Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy se svleknutím

Ahoj ,

mám dotaz,moje regiuska se před třemi týdny svlékla,svlečka nebyla vcelku,spíš potrhaná,před týdnem se začala svléká podruhé a opět s potrhanou svlečkou . K dnešnímu dni je svlečená tak na 1/2 , mám ji nechat být a nebo to nějakým způsobem řešit ? Nejedná se třeba o nějaký zdravotní problém ? Nedostatek vitamínu či tak ? Děkuji všem předem za odpověď ... :-)

frekvence svleku není normální i když nepíšeš velikost hada nekolik faktorú- nízká vlhkost v nádrži -asi nedostatek vitamínu tuším že ačko -mě se osvědčil ukryt v téměř suchém terariu s rašeliníkem ,hlavní je hlídat svlek očí ty se velice špatně loupou když si je had sám nesvlékl ,pokud se sam nesvleče v rašeliníku tak bych ho dal do krabičky a obložil hodně mokrýma papírovýma ubrouskama /často semi uplně nesvleče p. curtus - zústane jí pruh kůže na zádech-když byla malá tak šla do kyblíku s vodou ale ve150cm už se to dělá blbě-tak jak leží smotaná tak na ni naskládám hrst papírovejch ubrousků namočenejch ve vlažné vodě asi za 10 minutjdou sundat i skůží/skusit skontrolovat teplotu a vlhkost v nádrži nepíšeš jak dlouho hada máš jestli je to čerství kup tak se možná spamatovává z cestování kraken

Nemám ji dlouho - necelý měsíc,taky mám dojem že by to mohlo být stresem ale nerada bych něco zanedbala.Má 80cm.Přes oči se svléká naštestí v pohodě,zůstává ji svlečka na zádech v celé delce.Po prvním svleku nepřijala potravu ale tomu taky přikládám stres. Napadlo mě , vykoupat ji ve vodě a seštrně osušit ? Vlhkost v terárium udržuji kolem 50% pravidelným rosením , teplota je v rozmezí 24°C - 30°C

s krmením to možná bude chvílku trvat ,nesvlečená zada ukazují na nízkou vlhkost v terariu ,koupat se dá ale pokud je had po cestě vystresován tak hoto moc neuklidní,skus úkryt s vlhkým rašeliníkem -v takovem množství aby se mohla zahrabat- tule fintu doporučoval dr. Rehák už dávno-suché terarium kvúli plísním ale vlhký úkryt kdese zvířata vyžadující vyšší vzdušnou vlhkost mohou ukrýt a navlhčit.pokud nemáš rašeliník tak můžeš použít aji lignocel rašelinu cipřišovou mulč ale rašeliník se jeví asi nejlépe a protože je celkem špatně dostupný tak ho dávám jen do úkrytu .kraken

Najdeš je, když had leží klidně v terárku a pozorně si ho dudeš prohlížet občas uvidíš jak po něm přeběhne malinkatá tečka. Nejvíc jsou vidět když se v noci zhasne. To lezou nejvíc. Když nejsou extrémě přemnoženi tak je na hadovi v ruce nenajdeš. Oni zalezou mezi šupiny a laik je tam nepozná. Chce to ho pozorovat když nerušeně odpočívá. Netráví většinu času v misce na vodu??

Opět bych nerad zakládal nové vlákno, tak píši sem. Jde o svlékání jedné mé Lampropeltisky (sinalojka). V poslední době (podruhé za 6 měs.) se stává, že se po odkalení vůbec nesvlékne a svléká jakoby jen jednotlivé šupiny. Mám ji 7 let a podmínky se téměř nezměnily, nikdy nebyl problém. Jen ve výměně substrátu, teď používám ty bukovky - ty ale mám i u jiných a ty jsou naprosto v poho. Teploty jsou 32 na vyhříváku, 24 na druhým konci terka. Velká miska s vodou + bedynka s vlhkým rašeliníkem. Léčba je pokaždé stejná, vet píchne AD a korálovka se za týden v pohodě svlékne (finty s kýblem s vodou a koupačky samozřejmě předcházely návštěvě veta). Pak proběhne pár dalších svleků, naprosto bez problémů a zase nastane inkriminovaná situace. Je to sice teprve podruhé, ale nemůžu přijít na to, kde je problém. Roztoče nemá.
Napadl mě snad opravdu nedostatek vit. A, ale když neměla 7 let problém, proč najednou teď. Krmi má z více zdrojů, takže myšima chudýma na vit. to asi nebude.
Nečekám moc odpovědí, ale kdyby přeci jen někoho něco napadlo, byl bych vděčný.

