Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rakos na steny teraria..

Ahojte,
stavím si terárium pro chamíka tak by mě zajímalo zda používá tady někdo na stěny terária rakos? Nedávno sem o tom zahlédl na netu článek tak by me zajimalo jake to je atd.A myslím že to bude i příjemnější oproti obyčejné tapetě.

Ten rákos používám v teráriích taky, možná si na netu viděl i moje fotky. Mám s ním docela dobré zkušenosti, nevypadá to zase tak špatně a kupodivu to nehnije ani při vyšší vlhkosti. Mám to tam už asi tři nebo dokonce čtyři roky.

[P13.jpg]

Když si klikneš na nick autora příspěvku (je to udělané jako odkaz), tak se ti otevřou informace o uživateli. Bývá tam emailová adresa, případně odkaz na web, pokud ho uživatel vlastní.

ritchi.serpentes.eu

Jinak chamík s tím rákosem problém mít přímo nebude. Jde o to, že se ti v rákosu bude schovávat krmný hmyz a těžko ho od tamtud budeš dostávat jak ty, tak ten chameleon. U hadů je to trochu něco jiného, potkan ani myš ti do rákosu nezaleze...

Koupili jsme to v Hornbachu, maj to jako rákosovou rohož v různých rozměrech u koberců. Bylo potřeba jí zasřihnut do požadovaného rozměru. Svázaný je to takovou tlustou nití, takže je dobrý si nechat delší konečky na zavázání aby se ti rohož nerozpadla. Jak říká Para, jsi chlap, poradíš si. (narozdíl ode mě) :-D Celý je to jeho práce.

Jasně že jako celek! Přece bys nechtěl sešívat každé to stéblo zvlášť! :-D
Je to spojené takovým pozinkovaným drátkem, aby to nerezlo. Kupoval jsem toho v Baumaxu celou roli (asi 10 metrů) a dal jsem za to tuším kolem tří nebo čtyř stovek. Takže je toho pořád dost na výměnu, případně na jiná terárka.

Rákos jako pozadí se mi docela líbí.Jen by mě zajímalo,jakým způsobem je uchycen uvnitř terária.Já to zkoušel přilepit silikonem,ale zdá se mi,že to není moc pevné a bojím se,že se mi za to had bude snažit vlézt a že to ze stěny sundá.Je to sice tešně nad linií substrátu a končí to u stropu,takže snad nemá kudy,ale náhoda je blbec :-( Zkusím to ještě jednou sundat a přilepit na více místech,teď jsem dal jen čtyři housenky silikonu na 50 cm stěnu.