Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Týrání zvířat-video,jen pro otrlé

Omlouvám se předem,že je to možná téma,které jde trochu mimo teraporadnu,ale jde taky zvířata.Včera jsem na ifauně narazil na jedno video,které mě opravdu ohromilo a zarazilo do té míry,že jsem se na něj ani nedokázal dodívat a se slzou na krajíčku sem se šel opít,bo to bylo fakt neskutečně kruté.

video je tu: fourrure

Jsou to stránky společnosti bojující proti kožešinovému průmyslu a týrání zvířat v něm.
Upozorňuji,že video je neskutečně kruté s dostatkem detailních záběrů na umírající zvířata,rozhodně ho !!!nedoporučuji slabším povahám,zkazí vám to den!!!
...přesto ho sem dávám,poněvadž myslím,že je dobré vědět,jak to chodí...a odradí vás to spolehlivě od koupě novýho kožichu sobě nebo manželce...

me to neodradi, ne ze bych v kozesine nebo kuzi chodil, ALE nic proti tomu nemam. Clovek chova zvirata pro svuj uzitek po celou dobu sve existence, at pro maso nebo kuzi, mliko, taznou silu atd. I ke zvireti co chovam pro maso nebo kuzi/kozich se muzu chovat s uctou a kdyz uz ho musim zabit tak bez zbytecneho utrpeni. Ze se nekdo chova jak hovado nema nic spolecneho s uzitecnosti zvirete coby zdroje masa-kuze-kozesiny...

jj to beru,chovat zabíjet zvířata kvůli potravě a jiným věcem...ale kvůli módě mi to přijde v dnešní době strašně povrchní...
A de mi právě o tu krutost,jaká byla v tom videu,když už ty zvířata zabíjejí,tak s úctou,rychle a co nejvíc bezbolestně a nestahovat třepající se omráčené mývaly ještě zaživa]:(
Lidi sou svině,škoda že nad nama není nějakej vyvinutější predátor.

Clovek chova zvirata pro svuj uzitek po celou dobu sve existence

- řekněme od jisté doby své existence ;-), myslím, že první zmínky o nějakým "chovu zvířat" jsou až někdy ve starší době kamenné - v mezolitu první ochočení psa, který byl již využíván k lovu a chov "hospodářských" zvířat pak v neolitu (ml. doba kamenná)- ale to spíš jen jako vtípek, mini rejpaneček.
Jinak souhlas s Luciferem, nicméně je tohle docela silný kafe a právě kvůli takovejm věcem se radši oblíkám do petflašek a rozhodně mě tohle od nákupu zvířecích produktů už dávno odradilo (tím to nijak neodsuzuju, můj děda taky chová králíky a prodává kůže, jako spusta dalších lidí, u kterých se ty zvířata maj hodně fajnově). Jediný co mám z kůže je pásek a ten je z čuníka, kterej pravda nežil pěknej život, ale smrt měl rychlou a navíc byl zabitej hlavně pro maso.

Je to otřesný i ta slza ukápla :.(
Už od pradávna se zvířata využívají pro maso a kožešiny, ale domnívám se že v dnešní "vyspělé" době, by zabití těch zvířat nemuselo být natolik drastické. Aby je je stahovali z kůže, když ještě jsou živí, tak to jsou naprostí idioti a pro mě neadrtálci, kteří si nezaslouží nic jinýho než to samý, co dělají těm nebohým tvorům, vždyť bez nich by neměli peníze a dát co do huby a ještě se tomu smějí :.(

no právě,kyž sem viděl tu bolest,jakou to zvíře muselo cítit,stáhnuté z kůže a dodýchávající na hromadě mrtvol svých druhů v těžkých křečích,nezvládal sem to,ten chlápek by si zasloužil to stejny,hajzl3-[
sralo mě,jak mu to bylo u prdele a jen dál a dál jel s nožem,aby to měl rychle vodbyty.

