Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Účinnost jedu Boiga dendrophila (pruhovaná) poradtě prosím

Dobrý den všem. Chtěl bych se zeptat chovatelů co maj zkušenosti s jedovatými druhy. Já doposud choval pouze krajty, hroznýše, mřížky atd, víceméně škrtiče a zajímalo by mne do jaké míry je pro mne nebezpečný jed Boiga dendrophila.
Viděl jsem jednoho chovatele že ji bral holýma rukama a vrtá mi to hlavou::) Když má zadní jedové zuby.... Je ten chovatel blázen nebo je ten jed tak slabý???

Předem děkuji za vaše názory a odpovědi.

To neni tak jednoznacne. Zalezi taky na kondici zdraveho cloveka, jeho metabolismu, nervove soustave, imunite a mnoho dalsich aspektu atd. Take zdravy clovek nemusi byt v kondici a obracene. Muze se stat, ze budes alergicky na urcitou slozku jedu a jdes do kolenou:x: To ale nezjistis bez "nejblizsiho" kontaktu s jedovatym hadem. Muzes byt alergicky i na komari stipnuti...... Komar, vcela, osa..... taky te muzou "tipnout", pokud si alergik, mas velky problem......:-/
Doporucoval bych neresit vyse polozenou otazku, ale jednoduse brat to tak......., bud jsou hady jedovate, nebo nejedovate.:puff:
Kdyz nekdo chova jedaky, tak chova jedaky a neresi problem, "jak moc" je had jedovaty pro zdraveho dospeleho cloveka. Je nutno k tomu pristupovat jednoduse tak, ze had je jedovaty !!! Takze ne tak, jak pises, "....do jake miry.....?", ale jednoduse HAD JE JEDOVATY. Pokud prece chces "....do jake miry...?", tak do miry DEATH:x:. To nejsou blaboly, ale FAKT !!!

ono asi jde predevsim o to,ze kdybych si chtel poridit jedaka tak bych radeji nejakeho mene jedovateho pro zacatek.prece jenom jak vsichni vime tak zacatecnik naseka kolem sebe tolik chyb a radeji kdyz by me razitkoval tak abych jel do nemocnice s tim ze to neni zase az tak strasne.jinak s tou alergii to je pochopitelne to je u vseho ja zatim nejsem na nic musim zaklepat.Zatim je to jen teorie s jedakama si jestepockam mam k nim obrovsky respekt...zmiji uz jsem si chytnul ale to neni to same jako ji mit pokoji kde spim:-D...
takze pro me prvni had:tak neni moc jedovaty a ne moc agresivni to bude rozhodovat spolecne s narocnosti

Ok, když myslíte;-). Já s jedem měl jed jednu zkušenost. Byl jsem u bratrance jako malý a to víte pořát jsem někde blbnul a měl jsem dost dobité ruce. U něj doma jsem viděl krásné žabky a vytáhl jsem si je a hrál si s nimi. najednout se mi zamotala hlava a bech. Vzbudil jsem se na lůžku kolem doktoři... No kteté dítě by poznalo že to jsou Azuresky a ne rosnicky3-[

Jeste me napadlo, k tem jedovatym hadum, balacovani ve smyslu "kam az muzu zajit napr. pri manipulaci" vede k neskutecnym nasledkum:x:. To jen reaguji na to, ze tazatel popisoval "kohosi" pri manipulaci holyma rukama..... Sto krat se ti neco povede, po stoprve ne, pak budes spominat na to stoprve "zabalncovani". Rutina jde v tomhle stranou, ponevadz, kdyz se neco dela "bez problemu" a "nic se nedeje",.......pak opatrnost, pozornost a soustredenost upada (ruku vsichni na srdce;-)....).... Pozor na to !!!

