Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhasla vám Emma terária?

Tak jsme dnes přežili Emmu, koukám teď na zprávy a vidim kolik krajů bylo naprosto bez elektřiny. Zajímalo by mě jestli je tu někdo koho to zasáhlo. Můžu přidat vlastní zkušenost z minulého roku: Byla jsem na Letný v DDM, lilo jak z konve a já okukovala teraristickej kroužek. Najednou bouřka a prásk do věže. Všechny žárovky/zářivky (pro želvy třeba za tisícovku) zhasly a všichni zatajili dech. Naštěstí to jako zázrakem všechno přežilo a kkroužek byl bez újmy. Pokud tedy nepočítám tu psychickou...

Bydžov (Hradecko) cca od 10:03 do 14:16 nešel proud :-)
jinak škody v okolí:
Prasek - 3 spadlý sloupy vedení
Starý Bydžov - spadnul nějákej stoletej strom
Nový Bydžov - po městě převrácený popelnice, pár urvanejch stromů, sousedům to odneslo anténu a půlku komína.... kámoš přišel o střechu na garáži (naštěstí odletěla pryč a ne dovnitř :-) )
a největší kalamita - podělaly se mi Windows :-( teď jsem dkončil instalaci... takhle rozhašený jsem to ještě neměl... prostě nešly vůbec smazat

Rudná u Prahy. Bez proudu jsme byli asi 2 hodinky. Den před tím jsme 3 měsíční hady koupali v heřmánkové lázni (protože se od porodu ještě nesvlékli a toto nám bylo porazeno) a tak jsem o ně měla strach. Byla jim zima, protože ráno byly docela tuhý, tak jsem je hned dala pod lampu a za chvíli to Emma vypla. :-/

My teď bydlíme kousek od Litomyšle (7km) v jedné vesnici, je to bývalej okr. Ústí nad Orlicí, teď Pardubický kraj. Nejlepší bylo, že to vypli v 11 dopo, v sedm večer už jsem to nevydržel a volal na ČEZ a jak jsem byl překvapenej, když mi řekli "ale u vás žádná porucha není" :-D, vůbec o ničem nevěděli, ale zase chápu, že toho měli fakt moc, paní operátorka byla slyšitelně vyčerpaná. S malejma plazáka jsme spali pod peřinou, aby se vůbec zahřáli. Legoši spali v 16-17 stupních, takže jsme skoro celou noc nespali, jakej jme měli strach. No sranda.:-/ - hned zítra rěším náhradní vytápění. Topíme totiž elektřinou. :))

Člověč kvůli tomuhle jsem zrušil akumulačky a dal si do pokoje PETRY.Si to vypadá jak v padesátých letech,ale škrtnu a mám za půl hodky teplo.Topení mě vyjde na zimu-2000kč.Dvoje akumulačky me stáli 7000Kč.Jedny jsem si nechal v hadárně,ale s těmi jen přitopuji když je hoooodně minus.;-)

Nám včera (Hradec Králové - Slatina) vypli elektřinu cca na 1-2 hoďky, jenže - zrovna mi včera odešla objímka od žárovky, takže guttata měla přes den cca 22 st. Odpoledne jsem zajela pro novou objímku a žárovky a už se vyhřívá :-))) Jinak - na el. máme i topení, takže když nějaký den nepůjde el., tak jsme v pr..ce. Ale jednorázově to hadík přežije, ne?

Ahoj tak Já jsem dopad o něco hůř, než tady většina píše. U nás (Nový Bydžov - Zdechovice) to nešlo od soboty od 10 do neděle do 12, tj. 26 hodin. Takže jsem měl v pokojíku i v terku 15-16°C. Začly se mi honit hlavou myšlenky o hadím podchlazení - zápalu plic a jiných nehodách, takže jsem dal jse hadici do krabičky a šoupnul si ji do postele;-). Spořádaně jsme spolu vydrželi celou noc a na dopoledne jsem ji dal pod tu krabičku hřejivý polštářek (jak se v tom zlomí ten plíšek a ono to hřeje). Přežili jsme oba, ale byla to makačka:-D
Myslel jsem při tom výpadku na kolegy teraristy co mají víc kousků, jak by asi podobný případy řesili.....?

ellienka - pro guttku je 22°C docela standardní teplota, pokud neklesne dlouhodobě na míň jak 18 - 16°C, vůbec nic se neděje. Guttky nepochází z tropů, takže příliš vysoké teploty jim spíš ubližují - ostatně, hodně chovatelů v některých případech svá terária úplně zbytečně přetápí. Nemluvím samozřejmě o zdroji lokálního vyhřátí které by chybět nemělo, ale krátkodobě (např. při výpadku proudu) se i bez něj hadi obejdou bez nějaké vážné újmy na zdraví ;-)

tak jsem to myslela. Emma nám nijak neublížila. Horší to je, když to vypnou na celý den, ale i tak by to neměl být pro GUTTKU tak velký problém. ;-)Jinak já teplotu lehce měním podle momentální potřeby - po žrádle, před svlekem apod. V přírodě ji taky přeci nemá pořád stejnou. Tak se někdy zahřeje a někdy "otuží". :-D

Tak jen musím zkonstatovat, že vinou Emmy jsem nepřišla o hadíka, ale málem o přítele, jelikož při nastupování do auta se vítr opřel o dveře a dostal do "palice" takovou silou, že strávil noc ve špitále s otřesem mozku a několika stehy na čele.. ufff. :-? Hadík - guttka 45cm - s novou žárovkou v terku klidně tráví 2x 14denní holátka - poprvé tak velká ;-)

U nás Jižní Morava - Břeclavsko myslím v poho, výpadek byl sotva 5 minut. Zato nám na Sokolovnu spadl komín a udělalo to na střeše pěknou paseku. Ještě, že tam nebyly děcka, měl se tam v neděli konat karneval.
Taky to manželovi zhodilo pár křidlic na voliérách, ale nijak velké škody.