Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba terária z osb

cau tak uz zase potrebuju poradit. O prazdninach si chci vyrobit petrove terarko OSB desek pro python regius a pogona vitticeps melo by byt velke 100x43x90 DxSxV a to tak ze dole bude regiuska bude to mit vyskoke 50cm a vousatka 40 ale chci poradit kde koupim koeljničky na to sklo a taky vetraci mrizky jake pouzivate a kde se to kupuje a na jakem myste je to vetrani nejlepsi jako ze z boku bo je to jedno? Jo a jaka tlouštka tech desek je nejlepsi kdyztak dejte nejakou fotku diky moc;-)

ahoj, budu si stavět terarko z osb desek, chci jen malé, prckavé pro gekona. Zhruba tak 65x45x45 a přemýšlel jsem jak široký mají být? chci udělat podobné jako tu furt cpe všem bico :D ale jelikož to bude mé první terarium tak si nejsem moc jistý. Co sem si to tu pročital tak vše bych měl sehnat v hornbachu (krom skla). ty kolejničky mají nějaký odborný název nebo prostě jen kolejničky? :D a to nalakování proti vlhkosti - je na to nějaký levný nezávadný lak? počítám že dolů a dule postranách vlepím lino. a můžu to všechno vyspárovat silikonovým bilým tmelem? a do jaké částky si myslíte že se vlezu? potřebuju opravdu nízkorozpočtové terárium :) kdyžtak kdyby ste měli nějaké tipy tak mi je sem můžete napsat. Třeba ty odborný názvy + ceny za ty kolejničky, lak apod... (není to nutnost, jen kdyby se někomu chtělo... nezlobil bych se ;) )

moj názor tlouška desky bych dal tu 15, stačila by i ta 12 nejspíš, ale do 15 se ti budou líp chytat vruty atd..a zas takovej cenou rozdíl tam není, problém je, že budeš muset koupit celou desku, ale zadara ti jí tam nařežou tak si připrav rozměry a vypočti si to pěkně doma abys pak nemusel zbytečně třeba kupovat 2 desky, kolejničky jsou prostě posuvné lišty najdeš je mezi ostatníma lištama v obchodě cca 90kč/m, bezbarvý nezávadný lak s atestem na hračky balakryl - sportakryl 0,7l/250 kč, jo a z lina udělat na dno vaničku je dobrej nápad, mám to tak ve všech terárkách, když jsem lino kupoval vybíral jsem to nejlevnější a jsou tam rozdíly třeba, že nějaký jsou tvrdší nebo maj dole takovej chlup, to jsem nechtěl vzal jsem měkký nejlevnější aby tak nějak vypadalo do terárka :D

jelikož jsem dělal tři terárka koupil jsem nějakej kbelík lepidla přímo na lino stálo to asi 1litr/90kč tak jsem to vzal a drží to dobře, jinak jestli máš možnost mít osb desky zadara i když tloušťku 1cm bral bych je všema deseti a zbytečně neutrácel za nový. Ale určitě bych to tedy i tak svrutoval koupil bych jen menší(hubenější)vruty a pohodička bych to svrutoval a do spárů těch desek mužeš dát třeba i lepidlo/silikon. To už záleží na tobě. Jak si s tím pohraješ :D

mužu se zeptat jestli se to tedy musi i nějak vyztužovat nebo stači jak běžné terarko - naměřit, nalakovat, sešroubovat, vyspárovat a nebo nějaky jiny postup sestavovani při tloušťce desek 1 cm? ale moc diky, asi to z nich vyrobim, no doufam že to vydrži a vlivem vlhka se to nějak neprohne ikdyž to bude nalakovane... a k lakovani, dvě nebo tři vrstvy?

teď sem nakupoval vše v hornbachu, chodil jsem tam bezmála 3 hodiny a koupil jsem lak
http://www.naradiprofesional.cz/luxol-interierovy- lak-aqua-lesk-mat-0-75l/ - je tam popis
paní říkala, že jako každý lak tak i tento by měl být voděodolný a hlavně má atest na hračky, takže nějak závadný asi nebude, je vyhovující? dál na ty spáry jsem koupil sanitární silikon bezbarvý, taky vhodný? :) děkuji za radu

Ahoj,
i já využiji tohoto vlákna a pozeptám se na pár věcí. Desky už mám objednané a o víkendu bych se do toho chtěl pustit. Začnu asi tím nejdůležitějším a to je nosnost OSB...to terko co je na obrázku by měly stát dvě stejné na sobě (tzn. 4 terária na sobě). Udrží to spodní to vrchní? Nebude se prohýbat? Dál bych také potřeboval poradit jaké zvolit vruty a tloušťku OSB - zatím uvažuji o 15 mm, ale rád si nechám poradit (možná někomu ta otázka přijde stupidní, ale s tímto nemám opravdu žádnou zkušenost). A poslední dotaz - pokud chci přichytit dno vrchního terária, stačí na to pouze vruty, nebo je vhodnější posadit ho spíš na nějaké trámky přichycené ke stěnám. Určitě jsem si nevzpomněl na všechno a dotazy budu postupně přidávat při realizaci.
Předem díky, H.
[ter1jpg.png]

Takhle udělané to v pohodě udrží i "15", pokud s tím nehodláš v dohledné době hýbat, tak ty horní klíďo přivrutni a pak to přez vruty pořádně přelakuj + ideálně přelep "vanou" z lina. Pakliže se chceš vyvarovat nebezpečí průniku vlhkosti, tak to nepřivrutovávej skrz dno, ale na horní rohy spodního dvojterária přivrutni zarážky z L profilovaného plechu nebo to "orámuj" prkénky. Snad jsem to vysvětlil srozumitelně, protože takové krásné obrázky neumím.:-)

Souhlas s krokdýlem. Jen mě ještě napadá: proč máš napravo udělaný ten "kout". Hádej, kde se hadi budou nejvíc zdržovat ev. srát, je to zbytečná komplikace při výrobě a následně při provozu terária. Místo toho bych raději připlatil za sklo, aby bylo až do konce, jak to máš na levé straně.

