Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Razítka- Pochlubte se :-)

Jelikož i kousance k chovu hadů a plazů vůbec neodmyslitelně patří, zakládam tohle vlákno kam můžete vkládat fotky razítek od vašich miláčků. Doufám, že nejsem sám komu se to tu a tam stane ;-)

[razitko4.jpg]
A detail ]:)
[raz%C3%ADtko5.jpg]

Taky mě zajímá jak často se to stává ostatním chovatelům, proto to spojim s anketou ;-)
Volil jsem variantu "B".....zatim, ale pomalu se z toho stává pravidlo, hlavně u tmavky :))

pokr. http://tera.poradna.net/q/view/83411-pochlubte-se- razitka-ii (MadMike)

No párkrát už jsem měl tu čest, hlasoval jsem B, sice jsem kousnutej celkem často, ale většinou to nestojí ani za řeč, takže ani za hlasování. Bohužel jsem místo focení většinou hledal lékárničku, takže jenom telegraficky to, co stálo za řeč: mřížkatice a tygrovka (obě okolo 3,5 m), kobercovka (okolo 2 m, ale zoubky nepříjemně dlouhé:-D), nilák (přes 1,5 m, foto nemám, jedině bych mohl cvaknout jizvu:-/).

No já teda žádný fotky taky nemám, ale asi nejhorší kousnutí bylo od anakondy žlutý ( samice, 3m ) naštěstí mě chytla jen za 2 prsty-jenže je nějak nechtěla pustit, takže jsem jí musel sundávat, ale prsty jsem měl pěkně rozřezaný:x::-D.Pak mě ještě kousla 0,1 hroznýše královskýho cca 1,8 m a to bylo podobný asi jako od tý anakondy...:puff:

tak to ja hlasoval za B protože jednou mě kousl leguan a to jen proto že jsem mu vzalil samičku a jak jsem viděl že na mě tak hrozně kouká tak jsem ji honem hodil nazpět a jak jsem daval zpět ruku skočil a zakousl se do palce takže to skončilo 4 stehy a mesic neschopenka:puff: ale od tej doby jen kousl jednou mamku a to do nosu jinak semnou je kamarád ;-) ale ted už vim že nejdřiv vemu jeho a potom až samičku a nikdy před jeho očima :!:

No já mám takový nepsaný pravidlo, že mě musí kousnout skoro každej leguán, kterýho "přijímáme" (zatím zhruba 15x :)))...většinou jsou to jen oděrky, u mláďat to ani nepovažuju za kousnutí, ale dlouho se to hojí potvora. Nejvíc kousanců mám po xichtě a rukou :-p
Tímhle se nikdy nezapomenu pochlubit - je od 4letýho samce, je to starší ale ještě pořád mám pod kůží zoubek...
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_mad _dog/P3150003.jpg]
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_mad _dog/P3150002.jpg]
:-D

Skrabani u legosu je uplne normalni vec, take chodime porad se skrabanci, nastesti s tim v praci nemame problemy, i kdyz se nekdy divi. Jednou jsme si vzali k sobe hodne divokeho leguana Rikiho. MadMike ukazoval uz svuj prst, jak mu ho zvedl, me zase druhy den po prijeti den zvedl nos. Docela jsem ho podcenila a on se mi zakousl do nosu a drzel se. Ja jsem ho drzela a Mike se miho snazil dostat z nosu, ale on se stale drzel. Nastesti byl zakously a drzel se, ale nezacal cukat, to uz bych kus nosu nemela. Po chvili se pustil a snazil se zakousnout zase do neceho jineho, ale to uz nemel narok. Mam to i vyfocene, ale jsem trochu stydliva. Nicmene kdyz jsem s tim poprve prisla do prace, tak se kolegove zacali najednou bat legosu a nemohla jsem jim vysvetlit, ze to proste byl jenom jeden divoch.

Hlavne si davejte pozor na svoje nosanky :-D

Já ješte žadný razítko nemám ale dneska jsem měl na mále.Krmim svojí regusku v plastovim boxu jako vždycky a ona tu mys špatně trefila a držela jí pusou za ocas.Myš to samozřejmě nejvíc nepobrala a zacala po ní běhat jak zblázněná. Bál jsem se že by regusku mohla pokousat a nebo jí podrápat.Chtěl jsem rychle zasáhnout ale v tu ránu pustila myš a vyjela po mě tak rychle že jsem málem nestačil uhnout.No jo no, měl jsem štěstí ale jednou mě to stejně potká:-)

Jednou se tak zastavila jedna kamarádka a poprvé držela v ruce hady, já jí tvrdil že nekoušou a malá snowka ji okamžitě se zakousla do prstu - kamarádka naštěstí na hady nezanevřela ;-)
(za kvalitu snímku se omlouvám)
[mix096la9.jpg]

Jednou tak krmím E. schrencki a ejhle samec(16let) se zakousl do sebe - asi měl velkej hlad :puff:
[http://img89.imageshack.us/img89/6230/img0644gn2.jp g]

Při návratu z dovči jsem dědečkovi E. schrencki s. jal vyměnovat vodu a ejhle pěkně mě rafnul, nikdy za tu dobu co ho mám po mě nevyjel (jen při odzimování), ale myslím že už na svůj věk 16let má nárok na takové zmatky - od té doby s ním zacházím "jinak"(kvalita snímku špatná)
[http://img215.imageshack.us/img215/2353/chorvatsko2 007391xs8.jpg]

