Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Účinnost jedu Boiga dendrophila (pruhovaná) poradtě prosím

Dobrý den všem. Chtěl bych se zeptat chovatelů co maj zkušenosti s jedovatými druhy. Já doposud choval pouze krajty, hroznýše, mřížky atd, víceméně škrtiče a zajímalo by mne do jaké míry je pro mne nebezpečný jed Boiga dendrophila.
Viděl jsem jednoho chovatele že ji bral holýma rukama a vrtá mi to hlavou::) Když má zadní jedové zuby.... Je ten chovatel blázen nebo je ten jed tak slabý???

Předem děkuji za vaše názory a odpovědi.

Pro Kudlanka: Nevím, kde jsi slyšel, že rod Boiga jsou klidný hadi. Pár jsem jich už chytil v přírodě a také znám dost lidí co je chovají.
Stim jedem je to zvláštní s někym to ani nehne, ale jsou známé i smrtelné případy u dendrophil. Takže na ně velice opatrně a navíc když kousne dendrophila, která má přes 2m i kdyby nebyla jedovatá tak to pěkně bolí mají dost velkou sílu.
[03000007203_01_f.jpg]
[03000007204_01_f.jpg]
[03000007211_01_f.jpg]
[03000007209_01_f.jpg]

Jak už zde někdo psal, tak si dávej bacha.. Zvířata z importu jsou dost kousavá.. Ona si v klidu "chrupká" a najednou na tebe prudce vyrazí a to i přes metr daleko a nějakou dobu se ne a ne uklidnit.. Co se týče jedovatosti, tak jsem sice neslyšel o úmrtí, ale klidně bych tomu u 2m velkého jedince věřil.. Pokud ji ale hned strhneš, tak si myslím, že se ti nic (možná mimo zarudnutí) nestane-tedy pokud nejsi alergik..

No nemám s tím zkušenost , ale na netu jsem vyštrachal , že jsou celkem útočné , ale jelikož mají zuby až vzadu v tlamce tak prý člověka většinou nezasáhnou , ale můžou způsobit silnou otravu pokud se tak stane , spíš bych dával bacha.

sám je nechovám a bohužel všechny jedáky mi ta moje zmije zakázala ale kolega který je má tak je získal od maníka který je dával pryč protože ho kousla -první den nic ale asi za dva dny nevolnosti au doktora mu našli krevní obraz jako po těžké žloutence rozhozený jatra a kdeco půlroku dieta a problémy takže asi bych si na ni dal pozor všechno je o osobní vnímavosti organismu daného jedince a zjištovat to až při kousnutí jaká vnímavost toxinu je -anafylaktický šok je prej hodně rychlá a nepříjemná věcasi bych s každým jedovatým hadem zacházel jako s jedovatým hadem at je pohodář jak chce

Jj. Ty dlouhodobější následky mohou být dost nepříjemné, může dojít k problémům s játry, ledvinami, stejně tak je podceňována např. toxicita některých "trimeresurů" i dalších druhů, na první pohled se nic nestane, ale můžou se objevovat pozdější komplikace jako následek účinků toxinu. Opravdu nelze nic podcenit. Na druhou stranu pochopitelně u uštknutí kobrami, mambami nebo velkými "bitiskami" aj. je pravděpodobnost velkých komplikací (až smrti) mnohem pravděpodobnější než třeba u těch bojg nebo "trimošů".