To video už koluje po netu pár let, když jsem na něj narazil poprvé, taky jsem ho nezvládnul dokoukat do konce. Taky bych mu s chutí šlápnul do obličeje, ale na druhou stranu mi příjde, že to bereš jako něco, co se tady neděje. Jak už psal Michal, kolik z nás si alibisticky kupuje úhledně zabalený kuřátka v hypermarketech, oblíká se do kůže, nebo třeba používá kosmetiku testovanou na zvířatech. Zkrátka co oči nevidí, nás netrápí. Našlo by se toho spousta. Za sebe můžu říct, že si na tohle dávám velkej pozor, ale maso si dám rád, takže se na tom taky podílím a nemá cenu si nic namlouvat. Je potřeba si nejdřív zamíst před vlastním prahem.
Je to asi dva roky zpátky, co jsem se náhodou dostal na brigádu do slepičárny, práce spočívala v tom, že přenášíš kuřata do jiný klece. Lidi co tam dělali, se s nima vůbec nemazlili, sem tam zlomená noha, křídlo, bylo jim to úplně jedno. Bafli do každý ruky tři kuřata a házeli je o kus dál. Občas v kleci oklofaná kostřička a o nějakým opeření se moc nedalo mluvit. Samozřejmě se tohle neděje všude, ale taky si nedělám iluze, že jsem viděl to nejhorší. Tak nevim o kolik jsme lepší, než chlap z videa.

no tak jasně,zvířata se zabíjela odjakživa a zabíjet se budou dál...kvůli různým účelům...jen mě na tom videu ohromil způsob zabíjení a absolutní lhostejnost toho kata...smrt je přirozená,jen mi prostě přijde,že ten chlap mohl ty zvířata zabíjet mnohem humálněji,ikdyž mě teď napadá,že to asi dělal takhle kvůli zachování neporušené kožešiny...
Slepičány jsou taky svinstvo,však EU se to snaží zlepšovat ne?snad to bude brzo minulost.
Sám jím maso a tak,rohodně se nechcu nějak obhajovat...jen myslím že u nás s krávama a prasatama nemlátěj o zem a pak je nechaj dodýchat někde položeny...

Lidi co tam dělali, se s nima vůbec nemazlili, sem tam zlomená noha, křídlo, bylo jim to úplně jedno.

Pro srovnání: byla jsem na brigádě na jedné psychiatrické léčebně jako ošetřovatelka, jednalo se o gerontologické oddělení plné žen. stav tam byl tak kolem 42 žen a z toho bylo pouhých 14 chodících, zbytek byly ženy, které celý den musely ležet v posteli. Třičtvrtě personálu sester s nima zacházelo příšerně, žádné opatrné zacházení, mluvení na ně kdepak, paní se vzala prudkým pohybem se přišoupla k železné postranici a převrátila se na jinou polohu, samozřejmě ji mezitím stačili o tu železnou postranici bouchnot, když je krmily, tak jim pomalu násilím vymlátily lžicí i ty poslední zuby, které měly. A jediný argument na můj údiv a nepochopení nad tím vším byl: Jsou starý, ony to necítí, jsou dementní, ony ti nerozumí, nemluv na ně a sama přitom vím, že to nebyla žádná pravda, ony vnímaly až moc dobře a rozumněly každému slovu.

A bohužel podobné sestry jsou i v nemocničncíh zařízeních.

nevím kolik je tu křesťanů,ale já věřím v evoluci a vývoj člověka

Jak to spolu souvisí? Já jako Katolík taky věřím v evoluci. Křesťanství není jen o tom opakovat slovo od slova po faráři a evoluce zas neznamená, že člověk je z opice. Mimochodem i Darvin studovat teologii a o evoluci se před ním zmiňuje již sv. Augustin nebo Tomáš Akvinský

no teď jsem delší dobu na tohle téma diskutoval s jednou slečnou....a pokud si katolík a věříš v evoluci,jak to vidíš s člověkem?BUM a byl tu adam a eva,ostatní se tak nějak vyvinulo,člověk nee?
Mě evoluce s křesťanstvím moc dohromady nejde,navíc se křesťanství stále snaží evoluci vyvracet.

já chci normálně diskutovat a zajímá mne tvůj názor,tak se do mě prosím hned neobouvej...myslím že jsem v tomhle směru vzdělán poměrně dostatečně.
Většina křesťanů,co znám evoluci odmítá z docela jasných důvodů,jak to teda vidíš ty?Evoluce tedy proběhla a probíhá nadále a člověk tu byl odjakživa?
Tvá verze má plno úskalí,už vzhledem k tomu,co se tvrdí o původu mitochondrií:-DAle věř si čemu chceš....já beru lidi a zvířata na stejné brdo.
a nebyl podle Bible Adam první a Eva z jeho žebra?

