Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padají vám taky hadi?

:-) Chci se vás všech zeptat: taky vám pořád padají hadi z větví? Doma mi po větvích pořád leze a pořád padá p.regius a a.dumerili. Oba jsou hrozný dřeva a občas se bojím, že si nabijou tlamy :-| Naštěstí to v teráriu není tak vysoko a mají docela měkký substrát. Máte také podobné zkušenosti? Co si myslíte o tom, kolik procent hadů v přírodě asi tak zemře pádem ze stromu? :x:

no tak mě padá akorát taky P.regius a to většinou z květináče ve kterém je ukryta žárovka..,pak mám ještě E.c.cenchria a ten je mistr v lezení..taky se občas bojím,aby si něco neudělal pač je pod ním ještě břidlice,ale zatím je to v pohodě a terárko mám vysoký 60 cm.

Ahojte,
mám hroznýší holku (aktuálně 62cm). Občas skáče ze židle nebo stolu. Říkal jsem si, jestli není magor, takhle metat salta, ale ona to dělá jen z určitý vejšky! Když má hlavu víc jak 15-20 cm nad zemí, tak se nepustí a zkouší to jinudy... Pokud si není jistá, tak se něčeho (pevnýho) drží ocasem. Takže já si myslim, že to mají hadi promyšlený.
Čao Duchaj

1) Čistě praktická otázka: A kdo je hlídá v přírodě?
2) Zkušenost: Ta moje skáče jenom z menší vejšky a vždycky je to na rovnou podlahu a nemá pod sebou žádný věci. Jinak se nepustí. Posledně teda udělala to, že se chytla nohy židle a pomalu se po tý noze "sklouzla". Asi není zas takový skokan:-D

1) Nikdo. V přírodě se také nesetkají se skříní nebo stolem a tvrdou dlažbou. Můžete namítnout, že v přírodě jsou skály, kameny atd. - ano jsou, já ale úrazům hadů rád předejdu.

2) Zkušenosti s tím nemám, protože své hady po bytě nepouštím, takže to řeším jen teoreticky tady a s vámi..;-) Ona taky představa rozvěšených hortulánů nebo hroznýšů po pokoji, kteří čekají, až projdu dostatečně blízko, aby mě mohli kousnout do ksichtu není úplně příjemná. U vás je to možná jiné.

1) jj, berete mi to pusy:-) Netvrdím, že v přírodě se had nemůže zranit, ale musí být dostatečně schopný, aby se nezabil poté, co se s ním utrhne první větev. Mi teda máme doma koberec, který se ukázal jako dostatečně bezpečný. Ono jde taky o to, že chci Mášenku naučit samostatnosti.
2) Já mám vztah spíš k praxi než k teorii, ale rád si doplním mezery ve vzdělání. Nedokážu posoudit, jestli je bezpečný mít hortulána volně v bytě. Osobně nenechávám tu naší hroznýšku úplně volně. Hlídám, abych ji měl na očích - jednak bych bych jí nerad zašlápnul a taky by asi nebylo dobré, aby si ustala za pračkou a vylezla zrovna až přijde návštěva, to by u některých vážně neprošlo:-D

P.S.: Jaký je důvod, aby had kousnul člověka? Do ruky to ještě možná pochopim, to je snadný "úlovek", ale ten tvor není přece blbej, aby jen tak napadal něco (hlavu) co je mnohem větší než on a co nedokáže ulovit. Není to někde rozebraný? Když už jsme u teorie, tak co jsem zjistil, dokáže had rozlišit podle pachu hlodavce (i jednotlivé druhy) od jiných savců... (Ta naše holka se chová různě i k různých "exemplářům homo sapiens sapiens"...;-))

1)Nechme toho.

2)Uzavřeme to.

PS: Důvod je jednoduchý: strach, stres, agresivita. Někteří(!) hortuláni se kterými mám zkušenost koušou při vyrušení naprosto do všeho, co je teplé a přiblíží se dostatečně blízko(ruka, žárovka, potkan, jiný hortulán). Tedy i obličej, sám jsem tu čest naštěstí ještě neměl, protože si dávám pozor, ale garantuji vám, že pokud ho probudíte, nedejbože vezmete do ruky a nedáte si pozor, tak vás do toho obličeje kousne s velkou chutí :-D A k hroznýšům: známému Boa c. při útoku na obličej prokousl oko.
Taky si myslím, že had pachy savců rozliší, netvrdím, že člověka loví. Jde tu o obranná kousnutí :x:
Rozhodně nechci tímto budoucí chovatele hroznýšovitých děsit, ale výjiměčně se to prostě stát může.

Chovat hada navolno je kravina, nejenže mu v bytě hrozí poranění, ale není v něm ani vhodné mikroklima, teplota se dá ještě jakštakš řešit, ale vlhkost (zvlášť u hortulána) bez plísně na stěnách těžko... Možnost poranění chovatele hadem ani nepřipomínám. Chov hroznýše na volno je dokonce protizákonný, neboť jde o tzv. nebezpečné zvíře, jejichž chov podléhá některým pravidlům a jedním z nich je vhodné bezpečně uzaviratelné chovné zařízení.

Pokud docílíš optimálních podmínek, není na chovu leguána na volno pranic nezodpovědnýho ;-), NAOPAK - leguáni mají rádi volnost a je to pro to zvíře jen a jen přínosem. To že se řadí mezi nebezpečná zvířata s tím nemá co dělat.
Krokouš: uzaviratelné chovné zařízení může být i zamčená místnost, mám to posvěcený od Vet. správy :-p

No jasně, nevím jak to tam měl, tak nemůžu polemizovat. My se snažíme mít lega na volno co nejvíc, zvlášť ty co dostanem dost psychicky narušený, moc jim to svědčí. Když uspůsobíš místnost a snažíš se udržet vlhkost aspoň na nějakým stupni, je to super. Někdy máme venku celej den i 3 legoše. Na noc jsou vždy do terárek a když odjíždíme, každej je samo ve svým terárku.
I kotntrolorům z vet. správy se to líbilo.

