Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co planujete za zvire

Co si planujete letos poridit?;-) ja pokud sezenu penize, tak psohlavce zelenyho a pokud dostanu kladnou odpoved od jednoho chovatele, tak jeste python molurus molurus:puff: Treba se pridate;-)

loading...

Tak já mám letos v plánu něco s "nožičkama" :-D krom Lega máme jen hadíky a chcem obohatit ještěky. můj sen je krokodýl:-p,jen nevím jaký druh pořídit porřeboval bych poradit jakýho si můžu dovolit do terka 165x95x80 d,š,v. Chtěl bych aby v něm už mohl zůstat, ale zatím všechno co jsem viděl dorůstá v dospělosti šílených rozměrů :-? a já jsem limitovaný tím rozměrem ,tak nevím a doufám.:.(

Tak se Vám taky přiznáme. :-[:-D My tak ještě dospělého samečka variegaty (kdyby náhodou někdo nevěděl - protože toho vezmeme klidně hned) :-D Posléze samičku M.viridis jayapura,pak případně biaky no a pak konečně do těch caninusů. :-D

Ja planuju vsechny suchozemské zelvy sveta, ale nemam na to ani penize ani prostor :-D

Plánuji částečně zděné a částečně prosklené terárko pro skupinku kočinčínských agam, tak 1,3, mám v hale volnou stěnu 3,5 m. Ať mají pořádně prostoru a hlavně řádné jezírko s potůčkem a skalním vodopádem. Jen to všechno domyslet a může se začít. Má drahá mně to toleruje, protože já jí toleruji kočky, které nemusím. V březnu jsem si pořídil 1,2 vousatek a jsou úžasné.

To já bych chtěl skupinku Geochelone nigra a Varanus komodoensis :-D:-D, prostor by byl, ale spíš to berte jako fórek, každej uzná, že je to nereálný :))
Ale jelikož naše hlavní vášeň jsou legoši, tak určitě pořídíme ještě nějaký Cyclury. Pak samozřejmě zelení legoši a jiní plazáci do péče, ale ti nám nezůstanou. Jo a ještě nějakou suchozem. želvu (asi uhlířskou), trnotepy, tiliqui, Geochelone nigra (už. tygří) - viděl jsem v ládví - láska na první pohled a co mě uchvátilo jsou kruhochvosti - ti jsou taky za pakatel :-D
No a největší odměna pro mě by byli naše N.natrix, ale to je taky sci-fi. :))
Z "reálných plazáků" to budou v nejbližší budouctnosti regiusky a kobercovka nebo viridiska. Za pár let možná i nějaký jedák, na začátek něco mírnějšího jako Ophiophagus hannah :))

Madmike - Nevím jak je to přímo s N.natrix, alepokud to je jako s V.berus, nebo E.longissima, tak by to nemuselo být až tak nereálné. U berusky a longissimy jsme už zahlídli nějaké ty legální odchovy. Nad těmi E.longissima mi svrbily prsty tak dlouho, až už najednou nebyly. :-)

Snad ale záleží na původu odchovu, ne? Pokud to správně chápu, tak na legální odchov původem český natrixky vyjímku potřebuješ stejně. Pokud bude ze zahraničí, povolení potřeba není, ale s nějakým vypouštěním mladých zpátky k rybníku se můžeš rozloučit...což pro mě tak trochu ztrácí smysl :(

To bych věru nerad, ono když už bych něco odchoval, určitě bych se rád pokusil zvednout zdejší stavy v přírodě. Tu vyjímku jsem nestudoval, navíc opravdu nevím, jak bych je nachytal a když už, musel bych hodně nastudovat pohlavní rozdíly, abych si domů neodnesl čtyři samce - taky netuším, co bych pro tu vyjímku musel udělat a težko říct, jestli bych ji vůbec získal :( a rozhodně bych chtěl Natrixky "češky", poněvadž pro mě herpetofauna ČR má až magický význam :))
Jinak je to ta vyjímka ze zákona 114/92 Sb., o které zde píše teď Hugo? Sory že zaplácávám toto téma.

na vesnici, kde se všichni znají

Tak to je přesně můj případ, ještě když jsem tu nebydlel, tak ve vesnici už všichni věděli, že se sem stěhuje nějakej mladej se zelenýma ještěrkama, od tý doby už se tu bylo mrknout asi 10 lidí :-D:-D
Ale chovatele seženu, dám si inzerát na nástěnku do Kauflandu a to by bylo, aby se někdo nechyt :-D, né vážně, moc díky všem za info. ;-)