Omlouvám se za ty mezery ve znalostech, rozhodně jsem se nechtětl obouvat. Každopádně jakékoliv náboženství nepopírá fakta či rozumný názor člověka na cokoliv. Žádná víra nemůže člověka svazovat a omezovat. To je jen vlastnost lidí vnucovat druhým své názory.

Většina křesťanů,co znám

ty neznáš třeba Jířího Grygara?:-)

Žádná víra nemůže člověka svazovat a omezovat

V praktickém životě se ale dlouhodobě ukazuje, že ve jménu takovýchto krásných myšlenek a teorií se dějí ta nejhorší možná zvěrstva, která si jedna skupina lidí dokáže vymyslet proti druhé. Je úplně fuk jestli jde o křesťana, muslima, komunistu, nebo nějaké jiné uskupení. Vždy se v historii, alespoň doposud, krásná myšlenka zvrhne v šílenství, masakr, do nebe volající nespravedlnost a boj o moc. Proto já osobně krásné myšlenky a teorie nesnáším.

Po tom všem, co tu píšete, nemám odvahu se na to podívat! Já nemůžu zabít slepici (je fakt, že někdo to dělat musí), natož se dívat na takové krutosti. Souhlasím s tím, že když se zabíjí zvíře pro maso nebo když se vůbec musí zabít, musí se to dělat rychle, aby netrpělo. Se zabíjením zvířat pro rozmary lidí nesouhlasím. Většinou se mi potvrdilo, že kdo nemá rád zvířata a umí se na nich dopouštět krutostí, nemá rád ani lidi. Je mi z toho smutno a opravdu se na to raději dívat nebudu. Tečou mi slzy i bez toho.

Tfuj tajbl... a to jsem se na to nedívala. Řekla jsem si, že si přečtu jen reakce, abych se ujistila, že mám stejný nebo podobný názor.
Možná jsem přehnaně úzkostlivá, ale stačilo si jen přečíst co píšete a hrůzou se mí rozklepaly ruce a povyskočil výtah... asi mam až moc bujnou fantazii a vidět to opravdu ani nepotřebuju.

Taky nejsem zarytej ochranář, maso jim, pásek si taky koupim... ale z takovejch lidí a z takový manufaktury je mi fakt zle...

Pravda pravdoucí je jak už jste psali,že zvířata se používají na maso atd..ale 1)v dnešní době je můžou zabít nějak nebolestně(např.injekcí)
2)dnes pravá kožešina není už ani tak moderní a může se
vyrobit falešná...to samí je s krokodýlí kůží atd..
ach jo..kdyby se mi ten člověk dostal pod ruku tak:x:...
Jak říkal můj největší oblíbenec Steve Irwin:,,Vůbec se nebojím,že přijdu o život.Když mám zachránit koalu,krokodýla,klokana nebo hada,kamaráde,zachráním ho.".....Ale je to tak!Já být u toho,tak toho chlapa skopnu do holeně,dám mu pěstí do břicha,on se skloní a kopnu ho do toho jeho zabijááckýho xichtu....Zvíře za nic nemůže...

v tom se prave pletes, v danem prostredi jsou na to jednoduse zvykli, je to dano historicky, netaham do toho zadny rasizmus - jednoduse maj absolutni neuctu k cemukoliv zivemu, treba v nekterych oblastech Ciny. Videt zivou kocku co se jeste hybe sparenou ve vrici vode a za ziva stahovanou z kuze - "naprosto normalni". Pres veskere zverstva co se dejou u nas tohle tady nenajdes - mimo nejake extremni excesy. Nekde v Asii je to uplne normalni bezna vec a vubec jim to neprijde ze je to divne. Chovaj se tak k zivym tvorum po staleti, tak jim to jednoduse prijde "normalni"... ]:(

S timto musim jednoznacne souhlasit. Tyto asijske narody maji neuctu k zivotu a to uz z nabozenskych duvodu. Jejich vira v reinkarnace a s tim souvisejici odplata za ciny v minulem zivote, z nich cini absolutne otrle cyniky vuci utrpeni nejen zvirat ale i lidi. Vzdyt i valecne konflikty v techto zemich jsou provazeny neuveritelnymi krutostmi, viz. Polpotuv prevrat v Kambodži, invaze Japoncu do Ciny, atd.

