Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

Tímto vyzývám všechny zde přítomné, kteří oplývají všemožnými jazyky, aby se podělili o nejpodivnější překlady slov: Had, ještěrka, pavouk a podobně:-) Jelikož jsem právě při psaní úkolu z francouzštiny zjistila, že je ve slovníku slovo had prezentováno jako "serpentine" rod ženský:-D, zajímají mě i mimokontinentální verze:)

jj,tam to mají trochu jinak.Když jsem byl v Gambii,tak taky měli prapodivný přístup.Chlubili se,že maj za vesnicí safari a to by jsi čučela.Opice matka za krk uvázaná ke stromu,proto aby neutekla 2 mláďata,co pobíhala okolo,hyeny měli ve výběhu vraky aut a tak podobně.Když nám na stavbu navezli hlínu a byl tam krásný velký štír,tak ho nikam neodnesli,zavolali nás,aˇse jako juknem a pak ho zničeho nic utloukli :-/.Prostě jiný kraj jiný mrav a oni to maj třeba spojeno jen stím špatným a tak tyto zvířata podle nich blízko člověka nemaj místo.

No jasně monokultura byl příklad, viz smrky na šumavě, kde už je z toho většina vod kyselých jak citron. A nikoho ani nenapadne, když už vysazují nové stromy, aby použily původní druhy. O přirozených pasekách ani nemluvím a o jejich přeorávání a likvidaci mrtvého dřeva stejně tak a dvě třetiny xylofágů, aby chodili škemrat na pilu o starej pařez.