Tak, tak. Sketchup je celkom fajn, aj ked si niekedy sam domysla co chcem urobit a treba to po nom napravat (silne mi to v tomto pripomina WORD). Inak ja som si v nom uz rozkresloval jedno terarko a robil som v nom aj navrh inkubatoru ktory som dal chalanovi co mi ho potom lepil. Projekt sa da pekne okotovat aj apolikovat materialy. Aj ked s pravitko a perom to zvladnem 100x rychlejsie a to som informatik :-)

[inkubator-1.png]

Díky za zady. Já vím, že ten "kout" tam vůbec není dobrý. Ale lepší řešení mě nenapadlo. Mám pro terária v pokoji vyhrazený pouze jeden kout a snažím se už přemýšlet dopředu, jak k sobě dvě "věžě" z terárií přirazím (místa opravdu moc nemám:-().
[pokoj.png]
(v horním rohu je šatní skříň a v dolním dvě terarijní sestavy - kreslil jsem to rychle, tak to není moc do detailu)
H.

takhle umisteny terka sem mel kdysi taky... Kdyz je malo prostoru neda se moc svitit... Nicmene, jestli je ten slepy kout jen kvuli tomuhle tak je to zbytecny... Pokud se tam necha misto na ruku (ty terka z boku posunout o 10cm od sebe) tak se daji soupacky otevrit v pohode (vlastni praxe), ono se pak prece jen neco prestavi a terarka skonci zas jinak (taky vlastni praxe)...

ahoj, vyrobil jsem si tu dle různých komentářů OSB terárium s lino-vaničkou na spodu, aby ten vlký písek nebyl přímo na té nalakované desce. Pořídil jsem si topný kámen a opravdu nevím, kudmy ho tam vést aby to nebylo přímo do očí bijící kabel?? žárovku mám situovanou nalevo uprostřed, tak možná vrtnout diru v vlevém boku uprostřed hned nad vaničkou? a nebudou pak po tim zdrhat cvrčci?? diky za tipy :)

Krasnej den, posílám návrh "terastěny" kterou bych si chtěl udělat, s tím že ve dvou vyších tera by byl pár Ch. calyptratus, tj. každej svoje tera a jenom na páření spolu a dole chovnou skupinu 1,2 T. gigas. Chtěl bych Vás požádat o případný připomínky k tomuhle návrhu. tj. velikost větracích otvorů u chameleonů, zda je dostačující atd.
Dík moc
Petr

Budu stavět terárium pro kobercovky o rozměrech 120x60x100cm tl.OSB 18mm a chtěl bych se zeptat jestli nevíte za kolik by mi to v HORNBACHU, BAUHAUSU nebo někde, kde by to bylo nejlevnější (jsem z Brna) nařezali? Zajímá mě celková cena.. Díky :)

v Brne sem si taky dal rezat 18mmOSB - v Hornabachu... Ptal sem se i v Bauahasu naproti. Rezani je v cene desky, pokud ji tam koupis... Vlastni ti nenarezou... A jeste 1 dulezita vec - v obou - navzdory reklame (kera tvrdi ze uriznou cokoliv bude clovek chtit a jakykoliv rozmer) rezou minimalne 25cm a nevyrezavaji do desky... Takze sem pak doma upravoval rucne pilkou...

Zdravím všechny prosím poraďte když si udělám bednu z OSB desek a sklo bude pouze na dveřích jestli se mi agama vousata po čase neprokouše ven. Přece jenom jsou to třísky.
Prosím napište mi na email jelikož tady dlouho nebudu : karel.kuncendorfer@seznam.cz

Hole sklenene terarko v chladnej miestnosti vyhrejes tazko. Idealne je trochu odizolovat steny zvonka ak je to mozne. V drevenom terarku je to s foliou horsie. Osobne pouzivam vyhrevne platne ktore si vyrabam tak ze medzi 2 skla vlepim kabel s nizsim vykonom (aby prilis nehrial a sklo neprasklo).

Chceme právě poskládat terárka nad sebe a zateplit strany stejně jak se dělá ze sádrokartonu příčka jen místo toho to bude osb deska a nějaky 5cm izolant,nyní ta naše topná folie 6w je přímo na laminu a zatím vše v pohodě max 30 stupňů od toho nic nechytne.

Ahoj, chtěla bych si postavit terárium z OSB desek, mělo by to mít rozměry 110x50x60 DxSxV. Chci se zeptat kolik vrstev laku stačí dát na desky? Chtěla bych si udělat i 3D stěnu, ale nevím jestli je to lepší vytvarovat pěnou, deskamy nebo polystirenem? A jaký lepidlem tuto stěnu natřít a jaký pisek do toho lepidla dát, kolik vrstev. Hodně otázek co :D něco jsem si už pozjišťovala, ale pořád si myslím, že to nemám vychytané. No a ještě nevím co se sklem v lištách(kolejničkách)...jak by mělo být tlusté a jaké kolejničky koupit a jestli nebude mezera mezi dvěma skly moc velká ať mi tím neuteče hmyz? Byla bych hrozně moc vděčná za jakoukoli odpověď.