Já teda fakt nějak nechápu o čem se v posledních několika příspěvcích mluví::).
Na to video jsem nekoukal, už jsem ho (nebo jiné podobné) párkrát viděl. Většina asiatů je opravdu hodně necitlivá ke zvířatům, je to pro ně zvíře a oni jsou lidi. Nejde o technický pokrok, ale o mnoha set letou kulturu, která taková prostě byla a je a mění se to jen málo nebo vůbec. Na druhou stranu je pravda, že uživení se těch chudáků zavisí opravdu na šílených normách a vydělat si někde pár "dolarů" (resp. jejich ekvivalent v místní měně) na uživení dětí není snadné. Dohromady (necitlivost ke zvířatům + obtížnost výdělku) z toho může vyjít něco podobného. Je to smutné, ale je to tak. Bohužel. Nejsmutnější na tom je, že ty kůže od nich za zlomek ceny putují do toho podle Vás "civilizovaného" euroamerického západního světa. Kde jsou pak za nepoměrně větší cenu prodávány "civilizovaným" lidem. Jak bylo řečeno - co oči nevidí...
Evoluci a křesťanství nebudu komentovat, to je na úplně jinou debatu.;-)

Tak je to sice smutná podívaná, ale neodsuzujme jen Asiaty, kteří to vůbec neberou jako nějaký sadismus. Pro ně je to práce jako každá jiná. Imho, když už jsme u těch "civilizovaných" lidí zde v Evropě nebo v Americe, koukněte sem:
http://video.google.com/videoplay?docid=51980364552 03368887
Podobné scény lze vidět všude v "civilizovaném" světě, ať už jsou to jatka, drůbežárny, farmy kožešinových zvířat, nebo třeba velrybářství... Jen nezavírat oči.
Pořád si ještě myslíte, že jsme něco víc než Asiaté?

Nedá mi to - k tomu videu výše jsem se už vajadřovata s ouhlasím s Luciferem. Zabili jste někdy potkana na krmení? Taky má posmrtné křeče, stejně jak ti psíci. Zabijeli jste někdy slepice, kachny, husy? Doma? Je to úplně to samé - jen doma, skryté. A jak myslíte, že zabijeli naši praprapředci mamuty? Zhruba od nich ta zvířata totiž zabijíme... Možná dokonce déle, jen jsme neznali pojem humální...

Něco jiného je, jaký způsob zabijení člověk zvolí. Neříkám, že to je vždy ideální, ale co jsem viděl na jatkách, tak je to velmi rychlá záležitost. Video od Richarda je šílené a je to do nebe volající trestný čin - podle současných pravidel se takhle prostě zvíře zabít nesmí. Co mě vadí možná ještě víc jsou lidolovci - stačí se kouknout, kolik nedohledají zvěře. A nebo jejich stavovská čest, která jim třeba velí nestřílet zvěř na pastvě (paši) - koukněte, kde je nejvíc posedů (často třeba i s hromadou pokrutin, osin či dokonce mrtvejch ryb na prasata...). Nechci psát, co je a není horší - nejde stanovit žebříček. Jakto - zkuste ohodnotit čin ekologistů či jak se jmenují - vypusštění záchrana psíků, pesců či norků amerických do volné přírody... Norek nám úspěšně hubí celou řadu původních druhů - mimo jine i u. podplamatou... Atd. atd. Nejlépe asi: "Hoďte kamenem, vy co jste bez vinny...". Je to těžké se s tím vyrovnat, ale kdo z vás tady je absolutní vegan?

A vše se vším souvisí, ono to ěstování ytiček a stromů umí být pro přírodu taky šílenej průšvih - asi i horší, než zabijení psíků ranou do hlavy...

