodnější co by substrát do terária než ta první, ale prostě rozdíl mezi slovy přírodní a přirozený jistě také nacházíš. Čiže čuješ do frasa.:-D

mela problem od koupeni, vybral nam ji typek co nam ji prodal a pritelkyne ma zkusenosti s chovem dlouholete tak jsem to samozrejme nechal na ni. vybrala ji hlavne proto ze v sobe mela potravu tudiz predpokladala ze by mohla i sama zrat, bohuzel az doma se nam podarilo zjistit ze ma na hrbetu ranu ( urcite podle vzhledu byla o neco starsi a rozhodne nebyla ta jizva z transportu). hned dalsi den nam vyzvracela tu lehce natravenou potravu, mysleli jsme ze to bylo treba stresem z cestovani tak jsme to ani neresili. jenze po dalsim krmeni se to opakovalo (mimochodem jedla sama). postupne se intervaly zvraceni zacali prodluzovat a dokonce se svlekla coz jsme povazovali za dobre znameni jenze pak jsme nahmatali tu bulku nad kolakou a jak se zminuji nize tesne pred podanim leku posla. takze asi tak.

btw jsem se ridil vasimi pokyny, teplota koupele apod. diky tomu ze jsem mel o toho hada starost jsem tyhle stranky nasel tak bych si pral abyste do me v tomhle smeru prestali sit;-)

mimochodem nechapu reseni prirodni a prirozeny, rozdily znam a tak jak jsem to napsal jsem to napsat chtel

no premyslel jsem nad tim ale z me strany to nebude,protoze nam zvracela od doby co jsme ji koupili,je fakt ze pitvat me nenapadlo. bohuzel kdyz jsme nekolik dni pred uhynutim nahmatali bulku tesne nad kolakou a chteli zahajit lecbu tak mi pred prvni injekci( mimochodem zrovna natahnutou) uhynula.a mimochodem nechci vypadat jako vrah zviratek, samecek prospiva a dari se mu velmi dobre.