Nazdárek :-)
Ehm, povím to asi tak.... Jediné co jsem z "havěti" plánovala, byl můj první had-a to korálovka... Zbytek přišel neočekávaně, neplánovaně :-D:-D:-D
No kecám, variegáty jsem plánovala-do budoucna že je chci, a tak nějak se u nás pak i objevili.
Letos bych moc moc chtěla (neplánuju, protože to se ani nedá :-D ) ještě holčičku virinky a pak i chlapečka. No ale hlavní je udělat stěnu, která je už konečně namalovaná, lamino domluvené, už to je propočítat, zaplatit, nařezat a realizovat :-D a to je na tom to nejtěžší :-D
Přeji všem splnění vašich snů :-)

no nevim pro dwarfa který bude mit 2,5-3m je to podle mě akorat ale tak když budou mit vic mista tak to bude lepší než když by se mackali v malim terarku a zatim nevim ještě nemam terarko tak nemužu nic kupovat ale znamej daval za ty co chci ja 5tis. za samce a 6tis. za samici

ten samec je po rodičích od Boba Clarka a ten je vyšlechtil ze spojení Reticulatky jampea a nominatní pevninská ale o samici vim jen že je od chovatele z pardubic jinak nic vic nevima superdwarfy ty sou tak do 2m ale super dwaf okolo těch 3m jinak ten muj známi ma i samce superdwarfu měl par ale se samici se mu něco stalo a tak ted nějakou scháni ale prej nemuže sehnat jinak ten samec je uplně krasně zbarvenej a na mominantní retinu by bylo asi to terarko mali co?

Co jsem chtěl odmala za sny se mi nějak postupně splňují (mřižka,tmavka,kobra,chřestýš,) a samozdřejmě sny rostou. Můj sen a zatím je nerealný (rodiče), je mít obrovský terárko, které bude nádherně vyšperkovaný a v něm cca 20 atroxů. Měl jsem zatím a to jen chvilkově v terku 7 atroxů a bylo to upě krásný, fakt super. Terko bylo postavené hned vedle postele, takže každé ráno jsem zaklepal na terko a uslyšel chřestění atroxáků a byl to hotovej balzám na duši. upě super doporučuji :-D Jinak plánuju Naja kaouthia a ta se mi podle toho jak to vypadá splní během měsíce pokud se nic nevysmolí. JINAK NEJVĚTŠÍ MŮJ SEN JE MÍT DOMA VŠECHNY KOBRY RODU NAJA A pozorovat jejích odlišné zvyky a způsoby života to to je můj největší sen. :-[

i s papirama pokud si priplatim:) ???????????

za prvé: molurusky jsou EU Cites A, takže musíš mít výjimku ze zákazu
za druhé: snad máš pimburu, ta je snad taky čistá a co týče českých zákonů, tak pimbura je to samé co moluruska, takže by jsi měl mít na ní taky papíry - nebo snad ne???????????

No muzu ji mit i bez papiru. Bylo mi to tak nabidnuto...ale ja si ty papiry stejne kni poridim:) sice to bude trvat dyl...jj pimburu mam taky cistou. Ale pokud vim, tak k ni se papiry nepotrebujou, protoze neni V cites A, drive byla povazovana za samostatnej podruh a k ni se ty lejstra nepotrebovala. Ted uz byva uvadena jako P.m.m (teda nekdo to uznava jinej ne). Takze se to treba zmenilo...

Co jsem zjiťoval já, tak to právě vždycky bylo obráceně, nikdy nebyla považována za samostatný poddruh (existoval seznam zvířat s výjimkou z registrace a tam žádná pimbura nebyla, pouze P.m.bivittatus, E.angulifer, Boa constrictor, E.notaeus a další-všechno ostatní se muselo registrovat). Možná to někdy na nějakých úřadech nevzdělaný úředníčci uznali, ale na našem by to neprošlo. Osobně si myslím, že se spíš jednalo o zlehčování ze strany chovatelů, kterým se nechtělo běhat po úřadech a tak si to ulehčovali, to samé se dělo např u Acranthophis dumerili.

No asi mas pravdu. On ten podruh pimbura se rozsiril spis mezi chovateli, aby od sebe rozdelili tygrovku ze Sri lanky a pak z pevniny. A celkem se to uchytilo...Vesinou co se tak divam, tak byva napsano Python.m.molurus(pimbura). Ja ji mam zafixovanou samostatne. Ohledne tech uradu...nikdy sem to nak extra nestudoval. Bylo mi to nabidnuto asi i tim, aby se nemuselo behat po uradech, prece jenom to zabere nakej ten cas.:-)