VH

Omlouvám se za zmatky,jen mi přišlo,že tu někdo považoval asiaty za "jiné" lidi,s tím nemůžu souhlasit.
Je jasné,že mají jinou kulturu a že chcou nějak přežít...tenhle koloběh je krutý a nespravedlivý,o tom jsem věděl již předtím...co mě však zarazilo,byl způsob zabíjení...
Ritchi sem dal další podobné video,taky je kruté,nicméně mi to pro ty zvířata přijde jako daleko rychlejší smrt,když je podřežou,ideální taky není,ale je to oproti tomu videu s kožešinovými zvířaty mnohem humálnější,aspon podle mě.

A k evoluci a křesťanství,rád bych na to slyšel nejen tvé názory ,můžeme debatovat,nezaložíme nové vlákno?:-pNechci se do nikoho navážet kvůli jeho víře,jen mě zajímají názory tady:-)

proč myslíš?těm ovcím přeřezali krkavice,smrt musí přijít docela rychle...ty psíky hádám prvním ůderem o zem omráčil,druhým úderem se jim snažil zlomit vaz....a jestli ses díval na to první video tochu déle,šlo vidět,že to ten psík,ač byl stáhnutej z kůže,rozhodně ještě za sebou neměl...možná to byla vyjímka,ale stejne...otřesný pohled:.(
ale většinou už ti psíci projevovali jen posmrtné reflexy

Nevím, nemyslím si, že to bylo až tak rychlé. Jasně, ten psík asi možná ještě žil - je to hnusnej pohled, ale znovu sep ptám - viděl jsi někdy zabijení domácího zvířectva na vsi? Prostě IMHO je to celé tak trochu vytržené z kontextu, nic víc, nic míň.KOžich nemám a mít necchi :) Vepřové, kuřecí, a nebo třeba klokjaní maso rád...

VH

Já se jen zastanu vesnice, byl jsem jednou u známého na zabíjačce a zabíjí elektřinou.... A vůbec toto téma nemá cenu řešit, člověk je prostě na vrcholu a zvíře je zvíře a člověk se nebojí, jelikož je nejvýše, tady všichni budete ukazovat na to jak se chováme ke zvířectvu, ale na to jak se chová člověk k člověku jaksi vypouštíte...Jednou jsme si adoptovali holčinu v Kongu a celá jejich škola byla vypálená a holčina také zavražděna, lidé se k sobě chovají krutě, vraždí se nehorázně a vy budete koukat na takové jiné věci....my je to u prdudlaj, co tam s nimi dělají, jelikož se to tak dělalo vždy, dělá se to a dělat se to bude, i kdybyste se na hlavu stavěli....

Zydy, taky s Tebou musím souhlasit... řešíme tady jak se kdo chová ke zvířatům a přitom sami lidé se k sobě chovají hůř než ta zvířata. Válčí, zabíjí se, mučí se a znásilňují, jakoby nebylo dost jiných neštěstí a přírodních katastrof. Je to smutné, ale je to tak. Já to vidím tak, že určitou agresivitu v sobě máme zakódovanou a zděděnou po opicích. Všichni primáti jsou vesměs velice hašteřiví až agresivní a to nejen vůči sobě v rámci druhu, ale i k ostatním zvířatům. Lidé o tom samozřejmě dokáží přemýšlet a většina z nich proto agresivitu dokáže rozumově potlačit. Bohužel, ne vždycky to funguje tak jak má a "primitivní" pudy často zvítězí nad rozumným myšlením. Asi proto je ve světě lidí tolik násilí a brutality. Mám takový pocit, že kdybychom se vyvinuli z jiného živočišného řádu než jsou primáti, chovali bychom se úplně jinak nejenom k sobě, ale i k ostatním živým tvorům :-(

kdybychom se vyvinuli z jiného živočišného řádu než jsou primáti, chovali bychom se úplně jinak nejenom k sobě, ale i k ostatním živým tvorům

Tohle si rozhodne nemyslim. Zivot je proste boj a patri k nemu mj. i vnitrodruhova konkurence. Co udelaji kolonie jednoho druhu mravence kdyz se potkaji? Po vcerejsim vyletu mne napada - jak se asi zachova samec rohace kdyz potka jineho? Co "chudak" samecek pavouka pozirany samickou? Nebo jsou lepsi vsudypritomne straky plenici hnizda drobnych ptaku? Opravdu se k sobe chovaji o tolik lepe? Jinak bychom se nejspis chovali, ale jestli lepe nebo hure...?