Ahoj,moje krajta(mám ji necelý měsíc a je jí asi něco přes rok) s kterou mám teď už delší dobu trable o kterých jsem psala v jiných vláknech na poradně se nejspíš kvůli poranění začala svlékat.Nebo spíš asi tak,zakalila se teď už je zase odkalená a kuže je suchá,svlékat se zatím nezačala,už asi tři dny je kůže suchá a zvrásněná,v jednom místě je puklinka,ale pořád se nesvlíká.Vhledem k tomu,že je kvůli popálenině a poranění tlamky na ubrouscích nedaří se mi v teráriu udržet dostatečnou vlhkost i když rosím 3x denně.Dneska jsem ji naložila na hodinu do vody,ale žádný efekt nesleduju.Ani nevím jestli jí to nějak pomůže nebo jestli mám dál čekat,až se začne sama svlékat,nemám s tím zkušenosti.Poradí někdo...díky.

Taky jsem to uz nejednou resil napustil jsem si teplou vodu bud do lavoru polozil do neho hada chvilku ho tam drzel a pak jsem zacal od hlavy nejhorsi je hlava opatrne nejprve spodni cast az kde konci tlama a pak horni stale je potreba ho namacet do teple vody aby to slo jakmile se pretahne hlava je vyhrano pak uz staci jen drzet a hda jak poleze se tsahne jako ponozka zatim jsem to tak resil asi 4 a to spise ze zacatku kdy jsem jeste nemel tolik skusenosti ale vzdy to dopaldo v poradku

Máme regiusku rok a půl starou a zatím se nikdy nesvlékla celá sama. Svlečku má vždycky potrhanou, musíme jí zbylé kousky kůže odstranit ručně po koupeli v umyvadle. Při krmení jí myši posypeme vitamínama, takže by jich snad neměla mít nedostatek. V čem by tedy mohl být problém? Děkuji za všechny vaše zkušenosti a rady.

Vlhkost máme kolem 70%, tak nevím jestli je to málo. Když se má svlékat, tak i několikrát denně rosíme. A co se týká kvalitní stravy, to nejsem schopna posoudit, protože ona si to vždycky stihne sežrat sama a nikdy mi nedá ani kousek ochutnat. Ale už jsme si pořídili i párek myší, aby jsme měli krmivo doma a mohli si hlídat i kvalitu krmě.

Ahojte.
Mám problém,vlaste dva problémy.Asi pred desiatimi dňami som si kúpila 60 cm regiusa.Pri kúpe som si všimla že má na nose suchú a odretú šupinku.Tvrdili mi že sa bude zvliekať.Odvtedy čo ho mám doma sa aj zakalil,len mám taký pocit že nie celý.Jedno oko má už zakalené a druhé celý čas krásne čisté a stále si všade šúcha hlavu.O skolo,o úkryt aj o konár,ale do bazénika nechodí.rosím mu každý deň,takže problém by nemala byt vlhkosť.Ked mi poradíte budem rada,či mu netreba nejak pomôcť pri tom zvliekaní aleboho nasilu položiť do bazénika alebo také niečo.
A ešte druhý problém.Asi pred troma dňami zacal tak mierne otvárat pusinku.Hlavne ked prídem ku teráriu,neviem či ma zastrasuje,lebo ju niekedy nechá aj 10 sekúnd otvorenú a leží.Dúfam že neni chorý.
Ďakujem za odpovede

Znova píšem.Asi som trochu otravná ale toho môjho hadíka som našla s otvorenou tlamkou.Nechcel ju zatvoriť asi minútu.potom sa premiestnil a zatvoril ju,ale stále si ju napráva a ked ju niekedy pootvorí ozve sa také slabučké puknutie.Možno blbá otázka ale nemôže mať niečo s čeľusťou?

Tak jsem hadíka dneska vyslíkla.Naložila jsem ho do vany s vlažnou vodou a po půl hoďce třením prsty jsem kůži postupně srolovala.Začala jsem teda od tam kde už měl nějaké praskliny,šlo to hladce,za půl hodiny bylo po erotice,akorát hlava šla trošlu hůř,ale nakonec i to se povedlo.V místě kde má tu popáleninu a měla strup se kůže stáhla taky,ale žádné nasílí ani krev,teď je to zase mírně odhalené,ale myslím,že se stroupek zase vytvoří.Zítra se ji budu prozměnu pokoušet uměle nakrmit,tak to bude asi taky zážitek.Poranění,které měla v tlamce vypadá o mnoho líp,proplachování betadinem očividně zabírá.Tak doufám,že vše brzy vykurýrujem a budu ji moct zase dát na substrát.