V seznamech cites bude, ty jsou většinou přebýrané v plném znění (v celé EU), ale každý stát má určité úpravy, u nás existuje seznam druhů vyjmutých z A (mimo P. molurus molurus třeba ještě Acrantophis dumerili (hroznýš), Chamaeleo chamaeleon (chameleon obecný), Lacertidae spp. (všechny druhy ještěrkovitých), Phelsuma guentheri (felsuma)
a všechny druhy obojživelníků (Amphibia). Naopak existuje seznam Béčkových, které registrované být musí i když jsou jen v "B" a to jsou tyto: živé exempláře následujících druhů plazů - Cordylus spp. (všechny druhy kruhochvostů rodu Cordylus), Crocodylia spp. (všechny druhy řádu krokodýlové), Dracaena spp. (všechny druhy tejů rodu Dracaena), Phrynosoma coronatum (ropušník kalifornský), Pseudocordylus spp. (všechny druhy pakruhochvostů rodu Pseudocordylus), Testudinidae spp. (všechny druhy želv čeledi testudovitých), Tupinambis spp. (všechny druhy tejů radu Tupinambis), Uromastyx spp. (všechny druhy tmorepů rodu Uromastyx), Varanus spp. (všechny druhy varanů rodu Varanus). Teď z hlavy nevím, jak je to staré, ale pár let už to je. Bohužel je dost úředníků "na svém místě", kteří pořád fungují jen podle těch kompletních seznamů bez ohledu na výjimky a úpravy pro ČR jim nic neříkají.

[http://img179.imageshack.us/img179/5353/vjimkycites veztl8.jpg]
Toto jsem naskenoval ze seznamu zvířat vyjmutých z registrace, který jsem na úřadě obdržel před cca měsícem. Opravdu jsou tyto druhy vyjmuty z registrace, to je pravda. ALE POZOR: BÝVALÁ ÁČKA SE SICE NEMUSÍ REGISTROVAT, ALE ZÁKAZU OBCHODU TYTO DRUHY ZBAVENY NEBYLY. NENÍ TO TAK DÁVNO, CO SE TO ŘEŠILO ZDE:http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/search.php?q=d umerili&page=1&r=3
Takže je Přemek zmatený oprávněně, u dumeriláků se loni spálilo dost lidí, protože případný odchov od rodičů bez výjimek, je již nezíská.

Aha. Takže je to stejně jako u dumerilů - výjimka z registrace, ale stále potřebná výjimka ze zákazu obchodní činnosti. Ani to jsem netušil, že tuhle výjimku má i PMM, takže stejně pro mě novinka. Tenhle dokument nemohu nikde dohledat. (ani na stránkách MŽP) Nemáte tu někdo link na elektronickou podobu, nebo nemáte ho někdo v pdf., doc. apod? Určitě bych rád projel celý. ]:)

Ty druhy, co jsem tam jmenoval jsou už všechny. Zkus najít nějaké oficiální stránky AOPK, tam by to mohlo být. Jen bych ještě doplnil, že i pokud je má člověk jen na mazla, tak v případě kontroly musí být stejně doklad o legálním nabytí a protože obchodovat se s nima nesmí, tak jedině právně možné je darování a paragon je vám tudíž spíš na škodu, resp. tomu, kdo by vám áčkové zvíře prodal. Prostě, když v tom někdo bude chtít rejpat, tak tam problém stejně většinou najde. Takže je opravdu nejlepší je mít hned opapírované ;-).

Tak ta výjimka nedosažitelná není, je třeba ale mít nějaké doklady o legálním pořízení (třeba i darovací listinu a pod. s nacionáli pův. majitele) a potom to posoudí úředníci, ale pokud to má podklady v pořádku, tak se výjimka uhnat dá. Samozřejmě nejlepší je mít je rovnou s "výjimkou" (žlutý cites), tam je to bez problému.

Jak již bylo napsané v té debatě na ifauně, tak mi paní, která má přímo rozhodující právo na udělování výjimek na našem úřadě, řekla doslova toto: udělení výjimky na odchov od neregistrovaných rodičů - "Měl by jste si uvědomit, že obchod s těmito zvířaty je zákázán a zde by se mohlo jednat o zlegalizování ilegálně držených zvířat, na takovém podkladě výjimku neudělím. (z jejích dalších slov vyplynulo, že jim toto bylo nařízeno hlavně z obavy o zlegalizování evropských želv rodu Testudo)
Mým dalším šokem, když jsem šel poté žádat o výjimku pro dospělého samce A. dumerili, bylo toto: Aby toto zvíře mohlo dostat výjimku ze zákazu prodeje, tak musí mít čip. Na můj dotaz proč, když mám sebou jedničkový citesy, a to zvíře mám legálně již pět let u nich registrováno(mimochodem z odchovu tvého ředitele), tak mi bylo odpovězeno toto: pro výjimky z citesových áček je požadováno nezaměnitelné označení, nejlépe očipování. Výjimkou jsou pouze zvířata, která mají od veterináře potvrzení o nemožnosti očipování (hlavně mláďata), tam pouze stačí dvě fotografie 15*10cm. Jelikož já mám dospělé zvíře, tak ho musím nechat očipovat, jinak výjimku nedostanu. Když jsem na to odpověděl, že je to nesmysl, protože např. v případě úmrtí zvířete je možné čip vyjmout a implantovat ho do jiného zvířete, čímž by se zlegalizovalo. Tak jsem dostal tuto odpověď (zvýšeným hlasem): "Dávejte si pozor na pusu a uvědomte si, že o udělení výjimky rozhoduju já!!!"