mat-fyz: stoprocentní souhlas. Rutina je prvním předpokladem k průšvihu, při manipulaci s jeďáky musí být člověk pořád ve střehu a nikdy nesmí polevit v ostražitosti. Neustále je třeba mít na paměti, že had je nevypočitatelné zvíře a může zareagovat ve zlomku vteřiny, což může mít u jeďáka fatální následky. Je třeba na to myslet a manipulovat s nimi zodpovědně a s největší opatrností. Jakékoliv zaváhání či podcenění se může hrubě nevyplatit... :x:

Pro Kudlanka: Nevím, kde jsi slyšel, že rod Boiga jsou klidný hadi. Pár jsem jich už chytil v přírodě a také znám dost lidí co je chovají.
Stim jedem je to zvláštní s někym to ani nehne, ale jsou známé i smrtelné případy u dendrophil. Takže na ně velice opatrně a navíc když kousne dendrophila, která má přes 2m i kdyby nebyla jedovatá tak to pěkně bolí mají dost velkou sílu.
[03000007203_01_f.jpg]
[03000007204_01_f.jpg]
[03000007211_01_f.jpg]
[03000007209_01_f.jpg]

Oni se kolikrát jeví jak klidní, ale rádi kousnou. Třeba jsem si tedka všiml co mná táta cyaney tak jeho nikdy nekousnou, ale když si je veme někdo jiný do ruky tak se hnedka zahryznou, toto chování moc nechápu. Ale co jsem přišel do styku třeba s drapiezii tak chvíli byla vpohodě, ale z níčeho nic se zahryzla a to můžu říct, že byla bolest. Ale dendrophilu s netroufnu chytit jinak než za hlavu.

Nemyslím si, že je blázen. Sám jsem měl odchovaný dendrophily a dalo se s nima manipulovat úplně v pohodě nehledě na to, že má zuby vzadu a mládě se těžko během mžiku dostane na kůži zadníma zubama. U importovaných dospělých zvířat je situace jiná, zvířata jsou dost nervní. Určitě bych nedoporučil import. zvíře člověku,který chce začít chovat jed., ale rozkrmené mládě z odchovu je úplně něco jiného.

Jak už zde někdo psal, tak si dávej bacha.. Zvířata z importu jsou dost kousavá.. Ona si v klidu "chrupká" a najednou na tebe prudce vyrazí a to i přes metr daleko a nějakou dobu se ne a ne uklidnit.. Co se týče jedovatosti, tak jsem sice neslyšel o úmrtí, ale klidně bych tomu u 2m velkého jedince věřil.. Pokud ji ale hned strhneš, tak si myslím, že se ti nic (možná mimo zarudnutí) nestane-tedy pokud nejsi alergik..

No nemám s tím zkušenost , ale na netu jsem vyštrachal , že jsou celkem útočné , ale jelikož mají zuby až vzadu v tlamce tak prý člověka většinou nezasáhnou , ale můžou způsobit silnou otravu pokud se tak stane , spíš bych dával bacha.

sám je nechovám a bohužel všechny jedáky mi ta moje zmije zakázala ale kolega který je má tak je získal od maníka který je dával pryč protože ho kousla -první den nic ale asi za dva dny nevolnosti au doktora mu našli krevní obraz jako po těžké žloutence rozhozený jatra a kdeco půlroku dieta a problémy takže asi bych si na ni dal pozor všechno je o osobní vnímavosti organismu daného jedince a zjištovat to až při kousnutí jaká vnímavost toxinu je -anafylaktický šok je prej hodně rychlá a nepříjemná věcasi bych s každým jedovatým hadem zacházel jako s jedovatým hadem at je pohodář jak chce

Jj. Ty dlouhodobější následky mohou být dost nepříjemné, může dojít k problémům s játry, ledvinami, stejně tak je podceňována např. toxicita některých "trimeresurů" i dalších druhů, na první pohled se nic nestane, ale můžou se objevovat pozdější komplikace jako následek účinků toxinu. Opravdu nelze nic podcenit. Na druhou stranu pochopitelně u uštknutí kobrami, mambami nebo velkými "bitiskami" aj. je pravděpodobnost velkých komplikací (až smrti) mnohem pravděpodobnější než třeba u těch bojg nebo "trimošů".