Asi na tom, co píšeš RITCHI něco bude, vzpomínám si jak jsem dělal nějakou práci na VŠ o člověku neandrtálském, kde jsem se musel zabývat i jeho vymizením/vyhynutím. Jedna z teorií byla, že H.(s.)s. zvítězil nad H.(s.)neandrtalensis v konkurenčním boji, právě díky své větší agresivitě, zákeřnosti a lepším schopnostem adaptace, lepší práce s nástroji atd. Jedna z teorií, které ale vědecká veřejnost velkou váhu nepřipisovala, byla i přímá genocida neandrtálců moderními lidmi. No každopádně máme agresivitu, zabíjení a určitou krutost všichni v krvi. Je otázkou jak moc to dokážeme nebo chceme dokázat potlačit nebo jak moc to v nás podporuje nebo naopak potlačuje kultura, ve které žijeme.

Mozek je největší zbraň v konkurenčním boji člověka. Jeho pomocí se dokáže zachovat zákeřně jak "zvíře". S takouvou zbraní by se jakýkoliv živočich chovalo podobně. Fakt je, že záběry tlupy šipmanzů na válečné ztezce, nahání člověku hrůzu, ale jen proto že v jejich chování spatřuje sebe.

VH - nerad Ti oponuji, ale s tím sofistikovanějším zabíjením na jatkách bych to zase tak optimisticky neviděl. Viděl jsem dost videí z porážky jatečních zvířat (bohužel i z ČR) a můžu zodpovědně prohlásit, že to nic hezkého nebylo... ostatně, občas něco prosákne i do televize, takže si každý může udělat obrázek sám. Tenhle reportážní článek jedné studentky veterinární fakulty - http://www.vegetarismus.ch/heft/98-2/schlacht_cz.ht m je sice napsaný tvrdě v duchu ortodoxního vegetariánství a je šikovně podán tak, aby chytil za srdce. Ale na druhou stranu je možná trochu zdramatizovaným potvrzením toho, že zvířata na jatkách jsou jen pouhopouhým tovarem určeným ke zpracování, a že se na ně žádné ohledy neberou. Asi nikdy nezapomenu na záběry krav shazovaných z vysoké korby náklaďáku, které s přelámanými hnátami zaměstnanci jatek na zemi dobíjeli těžkými železnými palicemi...:x:

Proč, odkazujete na cizí propagandisticky zaměřená videa. Je docela dost dobře možné, že v dnešní době, kdy je každý druhý upřímný, jsou točena na zakázku s cílem zmanipulovat veřejnost. Nechce se mě věřit tomu, že pokud člověka někdo natáčí, bude se chovat jak je na videích vidět a ukazovat tak na tu nejhorší stránku své práce a tím riskovat že o ní přijde.
Pokud toužíte po tom vidět autentický a nefalšovaný masakrzvedněte se od počítačů a běžte se projít, zrovna v tomto období, po našich českých loukách a polích. Uvidíte jak my civilizovaní lidé nedokážeme zabránit neskutečným masakrům naší české zvěře. Uvidíte stát srnku nad svým beznohým umírajícím srnčetem, které ještě hodiny a hodiny trpí, po průjezdu našeho civilizovaného českého traktoristy. Nebo naopak uvidíte srnče stojící bezmocně nad svou mámou která s vyhřezlými vnitřnostmi a vytékajícím mateřským mlékem z rozdrceného vemínka zase bezmocně kouká na své mládě. Rozsekaná hnízda (to musíte jít dřív) bažantů, koroptví, včetně líhnoucích se kuřat. Rozpůlené malé zajíce, nebo ještě lépe živé ale bez nohou.
To je to o co bychom se měli starat a ne podléhat propagandě a řešit problémy jiných, stejně je nevyřešíte i když uznávám že je to podstatně jednodušší, nadávat na ostatní.

P.S. nemusíte ani chodit na pole, stačí si v jakékoliv venkovské hospodě poslechnout denní zážitky traktoristů, některý se po deseti pivech chlubí kolik těch srnek dneska "sjel", některému je to líto, ale v každém případě se to děje.

