Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to?

Včera jsem se vrátila ze Slovinska, kde jsem si nafotila tuto žabičku.. Byly v menší přírodní nádrži, bylo jich tam spousta, kvákaly a skákaly po sobě ;-):-D Taky se jim nafukovaly kulaté váčky kolem hlavy...
Ví někdo název ?? - pokud možno hlavně česky. Díík.
[http://img169.imageshack.us/img169/105/dsci2083jx6. jpg]

Já nejela za nimi :-D:-D V rámci programu naší celé skupiny byla i návštěva jakési tvrze s pohledem na moře a pod tou tvrzí ta přírodní nádržka - hned u autobusu. Ty žáby ale zaujaly celou naši skupinu. A jelikož o nich nic nevím, tak jsem se jen zeptala, co to je. Něco takového běhá (pardon, skáče) i v našem skleníku.. občas.. no.. ;-):))

k určování vodních/zelených skokanů:
nejčastěji se setkáme se Skokanem zeleným(Rana klepton esculenta),který je však křížencem skokana krátkonohého(R. ridibunda) a skokana skřehotavého(R.lessonae).Vždycky však nese gamety jako jeden z rodičů(hybridogeneze).
Vodní skokani se určují těžko,spolehlivě podle červených krvinek a jinak se porovnává,zda pata přesahuje kloaku.
U skřehotavého pata přesahuje kloaku,u krátkonohého nedosahuje úrovně kloaky a u zeleného je přibližně na úrovni kloaky.Krom toho skokan skřehotavý je naše největší žába(kolem 13cm),krátkonohý dorůstá kolem 6cm.
Zbarvení je myslím dost variabilní...
tyhle vyčerpávající informace jsem se učil na cvičení ve škole,ne že bych byl nějaký skokanoznalec.

když už se tu tak žabuje,mohu vás poprosit o nějaké Vaše fotky našich vzácnějších druhů žab,pokud měl někdo to štěstí?Nejlépe blatnici skvrnitou či ropuchu krátkonohou,tyto žáby sem bohužel naživo ještě nikdy neviděl,třeba jednou...

Carlos má pravdu,jen náhodou jsem si toho všiml.... Ne, že by na mém názoru nějak záleželo..:-D, ale do štírů trocha dělám
Jinak souhlasím s Ondrou Macháčem, je to asi určitě některý z Hadogenesů, klidně by to mohl být i ten nejčastěji chovaný H.paucidens (jak říká Vavres). Pan Kovařík pojmenoval 15 příbuzných druhů, takže šance na trefu je podle fotky opravdu mizivá:-).