Jen pro pobavení videjíčko jednoho našeho známýho jak to může taky vypadat :-D
watch
Tak to vypadá občas v létě na jeho zhrádce :-p

Tak doslova - Velikost nádrže: 4x3x5 nebo 3x2x6
Klimatické podmínky: Jde o obyvatele tropických polosuchých až velmi vlhkých oblastí.
Zařízení terária: Vlhčí tropické terárium, teploty 28-35°C, lokální zdroj tepla, UV zdroj velmi vhodný. Prostorná nádrž na vodu, silné větve ke šplhání, část o průměru silnějším, než průměr těla. Pokud jsou chovány samice je nutné umístit do nádrže kladiště.
Sociální struktura: Sociální zvířata, nedoporučuje se chov více samců, rovněž mezi samicemi je ustavena hierarchie, možné potyčky i s vážnějším průběhem (odtržení části kůže, poškození hřebenů).
Výživa: Převážně rostlinná složka, kde většinový díl tvoří listy, méně ovoce. Bílkovinná část minoritní. Nutno dodávat vitamino-minerální směsi.
Odchyt a transport: Odchyt rukou, doporučuje se rukavice, transport v plátěných pytlích po jednom! Pozor na prochlazení.
Jinak ta příručka je i v elektronické podobě na adrese Dop_plazi.htm . Veterina má samozřejmě tištěné publikace.

Přesne tak,důvod je naprosto jednoduchy.Chovám užovky a ty se orientují zrakem.Nepřál bych vám strčit ruku do terária během krmení:-D.Co se hne,po tom startují.Koušou i do svýho těla.Tak proč by nekousli chovatele třeba do hlavy?O rukou ani nemluvim.Tak chytrý určitě nejsou aby přemýšleli jestli kousnout nebo ne.Je to pudová záležitost,nepřemýšlí nad tím.V přírodě nemaji čas;-)

Mě taky p. rrgius pořád padá z větví. Už to dělá od malička. Vždycky jsem si myslel, že až vyroste, tak to bude lepší a udrří se, ale je to pořád to samé, akorát ty rány jsou hlučnější jak vyrostla. Někdy se i v noci vzbudím, jaké to jsou rány. Padá z tak cca 50 cm, tak si myslím, že by jí to snad ublížit nemělo.

U nás doma se to vyvíjí. Ta moje constrictorka má 70cm a na Silvestra si to dala ze skříně. Hlavu měla cca. 1m nad zemí a ocas 1,5 Udělala salto a dopadla na placato celým tělem. Jak jsem na ní koukal, napřed si to pěkně obhlídla a pak si skočila na podlahu, kde bylo volno:-) A rozhodně se netvářila, že by z toho měla sebemenší problém:puff:
Jestli bude pokračovat tímhle stylem, tak v dospělosti to bude brát klidně od stropu.

tak to mě hroznýš (1m)nespadl ani jednou.Je to král lenochů a po terárku vůbec neleze.Je rozlíplej na topným kamenu a jen když má potřebu se napít tak otočí hlavu ponoří ji do misky a sosá.Má akci jen jednou za týden při krmení když teda musí potkana uškrtit.Po kom to zvíře je ,nechápu....:))

U nás často padá regiuska. Rány to jsou slušný, i když má zatím jen 80cm. Větší šlupa je to ale od tmavky. Vytahuje se do výšky, pak se podél zdi nakloní a když už se neudrží, sekne sebou. Do substrátu to ještě jde, do skla je to ale slušná hyba. Když slejzá z gauče, musíme jí hlídat, protože slézá šikmo a tak jí obvykle půlka těla sklouzne a byla by s ní řachla do podlahy. Ještě že bydlí v obýváku. Asi bych se nevyspala jaký dělá někdy hluk...

U me obcas s police spadne bud hrozna (kolem 15kil) nebo pimburka (asi 6). Oni se z ty police snazi toho druhyho odsunout, aby se jim lip lezelo pod zarovkou nebo na sutru...tak se pretlacujou a parkrat to skoncilo obri rachou...bylo to slyset po celym baraku:D nejlepsi to je v noci...v celym baraku ticho a najednou obri rana jako z dela:-D to terko mam vedle postele....sem vylitl jako by do me uhodil blesk:-)

Ahoj, mám zase novinku z jednoho dokumentu z TV. Někdy hadi fakt padají, ale není nic neobvyklého, když skáčou. A to jak "samovolně", tak někteří skáčou po kořisti, třeba ptákovi, a pak si "vytočí salto" a plácnou se i s tou kořistí na zem. Rozhodně to nevypadá, že by v našich zhýčkaných středoevropských podmínkách měli mít problém:-)
P.S.: Bohužel nevim kdo ten dokument vyrobil...:-/

ale tady se nebavíme o "skákání", ale o padaní - had leze např po větvi a jeho těžká prdel začne padat- spadne celý had. Jinak to "skákáni" už jsem také zažil. Moje megie se speuštěla z větve na myš a pár cenťáků jí chybělo tak se pustíla a ve vzduchu je obmotala ------- takový chtěný pád (skok ale určitě ne)

Jj, v noci když spím, taky slyším samé pády:-)a přitom se divím, že jich to nebolí a lezou dál a spadnou zas..
Už 2krát se mi stalo, že mi poškodili žarovku těmi otřesy když lezou do květináče a jenom to cinká a najednou ráno žádné světlo:))Takže znova do obchodu , aby mohli ti šmejdilové poškodit žárovku zas..