Khor: Konečně nějaký kloudný názor;-). Mluvíš mi z duše. Pár bláznivejch veganů řeší týrání zvířat v Číně a pak podobná demagogická a ekologicky naprosto neuvědomělá skupinka "zachrání" partu minků vypuštěním z farem do volné přírody, kde ti pak decimujou naše původní druhy (raky, žáby, užovky)... Nejhorší je když se ekologicky nevzdělaní ekofanatici snaží pomáhat přírodě...

Bohužel je to tak krokodýle, čím vzdálenější problém, tím lepší návod na řešení dokážeme vymyslet a úplně největší jasno mají holotypy ekologických diletantů. Ekologické povědomí 90% populace je na katastrofální úrovni. Proto je také tak jednoduchá manipulace s lidmi a jejich názory. Příroda prostě není "hodná holka", kde zvířátka svorně koexistují ve vzájemném pochopení, šťastná a spokojená ve své volnosti. Tak to prostě není, příroda je nádherná ale nesmírně krutá potvora, tak jak to často bývá. Bohužel krutost, nesmlouvavost, a bezohlednost je samotným motorem evoluce a tudíž toho krásného a rozmanitého života. No a když někdo, kdo pronikne do podstaty věci jako třeba JaBula reaguje, téměř nikdo se ani neozve. Nikdo neřekne "jo holka, je to blbý, ale máš pravdu". nerad bych, aby mě někdo podezíral z opěvování krutosti, musím se přiznat, že i já jsem alibista a mám rád konejšivý pocit,
že mě řízek napochodoval na talíř dobrovolně a s radostí. Jen tím chci říct, že od té doby co jsem pochopil, tak stojím v němém užasu nad moudrostí starých jednoduchých přísloví, v tomto případě "vše zlé, je pro něco dobré".

No jestli tohle bylo točeny na zakázku, což je teda možny, tak je to ještě horší. A jak těm žebrákům ještě zakrývali ksichty! Myslím, že si taky vezmu pár těch čínskejch příšer, nebo co to bylo za národ a taky na zakázku něco natočím. Stačily by tak ze tři, jsou to maly trosky, takže všechny otřískám o zem. Jednomu usekám včechny hnáty, druhymu trochu poskáču po krku a palici a třetího stáhnu z kůže a všechny akce samozřejmě provedu při jejich vědomí (ti by ječeli!!)
Jediný rozdíl bude, že z toho nebudu nijak špatný, číňanů jsou hordy a chybět nikomu nebudou a jako výstražné video to účel splní dokonale!!!
I když bych takto klesl na jejich úroveň, zachránil bych spoustu zvířat od utrpení a zhrábl prachy a nobelovu cenu

Je jedno, co to bylo za lidi, kteří mohli něco podobného udělat. Hnusí se mi, že to byl "člověk", který byl obdařen rozumem, kterým si může uvědomit co dělá a proč to dělá a už vůbec nechápu, že se podobných věcí může člověk dopustit na člověku. Samozřejmě , pokud chce někdo dostat na veřejnost nějakou zprávu, která má šokovat, tak ji zveličí. Nějakých ekofanatiků a vegetariánských extrémů bych se nedržela. Stačí se fakt podívat do naší přírody.

Nechápu to, tady ani nejde o to proč se zabijí, protože kvůli kožešinám se zvířata zabíjí a zabíjet budou, ale takovímhle způsobem, to je prostě moc.. Kdybych to viděl na vlastní oči, tak bych k tomu kreténovi přešel a taky bych mu tu hlavu o zem omlátil, prostě to nechápu.!

Hnusí se mi, že to byl "člověk"

Něco jiného ale je,když by to byl člověk z divočiny...Např.Papuánci.Tam bych to i pochopil a na jeho místě bych dělal totéž.Pokud je to člověk z normální civilizace a vesele se tím bavil,tak bych to nenechal jen tak.Nedíval bych se,jak jedno za druhém vraždí a mlátí s ním o zem.I kdybych měl sedět až zčernám,tak aspoň budu mít dobrý pocit,že jsem zachránil zvíře,které si zaslouží žít.Pro mě je zvíře přednější než člověk(neberu do toho rodinu)....Nikdy nepřestanu milovat zvířata a vůbec nepochopím,proč je zabíjejí takto.....-nejdřív zvíře,potom člověk.....Toho se já řídím a vy?