Synus: Jsem celkem konsternovaná tím co tu čtu. Hadí svlékaní probíhá tak, že se had zakalí, odkalí, pak si dá pár dní pauzu a pak se vléká. Ty jsi po třech dnech celá nervózní, že se nesvléká, přičemž to je úplně normální doba. Může to trvat i víc dnů. Po šesti dnech mu kůži sundáš, protože to "už nemůžeš vydržet". Já vim, že je poraněnej a tak dál, ale jeho čas ke svlíkání ještě nenadešel. Je mi z toho celkem blbě, stahovat kůži hadovi, kterej se k tomu zatím jen chystal. Chápu, že ti tu nikdo neřekl žádnej rozumnej názor, ale copak se o těch hadech nedá trochu načíst? Třeba tady na poradně? Nešlo by jim taky trochu věřit, že když celej život nedělaj nic kromě žraní, spaní, svlíkání se a plození, že o těhle věcech něco věděj a že by člověk taky někdy mohl dát na ně? Jinak had se dosvléká ve vlažné vodě, ne v teplé. Pozná se to na lokti, musí být akorát.

Danuska: Jak píše Cejna, vitamíny had získává přirozenou cestou, už mu je prosím tě nedávejte. Zadejte si do vyhledávače tady na poradně "vitamíny", zaškrtejte si hady a vyhledáte si toho dost. ČTĚTE!!! Zadejte si svlékání, zaškrtněte regiusku a opět čtěte. Má tam o co se při svlékání otírat? Kameny, větve, něco? Když vy taky nic nenapíšete, jak chcete poradit?

Hixi 7 - zadej si nachlazení nebo nastydnutí, zápal plic. Vypadne ti toho dost. Pak se tím můžeš řídit. Základ než to načteš - zvýšit teplotu, snížit vlhkost. Studuj a jednej rychle. S tím svlékáním - nemůže to být nesvlečené jedno oko z minulého svlékání? Zakalil se ti celý had kromě jednoho oka nebo vlastně jen to jedno oko?

Mno tak teď když jsem dala na radu lidí tady,jsem podl tebe asi za tyrana či co,nic jsem nedělala násilím,voda byla vlažná o teplé jsem nic nepsala,had měl kůži popraskanou na různých místech a nijak dál se o svlékání nepokoušel.Jestli to bylo zbytečný,tak to nevím,tady mi radili ať jí to sundám,a protože jsem s tímhle něměla zkušenosti,dala jsem na ně.Nikdy jsem to nedělala guttata,kterou jsem měla před tím se svlékala v klidu,bez problémů.Dál jak píšeš,že se tu dá lecos načíst,tak jsem hledala a četla,ale když jsem se konkrétně ptala a dostala od dvou lidí tůtéž radu dala jsem prostě na ně.Kdyby ses tu objevila dřív a poradila jinak...

Teraz nám jeden vet z Kežmarku poradil že máme kúpiť v lekárni 3% peroxid.namočiť do toho vatovú tyčinku a vytrieť mu s tým pusu.A že keď sa to nezlepší tak máme prísť a dá mu injekciu alebo antibiotický výplach.Myslíš že to bude stačiť?

Podle toho co píšeš s tlamou nic nemá a otevírá jí, protože má problémy s dýcháním. Hadovi bych otevřela tlamku a podívala se, jestli je tam všechno v pořádku. Sliznice je světlá, růžová, žádné fleky, nic divného. Pokud je to tak, tak je třeba léčit něco jinýho. Mně přijde, že by to mohlo být nastydnutí v ranné fázi. Už sis pročetl příspěvky na téma nastydnutí, nachlazení, zápal plic? Prostuduj to a sám poznáš jestli se tě to týká. Neotálej, postupuje to rychle a mohl bys přijít o hada. Není had v průvanu? Nenastydl někde? Netaháš ho ven do chladné místnosti? Nevenčíš ho někde na studeném podkladu, i když je místnost vytopená? Přemýšlej. V příspěvcích o nastydnutí se píše o vitamínu C a jiných vitamínech jako podpoře léčby...

Sharkie: Ono to u těch importů regiusek v 99% nachlazení není, je hezké, že chceš pomoci, ale může jít a zřejmě půjde o něco jiného a závažnějšího - zánět dýchacích cest začínající na sliznici tlamy, který může přerůst v ulcerativní nebo též nekrotickou stomatitidu, tzv. hnilobu tlamy, takže bych to spíš viděl na toto vlákno;-)