P.S. Zvíře jsem nechal očipovat, a žádost o výjimku jsem podal před šesti týdny, i když by úředníčci na to měli mít 30 dní, tak jsem ještě žádné vyrozumění neobdržel.

On je to nakonec vždy problém konkrétního úředníka a jak si co vysvětluje, o jejich IQ a kompetenci zde nebudu polemizovat nebo už nikdy žádnou výjimku nedostanu:-/. Bohužel nevím čím to je, ale na úřadech, hlavně na sociálce a životním prostředí sedí až neuvěřitelně vysoké procento dámských i pánských přirození a z nějakého důvodu (snad nějaká sexuální frustrace či co, no, Freud ví) si na obyčejných lidech rádi dokazují svoji moc zaštítěnou razítkem. Bohužel nemohu směrovat své daně tak, aby ta osoba, co mě za mé prachy buzeruje, dostala příště místo platu nasr...]:(

No pokud se nějak slušně dohodnu s jednou firmou v německu tak plánuju od nich vzít 2 mimina Krajta mřížkovaných ve zbarvení " TIGER RETIC " a potom 2 normální, Bali nebo tak něco... už ted doma čmárám a čmárám na papír jak vyrobit pěkné a velké terárka pro tyhlety nádherné příšerky:puff:

a velice jsem se zahleděla do ciliátků, takže koumu kam je dám:)

Ahoj,tak na prcky Ti postačí na pár prvních měsíců plastová krabička20x20x30 a nebo třeba 5 litrovka.Je lepší je mít zvlášť a až povyrostou,tak pak třeba terko 40x40x50-60 cm,takže s prostorem bych si hlavu nelámal.A jsou to opravdu nádherná stvoření a je na co se koukat;-).Také jsou to nenároční chovanci a nevyžadují žádnou speciální péči.;-)

tak to ja planuju novi(ý)a nebo(é):x: kolo na downhill

Možná by jsi si měl dobře rozmyslet,co vlastně chceš:i:,páč koupit si hady a za pár měsíců je prodávat kvůli kolu mi přijde hodně nešťastné a vypadá to,že vlastně ke zvířatům moc velký vztah nemáš.::)

nebudu to tady rozebirat naši finančni situaci atd....ostatně do toho vam nic neni ale myslim že vam to muže byt jedno co ja prodavam a kupuju

To máš pravdu,jen mě takový přístup opravdu se..,protože to svědčí o vztahu ke zvířatům.A opravdu nevím,proč si je pořizuješ,když je pak vyměníš raději za kolo.Pochopil bych přírustek do rodiny,nedostatek prostoru,finanční tíseň,ale tohle ne.A ty se s tím ještě chlubíš,takže se nediv,že na to někdo reaguje:!:.Ale to je opravdu tvá věc,jak jsi správně poznamenal.Howk,domluvil jsem:-|.

Má pravdu, je to každého věc. Někdo holt bere zvíře jako člena rodiny, někdo ho bere jako věc. Někdo holt neví co chce. Tohle vypadá být zdárný příklad. "nebaví mě playstation, koupím si hady. Jééé hadi už mě nebaví, teď chci kolo." Ale jak píše, je to jeho věc. Stejně jako je věc ostatních, že jim to nejde na rozum. :-)

u nás teď budou přírůstky dva i když ne tedy úplně z říše plazů...ale to neva, když někdo kolo.....:o))) v listopadu jedeme pro štěndo foxíka a v prosinci pro žaka.....ale naštěstí kvůli tomu nemusíme prodávat nic ze současných obyvatelů naší domácnosti :o))) na jaře bych ráda ještě nějaké(ho) želvíky(a) KHor měl pravdu, u dvou nezůstanu, bude to silnější než já :o)))) no ale to se uvidí, jak zvládneme první zimování a jestli to všichni přežijeme ve zdraví, já z toho mám asi větší trauma než sami želvy::)