To je sice hezky že by ses na to jen nedival a šel bys sedět za to že si toho manika sejmul,ale ty by si seděl a na jeho misto by přišli třeba dva novy a zabili by dvakrat vic zviřat.Je to hnus co se děje,ale stejně stim nic neudělaš.Myslim že spousta lidi si to samy muže řict i o nas,chovatelich hadu a jinych požiraču myši atd.řeknouti,jak jim mužeš hodit živou myš a koukat s radosti na to jak ji had nějakou dobu dusi a myš se u toho mele.Samozřejmně to nechci srovnavat stim videem,to vubec ne.

Já ani moc ne, člověk je člověk a chová se tak, jak ho evoluce stvořila. Zrovna tak bezohledně jako každý predátor na vrcholu potravního řetězce. Třeba zrovna krutost a bezohlednost vašich předků umožnila vaší existenci. Dělat se to nemá a je potřeba proti tomu zbrojit, ne však tímto způsobem. Je potřeba proniknout pod děsivý povrch problému, pochopit ho a potom teprve cokoliv dělat, to smysl má, hysterické výkřiky nikoliv.
Jinak k těm dutým hlavám. Raději bych se měl jako dutá americká hlava, než jako chytrej Čech. :-)
Tím chci říct, že jsou, nebo alespoň dosud byli tak chytří, že se nenechali zblbnout různými "izmy" na rozdíl od "inteligentních" Čechů a Moraváků, kteří se nechávají zblbnout a to i opakovaně. :))

zabit secky zabit!3-[3-[3-[ dojela bych tam a secky je vystrilela, to neni pro obzivu, to ty svine delaj jeste s radosti!]:(:x: seckych bych je svine zabila, nebo jeste pred tim poradne porezala a rany posolila! a pak je zacla ztahovat z kuze....

‰Ja vím, že je to hnusný, taky se mi to nelíbí, ale co myslíte, jak na nás koukají indové kvůli kravám? Nechci je hájet, jen by asi bylo dobré si uvědomit, že nic není černobílé. Ještě jednou píši, nelíbí se mi to, je to, alespoň z našeho evropského pohledu, hnusné. VH

zabit secky zabit

Z vašeho odhodlání vyplívá, že jste schopna podobných ukrutností a to dokonce na člověku. Tak nevím, problémy by se neměly řešit v afektu i když uznávám, že to jde velice těžko a hlavně, mělo by se začít tam, kde to člověk může ovlivnit. I vy se(já také), se svou nečinností a pohodlností na podobných věcech podílíte.

... jo,jo, pravdivá a moudrá slova, měla by se tesat do kamene!!!

Chcete-li něco dobrého udělat, podpořte vznik centra pro hendikepované,nechtěné(přerostlé,nezvladatelné)pla zy a další terarijní chovance (např. želvy nádherné,vypouštěné do přírody)atd. Vice informací na www.terrazoona.eu - Výzva chovatelům.

Ahoj, k tomuhle videu nemám co říct. Jen snad to že jsem to probrečela a že jsem si ani nedokázala představit jak tohle ze zvířatama můžou udělat:.(
Takovýhle lidi by potřebovali to samí co s těma chudékama udělali
Jsem proti všem co si dokážou koupit pravou kožešinu...
Lidstvo by se mělo stydět za to co tu dělá
Lituju zvířata který tohle potká:.(:.(:.(

Ono litovat je jedna věc a něco pro to činit druhá.. Spousta lidí jen vykřikuje a nadává, přitom se na týrání zvířat podílejí všichni, ikdyž nepřímo a neúmyslně.. Tím, že člověk zakoupí produkt, který byl testován na zvířeti, tím, že zakoupí maso, které pochází z neetického velkochovu..tím vším k tomu přispívá.. Na zvířatech se testuje kosmetika, zbraně a také cigarety. Stav zvířat ve spoustě našich velkochovech je katastrofický a zvířata jen zdánlivě připomínají živé bytosti..Týrané zvíře žijící ve stresu logicky nemůže poskytovat zdravé maso ani mléko.. Já jím maso jen minimálně, vybírám kosmetiku na zvířatech netestovanou..Snažím se zajímat o tuto problematiku a být tak nějak užitečná.. Každý s tím něco může udělat, ale lidé jsou líní a nechtějí znát pravdu..