Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se-chameleoni

Protože sem tu jetě neviděl vláko o chameleonech tak zakládám toto vlákno, sem vkládejte fotky vašich chameleonu:-).Ja chovam chamíka Jemenského ale jelikož nemam foták takže sem fotku bohuzel navložim:-|.

ahoj všem,vidím že tady jsou nejspíš zkušení chovatele tak mi prosím poraďte jak naučit chameleona cca 5msíčního žrát sarančata? Nevím co se mu převrátilo v hlavě ale nechce cvrčky jsou pro něj už nejspíš malé a neche velké sarančata pouze po posledním svleku do dospěléhého jedince, když jsou zbarvene ještě do růžova a tak mi příjde, že včera se rozhodl, že už ani ty nebude žrát. Jinak žere úplně vše mouchy, motýly občás nějaké ovoce a je šíleně aktivní takže nemocný myslím, že určitě není. dík

Souhlasím. Viděl jsem 3. měsíčního Ambilobáka a ten byl jako duha.

Já jsem ho kupoval na brněnské burze v lednu s názvem F. Pardalis Ambilobe Red Bar. Údajně měl měsíc a půl. Byl to fakt drobeček, ale prodával jich víc a vypadal jako každý jiný. Posléze doma jsem zjistil, že asi měsíc a půl nemá, možná ani ten měsíc - avšak možná se pletu.
Zde je fotka, v den koupě.
[402640_351540151523343_804419021_n.jpg]

Lateralisům se bohužel nedaří :-( Holky protestujou a nechtějí se nechat napářit. Sameček s nima už ztratil trpělivost a libido. :-/ Mláďata co se vylíhli tak vůbec nerostly a postupně všechny odešly. Asi se na to podepsaly i ty vedra. Nějaké vajíčka tam sice mám, ale nevím jestli budu mít ještě sílu je dál množit.

A tady ještě jedna fotka tajfuna. :-)

[http://img341.imageshack.us/img341/6302/dsc0163vkv .jpg]

Klikla jsem na článek "terárium" a hrůzou se mi rolujou ponožky... Nechci bejt zlá, ale přesně kvůli takovejm blogískům, co si založilo dítě, co má doma chvíli chamíka Pepíka, pak vznikaj ty hromady omylů a nesmyslů, které pak další začátečníci dál a dál opakují, věří tomu a berou to, jako relevantní info.

Tak souhlasim, že se s tim návodem na terárko uplně neztotožňuju, ale zase taková katastrofa mi to nepřijde, není tam žádná smrtící bota, bych řekla...
Navíc na 11 roků podle mě celkově fakt slušnej výkon..

Souhlasim, že po pěti dnech vlastnictví chameleona člověk není uplně v pozici radit ostatním, jak na chov, na druhou stranu web ale obsahuje celkej jasný upozornění na situaci:

"Jmenuji se Berenika, je mi 11 let a jsem budoucí chovatelka chameleona jemenského." + i datumn pořízení chameleona..

Já slečně celkem fandim ;)

aha... a na to jsi přišel jak?... nezda se ti na nem co?... na techto strankach... jsou foceni pardalove ve volne přirodě.. http://www.pantherchameleon.de/content/f-pardalis- nosy-be .. kdyz se podivas na druhou fotku tak zjistis ze se to asi zda jen tobe.. :-)

edit-- a jeste bych ti doporucil si to přeložit.. jak pise pan(Muži s vysokým podílem modré jsou jen zřídka k dispozici na Nosy Be. Obecně platí, že muži zelená / tyrkysová barvy s červeným komponenty)

Ono je to bohužel s těmi true blue trochu mýtus. Kdo se zabývá odchytovými pardály a lokalitou Nosy be ví, že je to tak trochu jinak. Typický sameček "nosybáš" je tyrkysový. Někdy s téměř žlutým podkladem a při vzrušení jde do zelena s vystupující zelenožlutou, jindy je žlutá potlačená a chameleon se jeví víc modrý. Obecně se dá říct, že u těch s dispozicí pro spíše modré zbarvení se modrá barva objevuje až s věkem. Máme s kolegou nafoceno, kdy jsme pořizovali mladinké odchyty nosybáčů a s věkem přecházela tyrkysová do modré. Nejkrásnější nosybáči mají i určitý poměr červené barvy. Červená barva často mizí s věkem a může zůstat červené oko spolu s jakoby tečkováním po těle. Obecně se říká, že v dalších generacích v odchovu červená barva mizí. Zde možná také vznikl mýtus tzv. true blue. Osobně zkušenosti s dalšími generacemi nemám, protože se snažím do chovu začlenit novou krev z odchytu a vybírám právě jedince, s určitým podílem červené. Co jsem s ostatními chovateli konzultovala, tak červená má opravdu tendenci se v dalších generacích vytrácet.

Dobrý večer, před dvěma dny jsem si přivezla chamíka,ale vůbec mi nechce jíst cvrčky,zkoušela jsem je volně vypustit tak i dát do krabičky a dát je blízko k němu,kde se vyhřívá. Podmínky jsou vhodné,teplota i terárko tak nevim proč nežere,poradte prosím kdo s tím má nějaké zkušenosti,díky

Chtěla jsem se zeptat, můj chamík, kterého mám doma necelý týden, poslední dva dny leze furt dolu a je na té rašelině, kouká na sebe do skla a nevím no. Ted se svléká a zbytky kůže padají na dno tak jestli to žere nebo mu něco schází...poradte zkušenější prosím...