No mně se to občas taky stane, ale pokud se nejedná o jedovatinu, tak mně to nevadí. Snažím se samozřejmě, aby se to nestalo. Jednou jsem dávala potkana boaedonce, potkan se samozřejmě hned schoval za misku s vodou. Tak jsem strčila ruku do terárka, abych potkana vyplašila z úkrytu a ruku mi okamžitě zblýskla háďa a zakousla se. Samozřejmě moje vina, hned poznala, že nejsem k sežrání a pustila mně. Vypadala naštvaně ale potkan stejně osudu neušel.

tohle mi provedla hadice hroznýše královského 1,60 cm předevčírem a pěkně mě tím naštvala, předtím jsem asi půl hodiny měla u ní ruce, "mazlila" se se mnou nechala se drbat vsechno si líbit, pak sem udelala chybu že jsem sáhla na kočku a šla hadici vyměnit vodu, vylítla a zamotala se kolem ruky, nechtěla se pustit musela jsem ji druhou rukou chytit za hlavou a lehce zmáčknout, teprve potom se začala pouštět a její zoubky háčky mi pěkně trhaly kůži pěkně to praskalo - zatím nejhorší kousanec co mi udělala, je trochu nervoznější jak dospívá, ale i tak je to mazlíček..:)) ale i tak nechapu jak to udelala ani esíčko neměla...:i:

[http://img183.imageshack.us/img183/7128/p1010274pj3 .jpg]

[http://img293.imageshack.us/img293/4900/p1010275gn5 .jpg]

[http://img293.imageshack.us/img293/5955/p1010281jm2 .jpg]
na fotce to není tak dobře vidět ale bolelo to jak pr... :x:

a proč jako?? co je na tom špatnýho? normálně po mě lezla beru to jako mazlení to je špatný? neříkám že sem ji drbala jak psa, prostě normálka, myslela sem že to pochopíte proto taky ty uvozovky, musím ji nechat po sobě chvíli lézt a sahat na ni, když ji chci vyměnit vodu nebo substrát, má ted nervoznejsi období a když to neudělám okamžitě útočí jako na kořist. no to sem teda zas příště vložim nějakej příspěvek ...

NO představ si že ty háčky nejdou vyndat nikdy když se zahrizne.....

v tu chvíli mě studená voda fakt nenapadla

Děláš jak kdyby to bylo nějáký drama že tě ťafla :-D:-D. Ale nejsi ani nějak moc kousnutá. Podle té krve jsem čekal bůhví co a je to jen trošku...:-p:puff:

a tak víš jak my ženský trochu zveličujeme no :-D:-D spíš jsem byla v šoku že mě nepustila, dřív mě jen cvakla a nic víc ale ted mě omotala a držela tak sem byla trochu vyplašenější no.. každopádně díky za radu ohledne ty vody příště to udělám.. a ta ranka jo - taky sem popravdě čekala větší paseku, ale bylo to jen povrchový, na fotce není vidět ale mám zoubky i na dvou prstech z obou stran ale uz je to temer ok :))8-)
joo ještě abych nezakládala nový vlákno mam dotaz - nemuze bejt nervozní z toho že se cejtí stísněně v teráriu? zatím mi nepřipadá že by jí bylo malý, ale už se pomalu začínám chystat na stavbu nového.. Julie měří cca 140-160 cm a terárko je 80-40-60. jo a taky dělá to, že když ji vyměnim substrát vyhrabe rohy do hladka.. díky

Tak dneska jsem měl poprvé tu čest se seznámit s Hroznýšem královským.Stalo se to těsně před krmením ale vůbec netuším kde je příčina.Na nic živého jsem nesahal asi měl prostě jen hlad tak mě chtěl ochutnat je mu půl roku a má 87 cm. Nebolelo to akorát jsem to nečekal tak jsem se lekl no.
[http://img355.imageshack.us/img355/1520/18082008299 ca0.jpg]
[http://img208.imageshack.us/img208/4764/18082008300 sv6.jpg]
nešlo mi to vložit jako odpověd na původní dotaz

ale když vidím vaše zranění od legoše tak musím říct,že mám krotkého beránka

Tenhle leguán je absolutně krotký, vlastně je to naše nejklidnější zvíře. Lidskou přítomnost vyhledává a ani mouše by neublížil.
Je to vedoucí samec a v období páření se i z toho nejklidnějšího samce může stát pěkná bestie. V tuhle dobu je potřeba počítat i s něčím, co je absolutně nepravděpodobné - což jsem samozřejmě nepočítal, jak je vidět :-) Naopak, u agresivního jedince by se mi tohle pravděpodobně nikdy vůbec nestalo.

Nicméně tahle záležitost byl jen chvilkový zkrat toho leguána, žádný akt agrese.

Určitě jsem tím nechtěl říct,že máš agresivní zvíře

Jo blbě jsem to pochopil, sorry. I když musím říct, že mi ti agresivní legoši už přestali vadit, většinou se dají časem překecat. Jednoho takovýho "vejlupka" tu ale máme taky :-), ale už je taky o dost klidnější.

Jen jsem netušil,že dokáže legoš takhle pěkně kousnut

Ono je to vlastně jen takový škrábnutí, kdyby kousnul a držel nebo já hodně ucuk, tak mám půl mordy v háji. :-) Velcí legoši už udělaj pěknou paseku, když chcou. Zatím jsem měl docela štěstí.

To bych neřekla, že umí vousatka vyrobit takový kousanec. Jednou mně kousnul do prstu kamarádčin gekon obrovský. Utekl jí z ubikace a nikdo ho nechtěl chytnout, protože hodně kouše. Já ho chytla holýma rukama a samozřejmě mně kousnul. Vydržela jsem to a nepustila, ikdyž na mně kvákal a dost mně to bolelo - šel do terárka, dareba. Bohužel nemám fotografii, protože je to už nějaký ten pátek.