Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co to znamená...

Hojky, chtěla bych se zeptat, co by ta moje potvůrka chtěla když otvírala pusinku a nafukovala krček...je to ještě miminko...pak běhala rychle po terárku a chtěla se jak kdyby dostat ven, škrábala na stěnu terka... no ja nvm, dělají to běžně?:) dík za radu...no a krmívala sem ji z pinzety, brala si to, ale teď neak nechce už:( ale neumí ty cvrky chytit sama:(poraďte

Muze to byt vysokou teplotou - teplota v terarku by mela byt kolem 27-30°C v prostoru, pod zarovkou na vyhrivacim miste muze byt 40 - 45. Musi mit moznost si vybrat, co ji zrovna vyhovuje. Agamy ale bezne sedi pod zarovkou a pritom oteviraj tlamicku - "chladi se", je to normalni chovani. Taky behani kolem skla - to proste nekdy delaj.

ad. krmeni - myslim ze az bude mit hlad tak si vezme, a pokud jsou pro ni cvrcci rychli (mladatum chvili trva nez se je nauci lovit) tak je pred krmenim dat na chvili do lednicky.

Přesný název je Trimeresurus albolabris, česky: chřestýšovec zelený, někdy běloretý. Jedná se o jedovatého hada. Takže i kdby stal 5,50 ( jakože doufám že se už i tak bídné ceny nebudou rapidně, u těchto krásných zvířat, snižovat ) tak není důvod se o něm v tomto vlákně bavit ( zmiňovat že je za pár kaček ). Tu někdo chce začít a asi i pokračovat... Nejen začít a po prvním vzití hada do ruky i skončit ;-):-D.

Jasnačka ;-), dobře že se zeptáš.... Cenu zmiňoval místní zakladatel zoo :-D:-D a myslím že zbytečně pak se najde někdo kdo uvidí nízkou cenu pěkného hada a máme o zprávičku víc že blablabla. Ne už zase plácám:-D:-D. Prostě to nebylo nic proti nikomu ;-). Jen ujasnění. Ceny jedáků jsou nízké protože určitě nemouhou jít na odbyt jako např. guttky atd. Není o ně takoví zájem, málo kdo jde do jedáků...

Cena hada se neurčuje podle jedovatosti či nejedovatosti, tržní cena vzniká na základě nabídky a poptávky. To jednoduše znamená, že pokud je nějaký had bezproblémový na chov a relativně snadno se rozmnožuje, nabídka přebytků převažuje nad poptávkou, což cenu automaticky tlačí dolů... Kupříkladu, cena "obyčejných" guttek je také velice nízká, ovšem vzhledem k její oblibě mezi začátečníky zdaleka ne tolik jako u trimoušů, o které logicky tolik zájemců není. Ale jak správně podotknul Hans, i kdyby stál 5,50,- jeďák do rukou začátečníka rozhodně nepatří :x::!: